Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592550 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.10.2007. u 11:00 - pre 200 meseci
Problem moze da bude jezik, ali i ne mora. Ali problem sa vizama jeste problem. A sad svako tu "prednost" hoce da naplati 300-500 evra po motoru, plus PDV..
Ne mogu Ameriku(gde mozes da kupis motor od 100$ do 100k$, i imas tone delova gde god..) da uzimam kao reper, ali dovoljna je Evropa. Mogu se pronaci solidni motori za pristojne pare, izbor delova...

Ali, ovde, situacija dolazi do smeha, da ljudi furdu cene 1000 i kusur evra, da motore stare po 15- 20 god, koji jos idu i mogu se naglancati, cene 60% cene novog...
Cesto su i sezonu stari, skuplji nego novi.., "drze" tvrdoglavo cenu svog blaga, a u radnji pala cena....

Sada su mi jasne neke filozofije, koje se ulivaju, tamo gde nisam mislio da moze. Motori(trebalo bi, po meni) su opsesija, zabava, svako nesto voli, enduro, coper...ali sve je manje takvih, sve se vise voze oni motori sto se "lako" prodaju...

Ofucane pjadjo vespe iz devedesetih, prodaju se kao "legende"(?), za 1000 i kusur evra, a cena im je bila, pre 15 god, 2000DM(par godina stare)..a nova je 3000

Virago, cudo popularnosti, nova je 4500 evra, mala Yamaharli(125-250), a polovna, stara 10 god, 2000-2800, uvezena za 700-1500 evra..

Malo je realniji odnos kod crsh-rocketa, grbavaca, tu su 5 godina, upola cene, ali, ko zna kako raubovani, ispadani, iskrivljeni, pa zakrpljeni. Stari par godina, odrzavani, sa "samo" 20 kkm, su 70-80% cene novog.

Tako da polovna opcija postaje besmislena, sto se polako i vidi po oglasima, vatrene cene, u ponudi hiljade motora, a mozda desetak promeni (legalno) adresu..vise ih se "klepi"...

Znaci novo, samo da saznam(o), kako se koji od "nepoznatih" ponasa, od korisnika...iskustvo sa terena je znacajno.

Hrvatska je mnogo dalje "dogurala" u odnosu prema robi, gradjanima, internetu..evropi..najbolje tekstove o motorima na Balkanu sam procitao na hr sajtovima, ne racunam, naravno, zemlje sa mnogo duzim i bogatijim iskustvom, ne zivim ni u USA ni u Australiji..sve u svemu, drugacija situacija..

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.10.2007. u 11:36 - pre 200 meseci
Oprosti, stvarno sam zaboravio na vize, stvar se s time dosta komplicira! Na mobile.de ima ponuda motora kakvih ti srce želi, stvarno se mogu pronači izuzetno povoljne i dobre ponude! I to ne samo za stare "furde", nego i par godina stare modele.

"Uvoznici" koriste "glad" i potražnju tržišta, oni samo gledaju kako da kupe vani što jeftinije i prodaju što skuplje. Ali uvijek postoji neko rješenje, ja bih sam odabrao motor koji želim, i dogovorio se s "uvoznikom", da on odradi svoj posao za neku normalnu i razumnu cijenu.

Što se kineza tiče, stvar gotovo "izmiče kontroli".. Nove tvornice, novi modeli, ponuda niče kao gljive poslije kiše. Po sadašnjim iskustvima, izgleda da su im mašine najpouzdaniji dijelovi motora, dok je sve ostalo često podložno raznim boljkama. Ali za očekivati je da će se stanje popraviti. valjda za koju godinu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.234.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.10.2007. u 13:07 - pre 200 meseci
Jasno je meni, i pregledao sam sve sto je dopusteno na internetu, salonima, skupovima...

Zeleo bih kruzera, ispunjavam zelju iz mladosti, zeleo bih neki mali 125, ili 50, za sitne relacije, i da ga cackam, rasturam, da "odmorim mozak", ili jednog ispravnog 125, klasicnog, i neku spravu od jedno 500-650 ccm, za napad sa gedorama, moguca i restauracija, sto bi finansijski bilo kao kredit, za "ozbiljnu.
E sad, nebih bas Harlija, sto zbog cene, a da stoji napolju, a i nedostupni su resursi.

Suma, jedno 2-3 motora, ili jedan, za pocetak, koji bi zavrsio deo "zelje".

E sad, da vrljam po inostranstvu, lakse mi je da uzmem kredit, i zavrsim posao.

Znaci fond i jeste i nije problem, spreman sam da potrosim od 500- 7000 evra i vise, samo da to uklopim i "utolim" glad.

Pri tome sam emotivniji prema parama, i ne kupujem po svako cenu jedno, ako postoji i druga varijanta, makar i za duplo vece pare, ali "opravdane".

Po ovim cenam, ako bih kupovao 3 motora, cetvrti bi "poklonio", platis cetiri dobijes tri. Pride, mnogo mi je glupo, da iskesiram 2500-3000 evra, kada za te pare mogu i kredit da uzmem, pa jos za nov motor...

Tako da razmatram, klasicne motore, skuteri me zanimaju, ali samo stariji od '70-og godista, za cackanje prvenstveno, neka honda cm125, eventualno viargo bar 250, moze i 535, neki stari BMW, 250 ili 500 kubika, ali da nije "generalisan" sa skodinim klipovima(i da mu cena nije suludih 4000€..ne vredi bas toliko, ako ga neko nije drzao u sobi u originalnom stanju)...sirok izbor, a ludilo veliko, i evo, posle godinu dana, "mali princ" izgleda kao najbolja kupovina, za pocetak...novi Hyosung takodje..

Poz
 
Odgovor na temu

cicakm
novi sad

Član broj: 120014
Poruke: 67
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 00:13 - pre 200 meseci
Ajde posto ste oziveli temu da i ja prozborim koju.Pre nekog vremena (mislim da jos uvek stoji taj post) ja ovde spomenem to u vezi slobodnog uvoza motora u Srbiju i budem zestoko nakrpljen od strane moderatora (svima dobro poznat) tako da sam se povukao u vezi te teme.Jes' da su polovnjaci ali na netu se stvarno moze naci extra motor za male pare.Elem da se vratim temi.Moja filosofija je otprolike slicna kao i vladd-ova.I meni trebaju 3 vrste motora.1.Skuter imam-piaggio Free postarski sa kojim sa neverovatno zadovoljan.Pravo otkrovenje i savrsenstvo moto industrije.2.Treba mi i nesto malo robusnije a to ce verovatno biti neki Transalp,Supertenere ili najverovatnije AfricaTwin iz uvoza. 3.Hocu da imam i nekog copera (custom,cruiser...).E tu na red dolazi "kinez".Zasto?Pa pre svega zbog finansija.Moram priznati da sam bio i vise nego skeptican sto se tice kineskih (ili koreanskih) motora jer mi je brat imao Keeway Exceed koji mu se bukvalno raspao i poucen njegovim losim iskustvom sam bezao od njih kao djavo od krsta.Medjutim kada sam stavio sve na papir ipak sam video da jednostavno ne mogu da biram.Dosta sam se utesio kada sam uzeo da provozam tog famoznog Sprint Prince-a koji me je prijatno iznenadio.Kada sagledam gde i kako cu ga voziti,mislim da to nece biti los finansijski potez.
Eto kao sto vidite nisam zadrti pristalica niti protivnik ni jedne ni druge varijante.Jednostavno gledam da iz svega izvucem maximum a mislim da za 1200e za Prince-a to i dobijam.Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.181.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 11:05 - pre 200 meseci
Definitivno najbolji izbor. To je neka "optimalna" cena, cak i u slucaju da padne iduce godine, nece pasti za vise od 200€.

Jedino bih voleo da ga nabavim zapakovanog, nesastavljenog, pa da mu izmenjam srafovsku robu.

U svakom slucaju je bolji od nedefinsanih, uvoznih punoletnih "imena"...

Ionako je trend izgradnje copera, da nemaju "ime" fabrike..a i taj "stil zivota" je daleko, cak je nespojiv sa pomodarstvom

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 13:19 - pre 200 meseci
Koliko vidim, to je 125 ccm-a!? Bit ćeš jednog dana najviše zahvalan sam sebi, ako poslušaš savjet i uzmeš nekog drugog kineza, ali u klasi 250 kubika!

125 je klasa namjenjena uglavnom maloljetnicima, koji prije 18 godina ne mogu dobiti "pravu" vozačku, ali smiju voziti do 125 ccm-a..
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 13:26 - pre 200 meseci
Što se vijaka tiče, znam da Hyosung u svojem uputstvu za servisere traži da se mnogi vijci na motoru osiguraju sa ljepilom (Glue 1234, tako nešto). Trebalo bi se malo raspitati, Loctitte i slični proizvođači nude ljepilo za osiguranje vijčanih spojeva, a koji se u slučaju potrebe opet mogu otpustiti. Znači, kod svakog novog otpuštanja i zatezanja vijka, potrebno je nanjeti malo takvog ljepila na navoj, i problem je riješen!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.115.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 16:33 - pre 200 meseci
Pa u principu, postoje razne tehnike za osiguravanje vijaka pod vibracijama. Prosto zatezanje, "mutavo", prejako, uglavnom dovodi do ostecenja, bio to kinez ili amerikanac, jbga, sraf je sraf.

Ako je 125ccm za "omladince" sta li su oni silni skuteri i tomosi. U svakom slucaju, 125-ica, nece biti jedina "igracka", i imace "posebnu" namenu.
Ako se moji "planovi" ostvare, bice tu i 125 i 500 i xxxx, ili samo 125 i xxxx.

Ali jedno po jedno..

Ova rasprava o "kinezu" je samo posledica ponasanja na trzistu, koje polako postaje besmisleno, evo, jutros vidim, covek prodaje vulkana za 5000€, starog "samo" 9 godina, a nov je, sa sve kreditom 7100(7099, tacnije). Gore nego sa automobilima, ipak to godiste A4, npr, je za manje od 30% pocetne cene...
Razumem da je neko "proslo" vreme, kada nije bilo pedstavnistava, kada se nov morao uvoziti, kao i polovan..ali radnje su se namnozile, lakse je kupiti skuter nego "Opatiju"

Sta god rekli u prilog, za ili protiv, 9 godina je solidno vreme, ma kako lickan ili odrzavan, a vozen, pri tome, za relativno malu razliku u parama, dobija se savremeniji motor, sa sitnim unapredjenjima, plus NOV, bez padova, "zezova" sa nekim uljem, greskama u odrzavanju, ogrebotinama, trapavom voznjom, forsiranja..znaci bez trunke sumnji..
A prvo bih se zapito, zasto ga prodaje, uopste...mislim, iako moze da "ima" razloga, takav se motor ne kupuje na brzinu, olako, da bi se "menjao", ni sportster nije neka "zamena" za njega, velika, da bi se neko upustio u transakciju.



Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 20:42 - pre 200 meseci
Slažem se da su cijene rabljenih motora neusporedivo gore nego kod auta, i da u tome nema puno logike. Dok automobili relativno brzo gube na vrijednosti, motori ne zastarijevaju?

Ali isto tako znam i kako razmišlja dobar dio bikera: kupe novi motocikl, voze ga najviše dvije-tri sezone, i već razmišljaju o tome kako će uskoro, ako zakasne sa prodajom, previše love izgubiti. A ovi vaši planovi o tri sasvim različita modela.. - svaka čast, ja bih poželio i poprilično više od toga, ali bolje vrabac u ruci, nego golub... Zato nastojte da barem taj vrabac ima 250 ccm, od "viška" glava ne boli..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.115.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )21.10.2007. u 22:16 - pre 200 meseci
Ne "bezim" ja od kubikaze, nego takva ponuda. Ako je motor preko 150ccm, i kod novih je ludovanje sa cenom, onda, ako dodam 1000 evra, dodacu jos 1000 za 500ccm. E tu treba znati reci stop...a to kod motora nije lako, uopste.

A pri tome, za sada, ne planiram neka putovanja na motoru, znaci, relacije 3-10 km, po gradu, uglavnom po ravnom.
Kada stigne veci, nista ne "obecavam"..., ko moze da odoli..

I ne nameravam da ih kupujem - prodajem - kupujem, svakih nekoliko meseci..zato i biram, evo, gnjavim se preko godinu dana..a izgleda bar jos pola godine, ako ne naleti nesto normalno, kakvo god, samo po solidno realnoj ceni..mada, ono sto je za mene realno ...ali, bar me u okolini znaju, i kada prodajem, odredim realnu cenu, i za kola i za motor, ko hoce da se bavi trgovinom ili bakalukom, neka. Ja ne zelim da me pljuje neko da sam mu "uvalio" krs za pare, zadnji auto kada sam prodao, uradio sam veliki servis, iako je cena vec bila dogovorena.

To nije cesta pojava, mada sam sretao normalan svet da prodaje kola, tako sam i ja poceo. I lose se osecam kada preprodavcima dam "bezobrazne" pare, radje cu da platim vise na drugoj strani, nego da "negujem" glodare koji piju krv narodu.

I zzato, ne treba mi njihova "viraga", nisu ni padez ni ime naucili..za pocetak kinez, a posle...videcemo

Poz.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2007. u 07:23 - pre 200 meseci
Plan za vožnju od 3-10 km za sada ti možda je u glavi, ali ti ćeš vrlo brzo savladati neke osnovne tehnike i načine vožnje, krenut ćeš na kraće izlete, kasnije ćeš poželjeti nešto više.. Kad jednom izađeš na otvorene (magistralne) ceste, brzo ćeš shvatiti svoju zabludu! Da bi mogao biti barem ravnopravan sa kojekavima "biserima" koji voze aute, trebat će ti nešto jače.

Svatko je na početku bio zadovoljan vožnjom u bližoj okolici, ali to su samo prvi kilometri na novom ljubimcu, kasnije apetiti rastu sve više i više. To je najnormalnija pojava, koja dolazi s iskustvom i brojem prevoženih km. Meni sada vožnje od 100 km u jednom smjeru ne znače NIŠTA, jer sam ionako sva ta mjesta prošao više puta. Najviše me zanimaju "daleka" putovanja, 300, 500 ili više km u jednom smjeru. Za prave bikere i to je kratko, jer oni putuju u Nepal, ili "samo" krstare po Alpama.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.244.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2007. u 10:02 - pre 200 meseci
Da, to otprilike vazi za vecinu posetlaca foruma. Ali, osim godina i obaveza, mene mrzi, trenutno, i auto da vozim 100km.
Najgori primer, drugar, je uzeo, isto "poludeo", nexus-a. Vozio je tri dana, ja sam presao 5 km sa njim, i kraj. Malo lose vreme, malo obaveze, pa onda pukla pumpa za benzin, to smo sa uzivanjem rasturali i krpili (nema da se kupi, nabavka traje mesecima..porucena je)..i recimo prosle nedelje, dva ili tri dana, do 1km, do kafica...nije se ni zagrejao motor.

Sada nas "klinci" zamajavaju, nece da nam "prebace" motor do garaze, vozikaju se okolo, i po kisi, ja ne mogu, njega mrzi, ne sastavljamo se od obaveza..vise sam na kompu, radim neke izvestaje, pa svako malo, pobegnem na forum..

Tako da prica vazi za "mlade momke" , tu si u pravu...

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.244.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2007. u 10:30 - pre 200 meseci
Uzgred, sve cesce, ovi "kinezi", su opremljeni mikuni karburatorima. Tako da uz zamenu i dopunu kvalitetnijim sitnicama, postaje pitanje sta bi to bilo konkurentno na "legendama". Tockovi, volan, i ostali "pribor" na motoru. Pri tome mi deluje laksa kastomizacija kineza, nije mi zao da promenim ni branike ni far ni kocnice, ako treba..

Dodavanje farova, smatram pod obavezno, radi povecanja "vidljivosti" motora, lakse se motor primeti, od strane "slepaca" za volanom.
Agregati deluju solidno, da li su za krstarenje, sumnjam, steta sto je nasa trgovacka mreza mutava, pa o marketingu pojma nemaju. Ni sajtove nama pola njih, a od onih sto imaju, pola nicemu ne sluzi. Valjda im nije jasna rec "informatika", navikli da trguju "u cetiri oka", obavezno kantar sa leve strane..
Bar da su napisali neka tudja iskustva..ovako, pricaju kao Alvirovici, sve je super, bas prikladno, sa posebnom paznjom...na kojesta.

Poz.
 
Odgovor na temu

cicakm
novi sad

Član broj: 120014
Poruke: 67
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2007. u 11:16 - pre 200 meseci
E sad se setih kad si pomenuo kastomizaciju kineza! Ljudi video sam aguilu 250 kastomiziranu.Nemate pojma kako izgleda!!! U stvari mozda i imate,bila je po oglasima neko vreme.Savrsena je,ne lici na sebe.Prelepo izgleda.Tako da je sve moguce da se odradi uz malo truda i vremena.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.10.2007. u 11:58 - pre 200 meseci
Ima neki Vlada iz Bg, on je isto jako dotjerao svoju Aquilu, i stavio puno stvari na nju! Ne znam, moguće je da je to ta Aquila? Da točno, upravo sam se sjetio - vidio sam nedavno na netu tu Aquilu, s natpisom na vjetrobranu - prodaje se. Vlada sad živi u NS.

Što se tiče sajtova prodavača, bolje i da nemaju nikakve, nego one prepune "biserja". Često ni kubikaža, ni broj cilindara ili snaga ne odgovaraju stvarnim podacima. Nevjerojatno je kako ljudi prodaju nešto o čem nemaju niti elementarnog znanja.

Prošao sam dosad puno km, najmanje se vozim po mraku. Dodatna svjetla lijepo izgledaju, ali i osnovni far pruža sasvim dovoljno svjetla noću. Manji problem su kratka svjetla, kad ti netko dolazi u susret. Ali tu ni dodatni far neće puno pomoći da vidiš dalje, treba smanjiti brzinu, prije nego naletiš na zavoj ili neku prepreku.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.10.2007. u 03:27 - pre 200 meseci
Pozdrav

Kao sto vidite zaglavio sam do 4 citajuci ovaj topic i moram da vam kazem da nisam odavno, ako sam ikad, naleteo na iscrpnije i kvalitetnije sagovornike. Osim par koskanja tipa "ciji je veci", potpuno sam odusevljen! Posebno profesionalnoscu korisnika lancia88 i duhovitoscu, a opet gomilom podataka koje nam je pruzio canejr. Naravno, i ostali su sjajni. Prema tome, zakljucak je da posle nekoliko sati citanja znam MNOGOOO vise o tome sta mi treba i sta mi srpsko trziste nudi za 2000 E, a to je Kinroad 250cc, mislim da ce to za mene kao FULL pocetnika iz svega procitanog biti vise nego dovoljan i sjajan motor. Mislim da cu smoci novac na prolece, dakle pred sam pocetak sezone.
Zanima me:

-u koje doba godine su motori najpovoljniji za kupovinu, da li su kao i kola dostupni po nizim cenam na BGD sajmu automobila

-kako covek sebi da priusti jedno ljudsko probanje copera da bi ocenio stepen ljubavi koje gaji za iste, tj. da nije samo popaljen, vec da mu to zaista lezi. Pritom, shvaticete koliko mi je probanje potrebno ako kazem da sam 207 cm visok.

-Takodje brine me ogranicenje u nosivosti pomenutog modela, posto ja i supruga u zbiru imamo blizu 170 kg, ogranicenje na sajtu uvoznika je 150 kg, a naravno da ce mi cesto biti gust ili nuzda da je provozam.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.10.2007. u 06:11 - pre 200 meseci
Teško da ti mogu napisati nešto pametno u svezi tvoje visine i vožnje supruge. Najviše bi ti odgovarao neki veliki custom, na pr. Aquila 650..

Najpovoljnije cijene su kad završi sezona, često znaju biti akcijske prodaje prije Božića, i općenito u zimskim mjesecima. Dolaskom nove moto sezone cijene se vračaju opet na staro. Što se nosivosti tiče, 20 kg viška nije neki problem, uz uvijet da se gume napumpaju za dvije osobe, i da se zadnji amortizeri podese najtvrđe. Ako si sada samo popaljen, kad jednom osjetiš i doživiš čari vožnje, situacija će se sasvim promijeniti!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.10.2007. u 09:18 - pre 200 meseci
A sta mislis o Kinroad 250cc na ovu moju visinu? Koliko sam razumeo i on je prilicno komotan
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.10.2007. u 10:09 - pre 200 meseci
Qingqi, Jinlun i Kinroad su vrlo slični motori, jednaka mašina, jednaka koncepcija, pa čak je i dodatna oprema vrlo slična (ili možda ista). Sama mašina pokazala se prilično kvalitetnom. Tebi bih preporučio da nađeš nekog tko ima neki od navedenih motora i da ga sam isprobaš. Ili otiđi u salon gdje se prodaju, reci da si ozbiljno zainteresiran, ali da bi ipak prije kupnje želio isprobati dali će ti odgovarati!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.106.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )24.10.2007. u 10:38 - pre 200 meseci
Ja imam "skijasku" teopriju u vezi motora. Duzina motora treba da bude priblizna visini vozaca. E sad, 207 je "problem", i kod ulaska u kucu.., jedino se lakse menjaju sijalice na lusteru.

BTW, ne vredi teoretisati, treba sesti na motor i videti da li su komande konforne, da nisu noge previse savijene, da ne udara korman u kolena.
U svakom slucaju, ovi mali motori, delovace, malcice, kao "minibike" za tu visinu..

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 592550 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.