Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 113581 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?19.07.2011. u 11:18 - pre 155 meseci
Ne bih sad mnogo da se osvrćem na ono što je konislav rekao, pogotovo što ne volim generalizacije, ali dosta toga je relativno tačno ako se posmatra nekakva većinu u Srbiji. Barem su takva neka moja zapažanja gledajući neki skroman uzorak ljudi iz mog bližeg ili daljeg okruženja. Međutim, ono za šta sam siguran da fali Srbiji kao naciji generalno, jeste malo izraženiji individualizam, jer da toga ima, ne bi ni bilo ove teme. Zašto ? Zato što u tim filmovima gde je neki Srbin predstavljen kao bad guy, niko ne pljuje Srbe, nego je neko izmislio nekog lika koji je igrom slučaja Srbin i koji nikakve veze nema sa nekim drugim Srbinom, osim što eventualno imaju isto poreklo. Drugi je problem što neko to prihvata lično. To je isti tip ljudi koji na svaku pobedu Novaka Đokovića viče "Ma mi Srbi smo carevi u tenisu". Nismo, Novak možda jeste, ali Srbi kao narod nisu, iako je Novak Srbin. Da jesmo, onda bi cela ATP lista bila popunjena Srbima. Isto tako i ovo, ako je neki tamo Srbin, koji je uz to još i izmišljen lik, nekakav gadni terorista, to apsolutno ne govori ništa o Srbiji, osim u glavama onih koji imaju neki problem da stanu iza svojih dela imenom i prezimenom, a možda i nemaju nikakva dela iza sebe, pa im trebaju tuđa, bilo dobra bilo loša.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?19.07.2011. u 11:42 - pre 155 meseci

Druge nacije ne navijaju za svoje tenisere, ne loze se uopste, ustvari te druge nacije su potpuno druga vrsta ljudi, pa to su Über ljudi :).
Kao ovi australijanci ili shvabe proslog leta kada je bilo sp u fudbalu, pa ih je po 50000 dolazilo na lokalne stadione da navijaju gledajuci prenos preko video bima ?!

Tako i druge nacije generalizuju, kao sto mi generalizujemo. Vratio sam se sa letovanja. Svakog stranca kojeg sam sreo, na pomen srbije on bi rekao vidic, djokovic, kosarka, a jedan svedjanin je na pomen srbije doneo svog petogodisnjeg sina u dresu juventusa, nisam razumeo o cemu se radi dok nisam video da na ledjima malog pise Krasic, pa mi je objasnio da mu je to najomiljeniji igrac.

A da sam ja scenarista amer i ja bi srbe predstaljao kao teroriste, mada sad vec ima zanimljivijih naroda.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.56.*



+228 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?19.07.2011. u 14:00 - pre 155 meseci
Citat:
milivoje t
Tako i druge nacije generalizuju, kao sto mi generalizujemo. Vratio sam se sa letovanja. Svakog stranca kojeg sam sreo, na pomen srbije on bi rekao vidic ...


Neko ce pomisliti da je to zbog mene, ali nije. Ja se uvek predstavim da sam iz Jugoslavije i da moja zemlja vise ne postoji, a to sto imam ovakav ili onakav pasos da je to cisto tehnicka stvar.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?19.07.2011. u 15:01 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: Neko ce pomisliti da je to zbog mene, ali nije. Ja se uvek predstavim da sam iz Jugoslavije i da moja zemlja vise ne postoji, a to sto imam ovakav ili onakav pasos da je to cisto tehnicka stvar.

apsolutno te razumem.
ja se uvek predstavljam da sam iz Srednje zemlje i da moja zemlja postoji samo u glavama Tolikinovih fanova, a to što imam ovakav ili onakav pasoš da je to čisto tehnička stvar.
 
Odgovor na temu

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?21.07.2011. u 07:56 - pre 155 meseci
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?29.07.2011. u 20:18 - pre 155 meseci
Da tema ne zamre...
U albanskom filmu Srbi trgovci organima
Albanci filmom peru krvave ruke!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?30.07.2011. u 19:29 - pre 155 meseci
Citat:
fanfon: Naziv Cigani se koristi u najvecem delu Evrope za Rome, ako si na njega mislio.


Naziv Romi se koriste u svim kulturnim zemljama Evrope!

A tim sto pises samo potvrdjujes sto je Konislav napisao o tebi i slicnima...

Da bi ti bilo jasnije zamisli da neko izjavi, Naziv Cetnici se koristi u najvecem delu Evrope za Srbe.

[Ovu poruku je menjao ChanMaster dana 30.07.2011. u 20:44 GMT+1]

 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.35.*



+228 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?30.07.2011. u 22:32 - pre 155 meseci
Citat:
ChanMaster

Da bi ti bilo jasnije zamisli da neko izjavi, Naziv Cetnici se koristi u najvecem delu Evrope za Srbe.

[Ovu poruku je menjao ChanMaster dana 30.07.2011. u 20:44 GMT+1]


Nemoj da ga naprezes da misli, dobice upalu mozga od tolikog razmisljanja.
 
Odgovor na temu

BigHillSings

Član broj: 297203
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?13.01.2012. u 15:00 - pre 149 meseci
Neki srpski mediji elegantno izostavljaju nepoželjne informacije iz vesti.

Na primer ista vest,
http://www.blic.rs/Zabava/Vest...ed-posetili-Obamu-u-Beloj-kuci
http://www.theblaze.com/storie...-in-the-oval-office-yesterday/

samo što u The Blaze piše
Citat:
Jolie also met with CIA Director David Petraeus at the agency’s headquarters. Jolie wanted Petraeus’ perspective on cultural trends in Afghanistan for her work with Afghan refugees, an official close to the former U.S. commander in Afghanistan said, speaking anonymously to discuss the private meeting. They had a similar meeting in Baghdad in 2008.



Jaka je to umetnost kad se umetnik redovno sastaje sa direktorom tajne policije.
 
Odgovor na temu

BigHillSings

Član broj: 297203
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?14.01.2012. u 01:38 - pre 149 meseci
Naša Anđa je kao odani saradnik službe zaslužila makar ultra-mega-giga-topli doček u Srbiji. Srbijanci vole državne službenike više od proje iz Amerike ili makar despota iz Rusije.
 
Odgovor na temu

BigHillSings

Član broj: 297203
Poruke: 4
130.0.234.*



+7 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?22.01.2012. u 10:51 - pre 149 meseci
Citat:
Ona nije neuka. Bliska je vašingtonskim političarima. A njen otac, holivudski glumac Džon Vojt, pohađao je Stepinčevu srednju školu u Njujorku. Izgrađena je 1950. godine i dobila je ime po hrvatskom katoličkom svešteniku osuđenom za zločine nad Srbima i Jevrejima u Drugom svetskom ratu", rekao je Dorić.
Činjenica da je Džon Vojt praktično đak Alojzija Stepinca, kaže on, možda je ključ antisrpske kampanje Anđeline Džoli.

Dorić je za beogradske "Večernje novosti" rekao da je Džolijeva potrošila 13 miliona dolara za ovaj film, ali da joj donosi malu zaradu, dok ga je jedan bioskop u Los Anđelesu skinuo sa repertoara posle samo tri prikazivanja, što je ogroman neuspeh.

Napomenuvši da je Srpska pravoslavna crkva u filmu optužena za zlodela, Dorić je ocenio da je film Džolijeve "pokušaj kinematografskog genocida".

"Anđelina Džoli bi možda volela da se misli da je film umetnički, ali, u suštini, ovo delo je čista antisrpska propaganda. Režiserka publici šalje poruku da su Srbi totalno ludi, divlje zveri, a muslimani nevine žrtve. Na kraju špice ispisala je i 'podatke' o muslimanskim žrtvama i '50.000 silovanih žena'", navodi Dorić.

On tvrdi da je od pet holivudskih filmova posvećenih Srbima kao zločincima samo "Iza neprijateljskih linija" zaradio novac, dok su filmski kritičari "Njujork tajmsa" napisali da su ti filmovi "veliko razočarenje".

"Sa toliko neuspelih filmova o ratu u bivšoj Jugoslaviji nijedan producent ne bi radio još jedan takav film, naročito posle promašaja Anđeline Džoli", istakao je Dorić.

Dorić dodaje da su u Holivudu, međutim, priča da će Džon Travolta i De Niro raditi film o Srbiji.
"Znam da De Niro voli Srbiju i ne verujem da će uraditi film koji će nas uvrediti", uveren je Dorić.

Vilijam Dorić Todorović je rođen 1939. u Zapadnoj Virdžiniji, u porodici Todorović iz Krajine. Doriću su ustaše ubile 17 rođaka u crkvi u Vojnici. Kolumnista je poznatih američkih glasila i od 1985. vlasnik izdavačke kuće "GM buks". Autor je šest knjiga, od kojih je poslednja foto-monografija o Srbiji na engleskom. Nosilac je Ordena Svetog Save.


izvorni tekst je sa http://www.vesti-online.com/Sc...ne-Dzoli-finansirala-S-Arabija
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?22.01.2012. u 18:36 - pre 149 meseci
Tokom svih godina burnih zbivanja na Balkanu, najubedljiviji i najefektniji pro-srpski nastup na TV ikada je imao
upravo William Bill Dorich.
 
Odgovor na temu

BigHillSings

Član broj: 297203
Poruke: 4
*.ecatel.net.



+7 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?23.01.2012. u 11:10 - pre 149 meseci
Citat:
FILM Anđeline Džoli „U zemlji krvi i meda“ možda je zagrejao krv u bivšoj Jugoslaviji, ali je publiku i kritičare u ostatku sveta - ostavio ravnodušnim. Dok brinemo o pogrešnoj (i za Srbe negativnoj) priči o ratu u Bosni koju film prenosi, nismo ni primetili da je film u Americi za gotovo mesec dana prikazivanja zaradio svega 182.000 dolara i da je na vrhuncu „popularnosti“ prikazivan u svega 18 bioskopa.

Prema podacima sa najpoznatijeg filmskog sajta „IMDB“, Anđin rediteljski prvenac koštao je oko 10 miliona dolara, a do sada je uspela da povrati svega pedeseti deo uloženog novca. Priča o ljubavi srpskog ratnog zločinca i muslimanke u Bosni ništa bolje nije prošla ni kod kritike.

Na čuvenom sajtu „rottentomatoes.com“ koji sakuplja prikaze relevantnih kritičara, film se sa ocenom 52% trenutno nalazi u grupi „trulih“ ostvarenja. To znači da je gotovo polovina prikaza ovog filma bila negativna.
Glavni nedostaci filma na koje se ukazuje u prikazima su neuverljivost i šabloniziranost likova.

Filmski kritičar „Varajatija“ Džastin Čeng nazvao je Anđin film „dramatično promašenim pokušajem da obnovi interesovanje javnosti za balkanske konflikte između 1992. i 1995. godine“.

- Gotovo da se oseća kako scenario iskače u banalnosti koje ostavljaju gorak ukus - napisao je Čeng.

Džejk Kojle iz „Asošijeted presa“ pohvalio je Džolijevu što je „koristeći status zvezde skrenula pažnju na opasnosti pacifizma u susretu sa ratnim zločinima i etničkim čišćenjem“, ali joj zamera što „politiku stavlja ispred priče i likova i banalno nameće poruku“.

Iako ima kritičara koji se ne osvrću na glavnu zamerku publike u Srbiji i Republici Srpskoj - neobjektivnost - nije malo onih kojima ni taj aspekt filma nije promakao.

- (Anđelina) prelazi prihvatljive dramaturške slobode i predstavlja Srbe kao karikature - piše Hauard Feinštajn iz „Skrin internešnala“.

Natan Rabin piše da se „srpske grupe opravdano žale zbog stereotipnog prikazivanja Srba kao rasističkih zlikovaca“, a kritičar „Los Anđeles tajmsa“ Kenet Turan zaključuje da „ključni aspekti priče deluju nametnuto, a bosanski Srbi se šematizovano prikazuju kao loši momci“.


tekst je sa http://www.novosti.rs/vesti/ku...-debakl-u-americkim-bioskopima
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?23.01.2012. u 13:05 - pre 149 meseci
Kusturica: Andželinin film je u službi holivudske propagande
http://www.blic.rs/Zabava/Vest...u-sluzbi-holivudske-propagande
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?21.02.2012. u 16:54 - pre 148 meseci
Taj Kusturica k'o Sheselj bog te maz'o
(Nije ironija)
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?25.02.2012. u 18:35 - pre 148 meseci
http://www.telegraf.rs/video/8...ubija-albanske-teroriste-video

Citat:

U epizodi serije "Spetsnaz" bivši ruski specijalac odlazi na Kosovo da obnovi srpsku crkvu, kada odnekud naiđu horde OVK. Sledi rasplet u stilu Slaja Stalone i Švarcenegera


 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?15.03.2012. u 10:52 - pre 147 meseci
u novom Mission Impossible Itan (Tom Cruise) je ubio 6 srpskih nacionalista jer su mu prethodno oni ubili zenu
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?15.03.2012. u 10:53 - pre 147 meseci
Pa dobro, to je opravdano.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?15.03.2012. u 13:15 - pre 147 meseci
Citat:
guslac: jer su mu prethodno oni ubili zenu

A sta, kao nisu?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?15.03.2012. u 14:00 - pre 147 meseci
Pa nije dokazano.
Treba i odbrana da snimi film, da se čuje i druga strana!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Zasto Srbe uvek u filmovima predstavljaju kao teroriste?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 113581 | Odgovora: 401 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.