Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50810 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.218.*



+5 Profil

icon Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 10:53 - pre 206 meseci
Treba da odem prvi put kuci kod jedne porodice na koju treba da ostavim pozitivan utisak. Interesuje me sta doneti kao poklon, posto prvi put ulazim im u kucu. Mislio sam da im kupim flasu Chivasa, ali se plasim da to ostavi negativan utisak. U drugom slucaju mislio sam da kupim flasu nekog stranog vina, sa vinom ne mogu da pogresim. Sta vi mislite? Znaci moram da ostavim maksimalno pozitivan utisak.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:10 - pre 206 meseci
raspitaj se o njohovim obicajima,hobbiju, strastima...
Cokoklada je po mom sigurnija,jer sta ako je neko od njih pritajeni alkos? Ako sigurno nisu Kajsija je zakon! Bolja od bilokog uvoznog pica
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:14 - pre 206 meseci
Najbolje nemoj ni otići, kad si pod tolikim pritiskom da ostaviš maksimalno pozitivan utisak.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.226.*



+363 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:20 - pre 206 meseci
Citat:
mungos: Najbolje nemoj ni otići, kad si pod tolikim pritiskom da ostaviš maksimalno pozitivan utisak.

Covek je lepo pitao. Ako nemas sta pametno da mu predlozis onda nemoj ni sarkasticno odgovarati...

@Stefano
Ne znam kojim povodom ides, ali kvalitetna kafa i bombonjera ne mogu da budu greska. kajsija takodje nije los predlog...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:30 - pre 206 meseci
Ja bih isao na vino... to je standardni poklon, pristojan. I ne moras da kupujes strano ako ne znas sta kupujes, mozes ispasti smesan ako je covek poznavalac a ti mu odneses neki krsh posto kod nas i ne uvoze nesto preterano kvalitetna vina, a nabijaju cene nevidjeno :) U prevodu, treba znati sta kupiti... Imamo mi jako pristojna vina (pretezno Makedonska), tako da mozes i za ispod 10E odlicno vino da kupis. Imam par preporuka, ako budes isao na ovu varijantu vici pa da istaknem favorite.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
213.244.209.*



+1 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:39 - pre 206 meseci
ako je devojka u pitanju (a cini mi se da jeste), onda je mami najbolje odneti cvece i neku cokoladu, a za tatu se raspitaj ... i ja glasam za neku bezalkoholnu varijantu ... kao sto rece prethodnik, raspitaj se sta voli, sta ga interesuje pa odaberi nesto ... bolje i jeftiniji poklon a da pogodis interesovanje nego skupi chivas ... bar sto se mene tice ...
odluka je ipak na tebi
 
0

damirh
Damir Hadnadjev
Oxfordshire

Član broj: 104515
Poruke: 143
*.adsl.sezampro.yu.



+17 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 11:44 - pre 206 meseci
mozda neke uvozne cigare za caleta ako je pushac ;)
 
0

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.218.*



+5 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 12:37 - pre 206 meseci
Citat:
dr.pametnjakovic: ako je devojka u pitanju (a cini mi se da jeste),



Citat:
Imamo mi jako pristojna vina (pretezno Makedonska), tako da mozes i za ispod 10E odlicno vino da kupis. Imam par preporuka, ako budes isao na ovu varijantu vici pa da istaknem favorite.

Reci mi par preporuka, ako znas pored Makedonskih i za Italijanska i Francuska vina.
 
0

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 13:21 - pre 206 meseci
Joj, moram ovo da kazem, ne mogu da izdrzim. Najjace je da kupis kilo kocke (crvenka obavezno) i dvestagrama (bez razmaka ) kafe, po mogucstvu iz lokalne przionice

Naravno to mora biti uvijeno u najobicniji (mesarski) papir
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 13:24 - pre 206 meseci
Makedonski Vranac je dobra prica, dva po meni najbolja za pristojne pare su od vinarije Cekorov (Vranec Cekorov), oko 8E kosta i mozes da nadjes u vinoteci 24, oni su uvoznici (www.vinoteka24.co.yu). Drugi odlican je od vinarije Ezimit (Vranac Barrique 2000), provalio sam ga bas prekjuce na InVino u SC-u. Uvoznik je Intersin, Jovanke Radakovic 41/a (tako pise na vizit karti, nisam bio tamo pojma nemam). Flajku sam platio neverovatnih 360 din :)

Italijanska i francuska su ti ovde tricky, jer su fancy i svi koji hoce da kupe strano vino da impresioniraju nekog se lepe na njih (nista licno), pa uvoznici nabijaju cene sumanuto, a uvoze prilicno losa vina koja bi realno trebalo da kostaju 3-5E, a oni deru 10-20E (a bogami i duplo vise). Od italijanskih ono sto sam probao da zaista valja (vinoteka 24) a da nije lupanje po usima je Boeri Barbera (2003 ako me pamcenje sluzi), oko 25E - moja preporuka, i Ca'Bianca Barbera, za nijansu losija (oko 15E). Imaju i odlican Brunello di Montalcino (ako ti se bas bacaju pare), jer je bezobrazno skup, nema svrhe placati 45E nesto sto realno kosta 15-20. Druga preporuka ti je (ako im je jos ostalo) Montanin Pinot Noir (2003), sjajan je. Novozelandsko, niko se na to ne lepi pa cena nije nabudzena, kosta oko 12-13E. Od jeftinih (niza-srednja klasa) pristojan je i onaj cileanski Casillero del Diablo (ja volim merlot), kosta oko 6-7E. Jedino sto je to dosta mladje vino od svih ovih navedenih...

just my 2c :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 13:25 - pre 206 meseci
Hm...

Mozes li malo konkretnije o prirodi pozitivnog utiska koji treba da ostavis?
Da li je poklon tu presudan?Ili jos neki faktori odlucuju o tome?

Da li treba da pomisle kako imas kesha i/ili kako znas da izaberes dobro vino?
Da li je bitno da pokazes kako posedujes manire?
Da li je bitna elokvencija?
Drzanje tela?
Prirodan, ali ipak rezervisan(ah tako aristokratski) stav?

Znam da je mnogo pitanja, ali neka pojasnjenja bi sigurno pomogla...
 
0

2stamlers

Član broj: 142487
Poruke: 128
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 13:44 - pre 206 meseci
Mislim da je pametnije da se usresredis na ostavljenje utiska svojom pojavom i ponasanjem, nego da usresredjujes paznju na poklon.
 
0

milos308
Beograd

Član broj: 44043
Poruke: 59
213.244.197.*



Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 13:49 - pre 206 meseci
Citat:
drdrksa: Joj, moram ovo da kazem, ne mogu da izdrzim. Najjace je da kupis kilo kocke (crvenka obavezno) i dvestagrama (bez razmaka :) ) kafe, po mogucstvu iz lokalne przionice :D :D :D

Naravno to mora biti uvijeno u najobicniji (mesarski) papir :D
LOL
Smejo sam se pola sata kad sam ovo procitao.
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 16:16 - pre 206 meseci
Lamelu za Ajkulu
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 17:29 - pre 206 meseci
Citat:
2stamlers: Mislim da je pametnije da se usresredis na ostavljenje utiska svojom pojavom i ponasanjem, nego da usresredjujes paznju na poklon.


Svakako jednostavnije i prirodnije, sem ako uvazeni gost ne odluci da glumi. :) Sarena laza i ambalaza nikud ne vode, sem ako obe strane ne uzivaju u teatralnom nastupu.

Svaki domacin koji se vise obraduje tvom poklonu nego tvom dolasku/prisustvu sasvim zavredjuje samo tvoj poklon (a u stvari dosta manje od toga), ali mozda ne i tvoje vrijeme i paznju.

Keeping up appearances. Da li se isplati odnijeti nesto sto bi ti izabrao ili nesto sto je neko drugi izabrao, a da ne znas da beknes - zasto si izabrao odredjenu stvar, niti bilo sta da znas da objasnis o istom? Ako izaberes ovo drugo, gosti ce te mozda pohvaliti na necijem drugom izboru i na necijem drugom ukusu, ali ocigledno - ne tvojem. U tom slucaju mozes da se upitas kakav si utisak uopste htio da ostavis? Da se eventualno sigurnije osjecas da neko drugi bira/predlaze umjesto tebe, sve u cilju ostavljanja pozitivnog utiska, sta god bi to u tom trenutku znacilo (ili izgubilo smisao).

 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak23.04.2007. u 17:36 - pre 206 meseci
@fanfon,

Citat:
mungos: Najbolje nemoj ni otići, kad si pod tolikim pritiskom da ostaviš maksimalno pozitivan utisak.


Citat:
Covek je lepo pitao. Ako nemas sta pametno da mu predlozis onda nemoj ni sarkasticno odgovarati...


Ne bih se slozila. mungos mu je dao posten odgovor. Ako je toliki pritisak vec od pocetka, da li je vrijedno truda kroz sta prolazi? Hajde pritisak prije nego sto ode, ali da li ce mu trebati lilula za smirivanje dok posjeta traje + preznojavanje + analiza svega i svaceg prije i poslije posjete ----> kad posjetu prezivljava vec nekoliko puta na forumu? :)

 
0

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak24.04.2007. u 07:42 - pre 206 meseci
Za ovu priliku obavezno cvece i domacinu pice. Najbolje je kvalitetno domace npr zuta osa. Ako to nije dovoljno to su skorojevici i onda bezi od te kuce koliko te noge nose.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.227.*



+363 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak24.04.2007. u 08:31 - pre 206 meseci
@_djevojka_
Mislim da si preterano shvatila "pritisak" pokretaca teme. Nije uopste toliko pod pritiskom koliko je ispalo s obzirom na odgovore koje je dobio, vec samo treba misljenje drugih posto nije siguran sta da uradi. A onaj odgovor je po meni cist sarkazam jer covek se dvoumio oko izbora poklona, a ne oko izbora da li otici ili ne...

Ja kontam po njegovom smajliju da je u pitaju prvi odlazak na upoznavanje sa roditeljima devojke...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 24.04.2007. u 10:04 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak24.04.2007. u 08:52 - pre 206 meseci
Ne slušaj ove koji ti kažu da ne ideš! Šta ako MORA da ide, šta ako je nešto emotivno ili porodično?

Podsećaš me na sebe kada sam išao da PROSIM moju ženu. Te ovo, te ono... na kraju sam kupio nešto lepo "tašti" za kuću (ne sećam se, nešto i lepo i korisno za domaćinstvo, plus lepa marama od svile) i valjda, kafu (200 grama). "Tastu" sam kupio piće (ne previše skupo) i švajcarski nožić.

E, sad... ako ideš da ostaviš utisak, onda pokušaj da ne izgledaš pretenciozno, tj. da im se nasilno UVUČEŠ u dupe skupim ili glamuroznim poklonima. I to je ružno. Ostatak večeri će biti usiljeno ljubazni prema tebi, sve i da im se uopšte ne dopadneš.
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
91.150.98.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak24.04.2007. u 09:18 - pre 206 meseci
Uuu ne nož, to se ne nosi u poklon, bilo koji predmet koji "seče", i ako se poklanja tako nešto uzima se dinar, da ne bude poklon nego kao da si prodao. To je naravno neko narodno pravilo, kaze da će takav poklon da "preseče" prijateljstvo.
Koliko je tačno ne znam, ali sam čuo tu priču
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta odneti kao poklon u kucu u koju prvi put dolazite, a treba da ostavite pozitivan utisak
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50810 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.