Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

[es] :: Advocacy :: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17041 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 14:39 - pre 206 meseci
Ja na zalost ili na srecu nisam imao prilike da isprobam vistu na nekom od svojih racunara :(

1. Upravo kucam na racunaru koji ima procesor oko 1GHz, 384MB SD ram memorije, 80GB HDD, NV GF4 graficku, i ne razmisljam o tome da menjam racunar samo zato sto Vista ne radi na njemu.

2. Pocetkom septembra prosle godine sam kupio laptop kompanije Dell, i zadovoljan sam njime, super radi, za te pare je odlican. E, sad on nema dx9 kompatibilnu graficku, ima svega 512MB rama, i 40GB hdd. Meni sasvim dovoljno za cuvanje projekata, za web development... Sto to Visti nije dovoljno, njen probem.


Imam jos jedan desk, mnogo bolji od ovoga, ali i on ima svega 512MB ddr ram-a, tako da mrka kapa od Viste.

E, sad sta je problem ljudima iz bogatijih drzava da plate komp koji ce podrzati vistu... Ali nama ovde jeste. I, da ja imam licencu za Vistu Bussiness, m$ je deli na mom fakultetu studentima, ali sta mi vredi, kad nemam dovoljno finansijskih sredstava da je ispratim i hardverski.

Verujem da velike kompanije imaju slican problem, jer ce morati da menjaju ogromnu kolicinu racunara, pa na to da dodaju troskove portovanja softvera na Vistu.

Ja jednostavno ne vidim zasto za neku kancelarijsku upotrebu racunara treba azdaha od kompa, koji tera Vistu?

Ne vidim zasto napraviti os da pojede skoro sve resurse racunara, a vrlo malo toga ostaviti programima?

Ali recimo razumem potrebu da se kupi novi racunar kako bi korisnik recimo gledao film u nekom od HD formata, jer se razlika drasticno primecuje.


Sto se linux-a tice, pa ovaj novi ubuntu 7.04 radi sasvim lepo i na racunarima od oko 500MHz, sa 256MB rama. Sasvim upotrebljiv sistem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 16:29 - pre 206 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic
2. Pocetkom septembra prosle godine sam kupio laptop kompanije Dell, i zadovoljan sam njime, super radi, za te pare je odlican. E, sad on nema dx9 kompatibilnu graficku, ima svega 512MB rama, i 40GB hdd. Meni sasvim dovoljno za cuvanje projekata, za web development... Sto to Visti nije dovoljno, njen probem.


Imam jos jedan desk, mnogo bolji od ovoga, ali i on ima svega 512MB ddr ram-a, tako da mrka kapa od Viste.


Napisao bih konfiguraciju svog kućnog računara, ali ne znam koja je, jer sam računar kupio tako što sam ušao u radnju, video nešto šta ima gotovo za pristojne pare (oko 400 evra pre 2 godine), i rekao spakujte mi to... Dakle to je tad mogla da bude neka prosečna konfiguracija, čim su imali gotovo i spremno za poneti...

Znam da ima 3ghz procesor i 512mb rama, koji je procesor u pitanju, da li je celeron ili p4 pojma nemam.

Uglavnom, Vista mi radi brže od XP-a, i to sve sa aerom uključenim (koji btw ne primećujem da je upaljen ili ugašen po performansama), svi programi rade podjednako brzo, flight simulator mi radi sa istim podešavanjima i jednakom brzinom kao na XP-u, jedino sam imao manji problem sa gameportom - pošto sam stavio vistu business ona ne podržava gameport, ali rešio sam i to. Šta sam do sad video kao zamerku je nešto sporiji rad sa folderima, ali to je verovatno zbog indexiranja jer sam skoro instalirao vistu, pa još uvek svi folderi nisu indexirani da bi odmah prikazivao thumbnailove...

I još jedanput da napomenem, mojne to ne argumentovano pljuvanje po visti...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 16:42 - pre 206 meseci
Sa 512 rama nema sanse da ti radi tako mislim to je SF.
A koji Flight Simulator ? '88 :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 16:43 - pre 206 meseci
A zasto me onda ljudi na forumu (ovom istom) ubedjuju da na laptop ne snimim vistu jer joj nije dovoljno to sto imam.

Odavno se spremam da probam tu famoznu vistu, ali mi mali problem predstavlja nedostatak mesta na hdd-u, a mrzi me sad da backup-ujem ceo ubuntu kako bi napravio mesta za vistu.

Mada, ne vidim zasto bi to radio kad mi ovaj ubuntu feisty fawn radi savrseno dobro i brzo na svim masinama. Jedino iz radoznalosti, ali sad nemam preterano vremena da se igram sa tim.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 17:30 - pre 206 meseci
Citat:
I još jedanput da napomenem, mojne to ne argumentovano pljuvanje po visti...


jel placena vista?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 17:31 - pre 206 meseci
Citat:
ventura:Znam da ima 3ghz procesor i 512mb rama, koji je procesor u pitanju, da li je celeron ili p4 pojma nemam.Uglavnom, Vista mi radi brže od XP-a, i to sve sa aerom uključenim (koji btw ne primećujem da je upaljen ili ugašen po performansama), svi programi rade podjednako brzo, flight simulator mi radi sa istim podešavanjima i jednakom brzinom kao na XP-u, jedino sam imao manji problem sa gameportom - pošto sam stavio vistu business ona ne podržava gameport, ali rešio sam i to. Šta sam do sad video kao zamerku je nešto sporiji rad sa folderima, ali to je verovatno zbog indexiranja jer sam skoro instalirao vistu, pa još uvek svi folderi nisu indexirani da bi odmah prikazivao thumbnailove...


Na svim forumima odreda i po iskustvima ljudi za neke pristojne preformanse potrebno je 1GB RAM-a
Kod jednog ortaka je Vista Premium znala da stucka(iako u globalu radi fino)na Celeron 3,2GHZ,1GB DDR-a i ATI Radeon X1700 karticom
Ali ne-svi ostali pricaju gluposti a tebi jedinom Vista radi dobro na 512MB RAM-a
Najobicnije spamovanje da bi se jos jednom potpirila vec milion puta prozvakana rasprava o zahtevnosti Viste :-)

Citat:

I još jedanput da napomenem, mojne to ne argumentovano pljuvanje po visti...


Covek nije pljuvao vec je lepo rekao da ne planira da jos uvek prelazi na Vistu jer nema dovoljno jaku masinu
Medjutim poznato je da trolovi vole da izvrcu tudje reci i postove :-)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 17:38 - pre 206 meseci
Citat:
Body Bag:Ali ne-svi ostali pricaju gluposti a tebi jedinom Vista radi dobro na 512MB RAM-a


Pa da i ne radi, dodaš još 512MB za mizernih 50-ak eura i vozi Vistu sljedećih 5 godina.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 18:03 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Sa 512 rama nema sanse da ti radi tako mislim to je SF.
A koji Flight Simulator ? '88 :)


Slobodno dođi kod mene i lično se uveri u to kako mi radi Vista. A Flight Simulator 2004 je u pitanju...

Citat:
xtraya: jel placena vista?


Naravno da je plaćena, možda je u tome trik ;)

Citat:
Body Bag
Na svim forumima odreda i po iskustvima ljudi za neke pristojne preformanse potrebno je 1GB RAM-a
Kod jednog ortaka je Vista Premium znala da stucka(iako u globalu radi fino)na Celeron 3,2GHZ,1GB DDR-a i ATI Radeon X1700 karticom
Ali ne-svi ostali pricaju gluposti a tebi jedinom Vista radi dobro na 512MB RAM-a
Najobicnije spamovanje da bi se jos jednom potpirila vec milion puta prozvakana rasprava o zahtevnosti Viste :-)


Milion puta bez ikakvih argumenata, i ja milion i prvi put pišem iskustvo iz prve ruke. Za ocenu sistema, procesor i količinu memorije izvolite pogledati screenshot, a ja ću sada da iskopam račun od kompjutera i tačno da napišem šta je od komponenata unutra.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 18:15 - pre 206 meseci
Dakle, konfiguracija je tačno sledeća:

Procesor:
INTEL Pentium4 3.0GHz BOX 800MHz 1Mb Cache Original S478
Cena: 157.08 eur

Ploča:
MB ASUS P4P800 GD/SE P4Intel865PE ICH5R SPRINGDALE SB6-Channel/DualChannelDDR400/AGP8x/SerialATA RAID 0,1/LANGigabit/USB2.0/SPDIF/WiFiSlot
Cena: 83.49 eur

Memorija:
DDRAM 512Mb PC3200 400MHz Hyunix
Cena: 52.14 eur

Grafička:
AGP ATI Radeon9600SE 128Mb Tvout/DVI DDR Sapphire FullPack
Cena: 61.05 eur

Ukupna cena: 353 eur

Datum kupovine 14.03.2005.!!!

Danas po nekoj srednjoj vrednosti sa Froogle-a te komponente koštaju 120 eur.

I o čemu mi ovde pričamo? Znači pre dve godine sam uzeo prosečnu količinu memorije, i ispodprosečnu grafičku (60 evra za novu grafičku je low-end kategorija) u proleće 2005, Vistu instaliram u proleće 2007, nešto malo više od 2 godine nakon toga, i sve sa aerom i munjama radi više nego lepo.

I šta je tu u pitanju, nego najobičnije trolovanje i pljuvanje od strane linux ekipe koja se nije udostojila čak ni da proba vistu pre nego što se baci na pljuvačinu.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 18:36 - pre 206 meseci
Auu jadan moj AMD onda ;-(
Meni na doduse Sempronu 3000+ 64 bita , 512+256 DDR i x550 256DDR radeonci vista zna i da zastuca i to
da ne prcam kad pokrenem nesto tipa photoshop , dw, flash , firefox sa extenzijama.
Bice da te dostaaaa vadi taj CPU jel su ostale komponente jad i beda :)
Na jednom workstationu sa giga ipo memorije radi bez problema retko swapuje.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
Ajde bas cu posle da instaliram vistu na laptopu, da vidimo dal ce da se pogusi...

See ya later from vista.

Konfiguracija je:

Dell Inspiron 1300,

CPU: Celeron M 1.6GHz
RAM: 512MB DDR 466
HDD: 40GB ATA133
VGA: Intel i915

ostalo je manje vazno.

Placen 550e septembra 2006.

edit: ubuntu feisty fawn leti na tom laptopu sa sve beryl-om i cudima.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:31 - pre 206 meseci
Pošto me ova priča ne interesuje bog zna koliko, želim samo da kažem nešto za već pomenuto, a to je AMD vs. Intel. Ja kao neko ko se "razumije u kompjutere" imao sam dosta prilika da reinstaliram Windowse, dižem ih iz mrtvih itd... na raznim konfiguracijama i ono što sam iz tog svog rada uspio da zaključim, RUKU SMIJEM DATI U VATRU ZA INTEL PENTIUM.

Koliko su to moćne mašine, kako fino rade, čudo neviđeno. Vi meni nebi vjerovali da ja na ovoj mašini mogu da potjeram Photoshop CS2 i da radim, a mogu, a mašina je bijedna...

Mašina:


P.S. Čak sam zaključio da i Windowsi rade bolje na Intelu, ozbiljno...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:31 - pre 206 meseci
@Slobodan Milivojevic:
Ček, tvoja grafička je integrisana na ploču? Koristi li sistemsku memoriju ili ima svoju?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:34 - pre 206 meseci
@ichob:

to vredi samo ako je u pitanju Core 2 Duo. Sve do tog procesora, AMD je daleko bolji izbor.

Moja Vista na AMD 2.2 GHz (dual core) radi ubedljivo brže nego Pentium 4 2.8 GHz (dual core) na XP što imam na poslu. Pitanje se uopšte ne postavlja.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:36 - pre 206 meseci
Ako mene pitas degojs, jeste integrisana I oduzima od rama.

evo vec sam krenuo u backup cele particije feisty-ja, pa cu polako da instaliram vistu
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:44 - pre 206 meseci
Backup je na 80%

imas jos sasvim malo vremena da me odvratis od instalacije... samo nemoj posle da ispadne Slobodan nije hteo da instalira vistu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:44 - pre 206 meseci
^Dobro, pošteno, samo primeti da ventura ima grafičku sa 128MB na kartici, ako sam dobro pročitao njegove specifikacije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:45 - pre 206 meseci
^^^^Dobro za Vistu ne znam, ali XP. Kažem, prevalio da nekih 50 računara i to samo instaliranje, reinstaliranje + još se naigram, znam o čemu pričam.

Taj 2.8GHz je šugav, to je neka među serija, samo da se popuni razmak između 2.6 i 3.0, a ne radi ni kao 2.4, ali zato ovi stariji do 2.4, jer sam takvih najviše imao u rukama, ne prevaziđeni su...

Čak sutra možda kupim još 256MB rama, da probam Vistu (kupio bih i više, ali je ovo sestrin računar, ne isplati se ulagati, a i hoću da probam Vistu na samom donjem limitu), da vidim na šta to liči...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 19:48 - pre 206 meseci
Ja samo kazem da je ta konfiguracija i vise nego dovoljna za moj ubuntu. Aj da vidimo kako vista tu sljaka.


Znam ja da ce to da se vuce ko... Al mozda i nece... Polako ljudi, da vidimo

btw. probao sam ja na tome da teram i macosx 10.4.9 patch-ovan za bootovanje sa bios-om, i radi ko zmaj.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:00 - pre 206 meseci
@icho: otvori drugu temu, pa možemo Intel vs AMD :) Bilo koji Pentium nije ni blizu AMD-a iste cene (da se razumemo, C2D nije Pentium). Pa otvori bilo koju poznatiju stranicu sa testovima (Anand tech, Tom's hardware, Firing squad, itd). Kao što se svi slažu da je C2D brži od postojećim AMD-ova X2, tako je i pre toga sve bilo na strani AMD-a. Doduše, AMD je sada zaista drastično spustio cene, kako bi koliko-toliko parirao C2D.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17041 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.