Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja klime ???

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ugradnja klime ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19858 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Ugradnja klime ???06.04.2007. u 01:35 - pre 206 meseci
Zdravo!
Keva je kupila klimu. Sa njom su stigli i montazeri. Par stvari mi je sumnjivo. One bakarne cevi su zajedno zamotali u neki crni sundjerast izolator. Onda su to ucvrstili a po nekom plasticnom pertlom, ne znam kako se to zove. Tako su ostavili.
Kada su otisli uzeo sam uputstvo za montazu u kome pise cevi zasebno izolovati a onda zjedno povezati.
Pitao sam ih kada su ugradjivali zasto su kod komsija posebno izolovane, kazu nema to veze, kada klima hladi cevi su hladne, kada greje tople.
Spoljasnja jedinica mi izgleda malo nakrivo namontirana. Nalazi mi se tik pored prozora, da li cu moci da drzim otvoren prozor a da ne ulazi vrucina iz spoljasnje jednice.

Kako da znam kolika je teperatura izduva kada hladi i kada greje, cime je zgodno izmeriti. Da proverim da li su dobro namestili, i da li ce se menjati temperatura.
Sta ukljucuje to godisnje odrzavanje spoljasnje jedinice, ja sam ih pirao, ali...
Servis je neki ex cool.

U zdravlje.
www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???06.04.2007. u 03:09 - pre 206 meseci
Citat:
Karamatijevic: Nalazi mi se tik pored prozora, da li cu moci da drzim otvoren prozor a da ne ulazi vrucina iz spoljasnje jednice.

Ma nista se ne brini, tako sam ja cele zime drzao otyvoren frizider i uopste nije bilo hladno u kuci...
Salu na stranu, kombinacija klime i otvorenih prozora je besmislena. Svaka klima je predvidjena da hladi odredjeni broj kubnih metara vazduha pod odredjenim uslovima, a kad se prozor otvori onda ne hladis samo svoju sobu vec i celu ulicu, pa em sto nista ne ohladis, em sto potrosis mnoooogo struje, em sto ces prepoloviti radni vek klime. Obicno zgrade koje su projektovane da imaju klimu nemaju mogucnost da se otvore prozori, valjda je sad svima jasno zasto.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

skocimish
Zemun

Član broj: 133188
Poruke: 153
213.244.209.*



+41 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???06.04.2007. u 22:10 - pre 206 meseci
U svakom slucaju mogli su da se pretrgnu za jos par metara buzira. Nije dzabe objasnjeno u uputstvu da se cevi izoluju posebnim termo buzirima iz razloga sto je jedna cev uvek hladnija ili toplija od druge.Da pojasnim , gas kruzi kroz te dve cevi, jedna dovodi freon u unutrasnju jedinicu a druga ga vraca u spoljasnju. Razlika u temperaturi te dve cevi je primetna i nije pozeljno da stoje u istom buziru pogotovo ako je duzina samih cevi veca jer ces imati gubitke u grejanju odnosno hladjenju. Ponovna demontaza bi znacila ponovno vadjenje cevi iz zida i skidanje unutrasnje jedinice sto svakako ne zelis sebi da radis pa zato prihvati ovo ovako kako jeste. To sto ti se cini da je spoljna malo nakrivo postavljena nije strasno, mada i oko zna da prevari. Mozda su krivi majstori koji su je postavljali (nadam se da su koristili libelu) a mozda je i zgrada kriva , ko ce ga znati. Obrati paznju na utikacu (radi tvoje bezbednosti) da li su povezane sve tri zice, odnosno da li je klima propisno uzemljena.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao skocimish dana 06.04.2007. u 23:55 GMT+1]
dobro je...
 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???06.04.2007. u 23:58 - pre 206 meseci
Prokletstvo, znao sam da ne pise za dzaba u prirucniku i da nisu za dzaba kod ostalih ljudi zasebno izolovane cevi. Koliko je to veliki gubitak i problem. Jos sam ih lepo pitao. Skocimish da li da zovem servis da propisno izoluju one cevi koje idu od zida do spoljasnje jedinice. Bar nesto. Da li to vredi ?
Uzemljenje, video sam da je spoljasnju povezao samo na fazu i nulu, a trecu zicu je isekao. Mozda je uzemljena unutrasnja jedinica pa preko nje i bakarnih cevi i spoljasnja ? Kako to da vidim, morao bi da rasrafljujem klimu. I taj kabl od unutrasnje do stekera su zamenili.
Kako su me iznervirali !
Ja nisam kupovao klimu i ne razumem se u tematiku, ali sam odmah iz aviona video da fusare posao.
Spoljna jeste kriva u odnosu na ivicu zida i okvir prozora i nagnuta je ka zidu. Koristili su libelu kada su busili rupe za nosace.

Za pctela, taj prozor je od sobe koju nece da hladi klima, leti se hladi provetravanjem.

Mislio sam da je montaza klime veca nauka, da se sistem puni freonom, ispituje vakum, pritisak...Kad ono izbuse 7 rupa u zidu, povezu dve zice, dve cevi za 30min i to naplate 70 evra. Jedino nikada nisam spajao bakarne cevi i od alata mi fali onaj gorionik, ali koliko sam video prosto je ko pasulj. Koliko razumem,sav freon je u spojasnjoj jedinici i kada spoje cevi samo ga puste.

Recite mi da li je inace normalno da se ovako montira klima, da li jos neko ima ovakva iskustva sa ovim servisom, ili su samo mene zavrnuli ? Interesuje me da vidim ima li osnova da se zalim.
www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???07.04.2007. u 03:10 - pre 206 meseci
Citat:
Karamatijevic: Koliko je to veliki gubitak i problem.

Zanemarljiv. Nebitan. Zaboravi da si ista video.

Citat:
Uzemljenje, video sam da je spoljasnju povezao samo na fazu i nulu, a trecu zicu je isekao.

Zbog toga sam ja svojevremeno hteo da bijem... i pretio pistoljem... ima sve objasnjeno na temi o SBB-u. Ukratko, uzemljenje je ono sto u normalnim uslovima nicemu ne sluzi, a u nenormalnim omogucava da ne pogines.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???07.04.2007. u 08:40 - pre 206 meseci
Kao sto ti je pctel vec odgovorio...
Klima ti je nepravilno montirana, ali ne brini radice...
Meni su tako klimu montirali jos pre 4 godine, samo spojili sevi, uvili ostatak pored spoljne jedinice i izolovali bez skracivanja cevi i ako je unutrasnja jedinica odmah sa druge strane, i sve to bez vakumiranja.
Sta da radim nista nisam znao kako to ide, vec mi je na to skrenuo paznju monter koji je kod komsije montirao i ponudio da to premontira za 30e, naravno odbio sam jednostavno se ne isplati, jer klima stvarno radi dobro, duva i greje stvarno maximalno...
Iduci put znam kako treba, a kada sam video kako to ide mozda i sam budem postavio sledeci put
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mdj300B

Član broj: 34664
Poruke: 296
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???07.04.2007. u 17:23 - pre 206 meseci
To što ti nisu izolovali posebno cijevi i nije neki veliki minus. Kod hlađenja nećeš ni primjetit razliku jer ti je polazni vod (tanka cijev) čak i topliji od debele cijevi tako da ti je ovdje čak i korisno da budu neizolovane al uglavnom radi se o malim vrijednostima promjene (naročito ako su cijevi kraće).

Kod grijanja ti je druga priča na ulazu imaš temp. kojih 60°C a na izlazu 34° tako da se gubici u grijanju osjete posebno kada su duže cijevi, al to nije nešto zbog čega bi sad sve ponovno radio (5 do 10% gubitaka nije vrijedno sekirancije).
Eto, ako misliš samo hladit, zaboravi na cijevi :)
I da, kako ti rekoše, ne brini se radit će.




 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???08.04.2007. u 13:29 - pre 206 meseci
Citat:
pctel: Zbog toga sam ja svojevremeno hteo da bijem... i pretio pistoljem... ima sve objasnjeno na temi o SBB-u. Ukratko, uzemljenje je ono sto u normalnim uslovima nicemu ne sluzi, a u nenormalnim omogucava da ne pogines.
Serife imas li neki predlog kako da proverim da li su uzmeljili jedinice klime, a da je ne rasklapam ? Znam za sta sluzi uzmeljenje, kako mi je spoljna jedinica na dohvat ruke nije mi svejedno.


@mdj300B

Pa uglavnom za grejanje, ali uvek postoji onaj period od 20tak dana godisnje kada se smrzavs ziv jer jos ne radi centralno, a hladno je, tako da ce sigurno sluziti i za grejanje. Cevi su duge skoro 3 metra i deo prolazi kroz kucu i ruzno izgleda pogotovo sto je zid beo, a onaj sundjer crn.

Razmisljao sam da sam skinem crnu izolaciju, negde kupim izolaciju za samo jedan vod (polazni, tanka cev npr.) onda obe uvijem u ovo crno, i preko stavim neki beli ili svetli materijal da lepse izgleda i duze traje (kao sto uostalom inace stavljaju montazeri).
Znate li kako se ti materijali zovu i gde se prodaju ?
www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???09.04.2007. u 23:33 - pre 206 meseci
Citat:
Karamatijevic: Serife imas li neki predlog kako da proverim da li su uzmeljili jedinice klime, a da je ne rasklapam ? Znam za sta sluzi uzmeljenje, kako mi je spoljna jedinica na dohvat ruke nije mi svejedno.

Postoje uredjaji za ispitivanje uzemljenja, ali se obicno to ispituje prirucnom opremom. Potrebna ti je jedna sijalica i parce kabla. Jedan kraj sijalice ide na fazu u bilo kojoj slobodnoj uticnici a drugi za neki neizolovan (neprefarban) deo klima uredjaja. Ako sijalica svetli punim sjajem sve je u redu, ako svetli sa pola sjaja uzemljenje postoji ali je celokupna instalacija uzemljenja zgrade u losem stanju, a ako uopste ne svetli, onda su majstori "zaboravili" da ga prikljuce.

Citat:
Znate li kako se ti materijali zovu i gde se prodaju ?

Ja nisam nigde video da se to posebno prodaje. Sacekaj kad majstori dodju da montiraju nekom u blizini pa trazi da ti prodaju jedan kolut te trake.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???10.04.2007. u 22:11 - pre 206 meseci
Kao sto je vec receno za obe cevi u jednu izolaciju, nije nikakav problem to radi normalno, a cevi koje su ti crne mozes da stavis plasticnu kanalicu 60x40 i sve ce to da lici na nesto mnogo lepse.Sto se tice uzemljenja tu vec nema sale,mora uredjaj da bude uzemljen!!!Ma da i tu nevidim razlog sto nije uzemljeno jer klima se ukljucuje u suko uticnicu koja ima uzemljenje u 99%slucajeva,jedino gde je stara instalacija u kuci tamo nema uzemljenja i obicnie su uticnice.Ja licno kada ugradjujem klima uredjaj sve cevi i kabal umotam sa belom trakom, a kanalicu ko zeli da plati ja montiram.Ovo je samo jedan od mnogih primera ko sve i kako montira klime i za koje pare to je ono cena montaze 40e,pa cena montaze 50e,+materijal i u 99% slucajeva ljudi uzimaju one koji rade jeftinije to je razlika ipak 10e tako kazu ljudi....
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
*.speednet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???10.04.2007. u 22:14 - pre 206 meseci
Kao sto je vec receno za obe cevi u jednu izolaciju, nije nikakav problem to radi normalno, a cevi koje su ti crne mozes da stavis plasticnu kanalicu 60x40 i sve ce to da lici na nesto mnogo lepse.Sto se tice uzemljenja tu vec nema sale,mora uredjaj da bude uzemljen!!!Ma da i tu nevidim razlog sto nije uzemljeno jer klima se ukljucuje u suko uticnicu koja ima uzemljenje u 99%slucajeva,jedino gde je stara instalacija u kuci tamo nema uzemljenja i obicnie su uticnice.Ja licno kada ugradjujem klima uredjaj sve cevi i kabal umotam sa belom trakom, a kanalicu ko zeli da plati ja montiram.Ovo je samo jedan od mnogih primera ko sve i kako montira klime i za koje pare to je ono cena montaze 40e,pa cena montaze 50e,+materijal i u 99% slucajeva ljudi uzimaju one koji rade jeftinije to je razlika ipak 10e tako kazu ljudi....
 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???11.04.2007. u 23:24 - pre 206 meseci
Bato hvala na predlogu ima smisla, i to mogu da uradim sam. Ta bela traka koju pominjes sta je to i gde se moze uzeti. CEvi u kuci cu da stavim u kanal,a spolja bi samo trakom odradio,spalice sunce crni sundjer.

Uzemljenje sam proverio, baterija od 9V i sijalica potvrdile su vezu izmedju spoljnje jedinice i uzemljenja uticnice, preko cevi jer je u kablu iz unutrasnje ka spoljnoj iseceno uzemljenje.
Uzemljenje na pctelov nacin nisam imao hrabrosti da probam, iz straha da me ne ubije struja ili ostetim neku elektroniku klime pustanjem struje kroz limariju.

Ugradnja je cini mi se kostala 60evra, da li je to malo ? Servis je "ovlasceni servis tehnomanije" tamo kupljena, oni ugradili.

www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???13.04.2007. u 16:51 - pre 206 meseci
Jedno pitanje, sta je vakumiranje ?
I ja sam ga pomenuo a nisam siguran sta podrazumeva.
Ovi kod mene su samo navarili na postojecu jos 3m cevi i spojili sa spoljasnjom jedinicom, i to je to.

www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

skocimish
Zemun

Član broj: 133188
Poruke: 153
213.244.209.*



+41 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???13.04.2007. u 17:54 - pre 206 meseci
Vakumiranje podrazumeva izvlacenje vazduha iz cevi da bi se potom pustio gas kroz njih. Ako bi se slucajno vazduh nasao u sistemu, klima bi lose radila.
dobro je...
 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???14.04.2007. u 16:14 - pre 206 meseci
Citat:
skocimish: Vakumiranje podrazumeva izvlacenje vazduha iz cevi da bi se potom pustio gas kroz njih. Ako bi se slucajno vazduh nasao u sistemu, klima bi lose radila.
Izvini ali na koji nacin se to radi ? Mislim verovatno mora da postoji neka aparatura za vakumiranje ? Video bih da su imali tako nesto.
Jer kod mene su koliko sam video samo spojili cevi na spoljasnju i pstili gas.
Nije to samo 3m cevi koje se vide tu su i one cevi u unutrasnjoj jedinici u isparivacu.
Znaci nije mala kolicina vazduha. Pitam se koliko ce to imati uticaja na rad klime.
www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

skocimish
Zemun

Član broj: 133188
Poruke: 153
213.244.209.*



+41 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???14.04.2007. u 18:58 - pre 206 meseci
Vakumiranje se vrsi obicnim kompresorom, (kao onaj koji se nalazi u frizideru) ili specijalnim kompresorom za tu namenu koji ce dakle usisavati vazduh iz cevi.Kompresor se spaja crevom na ventil za punjenje klime (na spoljnoj jedinici) ali je pozeljno koristiti manometar preko kojeg se kontrolise pritisak u cevima.
Tebi su izgleda uradili drugaciju varijantu. Kada su sve spojili, odvrnuli su ventile da gas koji je unutra istera vazduh kroz ventil za punjenje.
U svakom slucaju i tako ce ti klima raditi , ali je daleko bolje uraditi to na nacin kako sam ti opisao u prvim redovima. Sada mnogo montazera ide logikom: "sto bi kacili kompresor kad ne mora, to je samo gubljenje vremena" . U narednom periodu kada pocnu vrucine svakako ces koristiti klimu i osetices kako ona zaista radi. Tada se prosetaj do nekog ko ima slicnu da vidis da li bolje radi njegova ili tvoja. Ako ne budes zadovoljan, pozovi majstora da dovede to u red na pravi nacin.
dobro je...
 
Odgovor na temu

Electrolux
Lestane

Član broj: 137545
Poruke: 27
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Ugradnja klime ???14.04.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Sa klimom ce ti biti sve uredu nije problem i ako ti nije vakumirao i ako ti nije izolovao ponaosob cevi za tu duzinu od 3m.
Ja ne znam sta biste vi hteli za 50 e.Verovatno si uzeo neku klimu od 15000,00 din i sad hoces i da ti radi dozivotno.
Jedino tu sto ti je bitno je da ti je propisno uzemljio uredjaj i da nije koristio neke kineske bakarne cevi tankozidne I naravno da je lepo povezao da ti nebi cureo freon.
 
Odgovor na temu

Karamatijevic
be o gra d

Član broj: 141312
Poruke: 17
*.beobug.com.

Sajt: www.hiphopdiscounts.com


Profil

icon Re: Ugradnja klime ???14.04.2007. u 21:41 - pre 206 meseci
Citat:
Electrolux
Ja ne znam sta biste vi hteli za 50 e.Verovatno si uzeo neku klimu od 15000,00 din i sad hoces i da ti radi dozivotno.

Ne znam na sta konkretno odgovaras, i kome, nekom izmesljenom sagovorniku, saberi se.

Procitao sam proceduru instalacije klima uredjaja iz uputstva koje dolazi uz klimu. Nekoliko obaveznih karaka instalacije (po uputstvu) serviseri nisu uradili i neke procedure nisu ispostovali. Pored toga nijednu klimu u komsiluku nisam video tako montiranu (inace montirane za iste ili manje pare).
Ja sam se najnormalno zapitao da li je to u redu, i pitao na forumu znalce u nadi da cu razjasniti situaciju, hvala Bogu jesam (skocimish hvala ti mnogo na odgovorima !!!).
A sto se tice cene montaze, kupac nije trazio jeftinu montazu vec je sa uredjajem dobio ovlascenog motazera jedne od najpoznatijih prodavnica tehnicke robe u bgd, o ceni nije ni razmisljao.

Iako je nisam kupio ja cu je sigurno odrzavati i komunicirati sa majstorima u slucaju problema, pa se ovim putem edukujem.
Inace sam neka vrsta servisera samo mnogo sofisticiranije opreme od klima.

Besplatan savet, ako ti je mala cena usluga koje pruzas, povecaj je nemoj se zaliti na musterije. Vidim sada neki montiraju i za 150-200evra i super im ide.

Inace od oka, montaza max. 40min, utrosak materijala ne verujem vise od 10-15e, benzin max. 2e. Cisto 40 evra, oces da uporedimo ovo sa hirurgom, profesorom, ili sa bilo kojim serviserom mogu da pricam za IT, nije malo.


[Izbacen uvredljivi deo]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.04.2007. u 23:29 GMT+1]
www.hiphopdiscounts.com hoodies & shoes ...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Ugradnja klime ???16.04.2007. u 21:03 - pre 206 meseci
ja bih samo da dodam da vakumiranje vakum pumpom uopste nije neophodno i da nema primetne razlike u vakumiranju vakum pumpom i jednostavnim vakumiranjem pistanjem freona kroz cevi i njegovo ispustanje na ventilu.
desavalo mi se ponekad kada zurim nesto da odradim na brzinu uopste ne menjam filter i ne vakumiram neki uredjaj a da on radi isto kao i da sam sve odradio po ps-u.
ja licno nisam nikad radio klime (nisam bas u dobrim odnosima sa visinom ) ali zato radim sve ostale rashladne uredjaje od frizidera do stacionarnih i kamionskih hladnjaca i uvek sam sistem vakumirao samim kompresorom i pustanjem gasa kroz cevi.
sve u svemu uopste nemislim da treba da se brines oko te klime posto su to ipak sve manje bitne stvari i nece uticati na funkcionalnost (osim uzemljenja,nemogu da shvatim da nekoga mrzi da spoji jos jednu zicu pored ostale dve!).

ps : pctel,nacin ispitivanja uzemljenja ti je najblaze receno originalan!
ne kazem da ne moze tako da se to ispita ali ima mali milion sigurnijih nacina... npr ommetar.
doduse nema svako ommetar ali meni ne bi bilo bas svejedno da ovako ispitujem uzemljenje.


pozdrav
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
212.200.80.*



Profil

icon Re: Ugradnja klime ???19.04.2007. u 01:12 - pre 206 meseci
Uzemljenje obavezno!!!
Nisi reko dal su ti majstori dali garanciju, kolka je u danima mesecima i na cega su ti dali garanciju, za to se njima opet obrati, il odradi sam...
A sto se tice vakumiranja nije obavezno neki majstori to rade da bi zadivili musterije pa okace manometre a musterija gleda i kaze al je dobar ovaj majstor vidi sta radi...da se nasalim malo za moj radni vek sa klimama 12 godina samo sam prve klime vakumiro... inace sto kaze kolega tox master to se radi ispiranjem cevi sa freonom skuplje al brze za majstora, ne preporucujese pocetnicima to da rade jel treba znati kolko dodati freona nazad...
A sto se tice izolacije ima gubitaka al to zavisi od ukupne duzine instalacije, i nema veze dal je kineski bakar mozes da stavis i plasticne cevi ko da je to bitno bitno je da je spoj korektno odradjen i da nema gubitka freona zbog toga pocetnici vakumiraju da bi se videlo dal su dobro spojili holendere...
A inace kompletnom rashladom se bavim od 1993g.
A racunica ti je zanimljiva kolko majstoru ostane cisto u dzepu, da si ti taj majstor vidobite kako bi ti racuno zaradu...
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ugradnja klime ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19858 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.