Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791650 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
*.rs
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2008. u 17:47 - pre 190 meseci
Jel možeš da nam pošalješ sliku da vidimo u čemu je reč?


[Ovu poruku je menjao bakara dana 18.08.2008. u 00:14 GMT+1]
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

 
Odgovor na temu

tammyst
***
Vojvodina

tammyst
Član broj: 187140
Poruke: 8
*.cable-4.sattrakt.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2008. u 18:13 - pre 190 meseci
Citat:
vojin prole: ne treba mi motoric nego elisa...
a sto se tce ciscenja gubim puno vode a moram da cistim filter na svakih 3-4sata

a na garanciji koja je: 3mes za foliju /12mes za pumpu nije naznaceno sta u slucaju da ne mogu da poprave pumpu....

Pa zar nemas cepove koje stavis kad cistis filter?
Bakara,nisi nam rekao kako izdrzava filter sa ovom jacom pumpom,jel ima ostecenja?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2008. u 23:19 - pre 190 meseci
@tammyst

Nisu potrebni cepovi kada cistite filter!

Jednostavno uzmete celu pumpu u ruke i izdignite je sa zemlje da bude visa od bazena, skinite poklopac i zamenite filter.

Voda moze napolje samo ako se filter nalazi na zemlji!

Mislim, nadam se da vam ne treba tutorial sa slikama za zamenu filtera? (ako treba napravicemo i to...)

Inace, moj filter izdrzi ceo dan (ja imam onaj mali filter) ali bude bas dosta prljav, uvece ga samo isperem, ubacim drugi a taj ostavim da se osusi posto imam tri komada.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pibi
Pirot

Član broj: 191061
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2008. u 12:01 - pre 190 meseci
Sve sam lepo procitala od prve do poslednje stranice i ova razmena iskustava sa bazenima i oko bazena je korisna.
Mi imamo bazence 244x76 i kupili smo ga prosle godine na jedvite jade jer ih nije bilo nigde u zemlji Srbiji. Ovo je bila cista slucajnost da se nadjemo u Bgd-u i da naidjemo u trenutku kada su bukvalno istovarali bazene iz kamiona
Medjutim kupili smo samo bazen jer pumpa nije isla uz njega.
Sada naravno nigde ne mozemo da nadjemo filter pumpu.
Moje iskustvo sa bazencetom je OK. Veci bazen nismo ni hteli da kupujemo jer nemamo tako veliko dvoriste.
Koristimo Galisept u granulama ili onaj Desol dex i za sada je dobro (s obzirom da nemamo filter pumpu). Trunje i necistoce sakupljamo prirucnim sredstvom koje inace moj svekar koristi za pretakanje vina. To je spravica sa nekom pumpicom i crevima na jednom i na drugom kraju te pumpice i odlicna je.
Tek sada nam se voda u bazenu zamutila ili pobelela (nije providna) posle 15 dana uz svakodnevno koriscenje galisepta i bez pumpe (!) Pokusala bih sa plavim kamenom da je izbistrim ili sa peral S ako budem nasla ovde u ovim nasim juznim krajevima ali ne znam da li ce nesto da naskodi posto nemamo filter pumpu.
Inace pumpu bi kupili ... SAMO KADA BI JE NEGDE NASLI!
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2008. u 18:28 - pre 190 meseci
Filter pumpu koja se prodaje nezavisno od bazena video sam pre petnaestak dana u jednom niskom hipermarketu. Trebalo bi osim hlornih preparata da koristis i nesto protiv algi, plavi kamen ili neki algacid koga sam isto vidjao u Nisu. Ako hoces, poslacu ti na pp blize informacije.
 
Odgovor na temu

pibi
Pirot

Član broj: 191061
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2008. u 08:57 - pre 190 meseci
Vinovnik, hvala na delimicnim informacijama i zamolila bih te da mi posaljes na pp gde u Nisu ima pumpi.
A sto se tice algi, interesantno ali nismo imali problema sa njima (bar ne do sada). U principu, punimo bazen vodom iz vodovoda, koja bar po onome sto pricaju ovde, vazi za najkvalitetniju u Srbiji.
Plavi kamen cu da kupim danas u nekoj poljoprivrednoj apoteci. Nadam se da uz njega ide i uputstvo za upotrebu :-))
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2008. u 10:51 - pre 190 meseci
Pozdrav,

Problem sa algama dolazi i atmosferskim kanalima, ne nuzno od vode kojom punis bazen.
 
Odgovor na temu

pibi
Pirot

Član broj: 191061
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2008. u 13:32 - pre 190 meseci
Hvala Lancia88 na informaciji, nisam znala, mada jos uvek nemamo problema sa algama (nadamo se da ce tako i ostati).
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.109.*



+85 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2008. u 01:16 - pre 189 meseci
Jes' da je skoro kraj sezone, ali citace neko ovo i iduceg leta te moze biti i korisno.

Evo _najbrzeg_ nacina da se usisa dno bazena:
1. Uzme se bastensko crevo, za 20-ak cm duze od precnika bazena
2. potopi se u bazen tako da iz creva izadje sav vazduh
3. skine se ona zastitna mrezica-plastika sa usisnog creva
4. jedan kraj bastenskog creva se ugura 15-20 cm u usisno crevo
5. drugi kraj creva se lagano vuce po dnu i usisava natalozenu prljavstinu.

Obratiti paznju da se tada filter daleko brze prlja pa ga je potrebno cesce ispirati.
Ovo je najbrzi nacin jer svaki drugi nacin trazi prelaze medju crevima, papucicu za usisavanje dna, selne i slicno.

Ja sam juce za nepun sat vremena usisao dno bazena 366x71, a po dnu je bilo dosta nekakve prasine. Ne pitajte kakav je filter bio, da nije bilo creva pod pritiskom tesko bi se ocistio.


Disclaimer:
kupanje sa ukljucenom pumpom... rizik... vasa odgovornost itd
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dragan965
Dragan J
jat
bg

Član broj: 189625
Poruke: 97
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2008. u 10:16 - pre 189 meseci
Svaka čast zeleni zube
i brže od sat vremena sam očistio dno
samo pumpa je promenila zvuk tako da možda ne bi trebalo usisavati više od pola sata nisam siguran da može puno da izdrži ipak su to kineske.
Odlučio sam definitivno da za sledeću sezonu budem spreman sa drugom pumpom i filterom (pa i amaterskom)
Pisaću ovde o preduzetim koracima
Ako ne znaš a znaš da neznaš "Dobro je"
Ako ne znaš a neznaš da neznaš "Nevalja"

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2008. u 15:39 - pre 189 meseci
Ja sam jos ranije obecao da cu da postavim slike mog "uradi sam" usisivaca:

Sta sve treba:

-maska i disaljka (ne mora, ali je strasno zgodno i ciscenje cini mnogo efikasnijim kada vidite sta cistite )



Ovo je kanalizaciona cev 2m (naravno kupio sam novu) i sifon crevo, cev sam isekao i podelio na dva ne-jednaka dela.



Cev je ukoso secena i nazubljena, isekao sam zupce, posto je pumpa prilicno snazna:



Ovo je dodatak koji sam napravio kada sam kupio pumpu.

Montiram ga na kraj creva koje izbacuje vodu, stegnem selnom a na drugi kraj spojim bastensko crevo i vodu iz bazena koristim za pranje dvorista, kola ili zalivanje.

Posle toga bazen dopunim svezom vodom koju bi inace utrosio za zalivanje.

Ovo je jako korisna stvar koju morate imati!



[U pitanju je dupli nipl od cola sa brzim prikljuckom.
Kudelja je umotana na kraju navoja da ne bi curela voda.
]





Sledece sto mi je u planu je da smislim kako da od bazena napravim neku fontanu, posto ova nova pumpa moze sasvim fino da baci vodu, a i dobija se interesantan efekat.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.08.2008. u 16:54 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vojin prole
Zrenjanin
zrenjanin

Član broj: 67638
Poruke: 83
93.86.75.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2008. u 23:22 - pre 189 meseci
dragane to sto je pumpa promenila zvuk to je znak da se uskoro oprastas od nje...
tako je i moja.....prvo lepo zujala posle brundala i tresla se ko luda ....i na kraju motoric vrti u prazno....
meni su se izlomila krilca propelera koji vuce vodu tako da je moja sezona kupanja zavrsena za ovu godinu...jos nisam stigao da je nosim u servis... mada i ne polazem nadu u njih....

zvao sam vec ranije spomenutu zrenjaninsku firmu ono sto imaju od pumpi je:
kineska sa papirnim filterom-12000/nesto nalik ovoj sto dobijamo
italijanska za bazene do 50m3-36000/moj bazen je 19500l
nemacka za bazene do070m3-52000

cini mi se da je sve previse?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2008. u 23:41 - pre 189 meseci
Pa ti rece da si kupio pumpu?

Moja radi savrseno, originalnu pumpu ni ne pomisljam da koristim, ako neko hoce da menja moju ispravnu za neispravnu samo sa vecim filterom?

I da, danas sam gledao, za 3000 dinara se moze kupiti pumpa koja ima protok ~100l u minuti, cisto da znate koliko vrede te plasticne igracke.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 24.08.2008. u 00:54 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2008. u 15:44 - pre 189 meseci
Jedan savet za kraj sezone.
Bazen bi preko zime trebalo drzati u prostoriji gde nije mnogo hladno. Hladnoca utice na vinil da postane krt, neelastican. Ja sam svoj bazen danas spakovao. Pozdravljam drustvo bazenzija, pa se vidimo sledece sezone da nastavimo ovu interesantnu temu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2008. u 16:19 - pre 189 meseci
I ja moj praznim danas, ali uz pomoc pumpe...ide brze.
Mislim da se vise ne isplati odrzavati vodu za tek pokoji dan kupanja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tammyst
***
Vojvodina

tammyst
Član broj: 187140
Poruke: 8
*.cable-4.sattrakt.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2008. u 20:23 - pre 189 meseci
I ja moj bazen praznim.Hvala svima na savetima.Veliki pozdrav bazendzijama,cujemo se sledece sezone!!!!
 
Odgovor na temu

razbojnik1x2

Član broj: 192531
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2008. u 21:11 - pre 189 meseci
Oh neeeee, kuda su svi otišli, šmrc

Tako mi i treba kad sam ovo našao tek na kraju sezone. Nego biće i nova sezona a ja ionako nisam hteo ništa da pitam već da pričam i savetujem
Uh odakle da počnem, mnogo se iskustva napakovalo za prethodnih 6 sezona korišćenja nadzemnih bazena

- Pričamo o kineskoj komercijali koja je omogućila prosečnom stanovniku Srbije da ima svoj lični bazen. Svi tipovi "ekskluzive" za koje treba par hiljada evriča nisu tema (da ne bude kao na jednoj diskusiji gde lik vrlo "pametno" kaže "što se mučite sa tim bazenčićima što ne napravite bazne od 12 m i 1,5 m dubine"). Kad smo već kod braće Kineza onda uvek INTEX, rođake iz BestWay izbegavati. Razlika je značajna mada Vam se i za INTEX može desiti da dobijete mućak. Proizvodnja je ogromna, milioni bazena za ceo svet. Ono što sam do sada video i probao od INTEX-a je bilo sasvim zadovoljavajuće.

- Počeo sam sa fi305mm pre 6 godina (ili beše 7) a ovu sezonu završavamo sa 610x366 u kome zaista može da se pliva a ne samo brčka. Super varijanta, verobatno je onaj od 730 još bolji jer imate još metar i kusur čiste dužine ali bih morao da uđem malo i u komšijino dvorište.

- Bazen bez hemije postaje bara, to ste svi ukapirali. Treba samo videti šta je najbolje. Tačno je, kvalitet vode se razlikuje od grada do grada ali ono što se u mom slučaju pokazalo kao najbolja kombinacija su kombinovane - mulit tablete. One imaju sporootapajući hlor, algicid i flokulant tri osnovne komponente za čistu vodu koje se lagano otapaju u vodi. Ako Vam treba da se otapaju brže stavite ih u skimer, za sporije u plutajući nosač. Sve ostale kombinacije su mnogo komplikovane za manje bazene (šok hlor, odvojeni algicidi, hemija iz poljoprivrednih apoteka i slično). Ako bazen punite sa česme neće vam trebati šok tretman jer nije baš tako strašno stanje na česmi. Za početak čim ste napunili bazen pokušajte da što pre otopite veći deo tablete da bi se podigla koncentracija a za održavanje ide jedna tableta na 20 kubika vode na 7 dana (proporcionalno tome 1/4 na 5 odnosno 1/2 na 10 kubika za nedelju dana). Testeri za vodu koje sma prvi put koristio ove godine su odlična stvar, iam ih 50 u kutijici i trajaće vam par sezona. Mere 4 bitna parametra i sigurni ste gde ste.

- Ključna stvar je normalno filter. Bez dobrog filtera možete da se rasplačete što se tiče bazena ali pomoći nema. Celulozni "kinezi" koji idu uz bazene su eto da tako kažem nužno zlo, nisu idealni mada mogu da površe posao u određenim slučajevima (kada ne posotoji intenzivnije prljanje): u principu do 10-12 kubika vode možete da se igrate sa kartušama, sve preko toga postaje neozbiljno. Rešenje je relativno lako mada će Vam trebati malo veštine da ga napravite ili malo para da platite a zove se peščani filter. Najbolja varijanata je da iskeširate i kupite solidnu originalnu varijantu koja nije kinez i to u kompletu sa pumpom i onda će sve muke biti daleka prošlost. Normalno ovo će vas skoro sasvim sigurno koštati više nego bazen a to vam se baš neće svideti. Da postoji i alternativa, možete to relativno lako napraviti, ne baš kompletno u kućnoj radionici ali uz pomoć par majstora rešenje može da se nađe. Da ne bih ovde dalje elaborirao bacite malo na googe pretragu u smisli sand filter pool i slično ali ne samo kako izgledaju spolja već pre svega unutra. Taj 5 položajni ili 6-to položajni ventil može da se reši i drugačije uz malo kombinacije običnih loptastvih ventila i malo creva ili cevi a u centru svega je kazan (kao za bojler) napunjen kvarcnim peskom granulacije ako se ne varam 0,7-1,5 mm (može da se nađe). Čisto da znate voda koju pijete sa česme je prečišćena upravo tako malo hlora ili fluora + flokulant + ogromni bazeni sa peskom. Na gradskim bazenima takođe se nalaze ogromni sudovi sa kvarcnim peskom, bolje metode nema, jednostavno je i čišćenje i održavanje ovih filtera

- Gde je bazen tu je i pumpa. Kolega Bakara, beše je dobro ukapirao da pumpe koje stižu uz bazene i nisu neko trajno rešenje. Mogu one da budu i solidne kod većih modela bazena ali u principu su tanke, lako se kvare (pregorevanje ili pucanje radnog kola). S druge strane ponuda pumpi je jako velika i cene su vrlo prihvaltjive. Ipak i ovde postoji jedno ali. Naime sva instalacija kod bazena je od plastike i to nije slučajno. Hlorisana voda "jede" sve što je metalno, korozije su mnogo intenzivnija nego kod obične vode. Tako kažu knjige ali ipak moje iskustvo govori da vam hlor neće "pojesti" metalnu pumpu za sezonu, dve pa čak i tri. Ako nađete tu nedge svoju računicu možete i češće menjati pumpe (obavezno ih isperite i očisitite na kraju sezone). Druga stvar je što voda i metal uvek vuku na neku provodnost i kratak spoj, odnosno strujni udar. U uputstvima kaže da se i obične, plastične pumpe obavezno isključuju kada se ulazi u bazen ali kod svih drugih pumpi to je više nego obavezno. Problem međutim nastaje kada prčkate oko bazena, čisitite usisavate, ruke su vam u vodi ili ste možda čak i zagazili. Može da bude jako opasno, vodite računa da je pumpa ispravna dobro povezana i UZEMLJENA. Moj predlog pumpe jesu PUMPE ZA PARNO GREJANJE, vrlo su izdržljive jer su predviđene da rade 6 meseci bez prekida

- Što se tiče pumpi još da dodam i ovo iskustvo - što veći protok to bolje. Znači bolje je da vam pumpa od 6 kubika na sat radi 3 sata nego pumpa od 2 kubika 9 sati. Intenzivnije strujanje - bolje prečišćavanje

- Šta sam još zaboravio, a da grejač za vodu. Kad upekne zvezda ne treba grejač, posebno ako je bazen potpuno na suncu i ako je mali. Međutim sa grejačem svakako produžavate sezonu i manje gledate u nebo. Grejač se pravi od cevi fi 150 mm dužine jedno 700-800 mm zatovrene sa obe strane (znači valjak) sa dva priključka gore-dole na omotaču od recimo 5/4 cola i jednim priključkom na osnovi koji odgovara kotlovskom grajaču od 6 kW (oko 20 evra). Ne mora svih 6 kW jer to podrazumeva poseban priključak, trofazni. za manj bazene dovokjno je 2 kW za veće 4 kW (bez obzira na preporuke može na monofazni priključak). Dovod vode u grejač na priključak od 5/4 dole, a odvod na onaj gore (ovo je obavezno da vam slučajno ne bi ostao grejač bez vode jer će da pregori ko licna).
Za bazene za brčkanje tempratura treba da bude 27C - 28C a za one za polivanej koji stepen ispod toga mada tečko da će vam prijati ispod 24C.

- Skimer skuplja pvršinsku prljavštinu, korisna stvarčica mada je to jedna od stvari koje kinezi nisu baš epohalno uradili (mada kad bolje razmilsim ipak je to odlična ideja jer je kod velikih bazena to fiksna stvar a ovde ima neki plutajući prsten). Ma koliko podržavam hoiste ovo nećete lako sami napraviti jer ima mnogo zezancija. Posebno je opasno da vam se to pomeri sa površine i onda vam pumpa ostaje bez vode (kinezi su tu uradili skoro genijalno rešenje). Za mali bazen sam ga kupio dodatno a za ovaj veliki je stigao u kompletu.

- Podvodni usisivač, vrlo korisn stvarčica, nezaobilazna. Ove godine je imao da se nađe u hipermatketu na M sa potpuno debilnim konceptom rada (kači se na baštensko crevo???) ali je isti mogao da za pola sata prepravi i kači na pumpu za bazen i da radi ko singerica. Odlično rešenje za nekih 1500 dinara. Inače pravio sam isti u ranijim sezonama, može da se napravi ali se za 1500 stvarno ne isplati. Inače mali bazen sa malom pumpo sma usisavao svaki drugi dan (slab protok vode pa se taloži dosta) a veliki sa 20 kubika vode ali i mnogo jačom pumpom jednom u 10-15 dana!!!! Jednostavno to je ono o čemu sam pričao a vezano je za intenzivan protok pri čemo je vaš bazen na naki način tekuća voda a ne bara. Onda dole padaju samo teške čestice a svakojaki trunčići i mrvice koje inače treba da pokupi filter. Kod profi bazena usisava se uglavnom pesam koji kupači navuku unutra.

E baš sam udavio, a i bio sam pravovremen 2. 9. pravo vreme za priču o bazenima (moj se upravo prazni). Inače ako se čuva na adekvatana način INTEX bazen bez problema služi 5 sezona i poklanja se dalje u sasvim ispravnom i funkcionalnom stanju (moj slučaj).

Vidimo se u maju, pozdrav svima
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2008. u 22:01 - pre 189 meseci
@razbojnik1x2

Jeste da se vise ne kupamo ali neku slicicu opisane "aparature" si mogao da okacis?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.nat.medianis.net.



+8 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.09.2008. u 08:16 - pre 189 meseci
Mene zanima ta prica oko grejaca, zakaci neku slicicu ako imas. Imam i par pitanjca u vezi grejaca.
Da li istu pumpu korisris i za filtriranje i za protok vode kroz grejac?
Da li voda moze da se zagreje ako je protok tako veliki kao sto govoris, narocito ako upotrebimo 2 kW?
Yerovatno bi trebalo ugraditi sugurnosni termostat na tom gejacu da ne dodje do eksplozije ako otkaze pumpa.
 
Odgovor na temu

Aca01
Aleksandar
Student
Novi Sad

Član broj: 194231
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Lepak za bestway bazene ?17.09.2008. u 18:15 - pre 189 meseci
Koji lepak bi trebalo koristiti za lepljenje ovakvih povrshina ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791650 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.