Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 113231 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?12.05.2009. u 23:43 - pre 182 meseci
Evo ja da odgovorim ako nije kasno?
Metalni profili se pricvrscuju srafovima ili makazama za pertlovanje profila.

Sve sto vas zanima oko gips-karton ploca tu sam za pomoc.
 
Odgovor na temu

sasam62
saša marković
pranik
Pirot

Član broj: 220642
Poruke: 3
212.200.65.*



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?13.05.2009. u 14:39 - pre 182 meseci
Citat:
Bane SSM: Evo ja da odgovorim ako nije kasno?
Metalni profili se pricvrscuju srafovima ili makazama za pertlovanje profila.

Sve sto vas zanima oko gips-karton ploca tu sam za pomoc.


Zahvaljujem se Bane na savetu, odnosno odgovoru i po potrebi iskoristiću ponuđenu pomoć ukoliko zatreba. Još jednom srdačno hvala i veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?13.05.2009. u 17:53 - pre 182 meseci
Nema na cemu.
Kao sto napisah sve sto vas zanima tu sam!!
 
Odgovor na temu

tekija25

Član broj: 225517
Poruke: 17
195.252.70.*



+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?14.06.2009. u 23:34 - pre 180 meseci
mene interesuje da mi neko malo bolje opise kako da lepim gipsane ploce koliko mora da bude ravan zid i koji lepak koristiti posto nisam majstor iz oe struke ali sam srafljenje na "rostilj" vec radio a cuo sam da je lepljenje jednostavnije
dobro bi mi dosao i link za neki sajt
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?15.06.2009. u 10:11 - pre 180 meseci
Evo jedan moj kolega je napisao extra pa da ne pisem ponovo ako ne bude nesto jasno pitajte.

Za lepljenje ploča na zid ili takozvano "suvo malterisanje " potreban vam je lepak,ploče,ravnjača,gumeni čekić,mistrija, kanap za obeležavanje, kanta,mikser,metar,skalpel,olovka i vaser vaga.
Lepi se na čistoj,suvoj i podlozi bez kreča( jer lepak nemože da uhvati za poroznu površinu).
Počinje se tako što prvo nađemo najizbočeniju tačku na zidu ,zatim spustimo vaser vagom tu tačku na zemlju,dodamo u prostor 2 cm i to je prednja ivica ploče.
Zatim kanapom za obeležavanje obeležimo liniju po kojoj ćemo da lepimo (pod mora biti čist).
U kanti umešamo lepak za ploče (Knaufov se zove perlfiks) lepak ne sme da bude redak a ni previše suv, uzmemo mistriju i bacamo pogače na ploču ( otprilike na 12 mesta), ako je podloga suviše suva (ytong ili siporexili pregoreo stari malter) blago je ovlažimo prskajući je četkom ili prskalicom.Obavezno sačekati bar 50 minuta pre lepljenja gornjih ploča a nabolje je posle 4 sata.
Ploče montiramo tako što prvo postavimo donju ivicu na santimetar od linije ,prilepimo ploču i onda ravnjačom i gumenim čekićem polako dovedemo na liniju ,proveravajući i vaser vagom.
ploče se lepe naizmenično cela pa pola pa cela.da ne bi došlo do krsta u spoju.
Naj lakše je montirati ploču od 2 m, pa od sledeće odseći nastavak do plafona i zatim ostatak lepiti kao sledeću.Tako nema otpada u montaži.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tekija25

Član broj: 225517
Poruke: 17
195.252.70.*



+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?19.07.2009. u 02:26 - pre 179 meseci
e a sad mi je pitanje da li da prvo postavim gipsane ploce pa uradim kosuljicu pa parket ili kosuljica pa gips ploce pa parkel ili kako vec sta mislite?
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?19.07.2009. u 20:54 - pre 179 meseci
Prvo odradiš pod, tj. parket celom površinom pa tek posle pregradne zidove
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?22.07.2009. u 18:45 - pre 179 meseci
Prvo odradite kosuljicu pa dok se ona suši(28 dana) radite zidove posle toga postavljate podne obloge.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?28.07.2009. u 22:21 - pre 179 meseci
@Bane SSM

ne vidi se lepo sa slike treca varijanta, ako mozes zakaci taj pdf pa da mozemo da skinemo.
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?31.07.2009. u 13:25 - pre 179 meseci
Evo sad gledam vidi se A,B,C a inace u prilogu posta imas sliku!!!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?02.08.2009. u 11:57 - pre 179 meseci
Citat:
bobiska:Ja sam stavio gips ploce u dogradjenu sobu, jer me mrzelo da se akam sa majstorima, dovozenje peska i cementa, odvozenje suta i preostalog materijala i sl. Cena, prava sitnica, kada uracunas ustedu u navedenom maltretiranju. Nasao sam na oglasu lika koji je doveo ekipu, doneo ploce, ubacio na gajbu (ima tu da se rmba), postavio metalne profile na plafon, a zidove odradio lepkom za g.pl. 6 jura zidovi 8 jura plafon, cena sa materijalom i rukama!!! Doduse, drugi su po oglasima trazili i duplo vise, mora da su ovi marnuli materijal negde, ali su uradili vrhunski. Prednost je sto je za dan bila gotova montaza, sutradan moleri izgletovali i okrecili i ende. Zamisli istu proceduru sa malterisanjem i susenjem maltera, cca 15 dana da bi bio siguran od vlage. Mana, neces moci da kacis na zidove sta hoces, a i jos se posle godinu dana gips malo "oseca", tj. "kandela". Inace je na njemu pisalo da je "Knauf". Nazalost, nisam sacuvao taj kontakt, sorry.

Da li stvarno gipsane ploče godinu dana smrde?

[Ovu poruku je menjao Hi World dana 02.08.2009. u 21:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?02.08.2009. u 13:58 - pre 179 meseci
Ne znam kakve su to rigips ploče koje smrde?! Ove koje sam ja koristio su bile sasvim normalne. Nisu se osećale ni prilikom postavljanja ni posle godinu dana... A što se tiče kačenja na zid jedini problem je što treba da znaš gde su grede i tu kačiš. Tako možeš i plasma TV od 40 Kg da postaviš na pregradni zid.
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?02.08.2009. u 20:48 - pre 179 meseci
Citat:
Hi World: Da li stvarno gipsane ploče godinu dana smrde?

A mene zanima zasto si ubacio moj nick u citat???
Ovo sto si citirao je napisao bobiska 14.07.2007 godine!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?02.08.2009. u 20:57 - pre 179 meseci
Slučajno, nisam uspeo da citiram pošto je stara poruka, pa sam ručno citirao i menjao link, a zaboravio da promenim nik. Ispravio sam. Sorry!
 
Odgovor na temu

Bane SSM
Branko Mladenovic
Gipsar
Beograd

Član broj: 216380
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?02.08.2009. u 22:32 - pre 179 meseci
Ok.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?03.08.2009. u 06:57 - pre 179 meseci
Da se oglasim, pošto sam pomenut. Stavljao sam i ja gipsane ploče u drugim delovima stana ranije, kada su se tek pojavile pod imenom "Knauf" i nije bilo nikakvog neprijatnog mirisa. Ove poslednje, ugrađene 2006.g. se i dalje blago "čuju", moguće da je u pitanju naša poslovična fušeracija, tj. bofl, kopija, lažnjak, loše skladištenje...uletela mi loša serija, ne mora da znači da je generalni problem.
 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?04.08.2009. u 15:15 - pre 179 meseci
Gips se koristi svuda u svetu pa mi je bilo čudno da šmrdi, ali bolje da pitam... Zbunilo me je i što sam negde čuo da je gips najzdraviji materijal, ali da se dodaju aditivi koji su nezdravi, pa sam pomislio da ne smrdi od tih aditiva. Ne verujem ni da su aditivi nezdravi.
 
Odgovor na temu

tekija25

Član broj: 225517
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?17.05.2010. u 18:42 - pre 169 meseci
jos jedna dilema
da li raditi lepljenje GK ploca ili profile i srafljenje?
sa spoljne strane kuce ide lepljenje stiropora tako da ako je bolje zbog izolacije to mi nije neki razlog ali ako razlika u ceni nije velika onda cu rado uraditi profile i staklenu vunu recimo pa onda srafljenje?
unapred hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Elena74
Jelena Stanković
Projektovanje, Multicon
Beograd

Član broj: 303429
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?25.05.2012. u 10:19 - pre 145 meseci
Čitala sam da prilikom postavljanja gips karton ploča treba ostaviti 15 cm lufta (odnosno po 7.5 cm sa svake strane). Tačnije, treba gips karton ploče smanjiti za 15 cm u odnosu na širinu i visinu zida. Zbog čega je to potrebno i kako se posle popunjava ta šupljina od 7.5 cm?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?25.05.2012. u 10:52 - pre 145 meseci
A gde si to čitala ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je bolje malterisanje zidova ili oblaganje gipsanim plocama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 113231 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.