Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70650 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 23:54 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Ne, nismo to zaključili. Slobodno pronađi one screenove što je Igor (zi::) postavio, pa i šta je sam napisao tim povodom.


Lepo vam je covek postovao slike iz native linux aplikacije zvane AmaroK,al' to ste precutali :-)
Fontovi ne izgledaju kao treba u Foobar,i to samo jedan-strahota...

Citat:
Malo realniji linuxovci nemaju problema da priznaju da su fontovi ko da ih je, što reče neko ovde neki dan, crtao neki pijani dizajner iz bivšeg SSSR-a.


Cim sednem za Windows masinu zivot mi se smuci od onih zubatih courier fontova pored sve one DejaVu full anti-alias miline koju imam u linux-u-budimo realni,kao sto si rekao :-)

Citat:

Tako to bude kad svi programiraju u tom open source modelu, pa onda Pera iz bivšeg DDR-a pravi i Varburg i fontove.. ništa čudno :)


Jos jedan(bedan)pokusaj da se navrne u drugi smer i off-topic :-)

Citat:
degojs:
Posebna priča su igrice. I to nikom ne treba, je l da? I onda CD izdanja na našem jeziku.. Ma da :)


Preko Cedege rade svi popularani Windows naslovi,ukljucujuci i najnovije :-)
Istina ne radi Filgh S(t)imulator,ali koga je briga za tu igru za koju treba cluster sistem,sudeci po hardware specifikaciji :-)

Citat:
Ivan Dimkovic: Vecina korisnika osim sto salje e-mailove i kucka nesto obicno hoce da igra neku dobru igricu u slobodno vreme, da pogleda neki film bez muke, da uradi aplikaciju za povracaj poreza, da iskopira muziku na svoj mp3 player i da svuce fotografije sa foto aparata i odprinta ih na svom kucnom inkjet printeru :)))


Sve to radi out-of-the box na popularnim distribucijama kao sto su Fedora,SUSE,Mandriva,PC LinuxOS,Ubuntu i dr.
Ubacis kameru-odmah se mount-uje automatski i pokrece gphoto ili digikam
Ubaci ipod-automatski se pokrece Yast na npr. SUSE-u,mount-uje ga i instalira gtkpod ako vec nije istaliran
Instaliranje kodeka se svodi na instaliranje odredjenog player-a sa par klikova iz Yumex-a ili Synaptica ili jednom komadom iz konzole
Ukucas npr. yum install mplayer i on svuce SVE sto ti treba,a slicno je i za ostale player-e :-)
Istina,dosta stvari rucno mora da se namesta u distroima kao sto su Slackware ili Gentoo,ali oni su u startu namenjeni iskusnijim korisnicima koji ne zaziru od konzole,a daleko od toga da svi moraju da koriste Gentoo pored toliko kvalitetnih distroa
Momci osvestite se-nije ovo vise 2000 godina :-)


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 23:56 - pre 207 meseci
Citat:

Sve to radi out-of-the box na popularnim distribucijama kao sto su Fedora,SUSE,Mandriva,PC LinuxOS,Ubuntu i dr.


DVD playback?

Ozbiljno?

Citat:

Ukucas npr. yum install mplayer i on svuce SVE sto ti treba,a slicno je i za ostale player-e :-)


Znaci korisnik ubaci Audio CD, i klikne na MP3 fajl na SD kartici - i desi se sta? :)

PS - a evo poceli su i iPod malware-i za Linux:

http://www.theregister.co.uk/2007/04/05/ipod_malware/

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 23:57 - pre 207 meseci
"A koji je to auto bolji od Moskviča?"

-Ilija Čvorović, "Balkanski špijun"
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:01 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: "A koji je to auto bolji od Moskviča?"

-Ilija Čvorović, "Balkanski špijun"


Na ovo ti meni odgovori

Citat:
Body Bag: Lepo vam je covek postovao slike iz native linux aplikacije zvane AmaroK,al' to ste precutali :-)
Fontovi ne izgledaju kao treba u Foobar,i to samo jedan-strahota...


Citat:
Ivan Dimkovic: Znaci korisnik ubaci Audio CD, i klikne na MP3 fajl na SD kartici - i desi se sta? :)


????


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:02 - pre 207 meseci
'Oćemo li uporediti fontove Amaroka i Foobar-a na perfect-Visti, aman ljudi??
Nije valjda da ne smete?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:03 - pre 207 meseci
Za fontove slobodno kontaktirajte Igora (zi::) pa nek' vam on objašnjava, nemojte mene kad znate šta će da bude :) Čovek je Linuxovac, lakše ćete sa njim.

Mlađo, jes' ti to opet na Visti? E ***i ga.. :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:06 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Za fontove slobodno kontaktirajte Igora (zi::) pa nek' vam on objašnjava, nemojte mene kad znate šta će da bude :)


Ne,ne mi hocemo da nama glupima ti objasnis sve
A sada bi da podvijes repic
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:10 - pre 207 meseci
Eno, možeš i alkiona da pitaš i on je stavljao neke screenove, a isto Linuxovac i isto nešto reče kao zi::, izgleda svi moramo da podvijemo rep :)))

Citat:
E sad ono bitno
Degojs je u pravu
Pojedini delovi sistema odbijaju da prikazu fontove onako kako treba


Raspravi brate sa njima prvo..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:12 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Za fontove slobodno kontaktirajte Igora (zi: pa nek' vam on objašnjava, nemojte mene kad znate šta će da bude Čovek je Linuxovac, lakše ćete sa njim.

Mlađo, jes' ti to opet na Visti? E ***i ga.. ))

Jašta, sa sve kursorom
Neću ja da kotnaktiram Igora, nisam se ja 5 strana sa njim prepirao, već s' tobom.
Znači, ne smeš da uporediš fontove sa "mamaroka", kako ti ono reče, i kupusare, sa savršenim Dimketovim foobar-om na super-mega-giga-tera OSu kakav je Vista? Stvarno ne smeš??
Druže, razočarao si me A kleo si se u Vistu i fontove...... cccc....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:14 - pre 207 meseci
Citat:
Neću ja da kotnaktiram Igora, nisam se ja 5 strana sa njim prepirao, već s' tobom.


LOL Što nećeš sa Igorom? :)))) Pa nije čovek šugav ako je napisao istinu..

A boli.. Linuxovac, pa čovek ima tri čiste da kaže kako jeste. Isto kao i alkion.

E ***i ga.. izdajaaaaaa.. :)

Screenove možeš do sutra sad da stavljaš. I amarok i šta god hoćeš :) Sad je malo kasno :)

A pošto si na Visti više nego na Linuxu, tek nema smisla.

Meni je dovoljno što su Igor i alkion napisali i postavili slike, a ti kako god hoćeš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:17 - pre 207 meseci
Citat:

Ivan Dimkovic: Znaci korisnik ubaci Audio CD, i klikne na MP3 fajl na SD kartici - i desi se sta? :)


Dakle, odgovorite mi na pitanja:

a) Da li te vase "user friendly" Linux distribucije pustaju DVD "out of the box" ili mora nesto da se budzi?
b) Eto, ja sam glup korisnik, ali sam instalirao Linux uz pomoc easy setupa.... ubacim medij sa MP3 fajlovima, kliknem na njih... sta se desava?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:24 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: LOL Što nećeš sa Igorom? ))) Pa nije čovek šugav ako je napisao istinu..

E ***i ga.. izdajaaaaaa..

Screenove možeš do sutra sad da stavljaš. I amarok i šta god hoćeš Sad je malo kasno

A pošto si na Visti više nego na Linuxu, tek nema smisla.


Ma nisam se ja raspravljao sa Igorom, već sa tobom, bre, neću njega čoveka da gnjavim, hoću da ti priznaš da su fontovi na kupusari i Amaroku mnogo lepši nego na foobaru. Samo to, i ništa više, eto.

Kasno sad? Pa dobro, ovde je 1:20, kod tebe u Kanadi nije mnogo kasno, ali ako tako želiš - može sutra?

Zašto nema smisla ako sam na Visti? I nisam više nego na Linuxu, čak ni blizu, eto, igrao sam malo Carbon pred spavanje, pa da ne resetujem računar, smor mi je. A i lepo mi je na Visti, što, pa nije zabranjeno
Dakle, sutra upoređujemo, i nema šta da stavljam nove slike, već sam postavio sliku Amaroka, i to na 2 mesta. Ako treba, daću ti direkt link, da se ne mučiš da tražiš Može?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:28 - pre 207 meseci
Citat:
hoću da ti priznaš da su fontovi na kupusari i Amaroku mnogo lepši nego na foobaru. Samo to, i ništa više, eto.


Kako, pa video sam, isto kao i ti, screenove koje su postavili Igor i alkion.

Vidi sa njima bre, mene što se tiče - dovoljno sam video.

Citat:
Ma nisam se ja raspravljao sa Igorom, već sa tobom


Pa šta treba, da ti postujem iste one screenove kao Igor? Ma jes, tek što sam juče instalirao pa uklonio Kubuntu, sad treba opet da pravim particije, pa pošto nije prepoznao ni mrežnu, da se prebacujem.. pa na kraju opet da drndam particije i MBR da uklonim Kubuntu. A sve to da bi ti na kraju dobio iste slike kao što su njih dvojica već stavili. Ma lud sam :) Pa mogu odmah da ti linkujem te slike što su oni postavili. Dalje, pa ne svodi se korišćenje sistema valjda na korišćenje amaroka, valjda to možeš i sam da provališ.. Odnosno, tebi se možda i svodi, tebi je amarok "killer app" od pre, znamo to. A jasno ti je i samom da nije tako, upravo zato si sad na Visti.. samo malo da igraš Carbon.. hehehe. Pa nazad u Linux da slušaš muziku na amaroku :))))))) Opet to - samo... :))

Nađi lepo slike što su njih dvojica stavili na ovoj temi, pa gledaj koliko hoćeš, eto isto kao da sam ih ja stavio.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.04.2007. u 01:39 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:40 - pre 207 meseci
Dejane, ne pravi se blesav, znaš ti vrlo dobro šta govorim.
Ne treba da instaliraš ništa niti da kačiš nikakve slike. Da uporedimo već okačene slike, Ivanovu sa foobar-om na Visti, i moju sa Amarokom na Linuxu, da vidimo gde su fontovi "muljavi".
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 00:55 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dakle, odgovorite mi na pitanja:

a) Da li te vase "user friendly" Linux distribucije pustaju DVD "out of the box" ili mora nesto da se budzi?
b) Eto, ja sam glup korisnik, ali sam instalirao Linux uz pomoc easy setupa.... ubacim medij sa MP3 fajlovima, kliknem na njih... sta se desava?


a) Ne mogu da tvrdim za sve, ali recimo, Slackware, PCLinuxOS i druge puštaju DVD (običan, nezaštićen) bez problema, Xine i drugi frontendovi koji koriste xine engine. Mplayer, koliko znam, još nema podršku za DVD menije, bar kad sam ja zadnji put to gledao, a nisam skoro. Za zaštićene DVD filmove, mora da se instalira (kod mene na Slacku) libdvdcss, libdvdread i lsdvd biblioteke, koje sve zajedno nisu teže od 200 Kb.

b) Nisam najbolje razumeo. Ubaciš medium (CD, DVD, USB stick) sa MP3 muzikom, monitraš ga (ili se automatski montira) i kad klikneš na neki MP3 fajl, pitaš šta se dešava? Ne razumem šta si hteo da kažeš, pa otvori se muzički player sa kojim je MP3 associated u MIME. Za audio diskove, ne moraš ni da montiraš disk, otvoriš Kaffeine ili neki drugi player, i klikneš "play audio disk". Nisam siguran da sam te najbolje razumeo oko ovoga, jer imam utisak da si ti nešto drugo hteo da pitaš.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 01:50 - pre 207 meseci
Mladene, ti koristiš samo amarok na Linuxu? Pa ako je tako, onda.. o čemu onda uopšte i pričamo? Gledaćemo samo jednu aplikaciju? :) Tražiš sliku sa Viste, a imaš Vistu? :))

Stvarno ti nije dobro.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 02:02 - pre 207 meseci
Vala, dosadni ste. Samo trolujete.
Ivane, kad ubaciš CD sa MP3 muzikom i klikneš, desi se isto što na Winu kad klikneš OGG fajl.
Zbog patenata podršku za MP3 treba instalirati naknadno. Isto je i sa opcijama "bytecode interpreter" i "subpixel hinting" koje su na mnogim distribucijama isključene, pa ih treba aktivirati naknadno. "Jako velik posao" zbog koga je Win u ogromnoj prednosti.
Ma da.

Ko ne želi da se "pati" instalirajući FreeType i podršku za MP3, lijepo plati Win ili komercijalnu Linux distribuciju i vozi. Win stvarno nije skup kad se kupuje uz računar, pa ja ne bih to isticao kao njegovu manu.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 02:29 - pre 207 meseci
http://img87.imageshack.us/my.php?image=snimak28hu3.png

Jel stvarno neko corav i ne vidi FF kako izgleda u pozadini? i Dimkovicev profil?

http://static.elitesecurity.org/uploads/1/5/1531138/pokemon.png
http://static.elitesecurity.org/uploads/1/5/1532441/iceweasel.png
http://i154.photobucket.com/albums/s274/marelovic/lin1.png


Title bar famozni:)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 02:58 - pre 207 meseci
Citat:
Ko ne želi da se "pati" instalirajući FreeType i podršku za MP3, lijepo plati Win ili komercijalnu Linux distribuciju i vozi.


Vozi? Šta? Amarok?

Ili misiliš bukvalno "vozi": NFS Carbon, na Visti, kao Mladen?

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.178.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS06.04.2007. u 09:08 - pre 207 meseci
Mogu samo da kažem da svaka čast onoma koji mogu da izdvoje nekoliko hiljada evra da bi na kućnom računaru imali instalirane programe na Windowsu ( Photoshop, Premier, AutoCAD, SonyVegas i slične ). Za sve koji to imaju na poslu i aktivno koriste mi je jasno, ali za ove koji koriste kod kuće mi bas nikako nemože biti jasno. Čak ni sam Windows XP nije jako skup, ali kada se ne koriste programi koji stižu sa njime, nego od drugih prizvođača. Ovo se ne odnosi na one koji koriste ukradene (piratske verzije) pa se okolo sa time još i hvale.

Za mene je suština da su Linux distribucije besplatne i da ako ti se nesvidi jedna možeš da pređeš na drugu, a unutar svake distribucije se nalazi priličan broj programa za svačiji ukus. Podrška za određene formate je izostavljena jer su zaštićeni patentom, na koji se u pojedinim zemljama obraća pažnja, ma koliko to čudno zvučalo nama ovde.

I na kraju ću da ponovim da mi se kod Ununt distribucije jako dopada način na koji je omogućeno da se instaliraju novi programi.
Za sve koji koriste ili imaju nameru da koriste Ubuntu evo nekoliko linkova
Link 1
Link 2

dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70650 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.