Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 70602 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 03:03 - pre 207 meseci
Citat:
Pa upravo to i vecina zaposlenih ima Win na poslu - win kod kuce. Ili ono - na poslu ima XP a kuci Vistu, pa moze da se kaze da nemas isto okruzenje


Ozbiljno? Znači, da koristim Linux na poslu, onda bih imao Linux i kod kuće? E pa ja u to nešto ne verujem, a znam i neke ljude koji koriste neki *nix na poslu, ili programiraju za isti, ali kod kuće koriste Windows (npr. Dragi Tata). Čak i na poslu često koriste Windows iako rade rešenja za drugu platformu: npr. dosta ljudi tamo na DPT, od kojih većina programira LAMP rešenja, za radnu stanicu koristi Windows.

Na poslu svako koristi ono što mora, a kod kuće je ipak druga priča - i nije toliko vezana za posao, osim u manjem broju slučajeva. Win je izbor većine, nevezano (ili vezano) za posao.

Pa ni ne rade svi ljudi na poslu sa kompjuterima. Velik broj nije zaposlen (đaci, penzioneri, itd).

Osim toga, postavlje se pitanje, čak i kod ovih što na poslu koriste Win, a što koriste Win u tako velikom broju na poslu? Nemoj samo da mi napišeš - zato što ga koriste i kod kuće :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 03:11 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:

Win je izbor većine, nevezano (ili vezano) za posao.



Tacno da Win ima najveci deo 'trzisnog kolaca'. Fakt. I sta sad? Zbog te cinjenice treba istrebiti sve ljude koji koriste alternativu ili spustati ih na svaki moguci nacin, na svaku mogucu sitnicu koja nije iz prve proradila na njihovom sistemu a na idiot easy Visti naravno jeste? Slusas House, ajde da istrebimo sve narodnjake. Is that what you call a democracy? Live and let live.

Laku noc, me is gone 2 bed.



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 03:13 - pre 207 meseci
^Well, ovo je Advocacy forum i OK je i spuštanje, čak je poželjno.

Citat:
Live and let live


Nisam primetio da Windows korisnici nešto idu po Linux forumima i tako nešto trube ili da po news sajtovima možeš da ih vidiš kako ostavljaju nešto zlonamerne komentare na Linux vesti.. A samo pogledaj obrnuto --- gde god je neka vest za Microsoft/Windows, imaš koliko hoćeš dosadnjakovića koji će da svima poruče da oni koriste Linux, da Windows sux i tako to.

Pa i na ES je pre bio takav slučaj, dok Tata i ja nismo stali da ih teramo sa Windows foruma. Kad god je bila kakva vest za Win, odmah ih eto gomila da ti kažu da formatiraš C: i staviš linux, da si ovca, itd, itd.. A nikad ništa smisleno, korisno, konkretno da kažu.

Pa evo i danas, otvori bilo koji sajt koji objavljuje vesti za razne sisteme, itd. Pogledaj samo komentare. Dosadni su kao đavo.

Uporedi sam: prva je vest na OSNews da je izašao Debian 4, druga je vest nagađanje Thurrotta da neće biti SP3 za XP.

1) http://www.osnews.com/comment.php?news_id=17650
2) http://www.osnews.com/comment.php?news_id=17648

Pogledaj samo prvu stranicu komentara za obe vesti, ne moraš da ideš dalje. Ma ni toliko, pogledaj prva 2-3 komentara vezana za drugu vest..
Citat:
Vista is a bad joke and the worst MS product since Windows Me.
I use linux and I am satisfied.

Citat:
Ive got no plans buying windows vista ;p

Citat:
Heh, I bet Wine will do a better job of running my Windows programs than Vista.


Iako vest veze nema sa Vistom, a još manje sa Win ME.. I naravno, ocena 5 za sve te komentare :))) Gde su takvi komentari uopšte na vest za Debian?

Pa ko je tu paćenik?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.04.2007. u 06:56 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 11:21 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:Nisam primetio da Windows korisnici nešto idu po Linux forumima i tako nešto trube ili da po news sajtovima možeš da ih vidiš kako ostavljaju nešto zlonamerne komentare na Linux vesti..
Jao, degojs, nemoj molim te! Pre od prilike godinu dana sam bas intenzivno pratio razne Linux forume i tamo se javljajala gomila tipova, koje sam ja otvoreno nazivao provokatorima, jer se videlo da o racunarima znaju mnogo, o Linuxu takodje, a onda pljuju na sva usta. Javi se covek na forum, prva poruka, a onda pita nekih 10-tak pitanja, sve smisljeno i ozbiljno, vidi se da materiju poznaje detaljno!

Hajde, molim te, mani ti mene i nas ostale kupusare, nego mi reci jesi li procitao ovo na primer:

"What is KNOPPIX®?

KNOPPIX is a bootable Live system on CD or DVD, consisting of a representative collection of GNU/Linux software, automatic hardware detection, and support for many graphics cards, sound cards, SCSI and USB devices and other peripherals."

Gde tu pise da su podrzane SVE kartice i da je sve ekstra i super? Zatim ti daju iscrpnu dokumentaciju http://www.knoppix.net/wiki/Main_Page - znaci ne moras ici na forum i moljakati tamo nekoga, i onda vi na kraju postavljate ovde pitanja: "A zasto to nije ovako ili onako?" Znate li mozda da pojedini autori postave anketu i pitaju korisnike kako zele da napravi distribuciju, recimo konkretno kao ovo za nv ili VESA drajver, koji da bude default, i slicno? Tvrdim da su vam mnogi stavovi suvise rigidni, i ako hocete, nezivotni, sto dokazuje citat iz Mister Big Time-ovog posta:

Citat:
P.S. Malo ozbiljnosti odnosno podaci iz prakse - kolega sada uvodi Linux na svim Desktop-ovima odnosno radnim stanicama u jednoj povecoj firmi kod nas. Zasto? Zato sto glavna aplikacija/baza radi iz browsera, a Firefox je isti i na Win i na Lin pa osoblje nece morati nista da se doskoluje, osim mozda za OpenOffice. Izracunajte ustedu firme na nekih ~60 racunara gde nece morati da plate za Win licence i jos skuplje - MS Office za svaki komp. I ajde sada neka dodje neko i kaze kako je to shit, kako ce firma propasti posle 6 meseci jer se odrekla Wina. Uopste nije bitno ko je u pravu u celoj prici vs. - ljudi, praksa i poslovanje ne pate od decijih bolesti "moj tata ima bolji auto nego tvoj" vec se iskljucivo vrti sve oko $$$.


Zabole vlasnika firme sto su fontovi u Linuxu, pri manjim rezolucijama, muljavi ili sto administrator mora malo da potrazi koji mu drajver za graficku najbolje odgovara i slicno, glavna je konacna cena, koja ce u konkretnom slucaju biti znacajno niza. Sto rekla Paris Hilton: "Ja luda? Zaradite vi 100 miliona!"

I da se vratimo na forume. U Dellovoj anketi najvise odgovora je islo u prilog podrske zajednice, dakle - forumi. Ja ovde negde dadoh odgovor nadjen na Ubuntu forumu oko Ivanove graficke kartice, ali nisam primetio da je neko to probao, ni Ivan, ni ostali. Znaci - dok ne radi: "Fuj, sramota, ovo, ono" a kad se ponudi (ikakvo) resenje "Ma, ko vas je...., zabole me za vas OS".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 11:24 - pre 207 meseci
Citat:

Zabole vlasnika firme sto su fontovi u Linuxu, pri manjim rezolucijama, muljavi ili sto administrator mora malo da potrazi koji mu drajver za graficku najbolje odgovara i slicno, glavna je konacna cena, koja ce u konkretnom slucaju biti znacajno niza. Sto rekla Paris Hilton: "Ja luda? Zaradite vi 100 miliona!"


:) Tacno, a konacna cena, iliti TCO nije bas samo trosak za hw i sw... vec i za odrzavanje, obuku, podrsku kasnije, troskove adaptacije postojece hw/sw infrastrukture - sudeci po situaciji kakva je danas, ne bih smeo da se zakunem da Linux nesto preterano sije Windows u ceni, bar kada je TCO u pitanju :)

Citat:

I da se vratimo na forume. U Dellovoj anketi najvise odgovora je islo u prilog podrske zajednice, dakle - forumi. Ja ovde negde dadoh odgovor nadjen na Ubuntu forumu oko Ivanove graficke kartice, ali nisam primetio da je neko to probao, ni Ivan, ni ostali. Znaci - dok ne radi: "Fuj, sramota, ovo, ono" a kad se ponudi (ikakvo) resenje "Ma, ko vas je...., zabole me za vas OS".


Treba da downloadujem drajver preko nepostojeceg mreznog adaptera... odlicna pomoc - dobro da imam Windows, inace ne bih ni mogao da otvorim taj tvoj forum - niti da te pitam za pomoc :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 14:51 - pre 207 meseci
Da, tdjokicu, ali linux zeloti su mnogo glasniji, izvini, Vista (koja dolazi sa SUA) i OSX su resenje i za unix aplikacije, no to na Slashdotu neces procitati. Je li bilo vesti na slashdotu da novi Windows dolazi sa SUA za kompajliranje unix programa?

Google: "SUA site:slashdot.com"
Google: "services for unix applications site:slashdot.com"

News for nerds. Stuff that matters. Oce k****, gori su od Miloseviceve RTS pre deset godina.

A sto se komentara na Slashdotu tice, uvreda su za ljudsku inteligenciju, nesto u stilu "vista suxorz linux rulz!!!111!!!"
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS18.04.2007. u 13:49 - pre 207 meseci
Prošlo je nedelju dana otkako sam uklonio envidijin drajver za sata kontroler, za sad nema BSOD-ova, izgleda da je on bio krivac. Opšti utisak: 1) sumanuto je da nvidia dozvoljava sebi da ti uz svoj hardver isporuče neispravan drajver 2) i dalje ne znam kako bih sam ustanovio, mimo metode pokušaja i pogrešaka, koji drajver je u pitanju, da mi Dimković nije rekao -- dump i system log su mi bili potpuno beskorisni. P.S. Ivane, thanks for the tip!
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 70602 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.