Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozdrav sa Tajlanda!

elitemadzone.org :: MadZone :: Pozdrav sa Tajlanda!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35555 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!05.02.2007. u 20:41 - pre 209 meseci
Citat:
Uopste region Indokine zaobilazim, cak i mnogohvaljenu despotovinu, a zapravo ostrvo surovih musliman - Singapur.


vidi se da si u sirokom luku cak zaobisao i da se informises..

Religions:
Buddhist 42.5%, Muslim 14.9%, Taoist 8.5%, Hindu 4%, Catholic 4.8%, other Christian 9.8%, other 0.7%, none 14.8% (2000 census)

https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/sn.html
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!10.02.2007. u 20:35 - pre 209 meseci
Citat:
milke: Ovaj forum jeste madzone, ali je izgleda postao i privatni blog. Sada svako (ko ima materijala) treba da otvori temu "e super, evo javljam me preko WiFi-ja iz Londona, baš dođoh iz Barse, more je mnogo toplo i slano, a odavde palim za Vinju del Mar da ganjam Čileanke, tek da vam pravim malo zazubice, baš sam gadan, a nakon toga Patagonija i Buenos Ajres na kraju. Čujemo se bla, bla,..."


Pa nesto nevideh da je neko u poslednje 2 godine postavio sličnu temu!?
Uzgred poenta je bila da sam se kulturno pozdravio i javio a daleko od toga da se pravim važan sto sam tamo, svasta zaista.

I zaista ne znam sta si hteo da kazes sa onim da je ovo postalo "privatni blog" ali nema veze bitna je šega i cuga

BTW im baaaack
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.221.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!12.02.2007. u 20:33 - pre 209 meseci
Dobrodošao deda! Nadam se da si se lepo proveo.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!13.02.2007. u 10:51 - pre 209 meseci
Blah... nije bilo loše uopće, a cena prava sitnica, ipslatljivije tamo otići nego u grčku, egipat, tursku (izuzev avio karte) ;-)

Pošto sam obećao slike biće ih uskoro mogu da kažem da ne obećavam unapred jer ne znam kada ću uzeti novi komp pošto mi ovaj dobio epi napade, nadam se za jedno 2 nedelje.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!13.02.2007. u 10:56 - pre 209 meseci
E pa baš si me obradovao! Planiram za leto tamo da idem na odmor. A što se tiče epi-napada, moj hard disk (maxtor 120GB) ih je preživeo sa teškim posledicama.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.223.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 11:00 - pre 208 meseci
@deda:
Daj bre te slike da i mi vidimo! Nije ti valjda HDD prso ko meni.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 22.02.2007. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaChaS

Član broj: 18964
Poruke: 254
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 11:20 - pre 208 meseci
pa sta je problem sto je rekao kakva nam je drzava ...kad je rekao sve sto je istina ..........
nego deda daj fotke trandza i reci koju o aranzmanu cenama itd.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 12:24 - pre 208 meseci
Citat:
mare_bj: E pa baš si me obradovao! Planiram za leto tamo da idem na odmor. A što se tiče epi-napada, moj hard disk (maxtor 120GB) ih je preživeo sa teškim posledicama.


Ako planiraš da ideš u julu/avgustu nemoj jer je tada tamo kišna sezona i previše je vruće i nema turista (toliko). Kraj novembra, decembar, januar, februar i mart je "sezona" extra je tada.

Citat:
DaChaS: reci koju o aranzmanu cenama itd.


Ni slučajno nemojte da idete preko agencija tamo, razlozi:

1. Odraće vas ko volove za cenu (avion, smeštaj, obilazak, vodič, ovo ono...)
2. Dobićete smeštaj u hotelu za astronomske pare (a kada idete solo dosta je jeftinije u isto tom hotelu)
3. Agencije daju samo 15 dana, što je nenormalno prvo zbog puta jer putuješ skoro 20 sati (zavisno od čekanja na aero. nekada i po 24-28 sati), drugo treba ti 5-6 dana da se navikneš na izuzetno jaku, sparnu, klimu (i to što dodješ iz perjane jakne u šorts i ladnu vodu), da se oporaviš od puta za to ti sve treba min 6-7 dana da kažeš da si tada normalan. Samo lud čovek tamo ide na 15 dana, jeftinije te izadje mesec ipo čak i dva nego 15 dana, ko ne veruje nek ode pa neka vidi
Primera radi noć u lux apartmanu (75 kvadrata, 2 sobe, spavaća i dnevni boravak, kupatilo, kuhinja (full, rerna mirko rerna, mašina za sudje bla bla bla) kožna garnitura u dnevnom boravku, TV satelitska i biraš za dzabe FiWi ili ADSL za svo vreme tvog boravka) u poznatom hotelu košta oko 2000TBH (40-ak €), a na mesec dana te izadje ok 8000TBH što nema NIGDE na svetu za takav lux apartman. Sve im je tamo na mesec dana iznajmljivanje, motora, hotela, aviona šta god hoćeš ali jeftinije ćeš proći za duži period, eto zato samo lud čovek može da ode na 15 dana i pukne gomilu para.

4. Kontiki i joly travel deru za aranžmane kao niko, oko 1500-1800 € po osobi što je abnormalno skupo i ne isplativo nikako i da imaš da razbacuješ te pare opet je ne isplativo (cena na sajtu se menja kada odeš u agenciju i vidiš baš su svi letovi prebukirani ali ima jedan i taj je soma i kusur evra... klasika)

Ja sam išao solo, znači bez agencija i ostalih smarača, preko Gea turs oni prodaju samo avionske karte za ceo svet, kod njih smo kupili karte (čini mi se da je bilo oko 790€ po osobi sve sa avio taksama, porezima, porez na naftu...) i dobili vize (vize se plaćaju 30€ jer se pasoši nose u Budimpeštu u tajsku amabasadu pa put, pa kurir....).
Eto da kažemo da je put oko 830 €. Posle toga sve je priča za sebe. A za jedan kontikijev usrani aranžman ja platim sebi i devojci recimo letovanje i ostanemo mesec dana tamo u dobrom hotelu.

Evo postaviću sutra par slika, jer moramd a ih prebacim sa telefona na lap top pa na ovaj drndavi komp preko USB-a jer mi je sve živo pocrkalo na njemu jedav radi i winamp. Sutra jer moram da nabavim i acdsee da malo sredim slike rezolucije i tako to jer su prevelike.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.223.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 12:53 - pre 208 meseci
Citat:
Ako planiraš da ideš u julu/avgustu nemoj jer je tada tamo kišna sezona i previše je vruće i nema turista (toliko). Kraj novembra, decembar, januar, februar i mart je "sezona" extra je tada.
Taman da skupim kintu.
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.s3.kth.se.



+14 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 14:20 - pre 208 meseci
Citat:
Samo lud čovek tamo ide na 15 dana, jeftinije te izadje mesec ipo čak i dva nego 15 dana...


Eh, ta studentarija ... Mislis da svi imaju dva meseca za blejanje po Tajlandu?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 15:59 - pre 208 meseci
Uopšte ne shvatam poentu tvog pitanja?
Mislim ko ima para taj ide...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 16:00 - pre 208 meseci
Citat:

Eh, ta studentarija ... Mislis da svi imaju dva meseca za blejanje po Tajlandu?


Uzmes neplaceno ;-)

Na Tajlandu vredi ostati - predivna zemlja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!22.02.2007. u 16:07 - pre 208 meseci
Nisam ja mislio zbog okruženja, lepote, ljudi (manje više i to je bitno ali ovde u manjem kontekstu) da vredi ostati mesec i više na Tajlandu nego finsnsijski isplatljivije, uostalom i gore sam obrazložio a i Ivan Dimković može sigurno da vam potvrdi to.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 11:10 - pre 208 meseci
Evo i slika, ovo je deo sa telefona dok će te sa digitalnog (tu su i trandze ) morati da se strpite malo kad dobijem nov komp jbg...

Ostale slike nisu za širu javnost
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 11:13 - pre 208 meseci
"Ne mogu toliko BA slati fajlova.." kaže root pa evo nastavak ovde


P.S. Uskoro i klipovi sa momcima, pardon devojkama
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 11:23 - pre 208 meseci
kablovi.jpg - "Kad se sad nisam slogiro,nikad necu" Ti likovi tamo su stvarno majstori
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 11:26 - pre 208 meseci
Ma jbm ti uvek zaboravim preko dana da uvatim blizu mog apartmana da vidiš tek to...kukuu a što je najčudnije sve im besprekorno funkcioniše, ludaci
Ima cale negde na kompu sliku od pre 2-3 godine isto sa tajlanda kada je bio slikao, neki majstor upetljan do glave u kablove i popravlja nešto, slika VRH kada je nadjem kačim obavezno!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 13:26 - pre 208 meseci
@Deda,

Citat:
...drugo treba ti 5-6 dana da se navikneš na izuzetno jaku, sparnu, klimu (i to što dodješ iz perjane jakne u šorts i ladnu vodu), da se oporaviš od puta za to ti sve treba min 6-7 dana da kažeš da si tada normalan.


Jesu ovo neke pripreme za astronaute? :) Izvade te iz zamrzivaca, pa se otkravljujes na sobnoj temperaturi? Ako si bio 'normalan' (zdrav) u pocetku, 'navikavanje' pri takvom putu izgleda otprilike ovako: sa temp. od -10 Celzijusa (ostavis jaknu na aerodromu), sjednes na avion (24-48 sati, kako si rekao), pola sata prije slijetanja se presvuces (4 min. max + majichica/shortzic/haljina), manje od sat vremena gnjavaze na aerodromu, kez, prolazis, doceka te +42 Celzijusa na izlazu, odes na autoput - i onda zavisi koliko ti vremena uzme da predjes manje od tridesetak kilometara. Izadjes iz auta, pretrcis koji metar ---> zaronis u okean.

Hajde mi reci kako si ti od toga uspio da razvlacis pitu sedam dana? Sto je mnogo - mnogo je, pa cak i za tebe.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 13:43 - pre 208 meseci
Zavisi od osobe do osobe...

Meni u +7 zoni treba oko 4 dana da se naviknem na vremensku zonu (jetlag) i jos par dana za potpunu klimatizaciju - tek za oko 7 dana mogu da kazem da se isto prirodno osecam kao kod kuce.

Prva 3 dana su horor sto se spavanja tice, kad se ide na istok - mada drugim ljudima idenje na zapad vise smeta.

Tablete za spavanje mogu malo brze da ispeglaju redosled spavanja, ali metabolizam svakako ne mogu - sta ti vredi i sto spavas kad se probudis u 4 AM i hoces da veceras, ili doruckujes nesto malo i spici te kiselina :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 13:50 - pre 208 meseci
Upravo to spava ti se nenormalno u 2 popodne a ujutru oko 3-4 si ko nov
To je i meni bio problem sa jelom prvih nedelju dana, jedem od 1-4 noću a preko dana na plaži spavam, baš si pravu reč napisao horor!

Kada smo pre dosta godina išli za Singapur i Melburn....10 sati u plusu, tek tad ne možeš ništa normalno da radiš i funkcionišeš min. 10 dana, bar ja!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pozdrav sa Tajlanda!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35555 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.