Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

canon A710 IS-video zapis

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A710 IS-video zapis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11390 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
89.216.244.*



Profil

icon canon A710 IS-video zapis05.12.2006. u 19:50 - pre 211 meseci
Da li CANON A710 IS ima ograničenje prilikom video snimanja ( prekidi na 30 sek ili 3 min), kao kod nekih ranijih modela canona . Ovo pitam iz razloga što sam čitajući karakteristike na jednom sajtu navedeno "video snimanje ograničeno " , a pri tome ne znam da li su mislili na ograničenje memorijske kartice ili ograničenje video zapisa na 3min+3min ... što naravno kida živce ...Šta mislite koja je bolja kupovina A710 IS ili A640 , do sada sam imao samsung digimax 360 (koji je umro iz čista mira ) i nisam koristio manuelne modove , što ne znači da ne bih ... pozdrav
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis05.12.2006. u 20:57 - pre 211 meseci
Ogranicenje je na 1GB nema ogranicenja na 30 sek ili 3 minuta a 1GB mu dodje nekih 8 minuta.
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
89.216.244.*



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis05.12.2006. u 22:45 - pre 211 meseci
ok.. hvala na odgovoru ... šta misliš koja je najbolja kupovina digitalca do 350 eur-a ?
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis06.12.2006. u 00:17 - pre 211 meseci
Ako nisi vezan za Canon-a onda Fuji S6500fd.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis07.12.2006. u 00:36 - pre 211 meseci
Fuji S6500fd je stvarno mocan aparat po testu koji mozes naci na ovom forumu.

Ako ti je bitna stvar video mozda bi trebalo uzeti u obzir i Canon S3IS koji jedini u klasi snima stereo zvuk a moze i zumirati tokom snimanja. Po testovima je F6500 bolji u nocnim uslovima jer ima veci senzor i osetljivost ISO 3200.

Pogledaj test koji je objavio Nebojsa Milanovic za Fuji F6500 i Canon 710IS moguce je da ima i za S3

S3 je oanko veci aparat a tek Fuji ... pa ako ti velicina ne smeta ...
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 00:41 - pre 211 meseci
S6500 ne da moze da fokusira u toku snimanja, vec mozesh da fokusirash kojom brzinom hocesh, jer to se radi rukom :D

Nisam video primer sa S6500 videa, ali po velichini senzora trebalo bi da bude bolji od S3IS.

[honda]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 00:47 - pre 211 meseci
Ni u kom slučaju, naravno, jer stabilizacija na S3 čini dramatičnu razliku u tom režimu.

I, kakve veze ima fokusiranje i zumiranje?
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 08:42 - pre 211 meseci
Da,ali na Fuji-u stane vremenski duplo vise vrhunskog video zapisa nego na Canon-u,npr. na kartici od 1GB,kod Canon-a oko 8.5min, a kod Fuji-a oko 16.5min, u 640x480/30fps.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 09:29 - pre 211 meseci
Jasno, pisao sam o tome.

To je zbog kompresije i kada se malo bolje zagledaš vidiš da i to doprinosi lošijem kvalitetu snimka kod Fujija.

Da i ne govorim o stereo snimanju kod S3.

Sve u svemu, razlika je velika, u tom režimu je zapravo najveća razlika u korist S3.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 17:46 - pre 211 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ni u kom slučaju, naravno, jer stabilizacija na S3 čini dramatičnu razliku u tom režimu.

I, kakve veze ima fokusiranje i zumiranje?


Lapsus, mada je ista stvar i kod fokusiranja i kod zumiranja na S6500. Stabilizacija na S3 je prednost sa druge strane, mnogo veca nego shto je za fotografije.

Mada, vishe me interesuje kakav je kvalitet videa na S6500 po loshem svetlu, zbog senzora.

[honda]
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis08.12.2006. u 23:33 - pre 211 meseci
Obzirom da Fuji ima bolji senzor za mracne uslove trebalo bi da daje dosta bolji video u mraku.
Negde sam video poredjenje Fuji-a F30 i nekog Canona u mracnijim uslovima. Ono na Canonu se jedva videlo a na fuji-ju je bilo dosta bolje. Najbolje je da Nebojsa koji je terstirao Fuji da svoje misljenje.
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis09.12.2006. u 01:02 - pre 211 meseci
Testirao sam i S3 IS i S6500 fd i nemam nikakvu dilemu da je video bolji na S3.

Stabilizacija čini čuda, a tu su i stereo i manja kompresija.

U mraku Fuji ima bolji potencijal, ali to je zanemarljivo u odnosu na ono gore.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis09.12.2006. u 18:42 - pre 211 meseci
Sad neki savet za mene:

Video zapis je bolji na S3 no na S6500fd. A620 ima bolju sliku od S3. Ja imam A620 a baš planiram da kupim S6500fd. Da li loše planiram? ;)

Kada sam pre pola godine pitao, svi su preporučili A620 pre no S5600 i ja sam tako pazario. Posle je išla priča da je S5600 ipak nešto upotrebljiviji i konačno da je S6500 mnogo ispred i mnogo dobar. Meni je A620 omanuo u par sličnih slučajeva, u pitanju su bili koncerti i jednostavno nisam uspeo da dobijem upotrebljiv snimak. Najbolje što sam uradio je da dobijem jasnu binu i zvučnike a razmazane izvođače pa mi liči da bi S6500 tu bolje prošao. Kako bi se snašao S3? Naravno, neki DSLR bi to uradio najbolje ali zbog povremene potrebe za nekim snimkom ne planiram da uđem u neverending story po imenu DSLR. ;)

Da li da menjam A620 za neki drugi tj za koji?
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis10.12.2006. u 15:03 - pre 211 meseci
S6500 je najupotrebljiviji ne-DSLR aparat, tachka. Ako ti treba iskljuchivo video, uzmi DV kameru, kod fotoaparata to je samo dodatna mogucnost.

I nije mi jasno zashto svi istichu stereo kod S3 IS, pa ono je stereo kao shto je moj stari mono TV :D

[honda]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis10.12.2006. u 20:20 - pre 211 meseci
Video mi uglavnom ništa ne znači, kameru u životu nisam imao niti sam razmišljao o tome. Nisam ni stereo pomenuo, jedino da je bilo reči da S3 ima bolji video zapis a to je ipak vezano za sliku.

Konkretno pitanje je da li je S6500fd najbolja kombinacija za zamenu ovog A620, njegova osetljivost i UZ su očigledne prednosti ali kakav je odnos kvaliteta slike, trajanja baterija, brzine rada i slično? Recimo da je granica za trošak tu negde, ne planiram da potrošim nešto više od toga pa ni za neki jeftiniji DSLR.

Da li su u planu neke prednovogodišnje akcije ili pojeftinjenja, naravno da bi mi odgovaralo da dam što manje para? ;)
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis11.12.2006. u 09:57 - pre 211 meseci
Ako necesh DSLR, S6500 je neshto najbolje shto mozesh da kupish, ako ti velichina nije stavka. A620 je za njega je smeshno parche plastike (i metala :)).

[honda]
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis14.03.2007. u 09:27 - pre 208 meseci
Da se vratimo samoj temi - video zapis na A710. Nadam se da je tema još uvek interesantna, jer je A710 popularan. Ja sam ga kupio pre nekih 10 dana. Uz njega sam uzeo SD od 4 Gb, Memory star 133x, baterije Vipow od 2700 mAh i neki sporopunjvi punjač. Ovu karticu sam uzeo baš zbog video moda. Juče sam uradio neke probe, naime hteo sam da vidim koliko se dugo može snimati sa sveže napunjenim baterijama. Kad se snimanje video pokrene nije moguće isključuiti displej radi uštede struje. Tako da je displej radio svo vreme. Nisam probao da ga prvo isključim pa onda startujem snimanje. Napravio sam preko 60 minuta snimaka, a da se aparat nije žalio na baterije. Prvo sam snimao u najrezoluciji 640/30. Prema specifikaciji dužina snimka treba da bude do 1 Gb ili oko 8 minuta. Medjutim aparat je pravio snimke različite dužine. Najpre oko 3 minuta a zatim sve kraće do oko minut i po. Najpre se na displeju u donjem delu pojavi crveni znak uzvika a zatim posle recimo 30-tak sekundi, snimanje se prekida, pa nastupa - busy. Tako sam radio dok se kartica nije napunila. Zatim sve to obrisao pa sam snimao u rezoluciji 640/15. Ovo je već uradio kako treba. Snimao je preko 20 minuta neprekidno.
Da li neko možda zna zašto se u rez. 640/30 prekida snimanje pre nego što se ispuca 1 Gb. I zašto je dužina različita. Zadnjom probom, uspeo sam da snimim video preko 4 minuta u 640/30. Ali to je još uvek daleko od obećanih 8 minuta. Da li je potrebno formatirati karticu u samom aparatu da bi ovo radilo. Nisam video da postoje neka posebna podešavanja oko dužine snimka, i ako aparat ima još nekih mogućnosti kad je rezolucija u pitanju.
Hteo bi da zahvalim autorima testa ovog aparata na Axel i BMfoto sajtovima. Pomogli su mi oko nekih osnovnih podešavanja, iako imam još pitanja, ali otom potom. Ovo mi je prvi digitalac. 20 godina sam teglio Zenit težak kao tuć, da bi pre 3 godine uzeo Fuji analogni idiot koji sasvim dobro radi.
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis14.03.2007. u 13:46 - pre 208 meseci

Ortak je imao slican problem, odnosno trajanje snimka je bilo na random, nekada 20 sekundi a nekada par minuta ali se uvek prekidalo pre maksimuma.
Formatirao karticu u aparatu i posle je sve proradilo bez problema.
A to inace moze da se desava i ako kartica nije dovoljno brza ali posteno receno ne verujem da ima toliko sporih kartica od 4G.

 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 07:40 - pre 208 meseci
Hvala ti na odgovoru, pokušaću kasnije da to uradim pa javljam sutra šta je ispalo.
Kartica je kupljena u Nemačkoj preko Ebaya. Evo podataka direktno skinutih sa reklamne stranice. Po tome ne bi smela da bude spora.

Original MemoryStar 133x SD-Karten haben eine Geschwindigkeit von 133x (20,4 MB/Sek. Lesen & 18,9 MB/Sek. Schreiben), d.h. die Karten sind auf dem aktuellsten Stand der Technik und ohne Probleme in den neuesten digitalen Camcordern, PDAs, Digitalkameras etc. einzusetzen!

Lesen - čitanje
Schreiben - pisanje

Ujedno evo još jedno pitanje, da li je moguće i kako da se ubaci datum u samu fotku prilikom slikanja.


 
Odgovor na temu

LV426

Član broj: 59530
Poruke: 4
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: canon A710 IS-video zapis15.03.2007. u 20:06 - pre 208 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Testirao sam i S3 IS i S6500 fd i nemam nikakvu dilemu da je video bolji na S3.

Stabilizacija čini čuda, a tu su i stereo i manja kompresija.

U mraku Fuji ima bolji potencijal, ali to je zanemarljivo u odnosu na ono gore.



Daleko od toga!

Imao sam S3 par meseci, probao S6500fd i brze bolje prodao nesrecni Canon. S6500fd je neuporedivo bolji aparat.

Sto se tice samog video moda (koga inace cesto koristim), ocigledno je da ga niko od ucesnika u raspravi nije iole ozbiljnije testirao na oba pomenuta aparata.

Canon S3IS

- odlican video mod
- IS zaista pomaze
- stereo zvuk nije bogzna sta
- zumiranje u toku videa radi lepo jer je motor besuman, ali (to niko ne pominje) aparat redovno i uredno snima 'klik' kad se pusti kontrola zuma, koji se onda jako cuje na snimku
- lepa mogucnost je uljucivanje video moda na dugme, kao i mogucnost fotografisanja usred snimanja videa (naravno snimaju se prateci zvuci)
- kao sto je vec receno, video mod 'jede' memoriju, ali vredi
- sve u svemu, video mod na S3IS je sigurno najbolji u klasi, ali... ISKLJUCIVO PO DANU tj. dnevnom svetlu!!!!!

Iako realno losiji (na papiru), video mod na Fujiju je NEUPOREDIVO upotrebljiviji a ja sam slobodan da kazem - sveukupno bolji!

Svaki pokusaj snimanja na S3IS unutra, ako vestacko svetlo nije odlicno, ili ako ne prodire zaista mnogo spoljnog dnevnog svetla, rezultuje video klipovima OCAJNOG kvaliteta! Isto vazi i za pokusaj snimanja videa napolju kada (polako) pocne da se smrkava. Noise je nepodnosljiv.

U sustini, kako se ovi aparati ponasaju pri snimanju fotografija pri razlicitim svetlosnim uslovima, tako se ponasaju i pri snimanju videa. Fuji zaista kao da upija svetlost. Plakao sam od srece kada sam snimio klipove kucnog ljubimca unutra, uvece, posle brljotina koje je davao Canon.

Da se vratimo na citirani post, posto sam ovde citao i rasprave tipa Fuji F30 vs Ixus, izgleda da je ista prica, Fujijev 'potencijal u mraku' cini njegov mod neuporedivo boljim, dok se uz mirnu ruku po danu mogu dobiti takodje odlicni klipovi.

Sada naravno sledi komentar kako su potrebe razlicite bla bla sto nema veze. Jedno je teorija i kratak test, a drugo realno koriscenje. Prednost u korist Canona pri snimanju po danu je ZANEMARLJIVA (izuzev ako bi ga neko iskljucivo koristio napolju, danju i po lepom vremenu, pa jos naoruzan sa dosta memorije) u odnosu na katastrofalno low light snimanje. U velikom broju situacija u kojima bi ga SVAKO (ko uopste koristi video mod na fotoaparatu) cesto koristio, ga je nazalost najbolje vratiti u torbicu.

Preporuka za zainteresovane, pustite testere (one koji testiraju;)), probajte oba u nekoj prodavnici, snimite klip od nekoliko sekundi unutra i napolju... i kupicete Fuji. :)

p.s. jos jedna stvar u vezi Fuji video moda, koju niko ne pominje, iz gorenavedenih razloga, je da se pri snimanju klipa snima i zvuk motora tj konstantno fokusiranje, sto bas dolazi do izrazaja ako se video snima u potpunoj tisini, inace ga 'pokrije' ambijentalni zvuk. E, ovo je realno zanemarljiva mana!

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A710 IS-video zapis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11390 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.