Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjac od automobila za motorom pozadi?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Menjac od automobila za motorom pozadi?

[ Pregleda: 9176 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 12:21 - pre 203 meseci
Naime, radi se o tome da mi treba informacija koji tipovi automobila imaju menjac (zajedno sa diferencijalom, kao kod bube)
a da imaju motor pozadi, menjac bi trebao da bude automatski jer bi trebao to sve da upotrebim kao pogon za trajk...:)
ili cak i tiptronik jer mi se ne svidja opcija da menjam brzine na trajku sa rukom i klasicnim menjacem a izrada nekog pozicionera
mi je malo komplikovana ( a nije da ne postoji i to za bubin motor/menjac).
Pozicioner mu dodje ono sto transformise nacin menjanja brzina na motoru (gore/dole) u automobilski H-nacin...
Hvala svima na informacijama!
RAdi boljeg razumevanja o cemu se radi:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 15:24 - pre 203 meseci
Imaš na Poršeu i starim Škodama pa možeš da biraš. Sve zavisi koliki ti je budžet.

Pozdrav!
Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 15:56 - pre 203 meseci
Pa sad porsche-a bih zaobisao ali to sa skodom cu proveriti...
Bubin motor je malo glomazan i neiskoristen, ficko(zastava 750,850) takodje a i malo je rastojanje izmedju tockova...
Ima li jos ideja...da li postoji neki alfa-romeo? Dolazi u obzir i noviji motor na bubinom menjacu ako nemam izbora ...
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 17:05 - pre 203 meseci
Imaš i na peglicama sistem koji ti je potreban + mali motor + vazdušno hlađenje...
Što se širine tiče, samo produžiš poluosovine i rešen problem.

Pozdrav!
Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.ptt.yu.



+15 Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 19:14 - pre 203 meseci
Ne znam zasto tako lako odustajes od bubinog motora,stock varijanta jest neiskoristena ali se uz nevelike pare moze se pristojno nabudziti,sada postoje kitovi(njemacka i SAD) kojima za do 1000,2000 eura dobijas solidan i kvalitetan motor od 80-100KS.I to sve od starog 1600ccm bubinog bloka.Ni u toj varijanti motor nije znacajno opterecen i bez problema prelazi 100000-200000km.Trajk sa 80,100KS ide veoma,veoma doro sa obzirom na masu.
Sto se tice mjenjaca postojao je i bubin automatik sa tri brzine,eto nevjerovatno ali istinito,samo nevjerujem nesto da bi to mogao bas lako naci,mozda na otpadima.
Ako se odlucis za bubu tu sam sto se tice detalja;)
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 19:22 - pre 203 meseci
Citat:
Stele: Imaš i na peglicama sistem koji ti je potreban + mali motor + vazdušno hlađenje...
Što se širine tiče, samo produžiš poluosovine i rešen problem.


Znam za peglu ali njenih 650cc i 25ks me bas i ne greje.... a za produzavanje poluosovina...paaa, ne znam bas....

Citat:
trivo: Ako se odlucis za bubu tu sam sto se tice detalja;)


Tnx, potrazicu pa sta bude a i razmislicu za o toj preradi...ok,bar sad znam koga da pitam
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Menjac od automobila za motorom pozadi?29.06.2007. u 19:53 - pre 203 meseci
Imas i abartov motor 1000tc ja mislim da mu je oznaka, 1000 kubika 75 konja!
E sad samo je problem menjac, znam da je jedan lik na motor od yuga 45 stavio tiptronik menjac od nekog renoa, i da mu to sve lepo sljaka!!
uglavnom se ljudi za takve poduhvate odlucuju za bubin motor, bas je komsija pre par godina pravio takaj jedan primerak :)
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Menjac od automobila za motorom pozadi?

[ Pregleda: 9176 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.