Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 70606 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 17:44 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Razlika je ogromna, jer ljudi koji koriste Windows prave smejuriju na račun kupusare na ovom forumu koji je i namenjen pljuckanju Linuxa, kako neko reče. A ovi korisnici kupusare već 10 godina gde god stignu: M$ sux, Windoze ovo, Windows ono, BSOD, bla bla. I ne prestaju. Pa i na ES-u su redovno dolazili na Windows forume i prosipali takve fazone. Posebno bi navalili kad izađe neki novi OS iz MS. Nisam primetio obrnut slučaj.


Da,a MS je olicenje fer konkurencije i korektne poslovne politike :-)
A sa druge strane ja sam primetio takodje nesto interesantno-najveci zagovornici Win-a i pljuvaci Linux-a(tacnije *nix resenja uopste)su ljudi koji imaju MSCE sertifikate,kao i oni koji se bave razvojem .NET aplikacija,Visual Studio&stuff i koji su samim tim ograniceni samo na jednu platformu koja im jelte donosi profit
Upravo su takvi digli najvecu halabuku povodom rasprave o resenjima u drzavnoj administraciji,jer da je kao resenje usvojeno nesto sto nije Windows,svi bi oni ostali bez posla(tacnije,znatnog dela profita),a svoje dragocene MSCE sertifikatice bi mogli da okace macki o rep :-)
Doduse slabo nesto pljuckaju takvi likovi Solaris i *BSD-mozda zbog toga sto je linux,koliki god mu bio udeo na trzistu,drugi OS po zastupljenosti na planeti i jedina kakva-takva konkurencija Windozama
Da kojim slucajem *BSD drzi jedno 10% trzista,a linux 0,1%-ja mislim da bi pljuvanje BSD-a bilo isto tako bespostedno kao u slucaju linux-a
Dakle poenta je jasna-konkurencija mora da se blati i degradira do najnize tacke,ono bas MS tradicionalno :-)
To je nesto sto su linux korisnici naucili od takvih :-)

Citat:
I mnogo lažu: vidi samo 3-4 poruke gore koliko neistinitih stvari za UAC na Visti je ispričao onaj Džeronimo. A Vistu verovatno nikad nije ni koristio, jer da je jeste - pa znao bi da to nije tačno. Dakle, ne samo da su dosadni, nego još i izmišljaju.


Rece covek koji pazi jos "tvrdi" da je Java samo Windows eksluziva :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:15 - pre 207 meseci
Citat:

A sa druge strane ja sam primetio takodje nesto interesantno-najveci zagovornici Win-a i pljuvaci Linux-a(tacnije *nix resenja uopste)su ljudi koji imaju MSCE sertifikate,kao i oni koji se bave razvojem .NET aplikacija,Visual Studio&stuff i koji su samim tim ograniceni samo na jednu platformu koja im jelte donosi profit


Tja.. i najveci hvalisavci Linuxa su samozvani "DBA/Admini/Linux Lideri" koji zele da se uhlebe na racun opskurnog OS-a za koji treba imati Degree da bi se odrzavao... zamisli koji bi posao bio, kad kod 90% ljudi mora da dodje "baja" da namesti X, podesi zvucnu, modem... 30-50 EUR/sat, i da te bog vidi :-)

Wet dreams, drugari - za to postoje Desktop OS-evi, nece ljudi da placaju "baje" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:31 - pre 207 meseci
Citat:
Da,a MS je olicenje fer konkurencije i korektne poslovne politike :-)


Koja firma jeste? Gde ti živiš, na kojoj planeti?

Pogledaj druge velike firme: Walmart, npr.

A Gejts je bar napravio onu dobrotvornu organizaciju koja radi punom parom, tako da malo šta može da im se zameri.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:33 - pre 207 meseci
Citat:
A sa druge strane ja sam primetio takodje nesto interesantno-najveci zagovornici Win-a i pljuvaci Linux-a(tacnije *nix resenja uopste)su ljudi koji imaju MSCE sertifikate,kao i oni koji se bave razvojem .NET aplikacija,Visual Studio&stuff i koji su samim tim ograniceni samo na jednu platformu koja im jelte donosi profit


Auu, šta misliš, jak problem prebaciti se sa npr. .NET-a na Javu. Ili sa SQL Severa na neku drugu bazu :) Sa Visual Studija na NetBeans.

Pfff.. Moraćeš nešto bolje.

A to ljudi ne žele tako lako da se odvoje od MS alata, pa potpuno ih razumem. Jednostavno bolje su integrisani, kvalitetniji su.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:49 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tja.. i najveci hvalisavci Linuxa su samozvani "DBA/Admini/Linux Lideri" koji zele da se uhlebe na racun opskurnog OS-a za koji treba imati Degree da bi se odrzavao... zamisli koji bi posao bio, kad kod 90% ljudi mora da dodje "baja" da namesti X, podesi zvucnu, modem... 30-50 EUR/sat, i da te bog vidi :-)

Wet dreams, drugari - za to postoje Desktop OS-evi, nece ljudi da placaju "baje" :)


Ma jasta, bolje da placaju tromog mastodonta koji se 30 godina ucio da pise OS-e preko ledja svojih kupaca..:)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:51 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:A Gejts je bar napravio onu dobrotvornu organizaciju koja radi punom parom, tako da malo šta može da im se zameri.


Bas je plemenit-verovatno nije znao sta ce sa ustekanim milijardama pa reko sto da ne udarimo u charity=self-promotion :-)
"Microsoft save our planet"
Wauu-ajmo svi za rucice...

Citat:
Auu, šta misliš, jak problem prebaciti se sa npr. .NET-a na Javu. Ili sa SQL Severa na neku drugu bazu :) Sa Visual Studija na NetBeans.


Nisam znao da Java postoji za *nix-svaki dan covek nauci nesto novo :-)

Citat:
Ivan Dimkovic: Tja.. i najveci hvalisavci Linuxa su samozvani "DBA/Admini/Linux Lideri" koji zele da se uhlebe na racun opskurnog OS-a za koji treba imati Degree da bi se odrzavao... zamisli koji bi posao bio, kad kod 90% ljudi mora da dodje "baja" da namesti X, podesi zvucnu, modem... 30-50 EUR/sat, i da te bog vidi :-)
Wet dreams, drugari - za to postoje Desktop OS-evi, nece ljudi da placaju "baje" :)


Ako ti je promaklo-takvih je i za Windows pun k...c :-)
Jos ih ima vise,s obzirom na popularanost doticnog OS-a i gomilu kurte i murte koja ga koristi :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 18:56 - pre 207 meseci
Citat:

Ma jasta, bolje placaju tromog mastodonta koji se 30 godina ucio da pise OS-e preko ledja svojih kupaca..:)


Eh... okrutni svet, izgleda ga ogromna vecina korisnika PC-a ipak placa :)

Po Linuxovcima oni su jedno ili vise od ovoga:

a) Glupi
b) Nesposobni
c) Naviknuti na lose
d) Ucenjeni

Jbt, ovo je dovoljno za dijagnozu manije gonjenja :)

Citat:

Bas je plemenit-verovatno nije znao sta ce sa ustekanim milijardama pa reko sto da ne udarimo u charity=self-promotion :-)
"Microsoft save our planet"
Wauu-ajmo svi za rucice...


Bilo kako bilo, on te milijarde donira u projekte koji pomazu siromasnima i bolesnima... za razliku od nekih RMS-ova koji se grebu za lovu da bi dosli na konferencije i zdrali - kad pogledas koliku trbusinu ima, jasno ti je da bi mogao da nahrani bar 500 dece iz Etiopije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 19:07 - pre 207 meseci
Citat:

Pitaj one momke koji su ti uhakovali server, pa si im pretio policijom. Pa svi znamo, šta ti sad kao "koji servis, pokaži exploit" :))

Ako se ne sećaš, lepo pravac u policiju, pa traži da ti pokažu arhivu.

Koliko me secanje sluzi tu nije bio kriv linux vec suplji phpbb :)

Ali uopste ne kapiram tu mrznju prema M$ kao bodijeva :

Citat:

"Microsoft save our planet"
Wauu-ajmo svi za rucice...

Pa budi ti pametan zgrni milione :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 19:11 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: I mnogo lažu: vidi samo 3-4 poruke gore koliko neistinitih stvari za UAC na Visti je ispričao onaj Džeronimo. A Vistu verovatno nikad nije ni koristio, jer da je jeste - pa znao bi da to nije tačno. Dakle, ne samo da su dosadni, nego još i izmišljaju.

A, čekaj, koje sam ja to "laži" napisao? UAC nisam ni pominjao, samo sam napisao da kompjuter ne sme da se stalno nešto buni i da previše zapitkuje, a to što si ti prepoznao UAC u tome, ne mora da znači da sam ja mislio na to.

Evo šta sam rekao:
Citat:
Džeronimo:
Citat:
_AxeZ_: Pa necu valjda s konja na magarca..:)

Tačno :) Dobar OS treba da je kao konj, to jest da radi ono što mu se kaže, da ne zapitkuje previše i da ne sputava korisnika, a ne da se OS ponaša kao gazda (da ne dozvoljava korisniku da uradi nešto), da ucenjuje korisnika (da tera korisnika da kupuje glanc nov hardver da bi nova verzija OS-a radila normalno), da se svaki čas nešto buni (da stalno pita "A je l' si ti siguran? Je l' si stvarno siguran?") i da tera inat korisniku.

Je l' sam možda tu pomenuo Win ili UAC?

E, da, pošto kažeš da UAC (koji nisam ni pominjao) ne zapitkuje previše, zašto su se onda onoliki ljudi žalili kako ih smara? Može da se pročita i po forumima i po raznim časopisima kako se korisnici žale na to.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 19:28 - pre 207 meseci
Citat:
Bilo kako bilo, on te milijarde donira u projekte koji pomazu siromasnima i bolesnima... za razliku od nekih RMS-ova koji se grebu za lovu da bi dosli na konferencije i zdrali - kad pogledas koliku trbusinu ima, jasno ti je da bi mogao da nahrani bar 500 dece iz Etiopije :)


I nije samo to, nego uče mlade ljude da rade za dž, kao to je cool, a ovamo pare kupi IBM, RedHat i slični.. Pa mislim... koji bedak.

A ne sećam se nešto da ti iz IBMa ili RH, da su se nešto proslavili nekim dobrotvornim radom. Sećam se da su radnici IBM-a obolevali od raka zbog uslova u kojim su radili.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 19:37 - pre 207 meseci
@Džeronimo:

Citat:
Je l' sam možda tu pomenuo Win ili UAC?

E, da, pošto kažeš da UAC (koji nisam ni pominjao)


hehehe smešan si. Pričaš jedno, pa kao onda, ne, nisam. Pa ako nisi tu mislio na UAC, na šta jesi? O čemu to pričaš onda "svaki čas te pita" itd?

Citat:
da se svaki čas nešto buni (da stalno pita "A je l' si ti siguran? Je l' si stvarno siguran?")


Dakle, o čemu tu pričaš, ako ne o UAC-u?


P.S.
Gle, ako nastaviš ovako da radiš, pričaš jedno, pa onda kasnije kao ne, nisam to rekao.. ispašće da samo troluješ, pa onda nema više ni smisla razgovarati. Prvo ono sa Recycle Binom, u 5 minuta kažeš 2 suprotne stvari, a sad ovo..



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
195.252.64.*



+43 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 20:02 - pre 207 meseci
Citat:
markom
staticInt, na stranu sve manje Linuxa, ali ovo što si ti ispričao govori o manama ljudi, a ne operativnog sistema.

Ako se ja sa kolima koja imaju 5 NCAP zvezdica zakucam u zid sa 200 km/h misleći da mi neće biti ništa zato što je auto siguran, to ne znači da kola ništa ne valjaju već da sam ja budala.

Pominanje mance u bilo kom kontekstu drugom od „naivčina” je besmismelno i ne doprinosi argumentaciji.


Naravno ja samo govorim o slucajevima i ima ih svakakvih iz jednog prostog razloga a to je da ne mozemo na osnovu par slucajeva dokazivati nesto i naravno da ne doprinosi argumentaciji jer ta vrsta argumentacije je krenula od strane Linux zealota.
Zagovarati tezu da je Linux bolji na desktop polju nego win je nonsens.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 20:20 - pre 207 meseci
Citat:
staticInt:
Zagovarati tezu da je Linux bolji na desktop polju nego win je nonsens.

Ovde niko ozbiljan to ne zagovara.

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 09.04.2007. u 21:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 22:42 - pre 207 meseci
Citat:
MladenIsakovic: Ovde niko ozbiljan to ne zagovara.


1. Ja sam ozbiljan
2. Ja to zagovaram, ali sa jednom sicusnom, sicusnom primedbom - MENI je bolji, recimo zbog cene, tako je sve pocelo i ide sve lepse

Ja uvek kazem da se moze koristi za odredjene poslove, da neki programi nedostaju i slicno. Ako je nekome, kao meni i jos nekom broju ljudi to dovoljno, onda OK. Nisam ja napisao da je UL "neprikosloveni"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 23:32 - pre 207 meseci
Zbog cene? Pih 50 dinara za prazan cd nije neka cena :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS09.04.2007. u 23:46 - pre 207 meseci
Citat:
blood: Zbog cene? Pih 50 dinara za prazan cd nije neka cena :)
A gde to ima zvanicni Windows za 50 dinara? Vec sam nekoliko puta pisao na ES-u da mi je 3 puta kucala policija na vrata, trazeci sina bivseg gazde, koji je nesto zagovnio u nekoj stranoj zemlji.

Dodju nocu, u pola 3, lupaju, bude, traze Peru Perica, koji tu vise ne stanuje. "A jel stvarno ne stanuje?"

Dodju ponovo, vreme slicno, ponasanje slicno.

Keva ode u stanicu, odnese Ugovor o kupovini stana i "ljubazno" im saopsti da doticni vise ne stanuje tu.

Evo ih i treci put, doduse preko dana - opet traze doticnog.

I sad ja sa takvima treba da se natezem da je moj Windows "takoreci legalan" a nije. Sa njima nema trte, mrte. Hvala, ali ne hvala. Javno su govorili, jasno i glasno, da nece ici po kucama da love piratski softver, ali ako ih put nanese zbog neceg drugog, pa primete i to - kaznice i to!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 00:07 - pre 207 meseci
Citat:
tdjokic: 1. Ja sam ozbiljan
2. Ja to zagovaram, ali sa jednom sicusnom, sicusnom primedbom - MENI je bolji, recimo zbog cene, tako je sve pocelo i ide sve lepse

Ja uvek kazem da se moze koristi za odredjene poslove, da neki programi nedostaju i slicno. Ako je nekome, kao meni i jos nekom broju ljudi to dovoljno, onda OK. Nisam ja napisao da je UL "neprikosloveni"


Rečenica je bila u generalnom smislu. Windows jeste bolji OS od Linuxa, generalno; a tvoj stav poštujem, nije ti potreban, što bi bacao pare uzaludno, i ja to isto mislim. To što tebi, meni i mnogima Linux sasvim odgovara i ispunjava apsolutno sve potrebe na kućnom računaru (osim igrica, kada sam ja u pitanju), samo po sebi ne znači da je bolji OS od Windowsa, generalno.
Linux jeste upotrebljiv OS, i u tome se ja razlikujem u mišljenju od Win-tabora, njime može da se uradi mnogo toga, a budući da je besplatan, jeste solidna alternativa Windowsu.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 02:17 - pre 207 meseci
Citat:
degojs:

Ma jok, vidiš da je prešao na Solaris, znači još gore..


^^ Ova izjava lici na onu tipicnu sa nekog seljackog fudbala na poljani - on je jako los igrac jer je promasio penal. :rolleyes:

Kada ce se vec jednom podvuci crta razuma na ovakvim temama... sta je Dekstop a sta serverski OS. Posebna kategorija je Desktop OS za igranje igrica i jaku multimediju, naravno to je Win. Ali isto tako treba biti otvoren za razumevanje da ne igraju svi Desktop korisnici igrice i sl. I da im je Ubuntu-like OS sasvim dovoljan za sve poslove od kuce.

Vaistinu Ubuntu i sl. distroi pretenduju upravo na Desktop. I niko im to ne moze zabraniti. Najmanje moze odvratiti korisnike od probe ili upotrebe takvih OS-ova koji su naravno bazirani na Linuxu.

Mene licno smara iz M$ tabora onaj stav - "Izasla Vista, sad ako nemas instaliranu nisi fensi jer je to najbolji OS na svetu.". Fuck that. Neka koristi svako ono sto mu vise odgovara, posebno ljudi koji se bave NIX administracijom zasto bi terali Win kada uporedo mogu da i kod kuce budu u istom okruzenju kao na poslu.




 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 02:44 - pre 207 meseci
^A pa o čemu pričamo ako ne o desktop upotrebi?

Gde ti vidiš Solaris kod kućnih korisnika? Jeste, mislim da je Solaris još gore rešenje za desktop nego Linux. Da ne kažem, "božemesačuvaj". Šta to nudi desktop, još kućnim korisnicima, Solaris?

Citat:
Neka koristi svako ono sto mu vise odgovara, posebno ljudi koji se bave NIX administracijom zasto bi terali Win kada uporedo mogu da i kod kuce budu u istom okruzenju kao na poslu.

Well, a zašto bi kod kuće imao isto okruženje kao na poslu, ako je posao - posao, a kuća - kuća?

Tom logikom, trebao bi i kod kuće da budem jednako obučen kao i na poslu..

Citat:
^^ Ova izjava lici na onu tipicnu sa nekog seljackog fudbala na poljani - on je jako los igrac jer je promasio penal. :rolleyes:

Ne, nego je jako dobar igrač, pa je zato promašio penal..?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS10.04.2007. u 02:57 - pre 207 meseci
OK, nemam informaciju da pricamo iskljucivo o Desktop upotrebi - citaj: za kucne korisnike. U tom slucaju Ubuntu ili neki slican distro moze da vrsi posao u domenu zabave sa Youtube-a, slusanja Mp3 muzike i gledanja svih video fajlova ukljucujuci WMV. Za vecinu korisnika to nije dovoljno, najcesce zbog 3D podrske i igrica. Stoga svakako je logicno u tom slucaju terati XP za takve potrebe, ili nowdays miss Vistu.

Solaris svakako nije Desktop OS i ne pretenduje da to bude. Tako da ne izvlaci mi reci iz kontexta. Mislio sam da je diskusija opsta, a ne iskljucivo Desktop gde svakako niko nece da se smara sa necim kao sto je Solaris 10.
Citat:
degojs:
Well, a zašto bi kod kuće imao isto okruženje kao na poslu, ako je posao - posao, a kuća - kuća?

Tom logikom, trebao bi i kod kuće da budem jednako obučen kao i na poslu..


Pa upravo to i vecina zaposlenih ima Win na poslu - win kod kuce. Ili ono - na poslu ima XP a kuci Vistu, pa moze da se kaze da nemas isto okruzenje


P.S. Malo ozbiljnosti odnosno podaci iz prakse - kolega sada uvodi Linux na svim Desktop-ovima odnosno radnim stanicama u jednoj povecoj firmi kod nas. Zasto? Zato sto glavna aplikacija/baza radi iz browsera, a Firefox je isti i na Win i na Lin pa osoblje nece morati nista da se doskoluje, osim mozda za OpenOffice. Izracunajte ustedu firme na nekih ~60 racunara gde nece morati da plate za Win licence i jos skuplje - MS Office za svaki komp. I ajde sada neka dodje neko i kaze kako je to shit, kako ce firma propasti posle 6 meseci jer se odrekla Wina. Uopste nije bitno ko je u pravu u celoj prici vs. - ljudi, praksa i poslovanje ne pate od decijih bolesti "moj tata ima bolji auto nego tvoj" vec se iskljucivo vrti sve oko $$$.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 70606 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.