Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 113917 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?17.07.2011. u 12:54 - pre 155 meseci
Postuj link odakle je sadrzaj kopiran.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?17.07.2011. u 12:59 - pre 155 meseci
http://www.vidovdan.org/index....ovdan-in-english&Itemid=70
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.100.*



+228 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?17.07.2011. u 17:31 - pre 155 meseci
Citat:
Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?


- Zato sto jos uvek ne mogu da shvate kako stvari funkcionisu u realnom svetu
- Zato sto ne znaju da odaberu pravog saveznika/partnera u poslu
- Zato sto sebi ne znaju napraviti dobru reklamu
- Zato sto misle da se svet vrti oko njih i da su mnogo bitan faktor
- Zato sto nemaju kapacitet da se drze dogovora i veoma rado pokusavaju da izvrdaju, prevare, ne ispostuju dogovoreno
- Zato sto bi uvek da demonstriraju silu, a potcenjuju znanje

Ima jos razloga, ali su ovo najglavniji razlozi zasto ih ljudi dozivljavaju kao negativne likove.
 
Odgovor na temu

iksde
Beograd

Član broj: 287944
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?17.07.2011. u 19:01 - pre 155 meseci
Najglavniji razlog je zato sto imaju veliku glavu i velike zube i velike oci...
xD
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 09:13 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: - Zato sto jos uvek ne mogu da shvate kako stvari funkcionisu u realnom svetu
- Zato sto ne znaju da odaberu pravog saveznika/partnera u poslu
- Zato sto sebi ne znaju napraviti dobru reklamu
- Zato sto misle da se svet vrti oko njih i da su mnogo bitan faktor
- Zato sto nemaju kapacitet da se drze dogovora i veoma rado pokusavaju da izvrdaju, prevare, ne ispostuju dogovoreno
- Zato sto bi uvek da demonstriraju silu, a potcenjuju znanje

Ima jos razloga, ali su ovo najglavniji razlozi zasto ih ljudi dozivljavaju kao negativne likove.


Sve ovo sto si napisao su stereotipi. Uopste nije istina. Pojedinci tako misle, ali generalno ne. Imam gomilu prijatelja i poznanika i neko ne razmislja na ovakav nacin. Znam gomilu ljudi koji se drze svoje reci(politicare ne smatram ljudima) i koji ce uciniti ono sto su obecali. Licno, muka mi je od takvih mizantropa kao ti koji pljuju po sopstvenom narodu. Idi negde, uzmi drugo drzavljanstvo i zivi zivot te nacije, postuj njihove obicaje ako ti se vise svidja tako...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 09:17 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Licno, muka mi je od takvih mizantropa kao ti koji pljuju po sopstvenom narodu. Idi negde, uzmi drugo drzavljanstvo i zivi zivot te nacije, postuj njihove obicaje ako ti se vise svidja tako...

Licno, meni je muka od onih koji govore ovakve i slicne stvari, kao da je to tek tako izvodljivo.



PS. Ovo ne znaci da se slazem sa Konislavom vec se odnosi samo na citirano.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 10:12 - pre 155 meseci
Pa onda lepo napisi da se ne slazes sa tim sto je napisano, ali i da ti ne smeta kad neko pljuje po sopstvenom narodu samo na osnovu uzorka sa pijace ili stadiona
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 10:23 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: - Zato sto jos uvek ne mogu da shvate kako stvari funkcionisu u realnom svetu
- Zato sto ne znaju da odaberu pravog saveznika/partnera u poslu
- Zato sto sebi ne znaju napraviti dobru reklamu
- Zato sto misle da se svet vrti oko njih i da su mnogo bitan faktor
- Zato sto nemaju kapacitet da se drze dogovora i veoma rado pokusavaju da izvrdaju, prevare, ne ispostuju dogovoreno
- Zato sto bi uvek da demonstriraju silu, a potcenjuju znanje

Ima jos razloga, ali su ovo najglavniji razlozi zasto ih ljudi dozivljavaju kao negativne likove.


Uhm...nešto sumnjam da producenti i scenaristi ulaze u sociološko-kulturološke analize Srba pre nego što ih stave za loše momke. Pre će biti da se ponekad odluče da malo promene kliše, pa stave nekog drugog osim Rusa, Arapa i eventualno Azijata za bad guys, čisto da ne budu uvek isti. Dokle god ima 'čudno ime i prezime', i govori engleski sa idiotskim akcentom, nije važno ko je, sve dok je zabavno za prosečnog konzumera.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 10:31 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Pa onda lepo napisi da se ne slazes sa tim sto je napisano, ali i da ti ne smeta kad neko pljuje po sopstvenom narodu samo na osnovu uzorka sa pijace ili stadiona

Sta si zapravo hteo ovim da kazes?? Upravo sam rekao da ono sto sam tebi odgovorio NE znaci da se slazem sa njim.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 10:40 - pre 155 meseci
Pa procitaj jos jednom. On ono sto je napisao zakljucuje na osnovu stereotipa, carsijskih prica, pisanja istih kao on po forumima i sl. Ja sam takve zakljucke samo video po forumima. Nikad neko nije pricao tako nesto, a da sam cuo. Pa lepo napisah svoje misljenje da mi je muka od takvih koji pljuju po sopstevnom narodu i da mogu da idu tamo gde misle da nije tako. Ne znam sta ti nije jasno. Ovo sto on pise uopste nije istina. Istina je jedino da je u Srbiji toliko mnogo stereotipa, gluvih telefona, "poluinformacija" i lazi da je to prosto neverovatno...

P.S. Citirao si moj komentar i napisao svoje misljenje pa pretpostavljam da se odnosi na njega.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 11:02 - pre 155 meseci
Odnosi se na slanje u druge drzave. Nevezano za konislava. Procitam takav komentar svako malo. "Ako ti se ne svidja ovde, idi negde drugde". Kao da je to tek tako, uzmes i odes drugde.
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.47.*



+36 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 11:13 - pre 155 meseci
Ne znam da li vam je poznato da u američkim filmovima ako se prikazuje armija SAD-a morate imati dozvolu od nadležne službe za propagandu ili kako se već zove. Postoje tačno propisani uslovi kako se armija SAD-a prikazuje u filmovima. Ako ste primetili, ona je uvek pobednička i uvek na strani dobra. Pošto je to utvrđeno pravilo, onda po logici svi ostali mogu biti samo negativni a pošto smo medijski još uvek aktuelni, naravno da će mo biti i predstavljeni u tom svetlu.
Nema potrebe da se bavimo filmovima, evo vam poslednjeg primera američkog odnosa prema nama, koncert Ejmi Vajnhaus?! Znate za komentare...1
Mislim da je bespredmetno dalje o tome pričati.
Sticajem okolnosti, 11.09.2001. bio sam i Njujorku kada su srušene kule, (precizno u milimetar), i posle toga sam gledao kako se pokreće medijska kampanja i hajka do te mere da mi se povraćalo.
U udarnim vestima u 19.00 reklamiraju toalet papir sa likom Osame a gledaocima se poručuje da će novac od kupovine tog papira biti upućen porodicama postradalih?!
Želudac mi se prevrnuo.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 11:29 - pre 155 meseci
Citat:
Shadowed: Odnosi se na slanje u druge drzave. Nevezano za konislava. Procitam takav komentar svako malo. "Ako ti se ne svidja ovde, idi negde drugde". Kao da je to tek tako, uzmes i odes drugde.


Mozda nije za stare, ali za mlade(kao sto je on) jeste. Vecina moze da ode(rodjaci, prijatelji u inostranstvu koji ce garantovati za njih) samo sto mnogo nece da idu. Ja znam dosta njih koji ne zele da idu jer su im tu prijatelji, porodica, vezani su za ovu sredinu, a mogli bi da odu. Biraju da prezivljavaju ovde nadajuci se da ce im biti bolje. Ima mnogo njih koji su vec bili u inostranstvu i radili preko firmi. Mnogi su otisli, ali dosta njih se i vratilo
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.36.*



+228 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 12:56 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Sve ovo sto si napisao su stereotipi. Uopste nije istina. Pojedinci tako misle, ali generalno ne. Imam gomilu prijatelja i poznanika i neko ne razmislja na ovakav nacin. Znam gomilu ljudi koji se drze svoje reci(politicare ne smatram ljudima) i koji ce uciniti ono sto su obecali. Licno, muka mi je od takvih mizantropa kao ti koji pljuju po sopstvenom narodu. Idi negde, uzmi drugo drzavljanstvo i zivi zivot te nacije, postuj njihove obicaje ako ti se vise svidja tako...


Otiso sam negde, uzeo sam drugo drzavljanstvo i zivim svoj zivot kako ja mislim da treba, postujem obicaje svake nacije kad se zateknem u nekoj drzavi, vodjen izrekom "ako si u Rimu, ponasaj se kao Rimljanin".
Nista od ovog sto sam napisao nisu stereotipi vec moja zapazanja i sublimat onoga sto sam procitao da drugi misle ili pisu o Srbima. Mozda ti poznajes ponekog ko nije takav, ali ja pricam generalno, a to znaci da je vecina takva. Mogu da ti elaboriram tacku po tacku i to potkrepim primerima iz prakse. Kad se govori o Americi uzima se ponasanje Americke vlade (znaci zvanicnih predstavnika Amerike), a ne trazi se uslov da svaki gradjanin Amerike bude takav ili da sad uzimamo primer jednog coveka u 300 miliona pa da tvrdimo kako oni nisu takvi. Kad se govori o Srbima uzece se isti standard, znaci po kom "stereotipu" mi govorimo o drugome, po istom tom sablonu govoricemo o sebi.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 13:50 - pre 155 meseci
Nemoj da lupetas gluposti. Kako ti mozes da ista tvrdis da je generalno? Tako sto ti neko u inostranstvu ko nikad nije bio u Srbiji prica kako su Srbi zli teroristi? Citaju i ovde mnogi svaki dan Alo i Kurir pa 99% toga sto pisu su nebuloze. To sto si ti povodljiv i verujes u sve sto procitas je tvoj problem, ali ako imas neki reprezentativan uzorak za tako "tesku" tvrdnju onda ga pokazi, a ne samo da pricas na rekla-kazala. Ne znam zasto moderatori uopste dozvoljavaju da neko ovako vredja jednu naciju...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 16:20 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Nemoj da lupetas gluposti. Kako ti mozes da ista tvrdis da je generalno? Tako sto ti neko u inostranstvu ko nikad nije bio u Srbiji prica kako su Srbi zli teroristi? Citaju i ovde mnogi svaki dan Alo i Kurir pa 99% toga sto pisu su nebuloze. To sto si ti povodljiv i verujes u sve sto procitas je tvoj problem, ali ako imas neki reprezentativan uzorak za tako "tesku" tvrdnju onda ga pokazi, a ne samo da pricas na rekla-kazala. Ne znam zasto moderatori uopste dozvoljavaju da neko ovako vredja jednu naciju...


Zašto je vređanje (pa još čitave nacije) ako neko prenosi svoje utiske? Otkud ti znaš da nije imao posla samo s takvim ljudima? Ne želim da mu budem advokat, nego su i moja iskustva isti takva kao u tih nekoliko stavki koje je naveo. Jako je lepo sve sumirao, s naglaskom na prvoj i poslednje dve stavke.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 16:41 - pre 155 meseci
Ma daj, ispada da stranci sve najgore misle o Srbima(ako se uopste to moze i kategorizovati, jer u Srbiji ne zive samo Srbi, a stranci se sreci i sa drugim nacionalnostima koje zive ovde). To uopste nije tacno. Znam gomilu stranaca koji dolaze u moj grad i odlaze puni lepih utisaka koje kasnije iznose na svojim blogovima i forumima. To sto on prica su misljenja koja su uvrezena u glavama pojedinaca, utemeljena na predrasudama i pricama drugih koji su iste culi u medijima(koji naravno lupetaju svasta. Evo npr. jedan od domacih medija koji stalno izmislja takve stvari:

http://www.kurir-info.rs/m/ves...anjeno-hraniti-srbe-102813.php

Naslov nema blage veze sa tekstom jer su sami sebe demantovali recenicom ispod. Ako nije dozvoljeno strancima da se hrane u narodnoj kuhinji, to nema nikakve veze da li si Srbin, Hrvat, Francuz ili Bušman, a oni stavili taj nakaradni naslov. Onda posle cujes misljenja onih koji citaju ovo i veruju u to sto citaju kako je Crnogorcima "zabranjeno da hrane Srbe u narodnim kuhinjama". Nebuloza do nebuloze. Tako je isti slucaj sa navodima koje pominjes. Sve polazi od senzacionalistickih medija koji izvrnu jednu informaciju i onda putem gluvih telefona dodjes do sasvim desete price. Nema blage veze sa istinom. Ne kazem da nema pojedinacnih slucajeva, ali to definitivno nije vecina. Ogromna vecina ljudi sa kojima sam poslovao se drzala dogovora. Par pojedinaca nije. Ako si ti imao samo iskustva sa ovim drugima, onda si bas maler. A ako jos i verujes u 12 horoskopskih znakova onda nema o cemu da polemisemo...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 16:41 - pre 155 meseci
Hehe, a kad se priča nešto o Romima (sa "onim" nazivom) ili o Jevrejima, onda je to rasizam/hegemonizam/wwqwqwizam... i stereotip i ovo i ono.
Tja...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 16:55 - pre 155 meseci
Kakav naslov Kurir-a, kakve splacine.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?18.07.2011. u 16:55 - pre 155 meseci
Naziv Cigani se koristi u najvecem delu Evrope za Rome, ako si na njega mislio.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 113917 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.