Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104771 | Odgovora: 342 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?15.02.2008. u 17:46 - pre 197 meseci
ti si bas uporan...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?15.02.2008. u 17:59 - pre 197 meseci
Citat:
Legionar_
Dakle, jasno je: ako devojka ili zena neplanirano zatrudni, a nije u stanju da se sama brine o detetu, moze makar da ga iznese i rodi, a potpuno je sigurno da ce se naci neko ko zeli da ga usvoji, i da mu pruzi sve ono sto (nepazljivi) bioloski roditelji nisu hteli ili mogli da mu pruze.


Vidi, Legionar_... znam da je lako banalizovati stvari na nacin na koji ti radis, ali cenim da su stvari ipak malo komplikovanije nego sto ti se cine.

Postoje mnogi pritisci koji bi trpela mlada devojka koja bi se odlucila da ostavi dete u prihvatilistu:

- Osuda najblize sredine, abortus je daleko laksa opcija jer niko nece ni znati da je bilo deteta, dok je odbacivanje deteta teska stigmatizacija u patrijarhalnom drustvu
- Abortus u ranom periodu trudnoce vecina i ne smatra ubistvom, dok je ostavljanje vec rodjenog deteta teska odluka kada vec postoji jaka veza izmedju majke i deteta
- Sama trudnoca nije bas tako jeftina a i naivna stvar - ako je otac vec odlucio da zapali i da nema nista sa tim, mnoge zene jednostavno ne zele da prolaze kroz trudnocu samo da bi to dete ostavile u prihvatilistu

Sve u svemu, stvari su kompleksne i najbolji nacin da se poboljsa los natalitet nije bavljenje ljudima koji ne zele da imaju decu, nego pomaganje onima koji zele da imaju decu ali imaju problem kako tu zelju da ostvare.

Kako Srbija nije Poljska, niti je Portugal - mozes slobodno da zaboravis na zabranu abortusa. Mislim da je daleko bolje trositi mentalnu energiju na razmisljanje kako pomoci ljudima koji zele da imaju decu, kao sto rekoh.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:04 - pre 197 meseci
Citat:
Mrtvo novorođenče pronađeno u kontejneru
Autor: P. V. | 16.02.2008 - 07:29
VALJEVO - U kontejneru u prolazu iza zgrade Trgovinskog suda u centru Valjeva radnici gradske čistoće „Vidrak“ u četvrtak posle podne pronašli su leš novorođenčeta. Istražni sudija Opštinskog suda u Valjevu naložio je obdukciju kako bi se utvrdio uzrok smrti bebe.

- Stravičan prizor, potpuno sam šokiran. Podigli smo poklopac i počeli da praznimo kontejner kada sam ugledao u krpe umotano telo tek rođene, čini mi se muške bebe. Odmah smo pozvali policiju. Strašno, tako nešto nikada u životu nisam video niti znam da se nešto slično dogodilo u Valjevu - priča još u neverici radnik „Vidraka“ Davor Savić, koji je sa dvojicom kolega, pošto su počeli posao u drugoj smeni, otkrio u kontejneru leš novorođenčeta.
Policija je ubrzo potom blokirala prostor iza Trgovinskog suda, a istražni sudija Opštinskog suda je naložio obdukciju. Za sada nije poznato da li je u pitanju čedomorstvo ili je beba rođena mrtva. U policiji kažu da tragaju za majkom.
Evidentno je, dodaju istražni izvori „Blica“, da se ona nije porodila u porodilištu valjevskog Zdravstvenog centra, pošto je novorođenče imalo posteljicu i pupčanu vrpcu koje bi, u slučaju regularnog porođaja u bolnici, bile uklonjene. Istraga treba da utvrdi najpre gde se majka porodila, a obdukcijski nalaz da li je ona usmrtila dete ili je beba, pre nego što je ostavljena u kontejner, preminula.


Cenim da ce svi odmah, vodjeni sopstvenom "savescu", poleteti da zenu ili devojku, koja je ovo uradila, nazovu "monstrumom".
A ja pitam: PO CEMU je ONA "monstrum", a ona koja cedomorstvo obavi na nekoj klinici - nije ?

Da malo proanaliziramo, OBJEKTIVNO:

1. Obe su prekratile/prekinule jedan novi ljudski zivot.
Dakle, tu nema razlike - obe su ubice. "Ubica" je, po definiciji, neko ko sebi daje za pravo da, zbog nekog licnog motiva ili interesa, oduzme zivot drugom ljudskom biću.

2. Beba je bila ziva u oba slucaja: dete je zivo i dok je u majci, raste i razvija se, i kada se rodi, raste i razvija se. Dakle, ni tu nema razlike.

3. Ni tek rodjeno dete, ni fetus - nisu sposobni samostalno da prezive, bez majke. Dakle, ni tu nema razlike.

4. U oba slucaja su deca zavrsila u kontejnerima: jedno u kontejneru za smece, a drugo u kontejneru za bioloski otpad. Dakle, ni tu nema razlike.


Ako ovako objektivno sagledamo, RAZLIKE NEMA - osim vremenske razlike. Jedna je, na primer, to uradila posle mesec dana od zaceca, a druga je to uradila posle 9 meseci od zaceca.

Zapravo, osudjujući ovakve zene, koje tek rodjenu decu ostavljaju pored kontejnera za smece, da su "monstrumi", a smatrajući one "fine", sto se deteta resavaju na klinikama, za "emancipovane", "savremene žene", koje "samo praktikuju sopstveno pravo izbora" - mi, prakticno, tvrdimo da je vreme ucinjenja (zlo)dela ono sto razlikuje "zenu-monstruma" od "savremene, emancipovane žene, koja samo praktikuje sopstveno pravo izbora".
Iako su OBE sopstvenu decu ostavile u kontejnerima.

Ne, razlike izmedju njih dve - nema.
Ima samo LICEMERSTVA drustva, koje ovim "finim", koje to "kulturiska" rade na klinikama, to tolerise - a ovim "manje finim", koje nemaju novca da to obave na nekoj klinici, lepi epitet "zena-monstrum".

Obe su monstrumi.
Jednostavno - MORAMO obe smatrati za monstrume, ako vec hocemo sebi da dajemo za pravo da ovu, sto je dete ostavila pored kontejnera za SMECE, smatramo za monstruma.
Moramo biti FER - jer sustinske razlike izmedju njih dve NEMA.
Razlika je samo u nameni kontejnera, u kojima su ostavile sopstvenu decu.

A vajno "društvo" - je skup najobicnijih ogranicenih licemera
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:10 - pre 197 meseci
^ kad nađeš devojku shvatićeš neke stvari.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:22 - pre 197 meseci
hahahahahah :clap: Pirossi :D

edit:
Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: -1
*.adsl-1.sezampro.yu.
OS: Windows XP

wtf?!?! kako MINUS jedan?? banovan je ili sta?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:28 - pre 197 meseci
Onanija je takođe čedomorstvo! I to masovno! Legeonar, pretpostavljam da ne dr*aš...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:29 - pre 197 meseci
Citat:
Legeonar_: Cenim da ce svi odmah, vodjeni sopstvenom "savescu", poleteti da zenu ili devojku, koja je ovo uradila, nazovu "monstrumom".
A ja pitam: PO CEMU je ONA "monstrum", a ona koja cedomorstvo obavi na nekoj klinici - nije ?
Ovaj, da bi ubio nešto ( i bio ubica) treba to 'nešto' da prethodno bude živo. Dakle razlika u mesecima koju si kasnije spominjao je bitna samo zbog definisanja da li je čin izvršen nad živim bićem, odnosno, da li je počinjeno kao što kažeš 'čedomorstvo', 'embionomorstvo' ili pak 'zigotomorstvo'.

Pitanje za tebe: možeš li ubiti zigot? ;-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 14:37 - pre 197 meseci
Citat:
Horvat:
wtf?!?! kako MINUS jedan?? banovan je ili sta?


Nije banovan. Smrz'o se.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?18.02.2008. u 18:15 - pre 197 meseci
Ko bi trebalo da se uzdrzava od ucestalog citanja Legeonarovih postova:
Citat:
People of any age may get Legionellosis, but the illness most often affects middle-aged and older persons, particularly those who smoke cigarettes or have chronic lung disease. Immunocompromised patients are also at elevated risk.
Pazite, zarazno je!

http://en.wikipedia.org/wiki/Legionnaire%27s_Disease


The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.yu.



+27 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?19.02.2008. u 08:34 - pre 197 meseci
ljudi jedno pitanje, sto se prepirete sa tipom kome je kretenisticki rts i degerenativno kretenoidno maloumna grand parada isprala mozak? tip jednostavno ne moze da shvati neke stvari i to ti je.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 15:21 - pre 197 meseci
Citat:
Pali zari: ljudi jedno pitanje, sto se prepirete sa tipom kome je kretenisticki rts i degerenativno kretenoidno maloumna grand parada isprala mozak? tip jednostavno ne moze da shvati neke stvari i to ti je.

Haha......momak,ja sam ovde, jer sam svestan koliko je abortus uzeo maha, i zato sto sam svestan da ce dovesti do unistenja ove nacije, za par stotina godina, ako se ovako nastavi. Dakle, ja sam ovde zbog tog razloga. (a i zbog razloga sto je to jedan sebican i nehuman, protivprirodan čin)

A ti si samo nastavi da pricas o nekakvim grand paradama i slicnim glupostima ovde.....razumem ja tebe - tebi SMETA bilo ko ko "talasa" tvoju (uspavanu) savest, to ti izaziva neugodnost, i zato ti i tebi slicni zelite da uklonite ili omalovazite one koje vam stvaraju "nemir". Zelite da postoje samo oni koji su po sistemu vrednosti i rezonovanju isti kao vi, i koji ce, buduci da su isti, podrzavati sve vase stavove i rezonovanje.
OK... Ja to razumem... To je vasa potreba.

Izgleda je malo ljudi ovde u stanju da shvati poentu,a to je da je abortus UBISTVO prekid razvoja,zauvek prekid zivota, uskracivanje i otimanje necije buducnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 15:41 - pre 197 meseci
Abortus u prvih nekoliko nedelja trudnoce nije ubistvo po zakonu Srbije.

Ako ti to smeta:

a) Probaj da utices da se promeni zakon, zna se kako se to radi, samo moraces da prihvatis da ima i ljudi koji ne misle kao ti, pa mozda to i ne prodje
b) Mozes uvek da emigriras u zemlje u kojima je abortus u bilo kom obliku ubistvo, predlazem Poljsku ili Portugal i da uzivas
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 15:44 - pre 197 meseci
@ Legeonar Sta si bre zapenio. Ides okolo i trolujes. U Srbiji je osnovno kontraceptivno sredstvo abortus. Na zalost. Edukacija je nacin da se taj broj smanji. Zene trebaju da imaju poslednju rec po tom pitanju . Ne treba taj zahvat zabraniti jer ako se zabrani onda ce mnogo zena umreti . Seti se Rumunije.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 15:48 - pre 197 meseci
Ma sta vam je ljudi....uvek je bolje doneti nezeljeno/neplanirano dete na svet i celog zivota ga tretirati kao visak, maltretirati, ponizavati ("proklet da je dan kada sam te rodila")...napraviti od njega asocijalnu i mozda za okolinu opasnu osobu. Sta fali ? Kretena nikad dovoljno


Elem, da povezem to sa nedavnim slucajem divljanja huligana po Beogradu i ostalim gradovima...da su im majke svojevremeno abortirale, na ulicama bismo imali mirne demonstracije umesto onoga sto se desilo
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 16:46 - pre 197 meseci
legionarsadonjomcrtom,jedno pitanje,koliko dece imas?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 17:35 - pre 197 meseci
Citat:
Horvat: legionarsadonjomcrtom,jedno pitanje,koliko dece imas?
Kakve to ima veze koliko on ima dece? Da li ga čini merodavnijim za ovu temu?
Citat:
acaradio: Ma sta vam je ljudi....uvek je bolje doneti nezeljeno/neplanirano dete na svet i celog zivota ga tretirati kao visak, maltretirati, ponizavati ("proklet da je dan kada sam te rodila")...napraviti od njega asocijalnu i mozda za okolinu opasnu osobu. Sta fali ? Kretena nikad dovoljno
A misliš da su svi kreteni 'neželjeni'? ;-) Imaš i druge slučajeve kada jeste dete došlo neplanirano ali nije postalo kreten jerbo je raslo u zdravoj porodici. (Ne)Plansko začeće nema nema veze sa odnosom prema deci - uvek možeš svoje čedo da nazoveš Nenad i da ga silno voliš :-))))))
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 17:50 - pre 197 meseci
ima veze sa njegovim ispiranjem mozga
kad je vec tako "za massovno radjanje" i protiv "embriomorstva" koliko on ima dece
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 19:11 - pre 197 meseci
Citat:
MyWay: A misliš da su svi kreteni 'neželjeni'?

Ma daj, bio sam veoma jasan.
Govorim o slucajevima gde se roditelji nakon rodjenja tog nezeljenog deteta prema njemu odnose iskljucivo kao prema teretu i tretiraju ga kao nuzno zlo. Znaci, samo o njima.
Naravno da nisu sva neplanirana deca nezeljena.

Mozda je greska sto sam u onu recenicu ubacio i rec "neplanirani"...nisam znao da ce biti pogresno shvaceno.
 
Odgovor na temu

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 23:08 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Abortus u prvih nekoliko nedelja trudnoce nije ubistvo po zakonu Srbije.

Ako ti to smeta:

a) Probaj da utices da se promeni zakon, zna se kako se to radi, samo moraces da prihvatis da ima i ljudi koji ne misle kao ti, pa mozda to i ne prodje
b) Mozes uvek da emigriras u zemlje u kojima je abortus u bilo kom obliku ubistvo, predlazem Poljsku ili Portugal i da uzivas

Marihuana i ostale droge nisu legalizovane. Ako vam to smeta mozete uraditi sledece:

1. Probajte da uticete da se promeni zakon, zna se kako se to radi - samo moracete da prihvatite da ima i ljudi koji ne misle kao vi, pa to mozda i ne prodje.

A prihvatanje da ima ljudi koji ne misle kao vi - nije jedna od odlika koju su oni koji lobiraju ovu ideju iskazali na temi vezanoj za to
Naprotiv, iskazano je neprihvatanje drugih misljenja i namerno iskazivanje NEPOSTOVANjA zakona drzave
I ti se posle toga nasao validnim da pričaš o zakonu?

2. Mozete uvek da emigrirate u Holandiju , i da uzivate.

Da, po zakonu Srbije nije ubistvo, niti sam ja to demantovao, ali to ne osporava činjenicu da ipak nema jasno definisanog stava oko toga da li je embrion ziv ili nije

Uostalom,nemam nameru da menjam zakon - jer verujem da sam sposoban da se suzdrzim od zlih, sebicnih, samozivih dela i bez zakona: imajuci zdrav, konstruktivan (a ne destruktivan), altruisticki/drustven - a ne sociopatski/samozivi um, i savest.
Osim toga, ne verujem da je zakon svevideci i sveprisutan - pa zato znam i da nije sposoban da, koliko god strog bio, spreci sveopste zlo kojeg smo svedoci, svakodnevno.
Dakle, moja nada ne leži u zakonu, te stoga i nije predmet mog interesovanja.
Predmet mog interesovanja, i ono na sta apelujem je ona sirova konstruktivna logika, koju (maltene svi) posedujemo, i savest.
 
Odgovor na temu

prolupator

Član broj: 117061
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.



+48 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?20.02.2008. u 23:19 - pre 197 meseci
Paaaa... kad smo kod Holandije, ima ona i nekih drugih prednosti koje vise cenim od legalnog duvanja trave.

Sto se logike tice .. ona pociva na pretpostavkama koje su u tvom slucaju razlicite od pretpostavki vecine (bar u ovoj temi).
I po toj "logici", tvoja logika je samo odraz tvojih licnih stavova uslovljenih tvojim vidjenjem stvarnosti, a tome i tvojom savescu i nacinom na koji je ti sam sebi tumacis...

Vidis, kad se izdignes iznad licnih stavova i interesa (sto je, realno, nemoguce) stvari i nisu tako jednostavne...

Logicno i po savesti, zar ne ?!
.. kojesta ..
ko ima pravog posla ni ne visi na ovakvim mestima ....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104771 | Odgovora: 342 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.