Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088120 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika17.06.2014. u 23:03 - pre 119 meseci
RTS-u i ne treba da bude cilj "da oni koji ne plaćaju ne gledaju", već treba da im bude cilj da oni koji nisu zainteresovani da se zainteresuju. Kad se RTV pretplata stavi u taj kontekst onda će se štošta promeniti.

Inače kad se pogleda visina RTV pretplate može se uočiti da je RTS pretplata medju najvišima u Evropi u odnosu na broj emitovanih programa (kvalitet da ne pominjem).

Visina RTS pretplate 12*500=6000 din., 6000/115=52.18€.

U Ujedinjenom Kraljevstvu €170.28
Nemačka €215.76
A Italija samo €113.50
Da ne pričamo da je standard života u navedenim državama kao bajka u odnosu na Srbiju.
Broj TV kanala u tim državama je na desetine, uključujući informativne, sportske, filmske i zabavne itd.

Poredjenjem Srbije sa sličnim državama vidi se da je RTS preplata zaista visoka.
Albanija €5.81 (godišnje)

Rumunija je nešto skuplja €11.27, ali imaju veći broj kanala.

Neke države u Evropskoj Uniji uopšte ne naplaćuju RTV pretplatu
Španija, Portugalija, Holandija, Madjarska...

Dakle, ne stoji ni argument žuća da je RTV pretplata Evropska. Mislim, kad su se dočepali vlasti postala im je "civilizacijska" pa su korbačem počeli da uteruju RTV pretplatu a dok nisu bili na vlasti bila im je "TV Bastilja".

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 03:06 - pre 119 meseci
TV pretplata je ionako na dobrovoljnoj bazi.
Nema razloga uzbuđivati se oko neobavezujućih zakona.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 06:58 - pre 119 meseci
Pa i nije baš tako. Mnogi ljudi su maltretirani po sudovima. Zastrašivanje gradjana je stalno prisutno. Pominju se privatni izvršitelji. Oni kojui su 15 godina huškali na rat, zločin i krvoproliće su dobro ispekli zanat i znaju kako da to primenjuju u praksi. Orvelovska predvidjanja su se ostvarila.

Čak i ako bi se ukinula RTS pretplata i RTS prešao na finansiranje iz budžeta ni to nije odgovarajuće rešenje. Jedino pravo rešenje je zasnivanje pretplatničkog odnosa na dobrovoljnoj osnovi i kao drugi izvor prihoda ekonomsko-propagandni program.

Sistem rada na "državnoj" televiziji (i radiju) se uvek degradira na poslušničko serviranje saopštenja partijskih sekretara. Nikad tu neće biti objektivnog novinarstva.
U stvari nema nigde objektivnog novinarstva ako država učestvuje u finansiranju. Dovoljno je pogledati informativne programe "demokratskih" država i lako ćete prepoznati sistem poslušnika kojima je osnovni zadatak da šire hvalospeve vladajućim državnicima i aktuelnoj politici. Od toga nisu imuni ni Italija, Nemačka, Britanija itd.
Možete pratiti DW na primer. DW se pretvorio u sistem hvalospeva Nemačkoj i Evropskoj Uniji. O Nemačkoj i Evropskoj Uniji i životu njihovih gradjana se pričaju bajke. Sa druge strane se gradjani drugih država prikazuju kao ubogi, dobri ali po pravilu zaostali. Ne samo ekonomski, već se montiranjem TV materijala prikazuju kao nekakva niža rasa u odnosu na one "civilizovane".
Sve u svemu "državno novinarstvo" je rak rana svuda a RTS je posebna epopeja neobjektivnog novinarstva.

Dalje, ako postoji finansiranje RTV sistema iz državnog budžeta i/ili (zakonski?) obavezne RTV pretplate onda bi svi morali da imaju pravo da učestvuju u formiranju RTV programa. I naravno da budu plaćeni za te aktivnosti.
To bi značilo ukidanje stalnog zaposlenja na RTV sistemima. Svi gradjani, sposobni za rad, bi po nekom ključu morali da imaju mogućnost da učestvuju u radu RTV sistema i da za to budu plaćeni.

Neko će reći da bi to vodilo u haos.

Pa zar već nemamo haos besmislenih i očajnih "Žikinih šarenica", "vi i Mira Adanji-Polak", "ljubavi na seoski način", "baba koje se češljaju", "slagalica", "jutarnjih programa", "hronika"... A partijska stoka defiluje i defiluje. Sve te rage treba jednom zauvek ukloniti.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 07:57 - pre 119 meseci
Da im je program kao na RTV Vojvodina, plaćao bih im pretplatu, naravno, ne 500 dinara, ali 100 - 200 bih im plaćao.

Sa ovakvim "programom" što imaju, oni meni treba da plaćaju nadoknadu za duševni bol svaki put kada slučajno zakačim na njihov kanal.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 08:27 - pre 119 meseci
Citat:
shadow-bg:
To mi izaslo danas na FB da je jedna firma dobila pre par dana. To mi deluje na te nove uplatnice. A kao nece do 2016. :)


Nije, to je faktura koje dobijaju firme za, pretplatu. Doduše, ja nisam dobio za poslednja dva meseca, iz ovoga vidim da drugima još stižu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 08:28 - pre 119 meseci
^bachi

To što ti hoćeš poznato je kao Pay-per-view (PPV) servis. Možeš gledati ne samo pojedine programe već tačno one emisije koje te zanimaju i platiti samo to što poručiš. Baš kao što poručiš pizza i platiš kad ti donesu.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 08:44 - pre 119 meseci
Radi se o cistoj represiji sistema i pljacki naroda. TV pretplatu ne placati, pa makar bila 5 dinara. Istina je na nasoj strani - "javni servis" radi iskljucivo u interesu vladajuce partije i okolne kamarile, tako je bilo i tako ce ostati. Ne budite ovce!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 15:37 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney: Pa i nije baš tako. Mnogi ljudi su maltretirani po sudovima.

Pa maltretirani su oni koji su odlučili da budu maltretirani.

U proteklih ne znam koliko godina na ovoj temi, nekoliko puta sam morao objašanjavati (jer ljudi zaboravljaju) da se ne treba petljati sa sudovima, i kako će proći ako se petljaju.
Neki su ovdje izigravali nekakve advokate i nagovarali druge da se parniče, ili i sami išli da se bave tim zaludnim poslovima i sl.
Uglavnom su se samo nervirali, gubili vreme, dragocjeni život trošili na neprijatne stvari i na kraju sve zalud, a ako je neko nešto i dobio u smislu umanjenja duga ili otpisavanja - to je nesrazmjeno malo sa vrednošću svojih živaca i dana svog života koje su na to slupali.

Sve što treba je potpuno ignorisati kojekakve dopise, a ako se ne može oteti želji da se na njih odgovara - onda bar trebaju biti humoristični i čovjeku zabavni (ima negdje ranije na temi kako se to radi), a to isključuje čitanje zakona i odgovaranje na besmislene optužbe nekvalifikovanih imbecila koji su se uguzili u pravničke službe RTS-a, kao i retardiranih djelioca "pravde" koji rade po nalozima, a ne po zakonima.

To ionako nema nikakve druge posljedice osim periodičnog pristizanja nekog smeća u poštansko sanduče iz RTS-a ili iz suda, a kojim se po volji može brisati dupe ili potpirivati vatra u šporetu.

Period amnestiranja dužnika (ne samo za RTS, nego i za štošta drugo) je prilično kratak, mnogo kraći nego što je npr. potrebno sudu da završi jednu prosječno jednostavnu parnicu, tako da će vas prije sustići opšta amnestija nego presuda suda.
A presuda, ako kojim slučajem i ako stigne prije sledećeg talasa amnestiranja (što se može desiti isključivo tvojom zaslugom - npr. prizano si krivicu/dug u cjelosti već na prvoj parnici i insistirao na maksimalnoj kazni za sebe) - opet nije obavezujuća i opet se bazira na dobrovoljnoj bazi.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 15:57 - pre 119 meseci
Hm, ti savetuješ da se ne odgovori ni na kakav papir.
U tom slučaju si sam sebi potpisao kaznu.
Koliko čitam nekima stižu zabrane na platu jer nisu reagovali. Tako da ne znam da li je to dobar metod išta bolji od nestručnog izigravanja advokata. U tom smislu da te pitam: da li znaš za stručnog advokata a da deluje u Srbiji?

Što se mene tiče ja sam im odgovorio već kad su mi prvi put pripretili. Nikad više mi nisu pretili a računi se gomilaju i gomilaju. A u avgustu se otpisuju i otpisuju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 16:21 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney: Hm, ti savetuješ da se ne odgovori ni na kakav papir.
U tom slučaju si sam sebi potpisao kaznu.

Ma koga to briga?! Možeš potpisati i smrtnu presudu kad niti tvoj potpis ima neku vrednosti niti ta presuda ima neku vrednost. To je sve sprdijancija.

Citat:
hotchimney: Koliko čitam nekima stižu zabrane na platu jer nisu reagovali.

To su sve urbani mitovi i legende. Nađi mi jednog jedinog iks ipsilona imenom i prezimenom da vidimo neki listing plate na kome mu je to odbijeno od plate.

Citat:
hotchimney: U tom smislu da te pitam: da li znaš za stručnog advokata a da deluje u Srbiji?

Znam neke koji su stručni za djelovanje u Srbiji, a sad da li su stručni uopšteno - ne znam, a ne znam ni zašta će ti takav.

Citat:
hotchimney: Što se mene tiče ja sam im odgovorio već kad su mi prvi put pripretili. Nikad više mi nisu pretili

To vjerovatno nema nikakve veze sa tvojim odgovorom, već sa time da neki Čvarkov, Torbica i Boškić "rade" "punom parom" na tvom predmetu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 16:48 - pre 119 meseci
Znam bar jednog čoveka kome su oteli nešto novaca. Imao sam originalne dokumente. Ako ih je falsifikovaop svaka mu čast. Koliko se sećam oko 20000 mu je presudjeno ali su mu zdipili samo deo. Mogli su jer su došli do nekog računa na kom je imao novac. Imovinu mu nisu plenili. Ime i prezime se ne iznosi na forumu. Da nisam znao za taj slučaj verovatno ni ja ne bih reagovao. Ali eto - znao sam, 3 dana je tada bio rok.

Tako da mi nije bitno da li Čvarkov, Torbica i Boškić "rade" "punom parom" na mom ili su digli ruke od mog. TV-a mislim.

E, a sad idem da gledam utakmicu jer Australijanci izlaze na teran, a evo i Holandjana. Gledam u HD, nemački kanal, ovi mufljuzi sa RTS-a me ne zanimaju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 18:05 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney: Znam bar jednog čoveka kome su oteli nešto novaca.

Sigurno jedan od onih što su su išli da se parniče.
Kao što kaže stara narodna poslovica - "Dala baba dinar da uđe u kolo, a dva da iz njega izađe".
Takvi ne spadaju u kategoriju razumnih ljudi na koje sam ja mislio.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 19:03 - pre 119 meseci
Nisi dobro pročitao. Ovaj nije hteo da se parniči. Nije hteo na sud. Valjda zato jer je bio razuman.
Reagovao je tek kad je video da su mu pokupili novac. Mislio je ha, ha, hebe mi se za vaše predloge za izvršenje.
Doašao je da mu se napiše prigovor. Ali tad su već istekli svi rokovi.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 19:23 - pre 119 meseci
Ma mora da je negdje pogrešio u tom ignorisanju.
Ispitaj ga detaljno, pa ćeš vidjeti.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 20:28 - pre 119 meseci
Citat:
Odin D. (18.06.2014. u 15:37)

Sve što treba je potpuno ignorisati kojekakve dopise

Poslušao te je. I sad kažeš da je pogrešio.
Citat:
Odin D. (18.06.2014. u 19:23)

Ma mora da je negdje pogrešio u tom ignorisanju.

Budi dosledan bar 5 sati u onome što pišeš. Ako si tražio "potpuno ignorisanje" onda se ne može pogrešiti ako se "potpuno ignoriše".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 20:44 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney: Budi dosledan bar 5 sati u onome što pišeš. Ako si tražio "potpuno ignorisanje" onda se ne može pogrešiti ako se "potpuno ignoriše".

Doslednost se ne može dokazivati običnim trabunjanjem.
To što ti ovdje pričaš spada u one gore pomenute urbane mitove i legende: svi pričaju da su nešto vidjeli i da znaju nekog kome se nešto desilo, ali niko drugi ne može to da vidi ili da upozna ljude kojima se to desilo, iz ovih ili onih razloga.

Pokaži mi platni izvod na kome stoji da mu je sudski skinuto od plate za RTS pretplatu i ja ću mu refundirati taj iznos i tebi platiti još toliko za trud.
Ja ne znam kako drugačije da budem dosledniji.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 21:11 - pre 119 meseci
De, dobro, šta se nerviraš?
Slažem se s tobom da "Doslednost se ne može dokazivati običnim trabunjanjem.".
Pa nemoj više.

Nigde nisam napisao da mu je skinuto sa plate, već sa nekog računa. Čitaj malo pažljivije.

A da ti dokazujem, šta?
Hoćeš da mi poveruješ, nećeš - ne moraš.

I te priče da ćeš ti nekome refundirati nešto. Mani se demagogije.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 21:48 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney: De, dobro, šta se nerviraš?
Slažem se s tobom da "Doslednost se ne može dokazivati običnim trabunjanjem.".
Pa nemoj više.

Pa i nisam više. Zato sam i ponudio sam da umjesto trabunjanja pređemo na djela.
Ti papir, ja pare. Ali vidim da ti nisi zainteresovan.

Citat:
hotchimney: Nigde nisam napisao da mu je skinuto sa plate, već sa nekog računa. Čitaj malo pažljivije.

Evo trudim se:

Citat:
hotchimney: Koliko čitam nekima stižu zabrane na platu jer nisu reagovali.

Citat:
Odin D.: To su sve urbani mitovi i legende. Nađi mi jednog jedinog iks ipsilona imenom i prezimenom da vidimo neki listing plate na kome mu je to odbijeno od plate.

Citat:
hotchimney: Znam bar jednog čoveka kome su oteli nešto novaca. Imao sam originalne dokumente. Ako ih je falsifikovaop svaka mu čast. Koliko se sećam oko 20000 mu je presudjeno ali su mu zdipili samo deo. Mogli su jer su došli do nekog računa na kom je imao novac.

Ako pričamo o zabrana na platu onda valjda pričamo o zabranama na platu.
Možda bi ti trebalo da pišeš malo pažljivije?

Citat:
hotchimney: I te priče da ćeš ti nekome refundirati nešto. Mani se demagogije.

Postoji vrlo jednostavan način da to provjeriš.
Ti meni papir, ja tebi pare. Western Union nalog skeniram i kačim ovdje na temu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 22:01 - pre 119 meseci
Neme ništa pažljivije od iznošenja činjenica. A to što neki nemaju sposobnosti da razlikuju elementarne konstrukcije nije moj problem. Takvima je bolje da ćute dok ozbiljni ljudi razgovaraju.

Kao što si i sam citirao
Citat:
hotchimney: Koliko čitam nekima stižu zabrane na platu jer nisu reagovali.

nije isto što
Citat:
hotchimney: Znam bar jednog čoveka

Dakle, u prvom slučaju sam negde nešto pročitao, a u ovom drugom slučaju
Citat:
hotchimney: Imao sam originalne dokumente. Ako ih je falsifikovaop svaka mu čast.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.06.2014. u 22:28 - pre 119 meseci
Vidi, ne vredi se zamarati oko pažljivijeg čitanja nečega što je nepažljivo napisano, jer se pogrešno napisano može ispraviti samo ispravnim pisanjem, a nikako pažljivim čitanjem.

Zabrana na platu, koju si ti spomenuo, i za koju sam ja rekao da je mit i legenda, nema nikakve veze sa time što ti znaš nekog kome su nešto naplatili sa nekog tamo računa, ko zna šta i po ko zna kojem osnovu.

Mene se taj račun na kom je neko imao nekih para uopšte ni na koji način ne tiče jer sam ja komentarisao zabranu na platu, i ne vidim kako se ti tom komentaru možeš suprostaviti nečim što nikakve veze nema sa zabranom na platu.

Ti si, umjesto ovakvog početka, kao odgovor na moj komentar o zabranama na platu:
Citat:
Znam bar jednog čoveka kome su oteli nešto novaca...

to trebao da započneš npr. ovako:
Citat:
Nego, nevezano za to, da vam ispričam jednu drugu zanimljivost iz života. Naime, znam jednog čoveka kome su oteli nešto novaca...

I tada ne bi bilo nikakvog nesporazuma.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088120 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.