Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozdrav sa Tajlanda!

elitemadzone.org :: MadZone :: Pozdrav sa Tajlanda!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35644 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 14:16 - pre 208 meseci
Naravno da zavisi od osobe do osobe.

Ako je osoba citave godine jela (relativno) nezdravu hranu, nema fizicke kondicije, kljuk sa kojekakvim tableticama/pomagalima, provela dosta vremena u klimatizovanim kancelarijama / prasini kod kuce ---> otud i taj shock horror kad se stigne na destinaciju. Ne pomaze ni hrana + tovljenje alkoholom na aviJonu; a spavanje na plazi (pogotovo izmedju 900 i 1500) moze da vas slozi u bolnicu.

Zavisi da li idete negdje zbog nocnog zivota/poslovno(pa trebate biti budni tokom dana)/kombinacija, ali dobar trik je da zavarate svoje tijelo i izdrzite do nekog normalnog vremena kada obicno idete da spavate; manji obroci (laksi za stomak), zdrava hrana (ne avio-kljuk) i dosta vode u avionu (pogotovo ako je debela vremenska promjena).



[Ovu poruku je menjao _djevojka_ dana 23.02.2007. u 16:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 14:28 - pre 208 meseci
Citat:
_djevojka_: Naravno da zavisi od osobe do osobe.

Ako je osoba citave godine jela (relativno) nezdravu hranu, nema fizicke kondicije, kljuk sa kojekakvim tableticama/pomagalima, provela dosta vremena u klimatizovanim kancelarijama / prasini kod kuce ---> otud i taj shock horror kad se stigne na destinaciju. Ne pomaze ni hrana + tovljenje alkoholom na aviJonu; a spavanje na plazi (pogotovo izmedju 900 i 1500) moze da vas slozi u bolnicu.


Znaci po tome jedino Patrijarh Pavle i Dalaj lama ne bi imali problema oko aklimatizacije, dapace, za 10 minuta bi se navikli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 16:12 - pre 208 meseci
_djevojka_,

Ne postoji nacin da ubrzas prilagodjavanje svog metabolizma drugoj vremenskoj zoni, pogotovu ako je razlika izmedju zona veca od 5 sati. Dobra fizicka kondicija svakako moze pomoci, ali nema sanse da izbegnes radosti jetlaga i napada gladi u sred noci ako je vremenska razlika 7-8 sati i nemas pri sebi tabletice za spavanje ;-)

Pripreme par dana pred putovanje mogu da pomognu, ali danas na zalost malo ko ima slobodnog vremena da krene da spava od 5 PM do 1 AM nekoliko dana pred pocetak godisnjeg odmora ;-)

Sto se poslovnih putovanja tice - tu nema pomoci, tablete za spavanje i Bloody Mary u avionu... hard rock life :0
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!23.02.2007. u 21:03 - pre 208 meseci
Ne znam dal je samnom sve ok, al ja nikad nemam problem sa jetlag-om :)

Čim stignem na odredište, namestim sat po lokalnom vremenu, i nekako se odmah prešaltam na to, spavanje odgodim za uveče (po lokalnom vremenu), ako baš nisam spavao u prethodnih 30h onda legnem malo ranije, i to je to... Probudim se ja nekad u 5-6 ujutru po lokalnom vremenu, al to se lako reši okretanjem na drugu stranu i nastavkom spavanja do 8-9 :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!24.02.2007. u 02:53 - pre 208 meseci
Cini me se da se oni koji zive ustaljenim tempom ( ishrana i spavanje stalno u isto vreme ) mnogo teze prilagodjavaju.
"Neuredan zivot" donosi olaksice pri prilagodjavanju.
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 02:12 - pre 208 meseci
Citat:
sasa022: Cini me se da se oni koji zive ustaljenim tempom ( ishrana i spavanje stalno u isto vreme ) mnogo teze prilagodjavaju.
"Neuredan zivot" donosi olaksice pri prilagodjavanju.


nikad nisam razmisljao o tome na ovaj nacin ali kad si pomenuo.. nikad nisam imao problema na +7 sati, ni u odlasku ni u povratku. :)
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 03:58 - pre 208 meseci
@Ivan Dimkovic,

Postoje nacini da se ubrza prilagodjavanje, ali i sam znas da pristup informacijama kosta; a neke stvari nece da se primjenjuju same (samo zato sto stoji na papiru da je moguce, provjereno, radi - a osoba ne planira da pokusa).

Citat:
...ali nema sanse da izbegnes radosti jetlaga i napada gladi u sred noci ako je vremenska razlika 7-8 sati i nemas pri sebi tabletice za spavanje ;-)

Dosta ljudi ne docekuje takvu ljepotu jetlag-a, kao sto je ti docekujes; znaci nema kljuk-pomagalo-bombonica i rovarenja po frizideru. U stvari, dobar procenat pacijenata koji putuje kaze da im te dvije stvari upravo otezavaju prilagodjavanje, i ne idu na bebi relacijama gdje je razlika sat/dva; nego su im destinacije Evropa/USA. Kao sto si rekao - sve zavisi od osobe do osobe. Ali ako ce ti kombinacija pilulica + Bloody Mary pomoci da spavas k'o beba, i to vidis kao pomoc pri adaptiranju - go for it.

@sasa022,
Na osnovu cega ti se to cini? Kakav je to po tebi uredan i neuredan zivot? Ljudi se razlikuju u definisanju normalnosti, a kamoli urednog i neurednog zhiFota. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 09:23 - pre 208 meseci
Citat:

Ne znam dal je samnom sve ok, al ja nikad nemam problem sa jetlag-om :)


Ja nemam nikakvih problema za zapadnim - znaci od -6 do -9 nema nikakve frke (mozda se budim par puta u toku noci ali samo prva 2 dana)... ali me istocni bukvalno ubija ako je veci od 5, koliki god da je... Valjda zavisi od osobe do osobe.

Citat:
_djevojka_
Postoje nacini da se ubrza prilagodjavanje, ali i sam znas da pristup informacijama kosta


Tja :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 12:30 - pre 208 meseci
Ćuti Ivane reci da postoji, molim te...

Nikad nisam putovao zapadno uvek negde na Istok, azija, donji deo afrike, australija.. gde je uvek drastičan plus u odnosu na Beograd, ko zna možda jednog dana odem malo više zapadnije pa ću javiti kako mi je

Sve u svemu i ja sam za to da metabolizam NE MOŽEŠ da ubrazaš i stabilizuješ za manje od 5 dana.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 12:38 - pre 208 meseci
Nekoliko puta sam menjao vremensku zonu za +-12 sati i samo kada dodjem se osecam umorno zbog puta ali sutra ujutru po lokalnom vremenu se normalno probudim i nastavim da funkcionisem normalno i nemam nikakvih problema sa prilagodjavanjem metabolizma tako da sve zavisi od osobe do osobe.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 15:42 - pre 208 meseci
Citat:
_djevojka_
Postoje nacini da se ubrza prilagodjavanje, ali i sam znas da pristup informacijama kosta


@Ivan Dimkovic
Citat:
Tja :)


Upravo. :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!25.02.2007. u 20:26 - pre 208 meseci
@_djevojka_

Citat:
@sasa022,
Na osnovu cega ti se to cini? Kakav je to po tebi uredan i neuredan zivot? Ljudi se razlikuju u definisanju normalnosti, a kamoli urednog i neurednog zhiFota. :)



Pod "Neuredan zivot" sam mislio na stalnu promenu termina kada nesto radis -
tj. zivis takvim tempom da cesto menjas dan i noc.Nekada spavas danju nekada nocu.
Vreme kada jedes nije odredjeno ( npr. nekad je dorucak u 6h nekad u 15h..... ).
Jednostavno nije ti bitno da li je podne ili ponoc,dan ili noc.......
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!26.02.2007. u 15:49 - pre 208 meseci
Citat:
srki: Nekoliko puta sam menjao vremensku zonu za +-12 sati i samo kada dodjem se osecam umorno zbog puta ali sutra ujutru po lokalnom vremenu se normalno probudim


Mislim da je teže prilagoditi se na 5-6 sati u plusu nego 12, bar je to moja predpostavka!?
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!01.03.2007. u 13:25 - pre 208 meseci
Citat:
_djevojka: @sasa022,
Na osnovu cega ti se to cini? Kakav je to po tebi uredan i neuredan zivot? Ljudi se razlikuju u definisanju normalnosti, a kamoli urednog i neurednog zhiFota. :)


Citat:
sasa022: Pod "Neuredan zivot" sam mislio na stalnu promenu termina kada nesto radis - tj. zivis takvim tempom da cesto menjas dan i noc.Nekada spavas danju nekada nocu. Vreme kada jedes nije odredjeno ( npr. nekad je dorucak u 6h nekad u 15h..... ).
Jednostavno nije ti bitno da li je podne ili ponoc,dan ili noc.......


Da li se gleda kao opravdano ako je posao u pitanju, ili se gleda malo drugacije ako osoba dzabalebari i bleji u kutiju po citav dan? Npr. poznajem par novinara koji rade kad inspiracija udari – nebitno koje vrijeme dana ili noci, i sasvim je normalno da ostanu citavu noc ako treba i dobro urade ono sto su isplanirali; nego da budu budni citav dan i nista ne naprave. Nekom neuredno, a nekom sasvim normalno.

Takodje, pacijent na zanimljivom koktelu lijekova ima uredan san od deset uvece, do sest ujutro; sasvim je pedantan po tom pitanju – njegova zena nikad ne navija sat za budjenje. Caka je u tome sto ima kljuk naviku – narkic jos iz proslog zivota, pa odvikavanje nije islo bas najbolje, i sada mu legalno prepisuju pilule za lilule. Znaci, spava u neko optimalno vrijeme, a da li je normalno sto ce mu svaki dan (do kraja zivota?) biti ispracen ovakvim koktelom, to je sasvim drugo pitanje. A da – ima tri obroka dnevno, i to kalorijski sredjeno da ne moze bolje (zena mu je nutricionista i super kuva). Nekom uredno, a nekom nenormalno.

@Deda,
Citat:
Mislim da je teže prilagoditi se na 5-6 sati u plusu nego 12, bar je to moja predpostavka!?

Zavisi sta je normalno za tebe. Obicno probas, pa vidis kako reagujes. Bitno je da gledas sta je normalno za tebe, a ne sta je normalno za druge; jer nece taj drugi biti u tvojoj kozi dok se oporavljas od jetlag-a (ako ga uopste budes imao). Nadji ono sto tebi pomaze da se najbrze vratis u status quo, sa sto manje posljedica.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Pozdrav sa Tajlanda!01.03.2007. u 17:31 - pre 208 meseci
Može li neko da izbriše par postova odavde i da zaključa ovu temu pls?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pozdrav sa Tajlanda!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35644 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.