Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Panda [Classic] klub

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598618 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

garcha
Goran Garcevic
Beograd

garcha
Član broj: 42875
Poruke: 42
91.148.94.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.09.2008. u 14:54 - pre 190 meseci
Pozdrav svim Pandistima !

Evo da se i ja učlanim u klub posle višednevnog čitanja svih postova od početka :)
I ja sam od pre desetak dana, dobrim delom zahvaljujući vama, postao vlasnik crvene telekomove munje. Pandica izgleda sasvim odlično, jula 2003. proizvedena, jedino oštećenje je ulubljenje na vozačkim vratima, najviše liči da je neko pored udario svojim vratima u njega. Kupljena je od dilera sa Banovog brda koji iste dobavlja iz Novog Sada, prepakuje u putničke i odrađuje atest, a preko agencije na Vidikovcu i kompletnu registraciju. Pošto je trenutno smanjena ponuda, a naravno potražnja velika većina dilera diže cene pa sam ja platio ovu 2003 godišta 2750 ojra i to bez zadnjih vrata, tj. ostala su teretna crna, pošto diler trenutno nije imao vrata za zamenu i naravno za njih traži ekstra 55 ojra, može mu se :( Trenutno ostale koje ima prodaje po 2650-2700 ojra za 2002 godište, što je prilično jaka cena, ali što on reče prodaće se sigurno. Ja cu za sada da ostavim crna teretna vrata, ne smetaju mi estetski već samo malo zbog preglednosti pozadi, mada mislim da se može brzo navići na to. Prednost teretnih vrata je pored malo većeg gabarita gepeka i krovni nosač koji je ušrafljen na njima.
Naravno trebaće mi i telefon čuvenog doktora da pregleda malo makinu na dijagnostici jer sam primetio da mi je kabl od donje lambda sonde presečen tako da mi je stalno upaljena engine error lampica. ako neko zna gde može da se nabavi neka upotrebljiva sonda bio bih mu zahvalan jer nova sa konektorom za Fiata košta oko 6000 din. što je baš mnogo.

Ako nekome treba zadnja polica za pandu može da se kupi za 1600 din. odlična od tankog medijapana, profilisana i tapacirana nekim tankim itisonom, sve u svemu odlično izgleda mnogo bolje od onih plastičnih starih. Radnja se nalazi u Sinđelićevoj ulici u Beogradu, a za detalje PP.
 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.09.2008. u 18:55 - pre 190 meseci
ljudi dali ima neko iz novog sada a da ima pandu a da je na forumu svi ste mi daleko nazalost.
 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
77.46.206.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.09.2008. u 19:53 - pre 190 meseci
pozdrav svima
posto vidim da ima zainteresovanih za kupovinu pandjoline mislim da u N.S-u mogu da zavrsim pande na ime sa svim delovima da se prepakuju u putnicku za 2400 a mozda i manje ako vas bude nekoliko,znaci da ostaje samo atest da se uradi,ako ima zainteresovanih javite pa da odemo svi zajedno
inace ima ih podosta,kilometraze su takve kako pise i ima od 100000 do 230000km
ostali preprodavci uglavnom vrate kilometrazu,auti mogu da se provozaju i biraju do mile volje
moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.09.2008. u 10:10 - pre 190 meseci
Pre svega Pozdrav za Garchu, dobro dosao u klub, neces se pokajati.....Cak i ta jaca cena koju sada traze na trzistu za Pandu Classic, vredi svaki euro koji si platio........Uzivaj u eksploataciji vozila. Hvala ti za otkrivanje novog izvora za Police, jer ima nekoliko clanova koji traze tu famoznu stvarcicu. Kad ti proradi PP, posalji mi adresu te radnje, mozda imaju i jos po nesto za Pandu, kao recimo plastiku - poklopac sarke prednjih vrata sa ugradjenom antenom, policu za radio, letecu pikslu, i sl sto nam najcesce fali, kako starim tako i novim clanovima.

Svi kompletno na forumu imate pozdrave od Arhicara, - clana iz Panda Poland kluba, koji pored Pandi sakuplja i ostale Fiat-e, a trenutno je sa svojim Ficom u Kragujevcu u Zastavi, na gostovanju i nabavci delova za njegovu kolekciju. Pored pozdrava mi je i javio da domaci proizvodjac ulazi u razgovore sa novim vlasnikom iz Italije o mogucnosti da na liniji koja vec postoji pocne sa proizvodnjom Pande Classic, jer negde moraju da vezbaju, pre nego se bace na Lineu i neki bolji model. Ako je ovo tacno, smatram da ce mo biti na konju, ako nista bar za delove.....

Za one sa zeljom da vuku camce, rostilje, satore, kamp-prikolice i ostalo evo uploudujem Vam slicice iz Pandine zabarske knjizice sa tehnickim detaljima kacenja kuke, i elektricnim shemama
Tu je i slicica sa pritiscima guma i kolicinama tecnosti koje se dolivaju u Pandu Classic.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djuricas

Član broj: 188529
Poruke: 33
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.09.2008. u 14:21 - pre 190 meseci
Garcha, i ja sam pandu kupio kod tog tipa na Banovom Brdu u junu prosle godine.

Zutamunjo, hvala za ove inforamcije o prikolici i kuki, prvo sam se potresao da necu moci sa pandom da vucem moju ladju, sad mi je lakse. Hvala i beriju za njegovu varijantu za kuku.

Sve sam blizi razmisljanju da treba nekako da objedinimo sve ove informacije ovako je jako nepregledno i dosta se ponavljamo, zaista onaj ko sada pocne ovo da cita mora par dana da provede da bi sve pohvatao, iskreno ja sam kao krenuo da citam od pocetka, stigao da negde 15-16 strane i odustao, nema se vremena.

Tako da ukoliko ima interesovanja i dobre volje da se napravi neki uredjivacki tim, pa da daju preporuke, objedine, sta da se okaci, tu naravno da budu Aca i Kuntalo, pa da dignemo neki CMS, predlazem drupal jer ga dobro poznajem, evo ja cu da finansiram hosting i da pomognem oko dizanja i odrzavanja sistema, naravno morace jos neko da se ukljuci u taj tehnici deo. Forum moze da ostane i ovde, mada drupal podrzava i forum. Samo ideja, mozda preterujem, ali velika je ovo zajednica.

I molim vas nemojte taj kotlic da zaboravite, ma i ne mora kotlic moze i samo pivo.

Aco nisam siguran ali cini mi se da sam tvoju pandu video juce parkiranu u Hilandarskoj? Imala je can pak treger, pa sam po tome zakljucio da je mozda tvoja, ni ja pak treger ne skidam sa pandice, nekako mi bolje izgleda sa njim.

Pozz
 
Odgovor na temu

Pella
slobodni umetnik
Zajecar

Član broj: 176280
Poruke: 21
212.200.185.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.09.2008. u 20:17 - pre 190 meseci
Samo da se prijavim nadam se da cu uskoro da postanem i punopravni clan kluba,a mopje odusevljemnje Pandom nece splasnuti,narocito nakon otkrica ovog kluba...Prosle zime i proleca sam nakon dugog vecanja kupio Tomos ATX 2002 god.i ta se investicija kod mopeda pokazala kao izbvanredna,medjutim problem je nastao sa suzuku swiftom kada je poceo posle 17 godina da se kvari,a delovi su ocajno skupi...i sada sam definitivno odlucio da prodam swifta ,dodam jos malo prara i kupim najracionalniji,najjeftiniji i najfunkcionalniji auto PANDU...Tim pfre jer je moja majka invalid prve kategorije pa cu,nadam se uspeti da uzmem Pandu bez carine...U svakom slucaju pozdravljam sve ljubitelje Pande i zelim im stotine hiljade kilometara na drumu bez kvarova i opravki...Svako dobro porodici Panda klasik!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 06:38 - pre 190 meseci
Pozdrav Pella, dobro nam dosao, i nadam se da ces uskoro sa sve Pandom postati clan ovog kluba. Nakon Suzuki Swift-a, nece ti bas biti lako da se naviknes na taj spartanski enterijer, koji nije bogatiji nego u onim americkim dzipovima iz drugog Sv. rata, ali boze moj, covek se na sve privikne.....

Djuricas, skinuo sam krovni nosac, a i nisam tutnjao tuda, tako da to nije bila moja Pandica....

Elem posto ima bar Vas nekoliko koji se interesuju da nabave Pandu, zasto jednostavno ne kontaktirate Rele-a R4, sa foruma, kad Vam se covek nudi za nabavku u NS za 2400 Pande 2003-03 godiste. Organizujete se lepo, povedete i Doctora sa dijagnostikom i eto vam lepe ustede u odnosu na ovo iz oglasa....

Za Garchu. Garcha, ako je samo presecen kabl od donje sonde iz Kat-a, to ne znaci da je sonda neispravna. Taj kabl je i kod mene izgreban, jer ga je verovatno onaj postar iz Italije negde zakacio na neki ivicnjak kod parkiranja. Probaj da spojis te zice kako su i bile (kolko se secam ima crnu i belu zicu), pa onda pogledaj da li se ugasila narandzasta lampica.
 
Odgovor na temu

garcha
Goran Garcevic
Beograd

garcha
Član broj: 42875
Poruke: 42
91.148.94.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 08:29 - pre 190 meseci
Razmišljao sam o tome pošto se vidi za je grubo presečeno, čak bi moglo biti i pokidano, nego je problem koliko sam video da su tamo četiri žice - dve sive i dve bele tako da je problem šta spojiti. Zato bi više voleo da to pogleda i proba pravi majstor. Može li neko da prosledi doktorov tel.
 
Odgovor na temu

zutamunja
web hosting admin
Bgd

zutamunja
Član broj: 171469
Poruke: 38
*.beotel.net.

Sajt: vujic.in.rs


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 08:40 - pre 190 meseci
@djuricas

Za hosting ne brini to je moj deo, evo ukljucujem se i u tehniku

Primecujem da ima zaljubljenika u vodu pa ako nekom treba imam radionicku knjigu za sve vanbrodske tomosove motore kome treba nek javi

[Ovu poruku je menjao zutamunja dana 08.09.2008. u 10:54 GMT+1]
bolje malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 08:40 - pre 190 meseci
Garcho imas PP za Doctora, on ce ti to povezati, siguran sam da je neko pre tebe zakacio taj kabl na neki trotoar, inace ta sonda retko riknjava, a doctor ima dijagnostiku, pa ce ti odma provaliti da li je sonda ok
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 10:26 - pre 190 meseci
@Aco,
lepo bi bilo tu tvoju knjižicu skenirati u .pdf formatu ,a onda ,široke nam mogučnosti konverzije
 
Odgovor na temu

garcha
Goran Garcevic
Beograd

garcha
Član broj: 42875
Poruke: 42
213.240.32.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 11:46 - pre 190 meseci
lako bi ja sam zamenio tu sondu nego ta sa konektorom za Fiata košta oko 6000 din. a alternativa je neka univerzalna sa 4 žice ali nema konektor nego moras da se snađeš oko spajanja i ona je 3600 što je takođe mnogo za to sranjce koje po evropi košta oko 15 ojra.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 12:00 - pre 190 meseci
IFA, nemam nista protiv da skeniram knjizicu, a kome je hitno na Polskom forumu Panda Classic ima te knjizice u PDF-u na francuskom i nemackom, do duse za nesto starije modele Pandi od nasih. Eto cim nadjem vremena, potrudicu se da to skeniram i postavim ovde........


Garcha, Razumeo sam da ti sad u Pandi - imas usrafljenu sondu sa pokidanim zicama koje idu u tu sondu , pa idi kod doctora, samo da ti poveze zice od sonde - kako treba, a ne da odma kupujes tu sondu, koja je stvarno skupa do zla boga (samo da znas, istu takvu sondu koristi i Lamborgini u svojim vozilima)....a verovatno da ista i jeste ispravna, samo su kablovi od nje pokidani zahvaljujuci prethodnim vozacima i visokim ivicnjacima.
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 12:40 - pre 190 meseci
zdravo pandisti,
pozdrav svima,evo i mene da se javim.Znate i sami bio sam malo na ``porodiljskom-godisnjem odmoru``. Hvala svima na cestitkama.
Procitao sam stranice i komentare,mnogo lepih informacija,svaka cast. Aco ne znam zasto si se opredelio za marly,kada je selenia gold stvarno korektno ulje. Ja sam inace sipao seleni-u i u punta I,lanciu Y,mareu i pandu sada , i prezadovoljan sam na kvalitetu i ceni. Marly sam sipao samo jednom u corsu`96 godiste pre par godina,(kupljenu na autokomandi-kod alfinog servisa).
Moje misljenje sto se tice guma,tigar gume su zadovoljavajuceg kvaliteta i pristupacna im je cena,kupi odgovarajucu dimenziju i vozi.
I jos nesto za sve pandiste,kada se okupljamo?
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 14:47 - pre 190 meseci
Yungalunga svaka cast, brzo si se navikao na neprospavane noci, svakako jos jednom drustvo sa foruma ti cestita na roditeljstvu!!!!!!
Za Marly sam se opredelio nakon nekoliko prikupljenih informacija sto sa ovog foruma, sto sa interneta, gde ima nekih nejasnoca u vezi marke Selenia. Generalno ja sam bio zadovoljan sa Selenia 20K, ali istu sam promenio nakon cirka 7000 Km, i vec je promenila boju u livadski med i sumnjivo mi je izgledala na izgled (ko- satro ja kao neki strucnjak za ulja - to osetim po izgledu). Mislim da je Gold jos slabijeg kvaliteta. Menjacko Selenia ZC75 je sasvim OK i bilo u menjacu, ali preventivno sam ga ipak zamenio. Nakon sipanja Marley - neko 5W40 (za temperaturni raspon od -30 do + 30 - jer treba izdrzati zimu) nisam primetio da je na motoru doslo do neke razlike u odnosu na Seleniu 20K, motor je isto tih, zivahan, elastican na obrtaje, startuje iz cuga, i sl., ali Doctor je bio pun hvale za Marley, kao i drustvo sa foruma i internet izvori, pa sam na kraju ipak odlucio da stavim Marley. Svakako mislim da meni na Pandi ni jedno ulje nece biti problem, obzirom da isto menjam na 5-8.000 km, bez obzira na karakteristike, jer na svakoj marki pored svih prica o kilometrazi, postoji i rok ogranicenja od 2 godine od stavljanja u motor, pa tako mi dodje to na oko 5-8.000 km.

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 20:24 - pre 190 meseci
E pa trazili ste knjizicu, pa evo vam, nazalost zbog velicine fajlova u delovima:
Broj u nazivu fajla oznacava broj poslednje stranice u skeniranom delu knjige. Nastavak sledi kad nadjem vremena, obzirom da knjizica ima ukupno 160 strana.....
Nadam se da je prvih 50 strana u dva fajla uspelo.
Pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 20:49 - pre 190 meseci
Aco, gde ti je to? Što se skupa tiče, mogli bi razmisliti o Surčinu 20.09.2008. Subota u 10 h. Sad bi nas bilo još više. Razmislite i počnite da planirate i da se izjašnjavate. Kuntalo, znam da pomno pratiš forum iz prikrajka, nadam se da ćemo te upoznati ovog puta. Pozzz!
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.09.2008. u 20:56 - pre 190 meseci
Aco ako su fajlovi veliki stavi to u jedan zip fajl pa okaci na
www.rapidshare.com
www.easy-share.com

ili na sta vec mislis da je OK. Ne verujem da bas sve lepo u punom kvalitetu moze da se okaci kao fajl uz poruku. A pun kvalitet bi mnogo znacioda posle preko nekih alata sve to automatski prevedem bar na engleski.
Hvala za trud, svi znamo kako skeniranje moze da bude veoma dosadan posao.
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub09.09.2008. u 08:07 - pre 190 meseci
Nazalost fajlovi sa knjizicom su preveliki. Ako skapiram kako ide preko linka koji je dao Salemfk, dobicete
Pozz
 
Odgovor na temu

garcha
Goran Garcevic
Beograd

garcha
Član broj: 42875
Poruke: 42
213.240.32.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub09.09.2008. u 10:18 - pre 190 meseci
Aco, ako već skeniras, radi to u Black and White formatu 300dpi, znači samo dve boje i snimaj slike u TIFF formatu sa LZW kompresijom. Ako ovako radis bice potpuno pregledni dokumenti bez sivih zamagljenja a fajlovi će biti oko 50Kb po stranici maximum.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598618 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.