Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093309 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 18:56 - pre 99 meseci
Zalba na izvrsenje pa onda na sudu potezanje pitanja osnovanosti dugovanja , zakonitosti naplate pretplate , krsenja ugovora i sl ?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 19:15 - pre 99 meseci
Citat:
bakara:
Mislim da to nece moci tako...
Nisam jos dobio racun ali koliko vidim ovde je taxa iskazana kao deo cene el. energije.
Znaci nesto poput akcize, i cini ukupnu cenu proizvoda, sl. kao kod cene goriva.

Znaci ne verujem da mozes da platis deo cene i da se to smatra placenim.

Voleo bih da nisam u pravu.

Jesi u pravu.Bez zaludjivanj,kao necu da platim ili manje cu za 150 rsd itd.

RTS dobija lovu od EPSa,dugije se EPSu za struju.Zavrsena prica,dobro smisljena.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 19:41 - pre 99 meseci
Kazem, nisam jos dobio racun, ali koliko vidim od ostalih, TV taksa cini deo cene el. energije, i (na zalost) ne vidim kako moze da se ne plati.

Za ove koji ne kapiraju:
To je kao kada bi natocio gorivo na pumpi i rekao da hoces da platis gorivo bez akcize.

Ovo jedino na sudu moze da se skine svima, indivudalno nema sanse.

btw, do kada se ovaj mesec placa racun za struju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 19:51 - pre 99 meseci
Do 29. I nema veze s akcizama jer je eksplicitno navedeno da ne ulazi u osnovicu za obracun akcize i PDV-a.
Dakle taksa je protivna zakonu o javnim medijskim servisima (tamo se pominje 12 uplatnica koje dostavlja RTS a ne EPS) , zakonu o obligacionim odnosima , zakonu o zastiti potrosaca tj. u skladu je samo sam sa samim sobom.
Citat:
Lavlja_Jazbina:
RTS dobija lovu od EPSa,dugije se EPSu za struju.Zavrsena prica,dobro smisljena.

Na osnovu cega , kafanskog dogovora direktora EPS-a i RTS-a ?
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 20:19 - pre 99 meseci
Na osnovu izmenjenog zakona o naplati takse ta RTS, kojim su izmenili prethodni način naplate!
Hotchimney i bakara su u pravu, osnovni sudovi kad dođe do suđenja sudiće po zakonu koji kaže kako kaže i tu neplatiše gube, međutim ustavni sud je jedini koji može da kaže da način naplate je nezakonit i neustavan, ja se spremam da podnesem tužbu ustavnom sudu, pokušavam da povežem konce za tužbu ustavnom sudu u smislu kršenja ustava i zakona i nemam nameru da plaćam tih 150 din, pisaću i zaštitniku građanina, hoću da ih testiram dokle će ići, lično mislim da što veći broj ljudi budu to radili veća je šansa do ovo padne samo od sebe, imam neki osećaj da će pred izbore ili nakon njih sud malo početi da se izjašnjava kako je oduvek i trebao, a ne da čeka mig njegovovog božanstva! Kad njegovo božanstvo se bude prevelo u red običnih smrtnika, ovi bi mogli malo da se okuraže, a počelo je...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 20:54 - pre 99 meseci
Ne postoji izmenjen zakon o naplati takse , postoji zakon o javnim medijskim servisima (od prosle godine , gde pise da je taksa <=500 din i da RTS duzan da dostavi 12 uplatnica za placanje iste) i zakon o privremenom uređivanju načina naplate takse za javni medijski servis (od prosle godine , gde pise da taksu naplacuju snabdevaci el. energije) koji nisu u skladu jedan s drugim (a ni s jos nekoliko zakona)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 21:12 - pre 99 meseci
Ne mozes jednim zakonom menjati drugi.
Ili prvi ukines pa doneses novi ili doneses izmene prvog zakona ...
A ni prvi nije u skladu s zakonima o obligacionim odnosima i zastiti potrosaca

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 23.02.2016. u 22:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 21:14 - pre 99 meseci
http://www.parlament.gov.rs/up.../zakoni/2015/3520-15%20lat.pdf

Izvinjenje zbog prethodnog posta, nije mi dao da izmenim, kopirano sa pdf fajla pa je onako bezveze.

Citat:
Ne mozes jednim zakonom menjati drugi.
Ili prvi ukines pa doneses novi ili doneses izmene prvog zakona ...


E to je već priča za ustavni sud...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 21:25 - pre 99 meseci
Nije , za ustavni je pitanje da li je u skladu s ustavom i ostalim zakonima ali nema dileme da svaki vazi za sebe tj. da jedan ne moze da menja drugi ...
A ovo http://www.slglasnik.info/sr/1...avnim-medijskim-servisima.html je jedina izmena ovog http://www.paragraf.rs/propisi...avnim_medijskim_servisima.html zakona (clan 41 se odnosi na naplatu a on nije promenjen).
A taj privremeni je skroz nesto drugo
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 22:01 - pre 99 meseci
Na osnovu svojih nadležnosti ustavni sud bi trebao sam da se oglasi, s obzirom da se drži ,,politike ne diranja u njegovu mudrost'' on to sam neće, ali će morati kad neko podnese zahtev za ocenu ustavnosti, taj neko možemo biti samo mi, makar i upravi vodovoda ;-)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 22:05 - pre 99 meseci
I prosli put ih je neko cimao pa su se proglasili nenadleznim ili tako nesto ...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 22:40 - pre 99 meseci
I Drašković (srušiću TV Bastilju)
i Vučić (ukinuću TV pretpatu)
su karijeru gradili na nepopularnosti televizije.

A kad se dočepaju vlasti
vade džigericu gradjanima.

Izbori su pred vratima
znate za koga nećete glasati.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 23:21 - pre 99 meseci
Meni se čini da ipak nismo rasčistili sa izuzećem onih 150 din iz eps-ovog računa. U kakvoj je vezi obligacioni odnos i taksa. Mudrac je lepo rekao da nema isključenja struje zbog tv takse. Imamo li ovde boljeg pravnika od njega da ovo lepo izdefiniše, pa da postupamo po tome. Onaj pametni čovet iz uprave rts, koji kaže da je sve ovo on smislio, sigurno prati ovu našu diskusiju i misli kako je prevario celu naciju na neoboriv način! Hajde to da malo protresemo bolje!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2016. u 23:23 - pre 99 meseci
Citat:
hotchimney:
I Drašković (srušiću TV Bastilju)
i Vučić (ukinuću TV pretpatu)
su karijeru gradili na nepopularnosti televizije.

A kad se dočepaju vlasti
vade džigericu gradjanima.

Izbori su pred vratima
znate za koga nećete glasati.


Za Draškovića?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 05:00 - pre 99 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Do 29. I nema veze s akcizama jer je eksplicitno navedeno da ne ulazi u osnovicu za obracun akcize i PDV-a.
Dakle taksa je protivna zakonu o javnim medijskim servisima (tamo se pominje 12 uplatnica koje dostavlja RTS a ne EPS) , zakonu o obligacionim odnosima , zakonu o zastiti potrosaca tj. u skladu je samo sam sa samim sobom.
Citat:
Lavlja_Jazbina:
RTS dobija lovu od EPSa,dugije se EPSu za struju.Zavrsena prica,dobro smisljena.

Na osnovu cega , kafanskog dogovora direktora EPS-a i RTS-a ?

Vidi,tebi objasnjavati je kao da konju kazes da se sam potkuje.

Citat:
Nameta za javne servise mogu da se oslobode samo hranitelji porodice i samci - pod uslovom da su slepi, gluvi ili da koriste socijalnu pomoć

BEOGRAD - Vlasnici više brojila, na primer u stanu, vikendici i garaži, ali i slepi, gluvi ili invalidi moraće da plaćaju pretplatu za javni servis u svakom od objekata - po 150 dinara, osim ako nisu samci ili hranitelji višečlane porodice.

Tako je propisano u Zakonu o javnim medijskim servisima, koji je od 1. januara ove godine ponovo uveo plaćanje obavezne pretplate za Radio-televiziju Srbije i Radio-televiziju Vojvodine.

Tako je sada preduslov za sve koji žele da budu oslobođeni TV takse, pa i za slepe, gluve, invalide, korisnike socijalne pomoći, penzionere s minimalnom penzijom i one sa više brojila, da su samci ili hranitelji višečlane porodice.

Ovaj uslov dosad nije postojao, pa je sada sužena mogućnost da neko bude oslobođen pretplate.

Kuriru se ovih dana javljaju građani jer nisu oslobođeni TV takse na januarskim računima za struju. Mnogi su se nadali da će biti oslobođeni zbog toga što se na njihovo ime vodi više brojila, ali to se neće desiti.


 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 10:23 - pre 99 meseci
Info iz EPS-a:
“Što se tiče takse za javni medijski servis, ona ima gotovo identičan status kao i npr. PDV, tako da nije moguće ostvariti popust bez njenog plaćanja, do trenutka dok Vas oslobode na osnovu odluke RTS-a (ako imate potrebne uslove).”
Tako oni to vide, ne upuštajući se u pravne “rupe”.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 13:17 - pre 99 meseci
To je vec bilo jasno jer se popust obracunava na osnovu (potpuno) placenog prethodnog racuna.
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Vidi,tebi objasnjavati je kao da konju kazes da se sam potkuje.

Citat:
Nameta za javne servise mogu da se oslobode samo hranitelji porodice i samci - pod uslovom da su slepi, gluvi ili da koriste socijalnu pomoć

BEOGRAD - Vlasnici više brojila, na primer u stanu, vikendici i garaži, ali i slepi, gluvi ili invalidi moraće da plaćaju pretplatu za javni servis u svakom od objekata - po 150 dinara, osim ako nisu samci ili hranitelji višečlane porodice.

Tako je propisano u Zakonu o javnim medijskim servisima, koji je od 1. januara ove godine ponovo uveo plaćanje obavezne pretplate za Radio-televiziju Srbije i Radio-televiziju Vojvodine.

Tako je sada preduslov za sve koji žele da budu oslobođeni TV takse, pa i za slepe, gluve, invalide, korisnike socijalne pomoći, penzionere s minimalnom penzijom i one sa više brojila, da su samci ili hranitelji višečlane porodice.

Ovaj uslov dosad nije postojao, pa je sada sužena mogućnost da neko bude oslobođen pretplate.

Kuriru se ovih dana javljaju građani jer nisu oslobođeni TV takse na januarskim računima za struju. Mnogi su se nadali da će biti oslobođeni zbog toga što se na njihovo ime vodi više brojila, ali to se neće desiti.



Mene ne interesuje zvanicno oslobadjanje takse (kao sto me ni prosli put nije zanimalo) vec zakonitost same naplate (koja je jos manja nego prosli put) posto cu se samoosloboditi
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 14:05 - pre 99 meseci
Bilo bi zanimljivo da čujemo kako ćeš se "samoosloboditi" od RTV takse
imajući na umu
da će ti ukinuti popust 5%
i da će te "pravni sistem" ganjati za dug električne energije?
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 14:10 - pre 99 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:....Mene ne interesuje zvanicno oslobadjanje takse (kao sto me ni prosli put nije zanimalo) vec zakonitost same naplate (koja je jos manja nego prosli put) posto cu se samoosloboditi

Pa o tome ja stalno govorim, ali se slabo čitaju prethodni postovi. Ja sam sa prošli put sam oslobodio. Nezakonitost je sada još veća. Ali mi treba po malo i pravna pomoć i redosled radnji.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2016. u 14:14 - pre 99 meseci
Šta kaže zakon o taksama? Sudske takse, opštinske takse, porezi... Gde je tu naveden EPS?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093309 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.