Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta mislite o umrlicama na pljugama

elitemadzone.org :: MadZone :: sta mislite o umrlicama na pljugama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 43901 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 22:51 - pre 209 meseci
Imaju, imaju, nista ti ne brini. Ako nisi pri cistoj svesti kad potpisujes, a ni jedan zavisnik nije, to se ne vazi.
Citat:
kasaad: Pa to sto ja volim ili ne volim je iskljucivo moja stvar...

U ovom slucaju nije samo tvoja stvar. Na stranu tvoj dim, nisi ti sam na ovom svetu, nego imas ili ces imati ljude koji te vole i tako to, pa ces onda ti njih da povredis ako se razbolis pa crknes pre vremena zbog pusenja, i onda ce oni da pate zbog tebe. Znaci, treba da budes lecen da ne bi povredjivao ljude na ovaj nacin. U Kanadi deci u sklopu borbe protiv pusenja u skoli daju pismene zadatke "Zasto ce moj tata umreti u 46". Tako i ovde treba.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 22:55 - pre 209 meseci
Realno govoreci - ma koliko vi nesto branili, zabranjivali i proglasavali protivzakonitim, ljudi koji imaju "potrebu" za tim ce i dalje da nalaze raznorazne nacine kako bi dosli do toga. Nevazno da li su u pitanju cigare, droga ili alkohol.

Medjutim, ako ljudima ne mozete da zabranite nesto generalno, mozete da im podignete nivo svesti (ako je uopste imaju) i da im objasnite ili da ih informisete na ovaj ili onaj nacin da to sto ce konzumirati nije dobro za njihovo zdravlje. Mislim da se svi slazemo u konstataciji da pusenje jeste steto za zdravlje (ko ne misli tako, neka se informise). E sad, problem nastaje onog momenta kada svi slojevi i tipovi stanovnistva krenu da konzumiraju duvan - deca, trudnice, stariji ljudi koji imaju neki n-ti zdravstveni problem, sportisti i sl. Svi oni na taj nacin direktno uticu na narusavanje svog zdravlja a indirektno na narusavanje zdravlja ljudi oko njih.
Posto vec truju sebe, neka bar ne truju mene jer ja nisam ljubitelj duvanskog dima (nije da mi smeta ali sto da ga udisem ako ne moram).

Da sad spojimo ovo sa temom - da, ja smatram da su te "umrlice" neophodne. Da li ce okvir biti plav a slova crvena velicine 20 tacaka, ili ce biti u pitanju neko drugo dizajnersko resenje, generalno, uopste nije bitno. Ono sto je vazno je da se to jasno vidi, iako trenutno estetski kvari sve kutije cigara, i da to sto pise ljudi mogu jasno da vide. Na taj nacin im je skrenuta paznja da to sto konzumiraju definitivno ne valja.
Naravno, neko ce reci - ok, ja sam pusac ali ne pijem. Ajde sada da na sve flase rakije stavimo istu takvu umrlicu. Onda ce se pojaviti neka treca osoba i tako u nedogled.... Mislim da takav pristup celoj stvari nije dobar.

Ako se ne varam, procenat populacije koja konzumira duvan je najveca u nerazvijenim sredinama. Stoga i nije cudno sto smo pored Turske i jos par zemalja, najveci potrosaci duvana na planeti. Da bi se taj procenat suzbio, ljude treba na vreme informisati - ne u 50 godina kada nisu u stanju da menjaju svoje lose navike, vec od malih nogu, svim mogucim sredstvima. Objasniti koje su posledice i kako to negativno utice na njih i njihov dalji zivot.

Sve ostale spekulacije na temu pusenja, na primer zasto neko pusi, nije za dalju diskusiju. Nekome je to navika, drugome potreba (nervoza etc), trecem da se pravi vazan....
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 22:57 - pre 209 meseci
Citat:
ajdeBre: Jos samo cekam da alkoholicare pocnete da vesate na bandere, a da narkomane giljotinirate...


Alkohol je jedno od najvecih zala koje su pogodile covecanstvo. Rastura porodice, prijateljstva, uzrok je smrti nekoliko miliona ljudi godisnje (koga ne mrzi moze da juri statistike po netu). Cak stavise, mislim da nijedna bolest ne ubije vise ljudi od alkohola (na razne posredne i neposredne nacine).


Narkomani imaju marginalni uticaj na drustvo. Oni uglavnom, samo sebe unistavaju. Alkoholicari i pusaci ubijaju i druge. I imaju veoma veliki negativni uticaj na kompletno drustvo.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:02 - pre 209 meseci
Citat:
by flylord: zagadjuje vazduh. Cigare su jako veliki zagadjivac. Verovao ili ne. Nije problem u jednoj cigari. Problem je (npr u Srbiji, kad smo vec tu), da pusi negde oko 40% nacije, a to je oko 3-3.5 miliona ljudi. Dnevno se popusi (min) i do 10 miliona cigareta. To je veoma veliki uticaj na zivotnu sredinu.
I da si malo bolje pratio moje postove, shvatio bi da nisam ja samo protiv cigara, nego protiv bilo cega sto zagadjuje. Pogotovo, ako je to totalno nepotrebno i nekorisno za ljude (kao sto su cigare)


Fly, nemoj kao onaj nesretni Vidusa da trazis nebeske poruke u necemu sto nema nikakvu poruku :)

Drugim recima, nemoj da naturas zagadjenje, opsti raspad sistema i sl. Moras da shvatis da je to nemoguce ZABRANITI. Zakon? Ok, zakon je propisao da se u radnim prostorijama ne sme pusiti. Praksa i dalje kaze da ljudi puse po kancelarijama (licno sam izbacio kolegu sa sve cigarom kroz vrata jer nije hteo da ugasi cigaru). I sta sad? Da ih vesamo? Necemo. Pokusacemo da ih obrazujemo.

Neko je rekao da pusi od 14. godine i da je vrlo neurozan. Ja kada sam neurozan udaram boxerski dzak. Bolje dzak nego ljude.
Medjutim, onaj ko pusi jer je neurozan ne truje samo sebe nego i one u neposrednoj okolini. Stoga, nemojte bas da budete toliki samozivi jebivetri i da mislite samo na sebe.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:13 - pre 209 meseci
polako polako. U nekoj od prethodnih poruka sam rekao da sam protiv potpune zabrane pusenja. Ja sam za selektivnu zabranu, kao sto je sada: zabrana pusenja u javnim ustanovama (skole, bolnice, opstine itd). Totalna zabrana bi sao ojacala duvansku mafiju, nista vise.
Sto se tice tih umrlica, tu se slazem sa tobom. Mada sam ja mnogo vise protiv toga. Jednostavno ne vidim smisao. Nijedan pusac to i ne pogleda, niti oni zagledaju kutije sta ima na njima.
Daleko je bolji pristup, bas obrazovanje. Ali ne sa nekim glupim kampanjama, ko ranije sto su razni glumci imali svoje trenutke na RTS-u.
I definitivno, kampanju usmeriti samo prema mladima, i maksimalno postovati i sprovoditi zakon koji je donet.

Ono sto ja viidm kao najveci problem sada, je sto imamo zakon, koji je samo mrtvo slovo na papiru.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:17 - pre 209 meseci
Citat:
flylord: polako polako. U nekoj od prethodnih poruka sam rekao da sam protiv potpune zabrane pusenja. Ja sam za selektivnu zabranu, kao sto je sada: zabrana pusenja u javnim ustanovama (skole, bolnice, opstine itd). Totalna zabrana bi sao ojacala duvansku mafiju, nista vise.
Sto se tice tih umrlica, tu se slazem sa tobom. Mada sam ja mnogo vise protiv toga. Jednostavno ne vidim smisao. Nijedan pusac to i ne pogleda, niti oni zagledaju kutije sta ima na njima.
Daleko je bolji pristup, bas obrazovanje. Ali ne sa nekim glupim kampanjama, ko ranije sto su razni glumci imali svoje trenutke na RTS-u.
I definitivno, kampanju usmeriti samo prema mladima, i maksimalno postovati i sprovoditi zakon koji je donet.

Ono sto ja viidm kao najveci problem sada, je sto imamo zakon, koji je samo mrtvo slovo na papiru.


Svaki zakon je mrtvo slovo na jos mrtvijem papiru ako se ne sprovodi dosledno - pusenje ili zakon o radu, apsolutno je svejedno.

A da li pusac pogleda ili ne - to je sad drugi par rukava. Ja sam siguran da bar 10% ljudi procita sta tu pise. Pa neka 10 od 100 ljudi batali cigare jer shvate da to nije nista specijalno i da ce im samo smetati, i to je neki uspeh.

Obrazovanje obavezno - dobro smisljeno, sa dobrom idejom i pravcem u kojem se treba kretati. Agresivna kampanja za mladje slojeve populacije koji se jos uvek razvijaju sto na televiziji i u novinama tako i u skolama i sl.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:19 - pre 209 meseci


Pravite li vas dvojica razliku izmedju napaljene decurlije i ljudi koji su svesni svojih postupaka i rade to sto rade iz kog bilo razloga? cini mi se da to do vas bas ne dopire?


Kass
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:19 - pre 209 meseci
Fly, potpuno se slazem,
James Dean je jedan od najvecih promotera pusenja i mislim da je gomilu ljudi upravo on navukao.
slicno tome obrazovanjem se moze odvici (odnosno spreciti uopste pocetak) gomila ljudi.
a sta je sa onim da je prodaja opala za 6% Izgleda da nisu bas beskorisne.
a zar se gomila ljudi ne navlaci upravo dok su napaljena dechurlija?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:22 - pre 209 meseci
Citat:
kasaad: Pravite li vas dvojica razliku izmedju napaljene decurlije i ljudi koji su svesni svojih postupaka i rade to sto rade iz kog bilo razloga? cini mi se da to do vas bas ne dopire?


Kass


Ti ocito ne pratis fabulu radnje i za dzabe spamujes i trollujes. Lepo pise da je to vazno zbog mladjih a ne zbog vas matorih prdonja :) Vi ste generalno izgubljen slucaj :)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:24 - pre 209 meseci
Citat:
kUdtiHaEX: Svaki zakon je mrtvo slovo na jos mrtvijem papiru ako se ne sprovodi dosledno - pusenje ili zakon o radu, apsolutno je svejedno.

A da li pusac pogleda ili ne - to je sad drugi par rukava. Ja sam siguran da bar 10% ljudi procita sta tu pise. Pa neka 10 od 100 ljudi batali cigare jer shvate da to nije nista specijalno i da ce im samo smetati, i to je neki uspeh.



Pa ne bih bas reko ...ovim ocigledno smarate onu grupu koju sam ja malopre spomenuo.
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:25 - pre 209 meseci
Da. Ne mozes nekog ko puse 10,15,20godina ubediti u nesto. Jedini nacin su da ih posaljes u ustanove na lecenje. Posto je pusenje bolest. Tako da ja zalim vas pusace.

Ali... moze se krenuti u obrazovanje klinaca. Da nikad to i ne probaju duvan.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.79.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:26 - pre 209 meseci
Citat:
kasaad: Pa ne bih bas reko ...ovim ocigledno smarate onu grupu koju sam ja malopre spomenuo.


Kampanja protiv pusenja je vise za mlade da se obrazuju.

A umrlice su tu da pokusaju odvratiti onaj broj ljudi koji ipak krene da pusi i da ispune neku moralnu obavezu. Pa ako od vas 100 zagrizenih pusaca bar 10 odustane, nije lose :)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:26 - pre 209 meseci
Citat:
flylord: Da. Ne mozes nekog ko puse 10,15,20godina ubediti u nesto. Jedini nacin su da ih posaljes u ustanove na lecenje. Posto je pusenje bolest. Tako da ja zalim vas pusace.

Ali... moze se krenuti u obrazovanje klinaca. Da nikad to i ne probaju duvan.



Samo ti nas zali al radi to u tisini. a za decu se slazem ....nikome ne bih preporucio da zapali.
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
Citat:

Posto je pusenje bolest


?!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:33 - pre 209 meseci
pa zasto im onda govoris da je OK pusiti? I zasto trujes decu koja zele da bude zdrava?
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:35 - pre 209 meseci

Ja sam rekao da ja to hocu i da zato hocu da me ostavite na miru, nit koga teram nit bih bilo kome savetovao ...ne okreci moje reci ...

Kass
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:39 - pre 209 meseci
ja ne okrecem tvoje reci. Samo govorim da si licimer. Kao govoris da ne zelis da mladi puse, a sa druge strane im dajes licni primer da treba da puse. O ljudima ne govore njihove reci, nego njihova dela.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:41 - pre 209 meseci


Pa to znaci da ja ako se bacim sa mosta svi treba da se bace sa mosta? ja to radim i znam sve posledice ....njima treba objasniti posledice pa nek sami odluce ...de je problem ?


FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:44 - pre 209 meseci
Jao sto volim kad me zale :) Ajd pa se zalimo medjusobno :)
Vi mene sto pusim, a ja vas sto vam je moje pusenje postalo zivotni smisao.
Stavljanje umrlice na kutije? E pa to je vec potpuno bolesno.
Jer ako je pusenje najgora stvar na svetu, pa cemo paradirati mrtvim ljudima u propagandne svrhe da se upravo tog najgoreg zla resimo, onda mi zivimo u prilicno divnom svetu, zar ne?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.041net.co.yu.



+39 Profil

icon Re: sta mislite o umrlicama na pljugama19.01.2007. u 23:45 - pre 209 meseci
Citat:
flylord: D Posto je pusenje bolest.


onda je i zavisnost od pavlake koju ja imam bolest
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: sta mislite o umrlicama na pljugama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 43901 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.