Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupih Sprint max, sta dalje? :)

elitemadzone.org :: MotoZone :: Kupih Sprint max, sta dalje? :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154793 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.181.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)17.05.2007. u 20:21 - pre 206 meseci
Moj utisak vezan za MAX:
U voznji je dobar. Lepo lezi u krivini, prednji amortizeri su mogli da budu malo bolje odradjeni - mozda za nijansu meksi - ili makar da je prednji branik kvalitetniji - na vecim rupama i preko ivicnjaka se cuje...
Zadnji amortizer dobar. Izgled je stvar ukusa ali meni su mnogo lepsi ovakvi skuteri od onih "vespa look". Motor sve u svemu nije los. Nije brz ali je po iskustvima sa stranih foruma izdrzljiv i relativno dugovecan.
Elektronika moze da zeza - iskustvo sa prethodnog kineza a i sa stranih foruma.
Obzirom da je toliko skutera uvezeno, za ocekivati je da ce biti i delova za njega i sigurno ce biti jeftiniji od japanaca, italijana i francuza...
Sve u svemu - koliko para - toliko i muzike.
Definitivno jedna gilera i sprint (bengzenghjung, baotijan, shing jang...majhong, tajpei) ne mogu da se porede skoro pa ni pocemu, ali gilera kosta kao dva ova skutera pa i vise, tako da definitivno za te pare mozete da kupite kineza za vas i mladjeg brata - devojku - baku...
Ja ga imam i sta da kazem - vozim se.
Bane
 
Odgovor na temu

gorang

Član broj: 728
Poruke: 316
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)17.05.2007. u 21:10 - pre 206 meseci
kako se zove sprint max na stranim sajtovima?
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)18.05.2007. u 17:45 - pre 206 meseci
Evo i ja da podelim svoja iskustva..
Ja vozim Orion Craus 4T koji je u stvari dentican motor kai i msprint max jedino se razlikuje malo prednja maska.. okaciciu i slike da vidite.. Ovaj moj ima alrm i daljinsko paljenje, cista sminka ako mene pitate (bilo mi zanimljivo prva dva dana a onda ga vise nisam ukljucivao)..
Do sad sam presao oko 900 km i prezadvoljan sam, lepo ide, udoban je i lepo izgleda.. potrosnja ispod 3l.. U njega sipam Motul Scooter Power 4T 820 din kosta litar i preporucio bih svima to ulje jer mislim da je idealno za ovaj motor i jako je kvalitetno.. U servis ne idem, nisu mi bas nesto strucni sve se plasim da nesto ne zajebu a hvala bogu postoje forumi i sajtovi pa 90% stvari mogu da odradim sam.. pogotovu necu da dajem nekom pare za zamenu ulja koje moze i dete do 5 god da zameni..
Elem vidim pricate o blokadama i rolnicama.. Osnovna i glavna blokada je na variomatu tj skida se skidanjem prstena tako da kais moze da se penje ka vecem precniku variomata.. naravno uz ovo ide obavezno stavljanje laksih rolnica da bi se nadomestio tromiji start.. znaci ne vaditi 3 rolnice ili menjati 3 sa 3 lakse vec mora da se zameni ceo set sa laksim rolnicama.. motor bi trebalo da ide oko 70-75 na nizbrdici i oko 65 po ravnom..
znaci pustite te price da sad scoot ide 60 na ravnom nema sanse... moze ali na blagoj nizbrdici, na ravnom 55 jer mu je tu i blokada i kraj.. ja cu verovatno sacekati istek garancije sledece sezone i onda skinuti blokadu.. ipak je ovo kinez i ne treba se zezati.. jos nesto, vidim da je neko rekao da mu se gusi scoot pri startu pa posle kao da probije i ide bolje.. to je zato sto je smesa siromasna i treba da se pojaca benzin.. to se radi odvijanjem srafa koji regulise smesu na carbu (ne mozete da promasite jer postoji samo jedan takav)... eto nadam se da su neke stvari malo jasnije.. pozz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)18.05.2007. u 17:56 - pre 206 meseci
Evo par slika...

Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

exmetakom
exmetakom

Član broj: 93556
Poruke: 32
*.ds.co.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 13:58 - pre 206 meseci
E tema je u kick-down rezimu. Vozikate se a ja jos uvek cekam svog max-a. Pa dobro, al ovde pada kisa kao da ce potop.
Nista od voznje pa sve i da stigne danas. Nego koliko je registracija i tehnicki jel moze bilo gde ili samo gde imaju one male valjke za motore?
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
91.150.110.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 14:59 - pre 206 meseci
Citat:
exmetakom: Nego koliko je registracija i tehnicki jel moze bilo gde ili samo gde imaju one male valjke za motore?


Ja sam tehnichki uradio u auto moto drushtvu i koshtalo me je 3800 dinara, zajedno sa tablicama koje sam uzeo u policiji. Likovi su probali kochnice, svetla, zhmigavce i nishta vishe, znachi shto bi rekli, pretandrljali. Tako da opushteno ;)
drive.
 
Odgovor na temu

gerix
Nemanja Mrdakovic
Prijepolje,Srbija

Član broj: 110919
Poruke: 40
212.200.181.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 15:30 - pre 206 meseci
Ovo je ludo :D 10 foruma,10 misljenja o kinezima.Znaci obisao sam minimalno 80% srpskih moto sajtova i foruma, i nigde da se sloze.
A ovi vlasnici kineza nekako zavlace sa odovorima kako se pokazao.Najbolje bi bilo kad bi davali ocene od 1-10, jer strah me da se zeznem, a 1000e nije mala para.
Ako sam te uvredio, znaj da problem nije u mojim recima. Ti si nesto zajebao sigurno, ne bih te ja zabadava vredjao.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 20:48 - pre 206 meseci
A vlasnici kineza te nece zavlachiti odgovorom ako kazu da su ocenili svoj motor ocenom 7.5 recimo :)))
gluposti....;) meni max radi skroz OK i skroz sam zadovoljan, samo, mene nemoj da gledas kao neko preveliko merilo jer nisam preturio brdo dvotockasa preko du****, a i nisam nesto zahtevan korisnik ;) meni sluzi da mogu da odem od tacke A do tacke B u ovim toplim danima, da ne moram da se vozim taksijem ili da se guzvam po prepuim ulicama...prodjem sa njim svuda cas posla...
kad smo kod novca...1000 eura nije mala para, ali ako budes ocekivao da ce ti kinez od 1000 eura ici kao Peugeot Speedfight koji kosta vise nego duplo...ili neka gillera yamaha ili sta vec...grdno si se zajebo...bolje idi u kladionicu i odigraj singl na kvotu 2.5 ;)
Nisu dzabe pametni ljudi rekli...koliko para toliko i muzike...sto pre to shvatis, bice ti lakse..
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.232.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 21:36 - pre 206 meseci
Preshao sam 1070 km sa prvim servisom koji sam uradio na 240 km. Elem, sprint max koji sam ja uzeo je sasvim solidan. Nisam imao ama bash jednog problema sa njim do sada. Za onoliko para koliko je dato za njega, ispunio je sva ochekivanja.

E sad shta mi smeta (pokushacu svega da se setim):

1) Malo je spor. Zgaziti 60km/h je moguce ali veoma retko, obichno se max speed nalazi oko 50-55 km/h.

2) Shkripa prednja kochnica kada kochim, shto me recimo najvishe nervira.

3) Gushenje pri davanju gasa (me je nerviralo jer sam danas shtelovanjem karburatora postigao da se to vishe ne deshava).

4) Neudobno sedishte. Ovo kazem kad se dvoje voze na motoru, a ja sam vozach. Guzica prosto trni nakon sat vremena voznje.


Nadam se da cu skidanjem blokade na variomatu postici tu malo vecu brzinu koja mi nedostaje samo imam problem zbog rolnica jer u UE nema nigde sigurno da se nadje. Ima par scooter shopova pa cu njih pitati.

Sve u svemu, skuter je ok, i najvishe mrzim likove koji kukaju na njih, jer kako kazu "uzmite apriliju, uzmite speed fight, uzmite ovo, ono". Ljudi ja nemam para za bash zezanje tog tipa, malo mi je skromniji budzet pa sam se odluchio na ovu varijantu. Da imam vishe para, sigurno ne bih furao skuter vec bi shibao neki motor od 600+ ccm3.

E D I T : Nashao sam taj shraf za smeshu. Kad pogledate sa leve strane u karburator, iza crevceta vidi se shaf. Meni je on bio premazan zelenom bojom, mozda radi bolje uochljivosti ? Nashtelovao sam ga i sad se ne gushi :)
drive.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 21:45 - pre 206 meseci
Citat:
gerix: Ovo je ludo :D 10 foruma,10 misljenja o kinezima.Znaci obisao sam minimalno 80% srpskih moto sajtova i foruma, i nigde da se sloze.
A ovi vlasnici kineza nekako zavlace sa odovorima kako se pokazao.Najbolje bi bilo kad bi davali ocene od 1-10, jer strah me da se zeznem, a 1000e nije mala para.


Pa brate neca ti je jako lepo odgovorio.. Ako ti 1000e nije mala para onda ti je 2500 koliko kostaju scooteri poznatijih firmi jako velika para.. a za 200e nema da se kupi nista.. ja mogu samo da ti kazem da sigurno neces pogresiti i da ces biti zadovoljan.. inace za svaki polovan scoot imas jos min 200 e ulaganja dok ga ne sredis kako treba pa ti vidi.. posecujem raznorazne scoot i bike forume i nemoj da mislis da oni sa speed fight (namerno sam njega izdvojio) i ostalim poznatijim scooterima nemaju kvarove... imaju bato i to cesce nego sto se misli.. pozz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 21:49 - pre 206 meseci
@Sprint-user

Rekoh ti da ces se lako snaci... sad ide kao zmaj :)) jos da poskidamo blokade i da poletimo.. zivo me interesuje kako ce ici ali cu da izdrzim ovo leto i da sacekam da istekne garancija...

Inace dosta te je izasla registracija.. Mene je sve full kostalo 2200 dinara sa tablicama :))
@svi

ja da imam 2500 i kusur eura nikad scoot ne bih uzeo vec nesto ozbiljnije..
moj sledeci motor je bmw f650 ili aprillia 650(zaboravih joj ime) dizajn im je skoro identican..
jos malo da navezbam voznju i skupim kesa :)
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

exmetakom
exmetakom

Član broj: 93556
Poruke: 32
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 22:08 - pre 206 meseci
O.K. Hvala na odgovoru ali odkud tolika razlika u registraciji? Meni ce verovatno da bude te 3800.00
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 22:15 - pre 206 meseci
Citat:
exmetakom: O.K. Hvala na odgovoru ali odkud tolika razlika u registraciji? Meni ce verovatno da bude te 3800.00


Pa verovatno zato sto su u Kg-u malo cudne takozvane 'zelene takse" jer se i dalje podstice kupovina automobila manje kubikaze pa tu spadose i scooteri.. Inace ja registraciju za moj auto od 1.8 kubika placam 17700 din, provereno najskuplje u Srbiji..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

gerix
Nemanja Mrdakovic
Prijepolje,Srbija

Član broj: 110919
Poruke: 40
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 22:38 - pre 206 meseci
Znaci da uzimam Sprint!Samo koji?Ima ih nekoliko do 1000e.Koji ima one velike tockove od 12, ne od 10?I ako moze slika od vasih motora please :D
Ako sam te uvredio, znaj da problem nije u mojim recima. Ti si nesto zajebao sigurno, ne bih te ja zabadava vredjao.
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.232.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 22:59 - pre 206 meseci




Danas sam skidao instrument tablu razgledao shta tu moze da se promeni, lampice i ostalo. Zvao sam ortaka shto farba profi kola, da ga angazujem da mi ofarba scoot u drechavo zelenu, ima da izgleda jezivo ;)
drive.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 23:24 - pre 206 meseci
Evo i moje masine.. Samo je razlika u boji i prednjoj masci, sve ostalo je isto.. Sklapa se u Kg-u i dobro su snabdeveni rez delovima..





Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gerix
Nemanja Mrdakovic
Prijepolje,Srbija

Član broj: 110919
Poruke: 40
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)21.05.2007. u 23:27 - pre 206 meseci
Izgleda mocno!Vec osecam vetar u kosi :D
Gde mogu da se vide karakteristike Sprint Max-a?Na sajtu ovlascenog prodavca samo za Sprint obicni a nema za ostale.
Ako sam te uvredio, znaj da problem nije u mojim recima. Ti si nesto zajebao sigurno, ne bih te ja zabadava vredjao.
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.232.*



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)22.05.2007. u 05:48 - pre 206 meseci
Evo upravo kachim service manuale za ovaj motor na rapidshare.

Code:
http://rapidshare.com/files/32672814/Scooter_service_manual.rar.html


[Ovu poruku je menjao sprint-user dana 22.05.2007. u 07:15 GMT+1]
drive.
 
Odgovor na temu

gerix
Nemanja Mrdakovic
Prijepolje,Srbija

Član broj: 110919
Poruke: 40
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)22.05.2007. u 11:19 - pre 206 meseci
Sta je bre ovo? Gume 10"? Jesu vece nego kod Sprinta obicnog?
Ako su 10", onda stvarno....
Ako sam te uvredio, znaj da problem nije u mojim recima. Ti si nesto zajebao sigurno, ne bih te ja zabadava vredjao.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupih Sprint max, sta dalje? :)22.05.2007. u 12:44 - pre 206 meseci
a da... @exmetakom...
400 dinara tehnicki 1650 takse za registraciju u smederevu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Kupih Sprint max, sta dalje? :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154793 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.