Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

[es] :: Advocacy :: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17016 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:01 - pre 206 meseci
Citat:
Ja samo kazem da je ta konfiguracija i vise nego dovoljna za moj ubuntu. Aj da vidimo kako vista tu sljaka.


Pa čuj, dobra je ta konfiguracija i za XP, Windows 2003 server, verovatno i za Windows 2008 Server.. Iskreno, kako ti uopšte nalaziš za shodno da porediš Ubuntu i Vistu? To je malo neozbiljno.

Ti probavaš Vistu na kompjuteru koji dakle nema ni 512 MB RAM-a. Vala.. nek' ti je sa srećom :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:04 - pre 206 meseci
Kako da ne poredim ubuntu i vistu, pa valjda su vrsnjaci?

Sa XP-om da ga poredim?

Pored zivog beryl-a?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:12 - pre 206 meseci
Ozbiljno šta je tebi? Tebi se sistem svodi na 3D efekte u GUI-ju?

Pa ako ćeš to da porediš, Vista tu nije ništa posebno. Mislim, šta imaš od samih efekata - animaciju spuštanja i dizanja prozora.. I to je sve, praktično. O da, okviri prozora su onako malo prozirni.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:18 - pre 206 meseci
Ne, sistem mi se ne svodi na te efekte, al kazem da oni u Linuxu sasvim normalno rade, ne seckaju, i moze da se radi uz iste cak i povecavaju produktivnost, jer ima tolko precica...


I, naravno da znam da Vista u svom kernelu ima backward compatibility sa svim MS operativnim sistemima koji su se ikada pojavili, znam da vista koristi WPF koji opet koristi .net koji trosi memoriju itd itd itd...

Samo hocu da probam kolko dobro dektop sistem vrsnjak ubuntu-a, koji je napravio m$ jede racunar.

Nije meni cimanje da isprobam.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:24 - pre 206 meseci
Pa probaj onda :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:24 - pre 206 meseci
Ha, ha, ha... Ova ti je dobra Slobodane... Ala ih navuče na tanak led...
Problem je u tome što za sve fenserice koje uvodi Windows pitanje je da li je baš potreban tako jak hardware i to je verovatno najveći nedostatak Viste. Neko je da li u ovoj temi ili na onoj gde već 20 strana se prepucavaju oko 2 meseca koji je doduše davno istekao, rekao da ako želiš da poteraš linux da ti ne znam kakava mašina treba. Verovali ili ne postoje linuxi koji najnoviji software još uvek teraju na p1 i p2 mašinama. Uopšte ti nije potreban kako se dotična osoba izrazila RedHat 6... Možeš i Vektor, i Slackware a ima još nekoliko distroa koji su napisani za to. Za 3d fenserice na linuxu dosta 256M, da linux klizi p3 a da ne pričam o bilo kome p4 ili amd ekvivalentu procesora, čak može i neka stara 3d grafička a da ne poredim sa Vistom i to ako ne praviš dodatne naloge na Visti jer sam primetio čim napraviš dodatni korisnički nalog iz koga ćeš da radiš, performanse računara drastično padaju.. što?! Znam, znam... Sledi - ma koji će ti takav krš od mašine? Nije pitanje krša. Linux iste stvari tera sa mnogo manje zahtevnosti... Zašto?? Na žalost nemam odgovor na ovo pitanje jer programiranje nije moja profesija (znam da programiram, ali bi mi trebalo malo vremena jer ipak zadnji put sam pravio pravi program na faxu pre recimo 9 godina), ali me baš interesuje koji je razlog baš ovako velike zahtevnosti Viste...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:33 - pre 206 meseci
Kakav "jak" hardver?

Ono što ventura ima ti podrazumevaš pod "jak" hardver? U kom vremenu živiš?

Jak hardver su C2D procesori (ili odgovarajući AMD X2) na višim taktovima, par GB memorije i grafičke koje podržavaju DX10.

Citat:
linux iste stvari tera sa mnogo manje zahtevnosti... Zašto??


Koje to "iste" stvari? Imaš li ti na linuxu npr. "Previous versions" (inkremenatalni bekap) za čitav fajl sistem, na nivou klastera? Pa Apple sada pokušava da to doda u MacOS X, tzv. Time Machine, koji opet nije ni blizu onog što Windows nudi, jer ako sam dobro razumeo, Apple traži da odvojiš čitavu particiju za to.

Druga stvar, koju god distribuciju da sam probao na kompjuteru (ne pod VM, već "regular" instalacija na disk), sve aplikacije pod Linuxom su se uvek sporije pokretale nego na Windowsu. Firefox, OpenOffice su samo primeri gde možeš da odeš kafu da popiješ dok se pokrenu na Linuxu. To nije bitno? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 20:38 - pre 206 meseci
Instalirala se

Sad je testiram, i mogu da kažem da radi prilično OK. Samo je na početku "malo" izsvapovala (oko 400MB). Poslaću i shotove malo kasnije.

Odoh da testiram Vistu
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.138.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:04 - pre 206 meseci
Ocena 1, Aero ne radi. (Bez AV programa, za sada.)


EVEREST Ultimate Edition 2006 © 2003-2006 Lavalys, Inc.


Verzija EVEREST v2.80.568 Beta/src
Benchmark Module 2.0.139.0
Matične stranice http://www.lavalys.com/
Vrsta izvještaja Brzi izvještaj
Računar ZORAN-PC
Izvještaj sačinio Zoran
Operativni sistem Microsoft Windows Vista Ultimate 6.0.6000 (Vista Beta)
Datum 2007-05-21
Vrijeme 21:35


Izvještaj o sistemu


Računar:
Vrsta računara ACPI x86-based PC
Operativni sistem Microsoft Windows Vista Ultimate
Servisno pakovanje -
Internet Explorer 7.0.6000.16386
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Naziv računara ZORAN-PC
Ime korisnika Zoran
Domen za pristupanje Zoran-PC
Datum/vrijeme 2007-05-21 / 21:31
Matična ploča:
Vrsta procesora AMD Athlon XP, 1733 MHz (13 x 133) 2100+
Naziv matične ploče Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Skup čipova na matičnoj ploči VIA VT8377 Apollo KT400
Sistemska memorija 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Vrsta BIOS-a Award Modular (09/02/04)
Komunikacijski port Communications Port (COM1)
Komunikacijski port ECP Printer Port (LPT1)
Grafika:
Grafička karta GeForce4 MX 440 (64 MB)
Grafička karta NVIDIA GeForce4 MX 440 (Microsoft Corporation - XDDM) (64 MB)
Čip za 3D ubrzanje nVIDIA GeForce4 MX 440
Monitor Samsung SyncMaster 715MB/765MB/MagicSyncMaster CD175D(P) [17" CRT] (HSAW500441)
Multimedija:
Zvučna karta Analog Devices AD1980 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Prostor na diskovima:
IDE kontroler VIA Bus Master IDE Controller - 0571
SCSI/RAID kontroler Microsoft iSCSI Initiator
Flopi-disk Floppy disk drive
Tvrdi disk Maxtor 6Y120P0 ATA Device (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optički uređaj _NEC DVD_RW ND-3520A ATA Device (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)
Optički uređaj ASUS CRW-5224A ATA Device (52x/24x/52x CD-RW)
Stanje SMART tvrdih diskova OK
Particije:
C: (NTFS) 12801 MB (7284 MB slobodno)
D: (NTFS) 5122 MB (2434 MB slobodno)
E: (NTFS) 27588 MB (6197 MB slobodno)
F: (NTFS) 61483 MB (14154 MB slobodno)
J: (NTFS) 10244 MB (2262 MB slobodno)
Ukupna veličina 114.5 GB (31.6 GB slobodno)
Ulazni uređaji:
Tastatura Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Miš HID-compliant mouse

The names of actual companies and products mentioned herein may be the trademarks of their respective owners.




[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 21.05.2007. u 22:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:11 - pre 206 meseci
Citat:
degojs: Ozbiljno šta je tebi? Tebi se sistem svodi na 3D efekte u GUI-ju?
Pa ako ćeš to da porediš, Vista tu nije ništa posebno. Mislim, šta imaš od samih efekata - animaciju spuštanja i dizanja prozora.. I to je sve, praktično. O da, okviri prozora su onako malo prozirni.


A vamo ste pre nekog vremena zabalavili i naprezali se da istaknete kao je Aero naj i naj...
Al' lepo si rekao-nije nista specijalno,a beryl-u tek nije do kolena,a hardverski prohtevi tek ne treba da se spominju

Citat:
Kakav "jak" hardver?

Ono što ventura ima ti podrazumevaš pod "jak" hardver? U kom vremenu živiš?


Ventura rekao?Joj....

Citat:

Koje to "iste" stvari? Imaš li ti na linuxu npr. "Previous versions" (inkremenatalni bekap) za čitav fajl sistem, na nivou klastera? Pa Apple sada pokušava da to doda u MacOS X, tzv. Time Machine, koji opet nije ni blizu onog što Windows nudi, jer ako sam dobro razumeo, Apple traži da odvojiš čitavu particiju za to.


Prosto se ljudi zgranuse koliko brinu o nedostatku doticnog

Citat:
Druga stvar, koju god distribuciju da sam probao na kompjuteru (ne pod VM, već "regular" instalacija na disk), sve aplikacije pod Linuxom su se uvek sporije pokretale nego na Windowsu. Firefox, OpenOffice su samo primeri gde možeš da odeš kafu da popiješ dok se pokrenu na Linuxu.


Yeah right....


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:22 - pre 206 meseci
Citat:
A vamo ste pre nekog vremena zabalavili i naprezali se da istaknete kao je Aero naj i naj...


Gde to? Ja se ne sećam da je to iko od "Windows ekipe" ovde pričao tako nešto.

Mislim, ti si na drugoj temi pre 5 minuta odvalio da sam ja rekao da na *nix sistemiima nema Jave :) Počeo si mnogo da izmišljaš.

Citat:
Prosto se ljudi zgranuse koliko brinu o nedostatku doticnog


Vidim, zato Apple pokušava da iskopira isto na MacOS X. Doduše, njihova implementacija će izgleda biti smejurija u odnosu na ono što Windows pruža već nekoliko godina (volume shadow copy; koji je osnova za "Previous versions" u Visti).

Što se 3D efekata tiče, koliko je meni poznato, MS je izbacio sve fensi animacije iz Viste, upravo na zahtev velikih klijenata. Naravno, kome je to interesantno nego onima koji nemaju praktično nikakve igrice na sistemu. Pa onda pokrenete taj beryl i igrate se :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:46 - pre 206 meseci
Imam jedno pitanje:

Da li je obavezno aktivirati vistu da bi skinula update?

Pustim Install Updates i stoji na 0%... ?


edit: Ipak samo nije pokazivao progress pojedinacnog fajla (od oko 10mb)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:46 - pre 206 meseci
Citat:
degojs:Gde to? Ja se ne sećam da je to iko od "Windows ekipe" ovde pričao tako nešto.

Mislim, ti si na drugoj temi pre 5 minuta odvalio da sam ja rekao da na *nix sistemiima nema Jave :)


E sad primeni na sebe ovo sto meni prisivas,po cemu si inace i poznat,dakle:

Citat:
Počeo si mnogo da izmišljaš.


Tacnije negiras i pravis se lud=izmisljas

Ali zaista nemam vise nameru da se dalje raspravljam sa trolom koji je kao lovacka dzukela najusio da postoji mogucnost da se neko upeca na njegov spam pa udri posle flamovanje do zore,dok mu ne dosadi
Jadno i bedno....
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 21:51 - pre 206 meseci
Pa daj onda lepo pokaži temu/post gde sam ja rekao da nema Jave na *nix sistemima. Isto tako pokaži gde je neko iz "Windows ekipe" pričao takve stvari za Aero.

Pa ja sam do pre par meseci na poslu radio svaki dan Javu.. mislim da bi bilo mnogo da ne znam da ima Java za *nix sisteme :) Hehehe..

Ovakvim smešnim laganjem, samo ćeš postići da ćeš steći status kao onaj xtraja.

Citat:
E sad primeni na sebe ovo sto meni prisivas,po cemu si inace i poznat,dakle:


Šta je tebi "prišivam" i šta "dakle"?

Daj bre, nauči da napišeš smislenu rečenicu pa ćemo da razgovaramo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:01 - pre 206 meseci
Apropo Viste na mom laptopu, razmisljam da napisem uporedni test sta i kako radi u Visti, sta i kako u Ubuntu linuxu.


Mozda i otvorim novu temu, naj pametnije bi bilo.

p.s. malo me strah za hdd na laptopu, mnogo drlja hdd
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:04 - pre 206 meseci
Mnogo trazis degojs kada sam ja od doticnog trazio link ka postu gde kopiram Sundancea
vise se nije javio na temu ;) Tako da sumnjam da ce i na ovu :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.144.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:07 - pre 206 meseci
Meni nikako nije jasno čemu sve ovo služi:





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:15 - pre 206 meseci
Citat:
Meni nikako nije jasno čemu ovo služi

A uz to i ne radi
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-13.144.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:17 - pre 206 meseci
Citat:
sasa_vu: A uz to i ne radi:-)


Tačno tako.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?21.05.2007. u 22:26 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Mnogo trazis degojs kada sam ja od doticnog trazio link ka postu gde kopiram Sundancea
vise se nije javio na temu ;) Tako da sumnjam da ce i na ovu :)


Za tebe evo ista poruka isto kao i za kolegu trola degojsa :-)

"Tacnije negiras i pravis se lud=izmisljas"

I couldn't agree more...


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft prestaje sa isporukama Windowsa XP – korisnici prelaze na Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17016 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.