Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni brijaci

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni brijaci

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123886 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Elektricni brijaci01.04.2007. u 19:18 - pre 207 meseci
Bilo je nekoliko tema o elektricnim brijacima, tehnika napreduje pa da otvorimo novu temu.

Zeleo bi da date vasa iskustva:
Brijac vs elektrika?
Koji model preporucujete?
Gde kupiti ?
Koliko para potrositi ?
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 19:31 - pre 207 meseci
Ja kupio pre dve godine neki kineski (Neckermann), pa evo još uvek dobar za podbrijavanje. Ne više i za šišanje.

Koštao je 10 e.

Novi adekvatan Philips je 1500-3000 dinara. Kupiću ga za par dana, pa baš da vidim dokle će on...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 19:35 - pre 207 meseci
pa evo neka prosta racunica , vecina populacije koristi one mach3 ciji su 4 one glave brijaca il kako vec oko 700 din , znaci 4x4 pakovanja oko 2100 plus aftershave plus pena dodje mu lepa cena , racunajuci sve to za mesec dana ,ako se neko aktivnije brije. A elektrika nema ni aftershave? valjda , nema ni pene , pa me zanima koliko oni "traju" posto me mrzi brijati se vise ovako.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:20 - pre 207 meseci
Meni je fala bogu brada plava kao i kosa pa se i nevidi toliko, a i ne raste mi puno, fala bogu ioanko je mrzim razmišljam se trajnom uklanjanju? hmmm

Inače vaistinu nekada ume da smara to brijanje, nikad nisam koristio elektroniku tripujem se da ću više da se isečem tako nego ovako "offline"

P.S. Mada mi je zapao jedan filipsov model za oko u tehnomarketu, ne znam cenu ali nije nešto ortodoksno bio skup lep dizajn, možda ga i uzmem...
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
85.94.120.*



+334 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:22 - pre 207 meseci
Koliko kosta trajno uklanjanje?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:25 - pre 207 meseci
Poliješ se benzinom i ne košta ništa

Ma 'de znam zajebavao sam se za to.... mislim da je oko ~soma evra....mislim.

A i čuo sam da ne valja to trajno otklanjanje....čuo samo.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:42 - pre 207 meseci
Ja se brijem elektricnim brijacem vec vise od 15 godina (skoro od samog pocetka moje brijacke "karijere"). Zilet-opcija je tu samo ponekad, kao rezervna varijanta. Elektrika je zakon ! Ne bih mogao da zamislim da svaki put moram da se petljam sa penom i ziletom.
Lepo ukljucim aparat, zzzz zzzzz zzzz, i gotovo

Citat:
Deda_Mraz: nikad nisam koristio elektroniku tripujem se da ću više da se isečem tako nego ovako "offline"

Neces, veruj mi. Ja ne znam ni kako se covek moze iseci elektricnim brijacem...meni nikada nije uspelo.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:46 - pre 207 meseci
za ovo trajno uklanjanje , mislim da je 1 ccm 10 eura , ide se u nekoliko terapija , mislim 4 i onda si hair free :), nego znaju li se cene neke dobre elektrike ?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 20:56 - pre 207 meseci
Cuo sam da brijanje elektricnim brijacem peruta kozu, da li je to tacno ?
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 21:07 - pre 207 meseci
Citat:
jesus alejandro: Cuo sam da brijanje elektricnim brijacem peruta kozu

To je verovatno individualno.
Meni se to ne desava, bez obzira sto imam jako osetljivu kozu lica. Jos nesto, nikada ne koristim aftershave nego operem lice nekim blagim sapunom. Mislim da kombinacija elektrika + aftershave iritira kozu.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 21:11 - pre 207 meseci
Zavisi od koze.
Citat:
fade: ...vecina populacije koristi one mach3...

Aha. U tvom kupatilu. Vecina populacije koristi obicne zilete koji su sta znam, 20 dinara 5 komada. Eventualno po neko od "vecine" kupi Bic od 20 dinara. Mach3 i slicno koristi vecina pomodarske populacije, zato sto tako kazu na TV. Samo da se to zna.

Inace, taj obicni zilet je neprevazidjen, iz vise razloga. Na primer, njime mozes da brijes i bradu dugacku nekoliko cm bez sisanja makazama. Za one koji se briju svaki dan dobri su i ti mahovi ili kakvi su vec, sa dva ili tri nozica, ali zilet je ipak zakon.

Sto se elektricnih tice, evo koja su moja iskustva. Elektricni su dobri za svakodnevno brijanje, za one koji ne vole da se smaraju penom i nozem, i ako su kvalitetni, samo, ako hoces "macju guzu" ipak moras da koristis noz i penu, nema ti druge. U principu, sve to zavisi od jacine brade. Koliko ja znam, elektricni brijaci nisu bas dobri za paperjaste golobradanske "brade" , nego za njih ipak treba prava cekinjasta brada koja ne moze da se obrise gumicom. Moguce da neki novi elektricni brijaci mogu da se koriste i za takve "brade" , ali ja to ne znam, a ako neko zna, neka kaze.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 21:32 - pre 207 meseci
Citat:
acaradio: Neces, veruj mi. Ja ne znam ni kako se covek moze iseci elektricnim brijacem...meni nikada nije uspelo.


Ma kada smo bili na ekskurziji ortak se brijao eletričnim brijačem (inače ima bradu koja raste kao bože sačuvaj ko trava jbt) i kada sam ga video posle kao da se brijao motornom testerom iskasapio lice bože sačuvaj, e sada dal to ima veze što je bio otrovan od alkohola ili šta već, ali od tada imam tripove od elektronskog brice
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 21:43 - pre 207 meseci
Ja koristim baš klasičan "žilet" u mašinici. Ja mislim da je stara barem 30 godina.

Jedan nožić mi traje 2-3-4 brijanja, ne više.

Pena, ako imam... imam... ako ne, sapun je majka, ali se sapunica pravi IPAK sa četkom! Onda i bebeći sapun ima gustu i lepu penu.

Izbrijavanje, naravno!

Struja, NIKADA! Uvek se osujem kao pubertetlija...

Taj Mach 3-4 nekima traje po par meseci... u čemu je fora?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 21:57 - pre 207 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ma kada smo bili na ekskurziji ortak se brijao eletričnim brijačem (inače ima bradu koja raste kao bože sačuvaj ko trava jbt) i kada sam ga video posle kao da se brijao motornom testerom iskasapio lice bože sačuvaj

Cudno...jel' to bio standardni aparat sa rupicastom mrezicom ili neka masinica (ova koju je ton_majstor pomenuo) ?
Jedini problem koji se moze pojaviti sa elektricnim aparatom za brijanje (ne masinica) je neprijatno cupanje ako je mrezica istrosena ili je onaj vibro-sekac tup. Ali povredjivanje, kasapljenje...ne znam kako je to uspeo :)
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.adsl.beocity.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:01 - pre 207 meseci
Ne mozes se brijati elektrikom ako ti je malo duza brada ~2 dana... Tj mozes, al mnogo vise boli... Mozes se iseci isto ako ti je malo duza brada, ne znam zasto, ali meni je uspelo...

Imam sad neki made in china el. brijac i extra je tako da nije presudno koliko para potrosis na brijac...

Mada, el brijac ne moze bas da dodje do svih dlaka, tako da se mora malo dobrijavati i sa obicnim, na suvo

Meni je Mach 3, dok sam ga koristio, izvlacio i po 2-3 meseca sa jednom patronom...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:06 - pre 207 meseci
@Izkompleksirani:


Mach3 je u eksploataciji znacajno jeftiniji od onih budjavih 20din brijaca, jer traju mnogo duze, ne zapusavaju se i ne tupe se tako brzo.

Citat:
Za one koji se briju svaki dan dobri su i ti mahovi ili kakvi su vec, sa dva ili tri nozica, ali zilet je ipak zakon.


Ocigledno je da nisi probao :) za bradu od mesec/dva je Mach3 najbolji izbor ...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:10 - pre 207 meseci
Citat:
Janmix: Ne mozes se brijati elektrikom ako ti je malo duza brada ~2 dana

Zavisi od aparata. Ovaj moj (Braun 3775) ima tri nivoa: "foil shave" za svakodnevnu varijantu, "combi shave" gde se aktivira jos jedan deo za bradu koja je stara 2-3 dana i "trimmer" koji je ustvari nesto kao masinica.
Bitno je i da se brada "ispravi" pre brijanja...na zalost kod nas vec godinama ne moze da se nabavi pre-shave losion koji sluzi za pripremu brade pre elektricnog brijanja. Zato je potrebno jedno najobicnije umivanje. Lice se obrise, saceka se dva-tri minuta da se koza osusi i onda zzzz zzzzz zzzzz
A ovako izgleda:
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:22 - pre 207 meseci
Citat:
McKracken: @Izkompleksirani:


Mach3 je u eksploataciji znacajno jeftiniji od onih budjavih 20din brijaca, jer traju mnogo duze, ne zapusavaju se i ne tupe se tako brzo.

Kao prvo, kaze se iskompleksirani. Kao drugo, ti nemas pravu drsku za obicne zilete nego si uzimao one zute sa pijace od 20 dinara za brijanje prasica pre pecenja. Moras da nabavis one stare kao sto ima ton majstor ili kao sto je moja, iz sezdeset i neke, original Gillette made in USA. Ima podesavanje ugla noza i sve. Kao trece, ne kupujes original zilete nego bofl, a kao cetvrto, po svemu sudeci nemas ni sta da brijes cim bradu od mesec dana mozes da obrijes tom plastikom. I kakve to sad sve veze ima sa elektricnim masinicama?
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.225.*



+7 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:25 - pre 207 meseci
Elektronika (Philips) - zakon!

Vishe sam za mrvljenje, nego za sechenje i brijanje dlaka.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Elektricni brijaci01.04.2007. u 22:27 - pre 207 meseci
Citat:
original Gillette made in USA.


Kakvo je to pomodarstvo?

Mach3 je proizvod upravo te "ORIGINAL" firme. Inace, probao sam te klasicne zilete, jedina razlika je sto se mnogo lakse iseces





Jel sad treba da se takmicimo i u tome ko je dlakaviji?

Citat:

svemu sudeci nemas ni sta da brijes cim bradu od mesec dana mozes da obrijes tom plastikom.



Inace, ovo nema nikakve veze sa elektricnim masinicama koje ne mogu da primirisu peni i Mach3, ali je neko morao da se ukljuci u temu i s*** o pomodarstvu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricni brijaci

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123886 | Odgovora: 180 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.