Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8749 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.72.146.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???11.01.2007. u 23:28 - pre 211 meseci
Citat:
Urkelele: "Doktore, imam problem, mnogo sam neodlucan... a mozda i nisam..."
Odnosno, htedoh reci da sam vas razumeo, a mozda i nisam. Ne znam kako to ide ali kad ulazis sa nasim pasosom niko te ne pita gde ces da odsednes i bla, bla, bla, bla (ne pise valjda u l.k. da imas dvojno drzavljanstvo) a ako ti neko zatrazi dokumenta, lepo pokases srpska. Nasi panduri su nadprosecno glupi (cast izuzetcima) a i vecinu njih i ne interesuje odakle si, sta ces ovde i te gluposti.
Pozdrav

Taj problem tesko mozes da shvatis ako nemas dvojno drzavljanstvo i ako neznas proceduru prijavljivanje odjavljivenje boravista u zemlji to jest u inostranstvu to jest proces cele zajebancije
Jednostavnije objasnjenje.............
Kada odes preko odjavis se sa adrese na kojoj si prijavljem i prijavis privremeni boravak u inostranstvu,svaki put kad vadis neki vazan papir tipa LK ili pasos ili ..........(ovo sve vazi kad to radis u SRB)ides u Policijsku stanicu u kojoj ti pripadas,i oni u kompjuteru imaju tvoj privremeni boravak da si u inostranstvu,e sad pored redovnog prijavljivanja U DKP u inostranstvu moras i da se prijavljujes u policijskoj stanici svremena na vreme.
A poenta ove teme da se razresis dali nesto MORA ili NEMORA(ali posto vecina stvari je neregulisano dovoljno i nerazjasnjeno!!!)ostaje da se dobro informises da odradis kako kazu
i onda DA CEKAS KAD CE DA NAIDJE KINDER IZNENADJENJE!!!!!!!
Citat:
Urkelele: . Medjutim, ja imam druga is HR koji je u Srbiji vec nekih 8 godina. Mislim (ali mogu i da tvrdim) da se on nije nigde prijavio. Decko radi u UN-u i sve sto treba to je da mora jednom u 3 meseca da predje granicu. Znaci, mora da izadje iz zemlje pa da udje ponovo. Po ovom vasem, on bi trebao svaki put na 3 meseca da se odjavljuje pa da se prijavljuje ponovo da boravi na teritoriji Srbije??? Misljenje?
Pozdrav

To sto treba da uradi napisano je,to sto on to neradi to ce mu sve iskrsnuti jednog dana mozda a mozda ne....
Citat:
FuzzSto se prijava tice, u najvecem broju slucajeva ne prave problem ako se strani drzavljanin ne prijavi, ali najveci broj slucajeva ne znaci i u svim slucajevima.

E to ti je KINDER IZNENADJENJE!!!!!
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???12.01.2007. u 01:45 - pre 211 meseci
E a ja imam za vas jednu trik-situaciju koje malo prejebava do sada napisane teze...

Naime, ja sam u Srbiji u statusu izbeglice. To znaci da nemam drzavljanstvo Srbije, ali imam prava ista kao i drzavljanin izuzev glasanja i sluzenja vojnog roka (dakle skolujem se pod istim uslovima, imam pravo da radim bez posebnih dozvola i slicno...)
Pored ovog zanimljivog (sve redje se srece) statusa, imam i hrvatski pasos.
Tehnicki gledano, ja nemam dvojno drzavljanstvo, ali s druge strane nisam ni stranac u Srbiji, jer postoje zakoni koji me u pravima skoro izjednacavaju sa drzavljaninom.
Jedne prilike kada sam izlazio iz zemlje, carinik me pitao da li imam potvrdu o boravku, na sta sam mu pokazao izbeglicku legitimaciju i rekao da na osnovu nje imam prebivaliste u Beogradu, pa da mi stoga i ne treba nikakva potvrda. To je uvazeno, a cinilo mi se da nije ni neuobicajeno po njegovoj reakciji.
Prvi put nakon vadjenja hr pasosa sam pokusao da izadjem iz zemlje u Madjarsku (koncert Bad Mannersa) kad me lik ladno izbacio iz autobusa sa komentarom da nemam ulazni pecat i da on ne moze da zna kada sam usao u zemlju. Autobus je bio privatno iznajmljen i svih 40 ljudi u njemu su mi poznanici, pa ni na svo insistiranje nije prihvatio ni jednu primedbu na ovo pravilo. Na moje - "Da li je moja obaveza da mi carinik na ulazu lupa pecat i kako da ga ja nateram na to i da li je to uopste moj posao..." ostao je `ladan k`o boza i stopirao sam nekon bugarskog svercera da me baci do Bg-a.

Moje pitanje je - da li neko zna kako pravila ZVANICNO glase u ovom specificnom slucaju?
De si Deda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8749 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.