Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

canon A710 IS-video zapis

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A710 IS-video zapis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11433 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8384
*.3dnet.co.yu.



+1351 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 20:32 - pre 208 meseci
Citat:
LV426:

ocigledno je da ga niko od ucesnika u raspravi nije iole ozbiljnije testirao na oba pomenuta aparata.

Shvataš li da si ovakvom izjavom sam sebi diskvalifikuješ ono što pričaš?
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 20:38 - pre 208 meseci
Nebojsa, covek je u pravu. Ni ti ni ja ne obracamo previse paznje na snimanje videa...

UPOZORENJE: Svaki put kad fotoaparatom snimite video, ugine jedno malo umiljato mace.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8384
*.3dnet.co.yu.



+1351 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 20:52 - pre 208 meseci
Pusti fazone, vidiš da je čovek krajnje ozbiljan i ostrašćen...

Kao takvog, možda ga neko ozbiljno shvati
 
Odgovor na temu

LV426

Član broj: 59530
Poruke: 4
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 22:11 - pre 208 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Shvataš li da si ovakvom izjavom sam sebi diskvalifikuješ ono što pričaš?


Ma važi.

Nisi ničim dosada pokazao da si koristio video mod duže od 1-2 minuta na Fujiju, a možda čak ni na Canonu, koji deluje na papiru kao aparat sa fantastičnim video modom. Kad već nisi ozbiljnije testirao, nemoj da se brukaš dalje. Sve što sam napisao apsolutno stoji, u šta će se uveriti svako ko zaista isproba oba aparata. Ako imaš bilo kakvih kontraargumenata - iznesi, inače će ostati sve na tvojoj praznoj priči.


Citat:
Nebojsa Milanovic: Pusti fazone, vidiš da je čovek krajnje ozbiljan i ostrašćen...


Godinama sam imao isključivo Canon aparate, nemam razloga da budem ostrašćen. Jednostavno je Fuji neuporedivo bolji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 00:26 - pre 208 meseci
U vreme kad sam kupio S2, on je posedovao najbolji video mod medju postojecim fotoaparatima. Tada nije postojao 6500.
Video mod sam koristio 3 puta:
prvi put,
poslednji put,
i nikad vise.

Kad god zelim nesto znacajno da snimim uzmem mini DV, a i to ne pamtim kad sam uzeo. I ja i cela familija (klinci) je definitivno presla na fotografiju. Klinci su par klipova napravili i brzo batalili.
Mislim da je kod vecine korisnika tako (mozda gresim).
Pristalica sam namenske kupovine:
Ako zelis fotkati onda fotoaparat a ako zelis snimati, kamkorder.

Sto se tice snimanja u mraku. Gledam da sam sto manje u mraku i da iz njega sto pre izadjem ako se kojim slucajem u njemu nadjem.
Mrak je neprijatelj i fotografije i mene.

Toplo to preporucujem i ostalima. Bice vam lepse u zivotu.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 08:33 - pre 208 meseci
Ja nisam u mogućnosti da dam svoje mišljenje o tome, koji je aparat bolji i koji pravi bolji video ili fotke. Jednostavno kupio sam A710 i samo sa njime baratam. Ono što mi smeta trenutno kod njega je kao što već rekoh, nemogućnost da snimi klip od 8 min, odnosno 1Gb u rez. 640/30. Prema specifikaciji to bi trebalo da može. Juče sam formatirao karticu u njemu samom na oba ponuđena načina: sa Low level i bez toga. Međutim ništa se nije poboljšalo. Napravio je jedan klip od 4 a drugi od 2 minuta. Možda je ipak do kartice problem, ali trenutno nemam mogućnosti da proverim kako radi sa nekom drugom karticom.
Razume se da niste obavezni sve da znate, ali sam računao na neki savet s obzirom da mnogi ovde imaju neuporedivo više iskustva od mene. Eto, ovo iskustvo od kobac66 nije donelo rezultate. Možda ima još neka caka koju treba probati.

Uradio sam par klipova u raznim uslovima, čak i sa digitalnim zumom, i ja sam zadovoljan. Kad ne budem više zadovoljan razume se da ću uzeti kameru. Prednost A710 je u tome što u jednom relativno malom uređaju postoje obe mogućnosti, što naravno olakšava nošenje.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 09:19 - pre 208 meseci
Koju karticu koristis?

Koliko procitah na nekim stranim forumima, za video su najbolje brze (80X ili brze) kartice od 1GB (vece su izgleda sporije).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 09:30 - pre 208 meseci
Standard, Color Accent and Color Swap
640 x 480 pixels (30 frames/sec., 15 frames/sec.)
Recording can continue until the memory card is full (can record up to a maximum of 1GB at one time)

Using super high-speed memory cards (SDC-512 MSH recommended).

Even if the clip size has not reached 1GB, recording will stop at the moment the clip length reaches 1 hour. Depending on the volume and data writing speed of the memory card, recording will stop after one hour of continuous recording even if the recorded data volume has not reached 1GB.

Ili pokusaj promenuti karticu ili je aparat neispravan.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.243.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 09:37 - pre 208 meseci
Mozda ta kartica i nije toliko brza koliko pise na njoj.Treba se drzati proverenih proizvodjaca - Kingston.
Pokusaj da prebacis neki klip sa njom na komp,pa vidi koliko je brz prenos.
Ili sto kaze Zarko pozajmi drugu karticu,pa probaj sa njom.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 09:38 - pre 208 meseci
Napisao sam dva posta unazad tačno koja je kartica preneto sa Ebay-a. Molim te pogledaj da ne prepisujem podatke. Po nekoj logici ako Canonu treba oko 2 Mb memorije za 1 sekundu zapisa onda je ovih 18 Mb / s koju nudi kartica dovoljno. Ali kao što kažeš postoje razni paradoksi, pa da ove veće budu sporije od manjih. Medjutim jasno je naznačena njena namena u reklami. Po tome bi trebala da bude dostojna zadatka koji joj je dat.
Hvala na trudu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 09:48 - pre 208 meseci
Da, postoji i taj problem vezano za kapacitet.
Teoretski maksimum SD kartice je 2Gb. Proizvodjaci, ili nazovi proizvodjaci, koji svoje karice definisu sa vecom vrednoscu, lazu. Veca vrednosti od 2 Gb su SDHC kartice cije memorije zahtevaju drugacije adresiranje. SDHC kartice imaju teoretski maksimum od 32 Gb.
A710 predvidja upotrebu SD a ne SDHC kartice pri radu u video modu (za fotografiju ovo ne vazi).
Podatak o brzini kartice moze da bude i tacan, ali to ne vredi nista ako aparat to ne moze da podrzi (da ne ulazim u detalje zasto).
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 10:05 - pre 208 meseci
Citat:
vzoranms: Napisao sam dva posta unazad tačno koja je kartica preneto sa Ebay-a. Molim te pogledaj da ne prepisujem podatke. Po nekoj logici ako Canonu treba oko 2 Mb memorije za 1 sekundu zapisa onda je ovih 18 Mb / s koju nudi kartica dovoljno. Ali kao što kažeš postoje razni paradoksi, pa da ove veće budu sporije od manjih. Medjutim jasno je naznačena njena namena u reklami. Po tome bi trebala da bude dostojna zadatka koji joj je dat.
Hvala na trudu.


Ovde se mnogi frljaju sa oznakama.

b - bit
B - bajt = 8 b (bita) i td.

Proveri dobro da li pise da je 18Mb/s ili 18MB/s. Ovo prvo je 18 megabita, a ovo drugo 18 megabajta. Znaci ako u specifikaciji kartice pise 18Mb/s to je oko 2.28 MB/s. To nije dovoljns brzina.

Ako se dobro secam kada sam gledao testove SD ElitePro je imala nesto manje od 6MB/s brzinu upisa

Poz. Gosha.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 10:23 - pre 208 meseci
Evo ovo sa Steves sajta mi je bilo vodič, ali i na drugim mestima stoji da podržava SDHC veće od 2 Gb.

The Powershot A710IS is equipped with a Secure Digital card slot and comes with a Canon 16MB MMC card. It can handle any SD or MMC card up to 2GB and the newer SDHC type SD cards 2GB and over.

Već sam prebacivao klipove na PC, ali nisam obraćao pažnju na brzinu prenosa. Ostaje mi da to probam i ako nađem neku drugu kartu preko vikenda, pa se čujemo u ponedeljak. (ovo mi mejl na poslu, kući nemam).

Evo da dodam još ovo opet, da ne bude zabune oko oznaka. Znači donji tekst je kopiran sa Ebay-a gde se kartica reklamira.

Original MemoryStar 133x SD-Karten haben eine Geschwindigkeit von 133x (20,4 MB/Sek. Lesen & 18,9 MB/Sek. Schreiben), d.h. die Karten sind auf dem aktuellsten Stand der Technik und ohne Probleme in den neuesten digitalen Camcordern, PDAs, Digitalkameras etc. einzusetzen!

Jeste da je na nemačkom, ali mislim da se tehnički deo da razumeti.

Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao vzoranms dana 16.03.2007. u 11:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis16.03.2007. u 11:47 - pre 208 meseci
Gosha je je to lepo uocio. Poneki proizvodjaci se koriste ovim trikom pa treba o tome povesti racuna. Prodavci na Ebay u se u pricipu ne razumeju pa se desi da napisu svasta i pored toga sto im to nije bila namera. Ograomna je ralika izmedju megabajta i megabita.
Za vlasnike CFa, a za “svemirske” brzine prenosa, poslastica:
http://www.ide-to-cf.com/index.php
 
Odgovor na temu

nesha1972
nebojša dobrosavljević

Član broj: 138791
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis17.03.2007. u 21:36 - pre 208 meseci
Draga gospodo,
ja nameravam da kupim ovaj digitalac ali pre nego što to i učinim voleo bih da znam da li ima mogućnost da se datum i vreme stavi (podesi) na slici i da kasnije, kad budem odneo na izradu taj isti datum ostane na fotku. Još neko je pre mene postavio to pitanje ali nisam nigde našao odgovor.
Unapred zahvalan
nesha
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis18.03.2007. u 00:08 - pre 208 meseci
Evo ti odgovor. Po ko zna koji put.

NE.

Samo je onda moguc ako ti stampas direktno na printer sa aparata bez posredovanja komputera.
Ako podesis aparat na post card rezoluciju onda datum mozes postaviti ali je u tom slucaju slab kvalitet zbog male rezolucije.

Poneke printerice (u laboratoriji) umeju izvuci datum iz EXIFa pa ti ga odprintati na poledjini fotografije.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis19.03.2007. u 08:21 - pre 208 meseci
Ja sam postavio pitanje o datumu. U međuvremenu sam sam otkrio to što je zarsilic napisao, čeprkajući po uputstvu. Samo da dodam da je ta rezolucija 1600 x 1200, na kojoj je moguće ubaciti datum. Razume se da se može ubaciti i u koliko sati je fotka napravljena.
Izmerio sam brzinu transporta podataka sa aparata na PC, pomoću štoperice. Iznosi 5.67 MB/s.
Probao sam video na kartici 512 MB Kingston. Sve je odradilo kako treba, bez prekida snimanja.
Odvde mogu izvući zaključak da je kartica koju koristim od 4 GB ipak nedovoljno dobra za video (sve ostalo radi dobro), ili da postoji neka nekompatibilnost aparata sa karticama tog kapaciteta. Ovo ću rešiti probom sa nekom drugom karticom od 4 GB ali od drugog proizvođača. Kad to budem uspeo da izvedem, javiću kako je prošlo.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis24.10.2007. u 15:13 - pre 201 meseci
Obećao sam da ću javiti ako nešto uspem da rešim oko ovog problema o kojem smo raspravljali pre par meseci. S obzirom da su kartice od 4 GB postale dostupnije, ljubaznošću prodavca u prodavnici gde sam kupio aparat, isprobao sam drugu karticu. U pitanju je bio Kingston obične brzine, ništa 133x ili 150x. Snimak je išao do ćak 10 minuta neprekidno. zaključak je da moja kartica nije ono za šta se izdaje. Hvala svima na trudu pa se čujemo drugom prilikom.
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis25.10.2007. u 08:01 - pre 201 meseci
Za Alagora - Koliko ja znam A 720 ima ograničenje videa na 4 GB. A to ti je skoro 40 (zvanično 32)minuta neprekidnog snimanja u naj rezoluciji. Pogledaj na Stevesovom sajtu, izašao je test.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis25.10.2007. u 10:27 - pre 201 meseci
Ogranicenje kod novijih Canona (Digi III) bi trebalo da bude na 1 h snimanja bez obzira na mod i velicinu kartice.

Ovo da pisanje na kartici ne odgovara faktickom stanju nije nista novo. Pogotovo ako je u pitanje Ebay.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A710 IS-video zapis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11433 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.