Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programeri postali jeftina radna snaga!

elitemadzone.org :: MadZone :: Programeri postali jeftina radna snaga!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 18161 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
89.110.197.*



+3 Profil

icon Re: Programeri postali jeftina radna snaga!08.03.2007. u 19:58 - pre 208 meseci
Ljubljana nije, to znam. A koliko se secam prosle godine nije ni Minhen.

Ajde prvo da se razumemo koje stacionarne troskove racunamo?

Da li su to oni troskovi nekoga ko je navikao da zivi u stilu "dvokrevetna soba u studenjaku plus ortak ilegalac, trampim pet cigara za bon i jedem u menzi, nikad nemam kredit za telefon i samo da dam jos ovaj ispit i zaposljavam se kao programer, naucicu usput sta treba." Pa mu je onda super da ga "vidi" Hanover, makar i u istim uslovima.

Ili su to stacionarni troskovi odraslog coveka koji ima porodicu. Evo na primer, koliki je stacionarni trosak "Osnovna skola na Engleskom za decu stranaca koji rade u Hanoveru". Pa onda u stacionarni trosak treba uracunati supruga/suprugu koji mozda i nema pravo da radi sa takvom vrstom vize i postaje izdrzavano lice. I tako dalje i tako dalje.

Svako ima razlicite potrebe. Neko je malo ranije lepo rekao: "Raste plata, rastu i potrebe". I ja se slazem da u Sloveniji i 1200 EURO mogu da budu lepe pare za nekoga ko ce da spava k'o kinez, jede k'o kanarinac i tushira se nad lavaboom. Jebes to, meni se tako ne zivi, zato sam i racunao neki normalan komfor kakav imam i kod kuce, kao minimum.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Programeri postali jeftina radna snaga!08.03.2007. u 21:39 - pre 208 meseci
Pa ako cemo da uracunamo decu onda cemo da racunamo i decji dodatak i klasu 1 za oporezivanje i jos par gluposti ...racunam stan hranu kola - sve sto normalnom coveku u normalnim uslovima treba...bez preterivanja naravno.

Kass

A minhen je nenormalno skup za nemacku tako da to ne mozes nikako u prosek da uzimas ..tamo je stan 1000 evra tako da se tu tvoja racunica slaze, al su im i plate vece ..naravno ako radis neki pametan poso...
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

Vreljanski Milan
Milan Vreljanski
Obrenovac

Vreljanski Milan
Član broj: 31700
Poruke: 121
80.93.234.*

Sajt: www.networks.co.yu


+2 Profil

icon Re: Programeri postali jeftina radna snaga!09.03.2007. u 11:53 - pre 208 meseci
E evo da vam pomognu cifre iz Slovenije.

Sad sam bio za novu godinu kod drugara on je tamo vec dve, tri godine i programira.

Bio sam 10 dana i poprilicno sam procenio i uporedio njegov i moj zivot ovde, obzirom da smo kolege.

Sad vas zanima zakljucak... eee.. polako... :-D

Poceo je od plate 1200 Evra i stanovao je u nekom delu gde su sve stambene zgrade kao novi beograd ali manje :-D tu ne znam koliko je placao stan. kupio je kola, odmori, dolasci u srbiju, znaci bilo je sve pristojno, nista ekstra ali pristojno.

Sada ima platu oko 2000E preselio se u stan blize centru. Stan sa svim troskovima! placa 400 evra, na 15 minuta peske je od samog centra isto tolko do tivolija ako to poredim sa stanom u beogradu ne znam, mozda karaburma. (Ljubljana je ipak mala)

troskovi zivota su tamo 20%-30% skuplji nego ovde, ali bez preterivanja, cigare su skuplje, klopa bas i nije, stvari i ostalo je isto ako ne i jeftinije. On uglavnom jede napolju, retko sta da sprema i dovlaci kuci, po restoranima je skuplje nego ovde ali moze da se izdrzi od 2K plate. kontam da moze i da se nesto ustedi za neki stan ili slicno.

moj zakljucak je da tamo ima mnogo bolju platu nego ovde i sam odnos plata - cene je tamo mnogo bolji, (da se ne lazemo programerska plata ovde je 500 evra prosek a ne 1000). Drugo sloenija nudi mnogo lagodniji i lepsi zivot i mnogo bolju atmosferu nego srbija. jer ljubljana - more 120 km ljubljana planine - 120 km ljubljana - maribor 120 km ljubljana zagreb - 120 km :-D znaci sve malo lepo i skockano i 2k da potrosis svaki mesec a cene malo jace nego ovde.

eto mozda ovo malo rasvetli diskusiju
***If there is a will, there is a way***
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Programeri postali jeftina radna snaga!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 18161 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.