Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093524 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 17:25 - pre 118 meseci

Država traži da redovne platiše RTS uplate još sto evra

VLADA-SRBIJABEOGRAD, 02. avgust 2014, (Njuz) — Vlada Srbije saopštila je danas da su građani koji su godinama plaćali RTS pretplatu iako nisu morali stub na kojem počiva naša država i dodala da svako od njih treba da uplati još sto evra.

U saopštenju se navodi da je ova mera „jasan signal svima da država poštuje građane koji redovno izmiruju svoje obaveze,“ ali i dodaje da su se „tek sad setili da je bila i ona jedna zatezna kamata tačno u visini od sto evra pa ako bi mogli što pre to da uplate bilo bi super.“

Ivan Tasovac, ministar kulture i informisanja, izjavio je za Njuz da je siguran da će „redovne platiše uplatiti još po sto evra iako nema nikakvih posledica ako to ne urade“.

- Primetili smo da su građani koji su redovno plaćali pretplatu nezadovoljni zbog njenog ukidanja i da smatraju da su izigrani. To je istina, ali moram da napomenem da svi oni duguju još sto evra. – objasnio je Tasovac.

- Olakšavajuća okolnost je to što mogu da uplate i u banci, i u pošti, čekovima, na rate, u dinarima, a može i u evrima, nije problem. Objasnio bih vam šta je tačno taj dug, ali iskreno nije toliko bitno, a ionako nikome nije bilo jasno na šta ide novac od TV pretplate. Bitna je suština, a to je da mi kažemo da dugujete sto evra i onda je to tako – rekao je ministar.

Tasovac je poručio da se nada „da će im ovo proći“.

- Na kraju krajeva, ako prođe prođe, ako i ne prođe, nikom ništa – istakao je on.

Soko Sokolović

Viktor Marković

Read more: http://www.njuz.net/drzava-tra...te-jos-sto-evra/#ixzz39RPv308E

http://www.njuz.net/drzava-tra...atise-rts-uplate-jos-sto-evra/
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 17:44 - pre 118 meseci
^Odin D.
Šta se uopšte petljaš u stvari koje ne razumeš?
Moje pravo je da iznosim svoj osnov zašto smatram da ne treba da plaćam TV taksu.

Ti nisi niko i ništa da mi to osporiš.

Uspelo mi je kod prethodnog "zakona" uspeće mi opet.
Na tvoju žalost!

Osim toga, kakve veze ima šta piše u tom "zakonu"?

Tu piše da
Citat:
Visina takse je jedinstvena na celoj teritoriji Republike Srbije i ne može iznositi više od 500,00 dinara.

U nastavku stoji
Citat:
Odluku o usklađivanju visine takse donosi Upravni odbor RTS-a u roku od 15 dana od dana objavljivanja Indeksa potrošačkih cena za mesec septembar

To su dva kontradiktorna stava. Ili se neće primenjivati prvi po kome cena ne može biti veća od 500 dinara, ili se neće primenjivati drugi po kome se cena uskladjuje sa indeksom rasta potrošačkih cena a to je povećanje bar za 10-20% godišnje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 18:05 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney: To su dva kontradiktorna stava. Ili se neće primenjivati prvi po kome cena ne može biti veća od 500 dinara, ili se neće primenjivati drugi po kome se cena uskladjuje sa indeksom rasta potrošačkih cena a to je povećanje bar za 10-20% godišnje.

Logika ti ne funkcioniše najbolje.
Ta dva stava nikako nisu kontradiktorna. Prvi propisuje koliki je maksimum preko koga se ne može, a drugi propisuje kako će se određivati konkretna visina takse (a koja mora biti ispod maksimuma od 500 din.).
To što prvi stav kaže da taksta ne može biti veća od 500 dinara, ne kazuje da mora upravo biti 500 dinara. Može biti i 385,21 dinara, a kako se došlo do 385,21 dinara je predmet drugog stava.

Citat:
hotchimney: ^Odin D.
Šta se uopšte petljaš u stvari koje ne razumeš?
Moje pravo je da iznosim svoj osnov zašto smatram da ne treba da plaćam TV taksu.

Moja pravo je da se petljam u šta god hoću, kao i da iznosim svoje mišljenje o čemu god hoću, pa i o besmislenosti tvojih refleksija o zakonu.

Na prethodnih 20 strana upućuješ narod kako se treba tužakati na sudovima (a čim se tužakaš i pregoniš po sudovima implicitno priznaješ sudove i zakone), a onda počneš da pišeš kako ti ne priznaješ zakone i tumačiš svoja prava na način koji nema veze sa zakonom.

Citat:
hotchimney: Uspelo mi je kod prethodnog "zakona" uspeće mi opet.

To je uspjelo i jedno 3/4 preostalog stanovništva Srbije, među kojima se nalaze i nepismene babe, kao i oni što su tim papirima recimo samo brisali dupe,
tako da uspijeh tvog "pravničkog" pohoda na zakonodavne bedeme svakako nije nešto čime bi se čovjek mogao pohvaliti, kad pogledaš da je to isto
uspjelo mnogima drugima uz nikakav trud, rad i gubljenje vremena na proučavanje zakona i ustava.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 18:34 - pre 118 meseci
Ah, da, vidim da ti je logika veoma jaka strana.

Ako je taksa 450 dinara i porast cena 20% tada će nova taksa biti veća od 500 dinara.
Sve u svemu ili se neće primeniti stav po kome cena ne sme preći 500 dinara ili se neće primeniti stav po kome se cena uskladjuje sa rastom potrošačkih cena.
No kako si ti vrstan logičar ti ćeš naći rešenje i za taj problem.
Biće to nova oblast matematike a naziv će dobiti po tebi.

A za ovo ostalo što si napisao šta da ti kažem?

Pišeš o nekakvom tužakanju. Kome sam ja rekao da tuži bilo koga u vezi RTS pretplate?

Gde sam napisao da ne priznajem zakon? To je tvoja floskula i sada se ti na tu floskulu pozivaš kao dokaz. Pffff.

Zaista si vrstan u logici.

Citat:
kad pogledaš da je to isto uspjelo mnogima drugima uz nikakav trud

Nije baš tako. Očigledno ne znaš šta se dogadja u Srbiji.
Ne znaš ko plaća pretplatu.
Ne znaš ko ne plaća pretplatu.
Ne znaš kako je tekao talas otpora RTS pretplati.

Ja to znam.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 18:51 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney: Ah, da, vidim da ti je logika veoma jaka strana.

Ako je taksa 450 dinara i porast cena 20% tada će nova taksa biti veća od 500 dinara.
Sve u svemu ili se neće primeniti stav po kome cena ne sme preći 500 dinara ili se neće primeniti stav po kome se cena uskladjuje sa rastom potrošačkih cena.

Ti si stvarno nesposoban da razumiješ osnovne rečenične iskaze :(

Pročitaj ovo što si citirao pažljivo, 100-njak puta:

Citat:
Odluku o usklađivanju visine takse donosi Upravni odbor RTS-a u roku od 15 dana od dana objavljivanja Indeksa potrošačkih cena za mesec septembar

Dakle, visina takse se usklađuje u roku od 15 dana od dana objavljivanja Indeksa potrošački cena...
Stav govori kada će se vršiti usklađivanje visine takse, a ne za koliko.

Citat:
hotchimney:
Nije baš tako. Očigledno ne znaš šta se dogadja u Srbiji.
Ne znaš ko plaća pretplatu.
Ne znaš ko ne plaća pretplatu.
Ne znaš kako je tekao talas otpora RTS pretplati.

Ja to znam.

A znaš li gdje je Betmenova pećina?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 20:12 - pre 118 meseci
Hm, i dalje ti ne ide matematika.
Ako je povećanje cena 20% sledi da se taksa mora povećati za 20%.
Inače nisu uskladjeni.

Šta bi sa onim tvojim tvrdjenjima o nepriznavanju zakona? Od toga si odustao?

A taj Betmen je izmišljen lik, zar ne?
Mi ovde razgovaramo o realnim ljudima i njihovim problemima.
Ali ne ljutimo se na tebe.
Vidimo da si zalutao...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 20:31 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney: Hm, i dalje ti ne ide matematika.
Ako je povećanje cena 20% sledi da se taksa mora povećati za 20%.
Inače nisu uskladjeni.

Ne znam odakle ti ideja da faktor usklađenosti mora biti baš 1:1 ?!
Što ne bi bio 1:10, ili npr. 1:18?

Ah da, vjerovatno je i to nešto što samo ti znaš, a niko drugi nema pojma,
i svi ti vjerujemo da ti znaš, jer si nas maestralno ubijedio:

Citat:
hotchimney: Ja to znam.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.08.2014. u 23:22 - pre 118 meseci
U nedostatku "nepriznavanja" počeo si da miksuješ moje različite poruke o različitim pojavama.
Drugim rečima mešaš babe i žabe.

Shvatanje matematike po kome bi "uskladjivanje" bilo 1:10 ili 1:18 je tvoj izum.
Koji sada pokušavaš da podmetneš drugima:
Citat:
Odin D.

Ah da, vjerovatno je i to nešto što samo ti znaš, a niko drugi nema pojma

Ne mogu ja da znam da je uskladjivanje 1:10 i 1:18 jer je to tvoja matematika koju niko ovde nije prezentovao.
U stvari, tačno je da je i to nešto što samo ti znaš, a niko drugi nema pojma.
Ponovo svoje izmišljotine proglašavaš činjenicom.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 00:14 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney: U nedostatku "nepriznavanja"

Jedini nedostatak ovdje je taj da ti nisi objasnio odakle ti ova pretpostavka:

Citat:
hotchimney: Ako je povećanje cena 20% sledi da se taksa mora povećati za 20%.


Iz teksta predloga zakona koga si sam ti citirao nikako se ne može izvesti takav zaključak.
Probaj objasniti ako možeš kako si ga ti izveo.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 00:43 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.:

Jedini nedostatak ovdje je taj da ti nisi objasnio odakle ti ova pretpostavka:

Ne, nego su nedostatci u tvom neargumentovanom pripisivanju tvojih izmišljotina drugima:
Citat:
Odin D.:
Na prethodnih 20 strana upućuješ narod kako se treba tužakati na sudovima (a čim se tužakaš i pregoniš po sudovima implicitno priznaješ sudove i zakone), a onda počneš da pišeš kako ti ne priznaješ zakone i tumačiš svoja prava na način koji nema veze sa zakonom.

Ništa ja nisam od toga napisao. Sve su tvoje izmišljotine.
Čak mojih poruka uopšte nema na "prethodnih 20 strana". Već mnogo manje.

Pričaš o nekakvih 1:10 i 1:18 iako se to nigde na pominje.
S tobom se ne može ozbiljno razgovarati.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 02:05 - pre 118 meseci
Sve greške svoje navedene priznajem, tako da sad možemo preći preko toga i pozabaviti se ostalim.

Dakle, odakle ova tvrdnje:

Citat:
hotchimney: Ako je taksa 450 dinara i porast cena 20% tada će nova taksa biti veća od 500 dinara.

Citat:
hotchimney: Ako je povećanje cena 20% sledi da se taksa mora povećati za 20%.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 08:03 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.

Da li si ti pročitao ono što si sam postavio:

Citat:
Obveznik plaćanja takse
Član 38.
Obveznik plaćanja takse je svako fizičko i pravno lice koje je korisnik merila električne energije po stambenoj jedinici, odnosno poslovnom prostoru.


Dakle, da bi bio u obavezi da plaćaš taksu ne moraš da imaš običan tv, ne moraš ni digitalni, ne moraš ni da gledaš RTS - dovoljno je samo da si korisnik električne energije, a ništa od toga što ti navodiš u svoju odbranu te po zakonu ne oslobađa pretplate.

Može te osloboditi jedino ono što je navedeno u članu 42, ali kao što rekoh, to čime se ti opravdavaš nema veze sa onim što piše u članu 42.

Tako da, kao što i rekoh, dolazimo do situacije: da li ti priznaješ ili ne priznaješ zakon?

Stvarno nisam stručnjak za ustav ali ovo mi deluje malko neustavno.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 08:09 - pre 118 meseci
Usklađivanje s indeksom potrošačkih cena
Citat:
Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalne politike utvrdilo je polovinom ovog meseca novi cenzus za ostvarivanje prava na dečji dodatak. Od 1. januara ove godine cenzus iznosi 7.730 dinara po članu, a u uvećanom iznosu 9.276 dinara.

9276 - 7730 = 1546
1546 / 7730 = 0.2
0.2 x 100% = 20%
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 13:59 - pre 118 meseci
Znači, guglao si dok nisi našao negdje dva neka broja koja se razlikuju za 20% :) da bi "dokazao" glupost.
Za ne povjerovati :)

Ok, znači index potrošačkih cijena je po tebi, u vreme ove vijesti koju si linkovao, bio 20%.

Možeš li objasniti zašto se taj tvoj index razlikuje od zvaničnog državnog, po kome bi valjda država trebala da računa svoje namete:




Ovdje se mogu provjeriti indexi i za sve ostale mjesece i godine, i apsolutno nijedan nije 20%:
http://www.cekos.rs/statistika...otro%C5%A1a%C4%8Dkih-cena/2013

Jel' i ta misterija nešto što spada u kategoriju:
Citat:
Ja to znam.

a mi kao treba da vjerujemo?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 15:10 - pre 118 meseci
Ko je pisao gluposti vidi se iz sledećeg niza poruka:
Citat:
Odin D.:

Na prethodnih 20 strana upućuješ narod kako se treba tužakati na sudovima (a čim se tužakaš i pregoniš po sudovima implicitno priznaješ sudove i zakone), a onda počneš da pišeš kako ti ne priznaješ zakone i tumačiš svoja prava na način koji nema veze sa zakonom.

Citat:
Odin D.:

Što ne bi bio 1:10, ili npr. 1:18?

Citat:
Odin D.:

Sve greške svoje navedene priznajem

Priznao si greške ali ipak ostaješ pri "gluposti". Ti si neozbiljan.

Drugo, odmah javi minstarstvu da ispravi povećanje cenzusa.

Treće, osporavao si da bi povećanje moglo biti 20%.

Dobio si ga.

I šta se sada ljutiš?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 15:20 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney: Treće, osporavao si da bi povećanje moglo biti 20%.

Dobio si ga.


Ne, ja uopšte to nisam osporavo, ja sam odgovarao na tvoju tezu o vezi 1:1 između povećanja cijena i indeksa potrošačkih cijena.
Može povećanje biti i 300%, ali nadao sam se da nisi toliko glup da ti se mora crtati u boji da se od tebe tražilo
da pokažeš direktnu vezu 1:1 (za koju si tvrdio da je upravo takva i o čemu si prdio u zadnjih x poruka) između
tog povećanja i indeksa potrošačkih cijena, a ne da nešto ne može poskupiti za 20%, 27%, 123.45%, 76.11%,
0.6% ili za bilo koji drugi postotak.
Očigledno sam se uzalud nadao.

Umjesto toga, ti si našao primjer koji upravo pokazuje suprotno od onoga što si pokušao da podmetneš,
i umjesto da se koriguješ (ili pokušaš nekako dokazati to što si tvrdio) ti počinješ prditi na drugu rupu.

Daljnja rasprava sa tobom na debilnom nivou na koju pokušavaš da je odvučeš, me ne interesuje,
ali ću nastaviti da ukazujem na budalaštine koje pišeš.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 15:33 - pre 118 meseci
Citat:
dule_ns:
Citat:
Odin D.

Da li si ti pročitao ono što si sam postavio:

Citat:
Obveznik plaćanja takse
Član 38.
Obveznik plaćanja takse je svako fizičko i pravno lice koje je korisnik merila električne energije po stambenoj jedinici, odnosno poslovnom prostoru.


Dakle, da bi bio u obavezi da plaćaš taksu ne moraš da imaš običan tv, ne moraš ni digitalni, ne moraš ni da gledaš RTS - dovoljno je samo da si korisnik električne energije, a ništa od toga što ti navodiš u svoju odbranu te po zakonu ne oslobađa pretplate.

Može te osloboditi jedino ono što je navedeno u članu 42, ali kao što rekoh, to čime se ti opravdavaš nema veze sa onim što piše u članu 42.

Tako da, kao što i rekoh, dolazimo do situacije: da li ti priznaješ ili ne priznaješ zakon?

Stvarno nisam stručnjak za ustav ali ovo mi deluje malko neustavno.

Naravno da nije u skladu sa ustavom , kao ni sa zakonom o obligacionim odnosima i jos nekim zakonskim/podzakonskim aktima , opet idu na APP i opet ce im naplata biti kao i sad
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.08.2014. u 16:41 - pre 118 meseci
Citat:
Odin D.:

Ne, ja uopšte to nisam osporavo

OK, ako nisi osporavao, daljnja rasprava sa tobom na debilnom nivou na koju pokušavaš da je odvučeš, me ne interesuje, ali ću nastaviti da ukazujem na budalaštine koje pišeš.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.08.2014. u 07:22 - pre 118 meseci
Citat:
hotchimney:

Uspelo mi je kod prethodnog "zakona" uspeće mi opet.
Na tvoju žalost!

Osim toga, kakve veze ima šta piše u tom "zakonu"?


Nemam stvarno pojma šta subjektivno osećaš da ti je "uspelo", tvoje je demokratsko pravo da bilo koji događaj u ovoj ili bilo kojoj drugoj galaksiji oceniš ličnim uspehom, ali objektivno gledajući... onaj ko nije plaćao pretplatu (da kažemo 75% stanovništva) neće biti kažnjen na bilo koji način, dok onima koji su redovno plaćali pretplatu (da kažemo 25% stanovništva) novac nikada neće biti refundiran.

Po ko zna koji put u bližoj i daljoj istoriji Srbije je izabrano ubedljivo najgluplje rešenje - koje, u konkretnom slučaju, samo svedoči da vlast u Srbiji koja je na prethodnim izborima dobila legendarno apsolutnu podršku birača nije u stanju ni da identifikuje probleme, a ne da priđe situaciji da ih uspešno rešava...

Ova "puj pike ne važi" "zamena" "pretplate" "taksom" je, na duže staze, samo jedna u beskonačnom nizu činjenica koje uspešno obesmišljavaju bilo kakva plaćanja bilo čega "državi" Srbiji po bilo kom osnovu: ništa nemoj da plaćaš, čekaj da se dugovi nagomilaju, pa kad situacija dođe u poslednju fazu u kojoj bi objektivno mogao na*ebati, zamaši nekim kešom i ne da nećeš na*ebati, nego ćeš dobiti i popust na dug, a možda/verovatno ceo slučaj zastari i ne platiš ni dinara - oni malobrojni koji redovno plaćaju su na*ebali, a da toga verovatno i nisu svesni. Ukoliko gradiš kuću, nemoj tražiti niti jednu jedinu dozvolu, gradi pametno i brzo i doćićeš u povoljnu poziciju da si uštedeo brdo keša dok ti Velja Ilić nudi legalizaciju za 1 dinar - na*ebao je onaj ko je sve radio legalno. Ukoliko imaš ambiciju da postaneš doktor nauka, preseli se u anus neke bitange na vlasti i preko noći ćeš postati doktor nauka i/ili šta god da ti padne na pamet - na*ebavaju hirurzi i profesori univerziteta koji su poštenim radom stigli do svojih titula i statusa "solidarnih" poreskih obveznika umesto da su zapalili preko kad je bilo vreme.

Ovde se postavlja drugo pitanje: ima li u Stradiji kraja obesmišljavanju zakona, institucija, titula, ekonomije, prava, života, činjenica, argumenata, logike, razloga usled kojih države i zajednice bilo koje vrste uopšte postoje ili je to beskonačna priča?

Ja mislim da je to beskonačna priča u Stradiji u kojoj se čitave generacije ljudi rađaju i umiru.

Čitao sam skoro neke statistike vezane za % stanovništva koji se švercuje po javnom prevozu i/ili zloupotrebljava socijalnu pomoć po razvijenim državama itd. i ovaj procenat se gotovo uvek vrti u rasponu od 3% do 5% populacije - što znači da 95% do 97% stanovništva razvijenih država, dobrovoljno i/ili usled primoravanja/motivisanja od strane sistema, tera u jednom smeru što se tiče zakona, propisa, poreza, obaveza, dok preostalih 3% do 5% pokušava da vrda na kraju balade obavezno se ispostavi vrlo neuspešno po principu "preko preče naokolo bliže".

"Zamena" "pretplate" "taksom" u Srbiji je samo još jedan korak ka stvaranju tog stanja da 3% do 5% stanovništva plaća svoje obaveze i poštuje zakone dok će 95% do 97% stanovništva pokušavati na sve načine da vara, izigrava svoje obaveze, ne plaća račune i poreze, krši zakone itd. a pod takvim okolnostima treba biti srećan ukoliko ispred pećine u kojoj "živiš" postoji bilo kakva džada po kojoj možeš da prošetaš malo po lepom vremenu i protegneš noge bez da ti ih neko odseče mačetom - kakva crna poređenja sa Austrijom, pobogu ljudi...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.08.2014. u 11:57 - pre 118 meseci
Ovde se svako malo počne
Citat:
Odin D.:

prditi

o stvarima koje blage veze nemaju sa temom.
Bez ikakvog osnova ubacuje se priča o
Citat:
Hank:

bližoj i daljoj istoriji Srbije

iako je tema o konkretnom problemu u sadašnjosti.
Ako imaš
Citat:
Hank:

ambiciju da postaneš doktor nauka

to može biti predsmet neke druge teme a ne teme o TV taksi jer ovde ljudi traže načine da se oslobode od iste a ne da doktoriraju.

Ukoliko se pokušate osloboditi TV takse pričom o tome kako
Citat:
Hank:

čitave generacije ljudi rađaju i umiru

onda se postavlja pitanje kako TV taksa može imati toliki uticaj na stanovništvo?

Posebno tema nije o statistikama
Citat:
Hank:

% stanovništva koji se švercuje po javnom prevozu i/ili zloupotrebljava socijalnu pomoć

već o TV pretplati koja je preinačena u taksu.


Citat:
Hank:

dok će 95% do 97% stanovništva pokušavati na sve načine da vara, izigrava svoje obaveze, ne plaća račune i poreze, krši zakone itd.

Ubacio si se u pogrešnu temu.
Ovde se traže pravno valjani razlozi za oslobadjanje od TV pretplate/takse.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093524 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.