Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja klime ???

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ugradnja klime ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20042 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electrolux
Lestane

Član broj: 137545
Poruke: 27
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Ugradnja klime ???19.04.2007. u 13:50 - pre 207 meseci
Pa kolega imao sam lose iskustvo sa kineskim bakarnim cevima.Desilo se par puta da su po duzini naprsle i iscureo mi je tad skupi r410 a to je zato sto su tankozidne.I ne mozes lepo da ih savijas .,i u samo pertlovanje je kilavo
pozdrav
ps
racunica je sjajna za divljake koji ne placaju porez
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Ugradnja klime ???19.04.2007. u 23:04 - pre 207 meseci
E tu si u pravu sto se tice kineskih cevi, malo sam karikiro izlaganje...
ko me razumeo shvatio je sta sam hteo da kazem...
Cim ne moze krug da se napravi pri montazi odma se baca nazovi Cu cev
ima svega u strukturi a najmanje bakra...
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???27.04.2007. u 23:06 - pre 207 meseci
Lele sta sve procitah za ovo kratko vreme svaka Vam cast kolege majstori sigurni i nesigurni i nije ili jeste potrebno vakumiranje sistema koje oduzima max 15 minuta,koje ste to skole zavrsili kad tako pricate zivo me interesuje...Montaza klime 50 evra ruke+7 evra duzni metar instalacije nas bakar i licnasti a ne pgp kabal.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???15.05.2007. u 23:23 - pre 206 meseci
Opet ja sa istim pitanjima kao prosle godine. Da li neko od majstora moze definitivno da kaze, posto temperatura izduva zavisi od temperature vazduha u prostoriji, kojika onda treba da bude temperatura tanje a koliko deblje cevke na ulazu/izlazu iz spoljne jedinice. Otprilike, ne mora to tacno u delic stepena. Kako uopste moze da se proveri da li klima radi kao sto treba? Meni se opet cini da je prve godine moja klima hladila najbolje, iako je ledila cevke na spoljnoj jedinici, sto valjda znaci da je bilo manje gasa. Sad je kobajagi sredjeno to pa ne ledi cevke, ali duva ceo dan bez iskljucivanja, isto kao prosle godine, i ne moze da spusti temperaturu ispod 23 gore gde duva, ili oko 21 u visini pojasa. Kad je radila za grejanje sve je bilo OK. Meni je sve to veoma cudno i vec pocinje da mi ide na zivce i da mi mirise na prevaru. Ako ova obicna klima od 12000 necega ne moze da mi pri ovim spoljnim temperaturama spusti temperaturu u sobi od 20 kvadrata na 21 stepen ili manje, to je onda za mene obicna lagarija. Koju onda klimu, tacnije klimu koje jacine i kog proizvodjaca ja treba da kupim da bih mogao da odrzavam temperaturu u sobi na oko 20 stepeni leti, a da klima ne duva celog dana bez iskljucivanja i tako potrosi 20 kilovata dnevno?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???15.05.2007. u 23:49 - pre 206 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Ako ova obicna klima od 12000 necega ne moze da mi pri ovim spoljnim temperaturama spusti temperaturu u sobi od 20 kvadrata na 21 stepen ili manje, to je onda za mene obicna lagarija. Koju onda klimu, tacnije klimu koje jacine i kog proizvodjaca ja treba da kupim da bih mogao da odrzavam temperaturu u sobi na oko 20 stepeni leti, a da klima ne duva celog dana bez iskljucivanja i tako potrosi 20 kilovata dnevno?

Eh...Lesli,
Znajuci tebe i tvoju stedljivost, tesko da ce te ijedna klima zadovoljiti...
Da spustis temperaturu na 20 stepeni i manje leti?
Pa to je bre mnogo ladno!

Nema takve klime, samo hladnjaca!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???16.05.2007. u 00:05 - pre 206 meseci
Mozda je to nekome ladno, ali ja sam mnogo vruć. Stvarno, bez zezanja, zar je to nemoguce ovim obicnim klimama? Eh bre, onda sam se ja pres'o kad sam to kupovao. Ja sam mislio da to moze u sobi te velicine. Pa meni je onda bilo bolje sa mojim starim fazonima - napravis promaju, a kad ti dosadi vrucina, namokris se ceo vodom, pa stanes pred ventilator koji trosi 30W a ne 1,2 kW. Ove klime ispadose zesca lagarija. Eto, i ja ispadoh pomodar, priznajem. Tako mi i treba kad sam kao mali verov'o americkim filmovima i sund literaturi.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???16.05.2007. u 13:07 - pre 206 meseci
Dobro, a kako ja onda da vratim u prvobitno stanje kao sto je bilo kad je klima montirana? Moze li to nekako ili ne moze? Znaci, duvao je iz nje ledeni vazduh i ledile su se cevke napolju, a onda je posle dve godine, na "godisnjem servisu" , kobajagi zbog toga sto je to neispravna situacija, klima dopunjavana, pa je onda kobajagi prepunjena (hvatao se led spolja po kompresoru) , pa je onda delimicno ispraznjena dok manometri nisu pokazali kobajagi ispravno stanje, i sve nesto tako, od "majstora" do "majstora". Znaci, kako da ja sad ispustim gas rucno da bi se opet ledile cevke? Mislim, znam kako da ga ispustim, nego kako da znam koliko treba da ispustim?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???16.05.2007. u 16:32 - pre 206 meseci
ako hoces da ti ledi usisna "cevka" onda treba da se doda freona a ne ispusti.
mada neverujem da je do toga problem osim ako ti nisu to radili neki zesci amateri pa nisu mogli da ocene koliko treba ispustiti pa su malo preterali sa ispustanjem.
a moguce je da i klima pomalo sama ispusta na spojevima cevi sa unutrasnjom i vanjskom jedinicom pa joj sad fali neka kolicina freona u odnosu na optimalnu pa zbog toga slabije hladi...

pozdrav
 
Odgovor na temu

zla_dy
BG

Član broj: 142726
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 194


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???07.06.2007. u 16:37 - pre 205 meseci
Malopre sam kupila Mideinu klimu.

Moze li neko na pp da mi poshalje kontakt nekog dobrog servisa za ugradnju.

Tnx :)
 
Odgovor na temu

Predjo83
Predrag Djokovic
Beograd

Član broj: 190062
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ugradnja klime ???07.08.2008. u 12:29 - pre 191 meseci
Ja sam ovde nasao kratak tutorial koji mi je pomogao kada je ugradnja klime u pitanju. A imaju i adresar servisa po gradovima...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ugradnja klime ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20042 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.