Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SNAGA negativnog primera

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38742 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.181.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 04:50 - pre 203 meseci
Znam coveka koji je pirat dugo godina, ne onaj pravi naravno :) vec onaj sadasnji: kopira sta-god mu naruce, filmove, muziku, propagandne materijala - i to stvarno dobro radi...

Nista to ne bi bilo neobicno da nije u pitanju sledece: dobije covek porudzbinu za 800 kopija nekog politickog materijala - ali od koga? Od jedne stranke koja cini trenutnu vladajucu koaliciju! Dakle prvo krsenje zakona onoga ko je na vlasti je da posluje sa savremenim "piratom" (isti nema nikakvu firmu), iako postoji zakon koji bi pirate trebao da goni i proganja, iako bi partija na vlasti trebala da daje licni primer postovanja istog zakona. Drugo krsenje zakona te iste stranke je sto pirata placa u evrima, naravno bez PDV-a. Nije to jedina stranka koja je na vlasti a koja praktikuje zaobilazenje poreza poslujuci sa doticnim piratom, ima ih jos na njegovom spisku, ali ova je ipak prekardasila. Zasto? Zato sto u istom slucaju i treci put krsi zakon: odnese pirat narucenih 800 CD-a u sediste stranke i zatekne tamo zaposlene kako puse: i na delu i pikavce u pepeljarama. Pripali pirat cigaretu, ali odmah dobije upozorenje: pusenje je dozvoljeno samo zaposlenima! Treba li jos sta da kazem u vezi zakona koji zabranjuje pusenje na radnom mestu?

O kojoj se stranci radi? Vama mozda jeste bitno ali meni nije! Zasto? Zato sto se i druge stranke koje su takodje na vlasti ponasaju isto saradjujuci sa doticnim, sem doduse jedne za koju pirat kaze da mu placaju narudzbine ipak preko racuna neke "pomocne" firme, dakle ipak sa PDV-om. Ali to je kaze pirat - izuzetak!

I? Sta ja da mislim o vlasti koja bahato i nadmeno krsi sopstvene zakone? Sta ja da mislim o zemlji koja ima takvu vlast? Sta ja da mislim o narodu koji zivi u takvoj zemlji? Sta ja da mislim o sebi koji je deo tog naroda?

Nista, nece me videti na izborima jos dugi niz godina, to je jedini nacin na koji mogu da im naudim... nadam se mnogo vise nego ovim postom...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 05:13 - pre 203 meseci
Dakle ti vidis da nesto nije dobro i neces nista da ucinis da to promenis. Prava kazna za njih je da izadjes i glasas protiv njih ma ko da su. Pogledaj ovo http://www.vokabular.org/?lang...%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8 pa mi reci zasto bi se odricao prava koje si dobio rodjenjem. Pozdrav.
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 06:03 - pre 203 meseci
Trenutno u Srbiji postoji jedna politička struja koja je "totalno drugačija". Bar tako izgledaju... Biti siguran da je to i zapravo tako, to je nešto drugo, jer vlast kvari ljude. Dokle god vidim da mogu da biram manje zlo, mislim da će me izbori videti. Čak ću se baviti i besplatnom propagandom istih, dokle god verujem u njih... LDP!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 06:27 - pre 203 meseci
Dobro je svakog dana ih iznova procenjivati i ako brljaju kazniti ih na sledecim izborima. Vazno je kriticko misljenje , a ne kao sto je ovde obicaj izaberes stranku kad se rodis (kao fudbalski klub ) i glasas za njih ( navijas) do kraja zivota , iako nemaju pojma.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 08:37 - pre 203 meseci
DS je dobio nalog od "vise instance" da ugasi LDP kako god zna i ume jer nepotrebno odvlaci glasove DS-u i ostatku demokratskog bloka, tako da je njihova sudbina u buducnosti veoma neizvesna...
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 08:58 - pre 203 meseci
Citat:
superbaka: DS je dobio nalog od "vise instance"

Od Dobrice Ćosića ili od Putina?
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:04 - pre 203 meseci
Ono sto mogu da kazem za LDP je da se kod nas nije nikada do sada desilo da nova stranka na prvim izborima preskoci cenzus. LDP je jednostavno prepoznala sta je to sto ostale partije nisu pokrile svojim delovanjem. Usli su na trziste i ti neopredeljeni glasaci su glasali za njih. Ta stranka je sada u usponu . Neznam sta je ta " visa instanca " , ali ako nemaju neki uredjaj za kontrolu uma, ne vidim kako ce narediti da gradjani glasaju za ili protiv neke stranke.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:19 - pre 203 meseci
LDP je prosla cenzus samo zato sto su prepoznali nezadovoljstvo ljudi pa su slozili pricu koja je pitka za ne koji zele da se nesto promeni, uglavnom mlade koji su uz to i radikalni. Vreme ce, nadam se, pokazati da se radi samo o politickom marektingu zarad licnih interesa nekolicine ljuid koji iz anej stoje, a da iza LDP ne stoji nikakva ozbiljna namera da se uradi nesto dobro. U sta god Ceda da se aktuvno ukljuic, to je samo po sebi sumnjivo popitanju postenja i iskrenosti. LDP je previse radikalan i predstavlja vece zlo nego sami Radikali.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:22 - pre 203 meseci
Hvala ti Brokeru što si nam oči otvorio.
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:28 - pre 203 meseci
Podigne se cenzus na 10% u cilju ______________________________ (dopišite sami) i ćao đaci.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:32 - pre 203 meseci
Ovaj, ja se nesto ne secam da je politika dozvoljena na ES/EM?

Ajde iskulirajte politicki navijaci!
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:55 - pre 203 meseci
Citat:
pyc: Trenutno u Srbiji postoji jedna politička struja koja je "totalno drugačija". Bar tako izgledaju... Biti siguran da je to i zapravo tako, to je nešto drugo, jer vlast kvari ljude. Dokle god vidim da mogu da biram manje zlo, mislim da će me izbori videti. Čak ću se baviti i besplatnom propagandom istih, dokle god verujem u njih... LDP!


Herm, posto necu da ulazim u politiku vec cu reci samo o ljudima tamo, LDP prica ono sto vi zelite da cujete to je prva stvar, druga stvar je da su oni uleteli sa tom pricom jer su sve ostale price zauzete, trece lider te organizacije je lopov i to mogu odgovorno da tvrdim, moja majka je bila prisutna kad je covek iz Otpora uzeo 15 kompjutera i odneo kuci, to je bilo od donacije od 20 kompjutera iz Amerike.

Ja cu samo citirati ono sto su Sofisti govorili: "Posten covek nece vlast."

Mislim da vam je jasno da je za bavljenje tom profesijom preduslov da ste prljavi, samim tim ta organizacija nije nista bolja ili gora od ostalih to je sve isto, oni zastupaju interese onih koji ih placaju, to sto vidite na TVu nema veze sa realnoscu.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 09:56 - pre 203 meseci
Vala bas. Vec sam rekao da se kod nas umesto da se zrelo razmislja " navija " . Uglavnom, sada , mladi koji su buducnost ove zemlje postadose zlo. Svasta.
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:24 - pre 203 meseci
O gospode u sta se pretvara ovaj sajt ? Pa zar vam nije dosta da politiku slusate kuda god se okrenete ? Koje nove politicke snage u Srbiji ? - o cemu govorite ljudi bozji ? Pa zar je i ES zakoracio u politiku ? Covek zeli da se odmori od svega pobegne malo na internet da se odmori zbog politike i Pinkovih sapunica na Elitesecuriti ili it4um ili Benchforum i slicne pametne forume i doceka ga politika !?
Jel ima moderatora ovde ? Sta ce politika na ES ?
Temu pok kljuc odmah !!!
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:30 - pre 203 meseci
Tema nije politicka vec vise socioloska, bezanje od politike koja je jedan od sastavnih delova zivota nije dobro jer vas ista dotice gde god da se okrenete, ali naravno glupo je polemisati o politickim uverenjima na ovom forumu i to je zabranjeno, ovo nije takva tema.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:33 - pre 203 meseci
Citat:
stil: Vala bas. Vec sam rekao da se kod nas umesto da se zrelo razmislja " navija " . Uglavnom, sada , mladi koji su buducnost ove zemlje postadose zlo. Svasta.


Boze sacuvaj. To si ti rekao. Mi smo pricali o LDP-u. Oni samo privlace mlade sklone takvim idejama. LDP zagovara nedemokratiju, nasilje, proglasavanje krivaca bez sudjenja i dokaza, saradnju sa kriminalcima i u sustini, njihova osnovna deviza je: cilj opravdava sredstva. Tako cak ni Radikali ne rade.
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:36 - pre 203 meseci
Citat:
staticInt: Herm, posto necu da ulazim u politiku vec cu reci samo o ljudima tamo, LDP prica ono sto vi zelite da cujete to je prva stvar, druga stvar je da su oni uleteli sa tom pricom jer su sve ostale price zauzete, trece lider te organizacije je lopov i to mogu odgovorno da tvrdim, moja majka je bila prisutna kad je covek iz Otpora uzeo 15 kompjutera i odneo kuci, to je bilo od donacije od 20 kompjutera iz Amerike.

Ja cu samo citirati ono sto su Sofisti govorili: "Posten covek nece vlast."

Mislim da vam je jasno da je za bavljenje tom profesijom preduslov da ste prljavi, samim tim ta organizacija nije nista bolja ili gora od ostalih to je sve isto, oni zastupaju interese onih koji ih placaju, to sto vidite na TVu nema veze sa realnoscu.


To što LDP prica koju ja želim da čujem, to nema nikakve veze sa "nameštanjem" te priče, i meni tu ništa ne smeta. Dobro je da bar neko priča onako kako meni odgovara. Ukoliko oni tu priču ne nastave da sprovode kada dođu do vlasti, rado ću potražiti neku drugu stranku - a ako shvatim da je nema, neće me ni biti na izborima.

Što se tiče krađe kompjutera, verujem da bi lako mogli da pronađemo ekvivalent u redovima DSS-a, s' tim što bi te kompjutere mogli ladno da pretvorimo u milione evra. To je to manje zlo o kome ja pričam.

Da su Čedi mogli da optuže i izvedu fer suđenje, tako bi i uradili, verujem da bi ga vrlo rado bi ga strpali u ćorku, pa i za tih 15 kompjutera. Ali ne može to baš tek tako. Jedino što su uspeli njegovi neprijatelji je da ga medijski urnišu, i to preko totalno irelevantnih medija za koje normalan čovek ne daje ni 5 para (Press, Kurir). Nažalost, raja voli senzacionalizam i krupne privlačne naslove, pa onda i guta sve te baljezgarije, te se tako kreira javno mnjenje.

Verujem da je pošteni političar ipak moguća kombinacija, mada je jako retka... Ko ovde misli da je Đinđić bio lopovčina? Na mene je taj čovek ostavio samo utisak čoveka sazdanog od ideala.

Ove pozive da se ova tema zatvori smatram za bezvezne. Ako vam se ne raspravlja o ovome, široko vam polje - pustite druge da kažu šta imaju.
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
91.150.120.*



+109 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:36 - pre 203 meseci
Pa ja vidim da sve ide u tom smeru - jer kad god se pominje politika , religija itd znate vec sta hocu da kazem pocinjete sa odlivom pametnijih korisnika sto ES -u svakako nije cilj ! - Zato ovu i slicne teme treba saseci u korenu ! A jos vise se ne mogu nacuditi starijim korisnicima koji imaju 1000- 2000- 8000 postova !? - da razgovaraju uopste na ovakve teme ? Alo Brokeru - znam te kao itekako pametnog coveka - sta uopste raspravljas na ovakve teme ?
 
0

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:38 - pre 203 meseci
Citat:
broker: LDP zagovara nedemokratiju, nasilje, proglasavanje krivaca bez sudjenja i dokaza, saradnju sa kriminalcima i u sustini, njihova osnovna deviza je: cilj opravdava sredstva. Tako cak ni Radikali ne rade.


Broker druže, pa ti i ja kao da živimo u različitim realnostima. Ja smatram da to što si ti gore napisao nema veze sa istinom.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: SNAGA negativnog primera29.07.2007. u 10:46 - pre 203 meseci
Slazem se , dok se ljudi ovde raspravljaju i hvataju za gusu oni tamo lepo zive. Kao sto se i navijaci medjusobno tamane dok sportisti zaradjuju milione. Svrha politike je da gradjani bolje zive. Treba biti realan kada dajete glas nekome i traziti da ispuni ono sto je obecao , ako ne ispuni to sledi kazna na sledecim izborima. Kod nas je to preraslo u nesto drugo. Voleo bih kada bi ljudi kada optuze bilo koga za bilo sta to i argumentuju. Ne zaboravite da smo svi mi sugradjani i da bi trebali da vise postujemo jedni druge kada medjusobno razgovaramo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: SNAGA negativnog primera
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38742 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.