Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798052 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.06.2015. u 23:59 - pre 107 meseci
Ono na dnu je usisivac?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

AlexAle

Član broj: 329501
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.06.2015. u 10:37 - pre 107 meseci
Pozdrav svima,

imam betonski bazen, prekriven poliesterom i svake godine pred sezonu isto mučenje sa kamencem. Na kraju sezone se bazen prazni, a pred početak nove imam cimanje sa skidanjem kamenca koji prekriva zidove i pod. Kako svake godine ne uspem 100% da ga skinem, ove godine je to vec neki pristojan sloj koji se nakupio. Šta mi preporučujete za skidanje a imajući u vidu da je ispod poliester, pa se plašim da bi ga neka teža hemikalija ili grublja četka oštetila. Dimenzije su 9 x 5 x 1,6m, filter sa kvarcnim peskom (koji moram da zamenim) kapaciteta 50m3/h. Da li uopšte da se mučim sa skidanjem sad dok je prazan ili da skinem koliko mogu, a onda nekim hemikalijama da probam kad je napunjen? Probao sam da skidam kamenac raznim sirćetnim preparatima, ali je za svaki preporučeno da odstoji na nanešenu površinu 10-15 min, a ujedno i da se ne dozvoli da se osuši, što je u mom slučaju neizvodljivo jer je bazen zatvoren, pa je temperatura viša od vanjske za sigurno 10-15c, pa se sve osuši što nanesem za par minuta, ne može da odstoji 15 koliko je preporučeno.

Hvala unapred,
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.customer.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.06.2015. u 14:08 - pre 107 meseci
Citat:
bakara: Ono na dnu je usisivac?

Da na dnu je usisivac. Pomaze mnogo jer bude dosta mulja koji je bas tezak pa ne moze filter da ga pokupi!
 
Odgovor na temu

entero11
Mario Stanic
arhitekta
beograd

Član broj: 329319
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://kamendekor.co.rs


+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.06.2015. u 22:37 - pre 107 meseci
Pogledaj sta je najbolje ocenjeno na Americkom Amazonu za ciscenje bazena jer su oni vrlo izbirljivi i imaju ogromnu konkurenciju sto hemikalija sto nekim prirodnim preparatima(u koje ja licno sumnjam da bas moze veliku kolicinu kamenca da skine).
 
Odgovor na temu

Boban KG
Slobodan Petrović
Ispitivač
KVARK d.o.o.
Kragujevac, Srbija

Član broj: 329529
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.06.2015. u 22:37 - pre 107 meseci
Pozdrav svima,

javljam se iz Kragujevca.Pre par dana sam postao vlasnik jednog BESTWAY 3,66 x 91 sa gumenim prstenom. Kupljen u marketu gde traze one kartice za 6500 dindzi. Mislim da sam dobro prosao. Za neke ozbiljnije varijante nemam dovoljno mesta u dvoristu. U svakom slučaju, bazen je kupljen pod izgovorom da je za ćerkicu(4,5 g) mada mislim da će od sada više voleti mamu, jer od tate neće moći da uđe u bazen. Kao sto sam napisao, bazen kupljen i samo kupljen. Jos uvek nije napunjen jer nigde nema Sanisila, barem ne u Kragujevcu. Pošto planiram da koristim isti, a na nekoj od prethodnih strana (da procitao sam ceo forum) je bela rada (kojoj se ovom prilikom zahvaljujem na nesebičnom deljenju iskustva,znanja) napisala da ne treba mesati hlor sa sanisilom, dolazimo do situacije da svaki dan, ALI BUKVALNO SVAKI DAN , usledi pitanje od gore pomenute princeze kada će biti napunjen bazen. Molim belu radu ili nekog drugog , da mi posalje broj ljudi iz Sremske Mitrovice (mislim da i Miroslav ima neke veze sa tim ) koji prodaju sanosil.

Još jedna stvar. Obzirom da je već uveliko potvrđeno da pumpa i filter koji idu uz bazen nisu dovoljni, trenutno radim na izradi filtera od vodovodne cevi precnika 200 mm. Plan je da u cev duzine pola metra ubacim mrezicu, sunđer i sitan šljunak čiju bi granulaciju odredio uz pomoć dva sita(kvarcni pesak takođe je nemoguće nabaviti u KG-u). Cev bi bila zatvorena uz pomoć dva čepa u klizne spojke. Na čepovima bi bili Ulaz/izlaz iz filtera.
Bazen ima 6,66 m3,pa me interesuje da li bi ovakav filter bio dovoljan, ili bi trebalo razmisliti o većem prečniku. Takođe vidim da su podeljena iskustva što se tiče pumpi. Ja trenutno imam jednu od centralnog grejanja, ali mislim da ona nece biti dovoljna, pa makar i da radi u trećoj brzini. Sto se tiče potapajuće, neko je napisao da treba kupiti potapajuću pumpu za prljavu vodu. Sa druge strane, prodavci tih pumpi ne savetuju da se iste koriste u bazenima i vodovodnim instalavijama u kojima je voda za piće. Interesantna stvar je da nijedan od četvorice prodavaca nije znao da da neki valjan odgovor.

Uhhh, baš sam se raspisao za ovo prvo javljanje.

Veliki pozdrav i unapred se zahvaljujem na odgovorima.

P.S. Evo Đurđa, za dva dana tata puni bazen....
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.atnat0048.highway.bob.at.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.06.2015. u 07:56 - pre 107 meseci
Citat:
Boban KG: Pozdrav svima,

javljam se iz Kragujevca.Pre par dana sam postao vlasnik jednog BESTWAY 3,66 x 91 sa gumenim prstenom. Kupljen u marketu gde traze one kartice ;) za 6500 dindzi. Mislim da sam dobro prosao. Za neke ozbiljnije varijante nemam dovoljno mesta u dvoristu. U svakom slučaju, bazen je kupljen pod izgovorom da je za ćerkicu(4,5 g) mada mislim da će od sada više voleti mamu, jer od tate neće moći da uđe u bazen. Kao sto sam napisao, bazen kupljen i samo kupljen. Jos uvek nije napunjen jer nigde nema Sanisila, barem ne u Kragujevcu. Pošto planiram da koristim isti, a na nekoj od prethodnih strana (da procitao sam ceo forum) je bela rada (kojoj se ovom prilikom zahvaljujem na nesebičnom deljenju iskustva,znanja) napisala da ne treba mesati hlor sa sanisilom, dolazimo do situacije da svaki dan, ALI BUKVALNO SVAKI DAN , usledi pitanje od gore pomenute princeze kada će biti napunjen bazen. Molim belu radu ili nekog drugog , da mi posalje broj ljudi iz Sremske Mitrovice (mislim da i Miroslav ima neke veze sa tim ;) ) koji prodaju sanosil.

Još jedna stvar. Obzirom da je već uveliko potvrđeno da pumpa i filter koji idu uz bazen nisu dovoljni, trenutno radim na izradi filtera od vodovodne cevi precnika 200 mm. Plan je da u cev duzine pola metra ubacim mrezicu, sunđer i sitan šljunak čiju bi granulaciju odredio uz pomoć dva sita(kvarcni pesak takođe je nemoguće nabaviti u KG-u). Cev bi bila zatvorena uz pomoć dva čepa u klizne spojke. Na čepovima bi bili Ulaz/izlaz iz filtera.
Bazen ima 6,66 m3,pa me interesuje da li bi ovakav filter bio dovoljan, ili bi trebalo razmisliti o većem prečniku. Takođe vidim da su podeljena iskustva što se tiče pumpi. Ja trenutno imam jednu od centralnog grejanja, ali mislim da ona nece biti dovoljna, pa makar i da radi u trećoj brzini. Sto se tiče potapajuće, neko je napisao da treba kupiti potapajuću pumpu za prljavu vodu. Sa druge strane, prodavci tih pumpi ne savetuju da se iste koriste u bazenima i vodovodnim instalavijama u kojima je voda za piće. Interesantna stvar je da nijedan od četvorice prodavaca nije znao da da neki valjan odgovor.

Uhhh, baš sam se raspisao za ovo prvo javljanje.

Veliki pozdrav i unapred se zahvaljujem na odgovorima.

P.S. Evo Đurđa, za dva dana tata puni bazen....


Bobane KG, dobrodosao!
Obavezno napravi taj filter. Mislim da ce biti mali, ali od necega moras da počneš. Ja bih ga vezala "redno" sa ovim postojecim i to prvo ovaj koji pravis da ocisti najkrupniju prljavstinu, pa onda onaj koji si dobio uz bazen. Ovaj koji pravis napuni onom lio vatom kao stexman, jer ce ti biti ogroman problem da peres taj pesak. Sinteticka vata se mnogo lakse pere, a mozes da je operes i u ves masini ako zagusti.
Sto se pumpe tice, bilo kakva je bolja nego nikakva (pod nikakva smatram onu koju si dobio uz bazen). Slobodno stavi onu za etazno grejanje, ali ne zaboravi nepovratni ventil da ne ostane bez vode. I ono sto je najvaznije, neka radi sto vise. Ja bih je ostavila da radi non-stop.
Pogledaj stare postove od člana Brka-Osijek, on ima postavljene slike kako je povezao pumpu i filtere.
P.S.Hajde, Đurđa, ne daj tati da filozofira!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.06.2015. u 00:26 - pre 107 meseci
Ok dragi forumaši od sutra krećem sa pripremom terena za postavljenje bazena ( I put ). Što si tiče toga sve je jasnoi plan je napravljen. Sada se vraćam na najvažniji deo a to je održavanje vode. Pošto je bazen uzet za decu pre svega brine me način dezinfekcije ( hlor bih zaobišao u širokom krugu ).
Da li da kupim hlorgenerator i koristim ga uz pumpu koju sam dobio uz bazen ( proto oo 3000l ) ili da kupim peščani filter i sredstva na bazi aktivnog kiseonika ( Aqualux npr.?
Kakva su vam iskustva sa ako ih neko ima sa aktivnim kiseonikom.

Da li za obe metode treba početni šok tretman?

Koliko bi trebalo da radi pumpa, ukoliko je bazen zapremine 6000 l?

nJeRkAn
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.06.2015. u 10:15 - pre 107 meseci
Aqualux:

< Sastav: monopersulfat

Sam ili zajedno sa perboratom se koristi (kalijum monopersulfat) u detergentima, kao agens za izbeljivanje.
BfM
 
Odgovor na temu

1200micha
Serviser

Član broj: 246955
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2015. u 11:19 - pre 107 meseci


< Sastav: monopersulfat

Sam ili zajedno sa perboratom se koristi (kalijum monopersulfat) u detergentima, kao agens za izbeljivanje.Miroslave,jel to u redu,bezbedno, ili ne....
 
Odgovor na temu

1200micha
Serviser

Član broj: 246955
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2015. u 11:24 - pre 107 meseci
I da, godinama koristim bazene u kucnoj-dvorisnoj izvedbi i uvek sa hlorom i nikakvih problema niko iz porodice....sad odjednom niko nece hlor...sta se to desava..?zar toliko nije dobar/
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2015. u 11:28 - pre 107 meseci
Nije da niko neće ili da ne valja, ali sam hlor daje neke neželjene efekte koje drugi dezificijensi ne daju. Iz tog razloga se traže alternativa, ali daleko od toga da je hlor u propisanim granicama opasan.
nJeRkAn
 
Odgovor na temu

FrogYY
Bosko Davidovic
Bogatic

FrogYY
Član broj: 326625
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.06.2015. u 19:15 - pre 107 meseci
Pozdrav svima, ove godine sam kupio polovan intex 457 x 122, hocu da ga operem i dezinfikujem pre prvog punjenja. Koje sredstvo da koristim, sta mi preporucujete?
 
Odgovor na temu

1200micha
Serviser

Član broj: 246955
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2015. u 08:04 - pre 107 meseci
kazu,krece preko 30 c...sretno kupanje
 
Odgovor na temu

Error021
Error021

Član broj: 119994
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2015. u 23:26 - pre 107 meseci
Pozdrav svima!

Nedavno sam kupio Intexov bazen 305x183x56 cm. Za mene je i ovo ogromno s obzirom da treba napuniti 1300l vode. Punjenje i nije toliki problem koliki je praznjenje i sipanje nove hladne vode. U celoj temi nisma pronasao nista pa me zanima ima li ko iskustva sa ovim bazencicima bez pumpe, kako ih tretirati i koliko voda moze da izdrzi? Uzeo sam i Mini starter set sa Aquamulti, PH-, plovkom i trakama za test nadam se da ce to uz jednu mrezicu za bube i najlonom za prekrivanje biti dosta da se i ja malo brcnem sa klincima a ne samo da muku mucim oko punjenja i praznjenja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2015. u 23:40 - pre 107 meseci
Cek...toliki bazen bez pumpe?
Pa kako mislis odrzati vodu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Error021
Error021

Član broj: 119994
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2015. u 23:47 - pre 107 meseci
Pa postoji i 244x76 Bestway ili Intex nisam siguran koji nema rupe za pumpu a prima duplo vise vode. Proizvodjaci navode da su hemikalije dovoljne za tako male bazene i da pumpa nije potrebna. Uzeo bi ja pumpu ali koliko kontam ona ne bi imala snage da povuce vodu ako bi samo stavio creva u bazen, jer ja nemam te otvore kao ovi veci bazeni?
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2015. u 07:16 - pre 107 meseci
Pozz svima
Haj da se i ja malo oglasim..sezona odavno počela za mene,te pošto je bazen uvijek "tu" i pun kupalo se i na 22 stupnjeva...
Malo se več gleda o kvalitetnijoj foliji pošto ova gura četvrtu sezonu,i pitanje je koliko če još ista izdržati(doduše nema još ni jednu zakrpu)
Sistem filtar/klorinator nije mjenjan jer je savršen za mene
Trenutna temp vode sada je 29.8 hehe...


@Error021...
Neznam care šta proizvođač kaže a iskreno niti se nebi povodio time
Svakom održavanju vode je potrebna filtracija(moja pumpa radi po 8 sati na dan)
To što nema rupe za odvod/dovod ne govori ništa....gle ja imam 350x90 sa skoro 8 kubika vode pa isto nema
Ja bih ipak nešto iskemijao,ako ništa drugo u kučnoj radinosti da se ipak to može malo usisat i izfiltrirat

uživajte bazenđije...






 
Odgovor na temu

maki teki
ztr kod siniše
ztr kod siniše
srbija

Član broj: 329768
Poruke: 4
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2015. u 05:19 - pre 107 meseci
Pozdrav svima !
Imam veeeliki problem. Nakon dodavanja sredstva za bistrenje umesto bistre dobila sam mutnu beličastu vodu. Već mesec dana se kupamo , redovno ga održavamo , ovo je prvi pokušaj bistrenja i desila se katastrofa. Ima li pomoći ?
 
Odgovor na temu

2boysmamma
nezaposlena
nezaposlena
Istra, RH

Član broj: 322992
Poruke: 13
212.15.179.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2015. u 06:34 - pre 107 meseci
Pozdrav svima! Jos pratim forum, iako je lanjska, prva, sezona s bazenom prosla fenomenalno, unatoc kisnom ljetu. Ove godine bazen je u pogonu vec vise od mjesec dana,a zadnjih dana voda nam je malo i pretopla- na 30*, al ne smeta- i dalje sve 5! Za dezinfekciju koristim aktivni kisik, tabletica svaki dan, i povremeno sok kloriranje (7-10 dana). Nikad problema, voda predobra, koza i kosa mekani ko u bebe- valjda od tog ozona.

Ovo zabjeljivanje koje spominje maki teki se i nama desava kod flokulacije, u biti valjda to tako djeluje, samo treba cekati da se slegne taj bijeli sloj na dno, pa se sve lijepo usisa. Samo za nase potrebe kupanja, to slijeganje traje pre dugo (nekad i dva dana), pa odtad flokulant stavljam direktno u onaj predodjeljak pumpe i nemam tih problema vise. Iako, kad potrosim ovaj flokulant u granulama, bas cu probati s onim kartusama.
 
Odgovor na temu

maki teki
ztr kod siniše
ztr kod siniše
srbija

Član broj: 329768
Poruke: 4
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2015. u 08:58 - pre 107 meseci
treba li da isključim pumpu da bi se istaložilo na dno? Znači nema kupanja dva dana !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798052 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.