Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..

elitemadzone.org :: MadZone :: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54996 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 18:28 - pre 203 meseci
Pa eto, covek je istrazivao, i dosao do saznanja da taj takozvani obicaj nije poznat medju tzv Srbima precanima, niti je poznat u Vojvodini, kao sto sam i mislio, i vec pomenuo, da ne verujem da je iz brdskih krajeva, a nije ni iz ravnice. Isto tako, urbanom stanovnistvu ne bi trebalo da bude svojstveno ispoljavanje takvih "obicaja". Eto, neka neko drugi nastavi istrazivanje. Imal' koga iz Sumadije, da kaze kakva je tamo situacija, sa posebnim osvrtom na price dedova i baba, ovi sadasnji su nevazni. To je lako sta, samo pitas dedu.
Citat:
d4rk3lf: @Lesli Eldridz
Šta si se pa ti toliko uzbudio? Diši malo čoveče.
Koliko vidim, niko tebe ovde nije terao da cepaš nekome košulju niti da prihvatiš običaj. Sam si počeo druge da ubeđuješ kako je to glup i jednog namirisanog fićfirića nedostojan običaj. Budi malo parlamentaran i dozvoli drugima da drugačije misle.

Ko im brani? Neka misle. Samo nemoj da to svoje "misljenje" propagiraju u javnosti, i sve ce biti OK. Pravo da ti kazem, dok ne donesoste ovu slobodu, ja nisam ni znao da postoje ljudi koji sa simpatijama gledaju na te budalastine. Rekoh vec, te stvari su ranije bile sramota, pa su se verovatno krili. Okrznuh ih malo doduse u vojsci i u auto skoli, ali to se brzo zaboravlja. A sad se, kako ja vidim, ovde a i sire, stalno provlaci teza da onaj ko ne razume to cepanje, Gucu, penjanje na stolove, pijano izivljavanje, sta bilo, taj ne razume Srbiju i od ruke mu nista ne rodilo, rujno vino ni psenica bijela... Neki se cak ponose time sto u njihovu zemlju dolaze neki tamo da se izivljavaju i da se cepaju. Inace, protivljenje tzv obicaju cepanja odece nema veze sa namirisanim ficfiricima. Moze covek da bude i nenemirisani gedza, pa da opet ne dozvoljava da mu cepaju odecu i da smatra da je to idiotizam. To ima veze sa ljudima koji drze do sebe i ne zele da od sebe prave majmune iz one price, a jos manje zele da to od njih prave drugi. Znam da ovde to nije popularan sport, ali sta sad, ima i takvih. Ovim nekima je jedino ostalo da prizivaju "konacno resenje" tog problema koji ih muci, to jest postojanja ovih sto ne razumeju (njihovu) Srbiju koja ima dugu tradiciju cepanja odece i izivljavanja, citavih 15 godina.
 
0

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 20:38 - pre 203 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Ko im brani? Neka misle. Samo nemoj da to svoje "misljenje" propagiraju u javnosti, i sve ce biti OK.

Pa opet, što ne bi propagirali svoje mišljenje u javnosti? I ti to radiš i niko te ne sprečava niti osuđuje u tome. Zašto si ti bolji od njih (nas) te da na nešto imaš prava, a mi ostali da nemamo?
Ja recimo mislim da ti preozbiljno shvataš jedan običaj, koji bi trebao sa opuštenošću da se posmatra, bilo da se o njemu misli pozitivno, bilo da se misli negativno.

Citat:
Lesli Eldridz: A sad se, kako ja vidim, ovde a i sire, stalno provlaci teza da onaj ko ne razume to cepanje, Gucu, penjanje na stolove, pijano izivljavanje, sta bilo, taj ne razume Srbiju...

Pa to što ti tako vidiš, to je opet tvoj problem. Ovakva generalizacija ne odgovara istini (a i nikada generalizovanje ne odgovara istini). Ja sam prvi protivnik pijanog iživljavanja, ali nemam ništa protiv toga da ljudi popiju i opuste se. Pa i skandinavci vikendom plove brodovima i splavovima (pošto je kod njih zabranjen alkohol), pa se obeznanjuju do iznemoglosti ništa manje nego ljudi u Guči.
Ja sam recimo bio na SZiget festivalu u mađarskoj, pa da znaš samo koliko sam nemaca i ostalih video razvaljenih od piva kako se valjaju po blatu i cepaju i prskaju se i šta sve ne rade. Pa ja opet neću za sve nemce da kažem da su stoka niti da su neandertalci, jer nisu svi, pa očekujem da isti aršini budu i za narod kome ja pripadam.
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 20:54 - pre 203 meseci
Pustite svakog da zivi svoj zivot pa i one koje se gade obicaja svoga naroda. Odjednom su svi postali evropejci i sve je tudje bolje a stide se svojih korena, svojih predaka i svojih obicaja. Sad, but true. Ali kao sto rekoh pustite ljude da zive svoj zivot, verovatno ni oni sami nisu svesni koliko su nesrecni, sto se stide svojih, a tudji ih nece. Takvima treba pomoci a ne pljuvati, prihvatiti takve kakvi jesu i pruziti im maksimalnu pomoc da shvate da tudje nije uvek sladje.

Sto se tice obicaja cepanja kosulje koji datira decenijama unazad (a ne od pocetka Slobine ere) obicno kad se tek postalom ocu cepa kosulju, ljudi imaju obicaj da kazu 'da uzimaju pelcer'. Koliko god nekom to zvucalo glupo, divljacki ili kako god drugacije, osoba kojoj se cepa kosulja u tom trenutku euforije biva preplavljena emocijama i sigurno da mu tada prija taj obicaj koji njega stavlja u centar jednog malog univerzuma zbog neceg velikog sto je ucinio, a sto cin dolaska deteta na ovaj svet svakako jeste.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.ptt.yu.



+101 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 21:23 - pre 203 meseci
I ja sam razmišljao odavno, o psihološkim pobudama u vezi tog čina sa cepanjem košulje,i u principu nemam ništa protiv.
Jedino što mi se nametalo kao neko moguće (da ne kažem razumno) objašnjenje je sledeće:
Kod nas (u Srbiji )je još uvek vrlo bitno dobiti muško dete.
Znam dosta očeva kojima se život srušio posle druge ili treće ćerke,
a mnogi su stigli i do sedmog ili osmog deteta,konačno dobili sina i tu stali.
Znam ljude kojima su očevi prigovarali prilikom rođenja druge ćerke:
"Sve je to lepo ,ali šta vredi kad nije muško"
Očevi devojčica su zadirkivani ,a oni su se tešili da su pravi umetnici,jer je umetnost napraviti lepu devojčicu.
Onda na radiju imamo pesme:"Ti si ćerko tatin sin", i ostale utešne nebuloze.
Video sam i da ljude do dna duše pogađa kada mu kolega ili komšija,rođak dobije sina.
Sramota me da pričam kakve sam sve komentare čuo od ljudi koji imaju dva,tri sina upućene drugima koji imaju ćerke.
Te:"Odlično,imaće šta moji sinovi da j....", ili "Otićiće mu cela plata na uloške,jer ima ženu i još dve ćerke u kući"
Namerno hoću da ogolim i obelodanim takve stvari,jer sam ih ja lično čuo,kad sam se zaposlio,
i nisam mogao da poverujem, i da se osvestim kakvi su to bolesnici.
Takođe je bilo slučajeva da čovek otera ženu od kuće,posle rođenja bliznakinja.
Ili da je tera da prekine trudnoću,je je on navodno uočio iste simptome,kao i prvi put,kad je rodila bliznakinje.


Možda je jednim delom, cepanje rešenje da se oslobodi nagomilana negativna energija,usled ljubomore i
ventil da se taj problem u glavama ljudi reši na što manje bezbolan način.

Verujem da će se iznaći neko plemenitije i lepše objašnjenje za ovu pojavu,a do tada se nadam da će se
ovakve,gore pomenute pojave iskoreniti.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 21:58 - pre 203 meseci
Citat:
jesus alejandro: Pustite svakog da zivi svoj zivot pa i one koje se gade obicaja svoga naroda. Odjednom su svi postali evropejci i sve je tudje bolje a stide se svojih korena, svojih predaka i svojih obicaja. Sad, but true. Ali kao sto rekoh pustite ljude da zive svoj zivot, verovatno ni oni sami nisu svesni koliko su nesrecni, sto se stide svojih, a tudji ih nece. Takvima treba pomoci a ne pljuvati, prihvatiti takve kakvi jesu i pruziti im maksimalnu pomoc da shvate da tudje nije uvek sladje.

Ne znam koji je to "moj narod" ali 'ajde. I evo ga opet. Kome se ne svidja neki tzv obicaj, taj mora da je opak izdajnik koji se gadi "obicaja svog naroda" a sladje mu je "sve sto je tudje".

Znas kako, moguce je to da neki obicaji datiraju od ranije a ne od lipadzijine ere, ama ja pouzdano znam da ih moji dedovi nisu upraznjavali, niti njihovi, a ni njihovi sinovi, a ni niko iz njihovog niti mog okruzenja. Mora da su i svi oni bili opaki izdajnici. Nisu bili autenticni, pa su onda tu bolest preneli i na potomke. Elem, ti obicaji mozda ne datiraju iz lipadzijine ere, ali etiketiranja onih kojima se ti obicaji ne svidjaju vala datiraju. Rekoh vec, ranije, pre lipadzije, bilo je sramota raditi te stvari. A onda se pojavio On, ime ponosito.

E sad, neki bi rekli da ovi sto tacno znaju sta im se svidja a sta ne nisu frustrirani, nego su frustrirani ovi sto ne znaju ko su i sta su, pa onda po svaku cenu hoce da budu autenticni, ukorenjeni itd, pa onda traze sebe kroz neke "obicaje" od pre milion godina, za vecinu kojih je diskutabilno da li su stvarno postojali, ali ti neki bi onda bili zlonamerni, a to necemo, jel' tako. Nije lepo. Nije demokratski.
Citat:
d4rk3lf: Pa ja opet neću za sve nemce da kažem da su stoka niti da su neandertalci, jer nisu svi, pa očekujem da isti aršini budu i za narod kome ja pripadam.

Pa ni ja nisam rek'o za sve Srbe da su stoka i neandertalci. Onaj ko se tako identifikovao ima problem, ne ja. Znas, to je slicno kao kad budu one ankete o izborima, pa onda neki nece u anonimnoj anketi da priznaju da ce da glasaju za vadikale. I koja je to onda opcija, kad se cak i njeni glasaci nje stide. Tako i za ovo. Nekima te price i uporedjivanja sa drugima sluze samo da pred sobom opravdaju svoju povremenu manijakalnost. Ono, rek'o sam vec, nisma samo ja, evo i on je. Zanimljivo je da takvi obicno prvi potezu te price o "otpadnicima od svog naroda". Ja nisam video da su oni koji su protiv tih "obicaja" govorili kako taj i taj obicaj ne valja zato sto tako ne rade Nemci, Englezi, Papuanovogvinejanci ili Bugari, nego im se brate ne svidja to zato sto je to za njih divljastvo, primitivizam, sta li, svako od njih ima svoj razlog. A te price o korenima, precima i tudjem koje je sladje potezu ovi drugi pa ih podmecu. I to isto nije lepo.
 
0

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 22:06 - pre 203 meseci
@ Lesli Eldridz

Izvini, ali cini mi se da si ti prvi napljuvao ljude koji postuju ovakav obicaj i nazvao ih pogrdnim imenima. Sto znaci da nisi ti demokrata, a ne oni drugi pa i ja medju njima. Sto se mene tice postujem ljude i koji vole ovakve obicaje i one koje ih ne vole. Znaci to je stvari nekog sopstvenog opredeljenja da li ces nesto upraznjavati. Kao sto imas ljudi koji su vernici i slave slavu, imas i one druge koji nisu vernici i nemaju krsnu slavu odnosno, odnosno postoje i oni koji veruju u boga ali ne osecaju potrebu da slave slavu. Znaci stvar licnog opredeljenja i u to ne treba ulaziti. Ali napadati ljude koji drugacije misle i nazivati ih pogrdnim imenima to vec ne spada u domen lepog vaspitanja i pa ni demokratije.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..09.08.2007. u 22:18 - pre 203 meseci
Ma mogu ja da ih postujem i da im ne branim silom da to rade, ali ni oni nemaju pravo da na silu ustolicavaju te svoje obicaje i tvrde da su samo ti obicaji ono pravo, a da su oni kojima se ti obicaju ne svidjaju otpadnici od svog naroda, odsrbi, nekakvi ko vole da mirisu tudje fekalije itd. A mozda sve to samo ima veze sa time da li neko vodi poreklo iz mesta i gradova, da ih tako nazovem, koji su odavno urbanizovani, jos za Turaka, a neki su u urbanu sredinu dosli tek sa Karadjordjem ili sa Titom ili sa Lipadzijom ili sa tako nekim oslobodiocem, pa se jos nisu nasli. Doduse, ovi prvi verovatno jesu, ali nikad se ne zna. Ko bi to sad sve znao.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 01:44 - pre 203 meseci
Evo, na primer, ja znam za situaciju kad je svojevremeno covek tadasnji jugoslovenski avanturista Zeljko Malnar bio u nekom tamo plemenu sa kojim se pobratimio, i trebalo je da kava poglavicinu cerku od 14 godina dok ga celo selo gleda, takav je tamo obicaj bio. Tako je bar bilo po pricama, da li je to stvarno ili nije, nije ni vazno, vazno je da je to ta situacija - kad se coveku namece nesto totalno strano sto on ne bi mogao da zamisli ni u najludjim mastarijama. E sad, ja ne znam sta je dalje u prici bilo, ali znam da ih je Jugosloven ;) sve nadmudrio. Ali da mu nije bilo prijatno (u prici) , nije. Kamo lepe srece da je on tada (u prici) mogao da raspravlja o tom "obicaju" kao mi sada. Nekim ljudima stvarno nista ne valja.
 
0

pacov2002

Član broj: 150478
Poruke: 19
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: cosmopolite.blog.co.yu


Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 01:47 - pre 203 meseci
Ja ne razumem u čemu je problem ovde!
Ovde znači imamo dve suparničke strane.
Jedna zagovara da svi moramo upražnjavati kojekakve običaje, a ako ne upražnajvamo onda će celo selo da nas odbaci.
Druga strana tvrdi da običaje treba iskoreniti jer su svi koji ih upražnjavaju seljaci.
Obe strane nisu u pravu jer se obe zalažu za TOTALITARIZAM! Da li će neko da upražnjava običaje i koje će običaje da upražnjava to je ČISTO INDIVIDUALNA STVAR.
Znači, ako neko hoće da prodaje sestru, cepa jakne, davi mačiće u vodi on je u pravu jer radi ono što njemu prija i ne smeta nikome. Takođe, ako nekoga ne interesuju običaji i slave on je opet za sebe u pravu.
Dakle ljudi PEACE AND LOVE! Ne trebamo da napadamo jedni druge samo zato što smo različiti. Hvala bogu što smo različiti jer je tako život zanimljiviji!
samo napred!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 02:05 - pre 203 meseci
Pa ja sam to i rek'o. Neka svako upraznjava svoje obicaje, dok ne ugrozava druge. Pri tome treba paziti da svoje obicaje ne nameces na silu drugima, i da druge ne uvlacis u situacije da iz ciste kurtoazije te tvoje "obicaje" otrpe, iako im neverovatno idu na ganglije ili su im nerazumljivi. Cepaj brate kosulje, ali u okviru svoje drustvene, ili cak u nekim slucajevima etnicke grupe. Nemoj da svoje obicaje poturas drugima, i da druge kojima se ti obicaji ne svidjaju ili su im strani proglasavas otpadnicima od nekakvog "svog naroda" , ma sta to bilo. Znas kako se kaze, junastvo je stititi sebe od drugih, a cojstvo je cuvati druge od sebe. Znam da "mi" ovde jos nismo navikli na te stvari, ali mora covek stalno da pazi na slobodu, jer je sloboda za*ebana zivuljka. Ako je ne postujes, zacas se okrene protiv tebe.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 02:12 - pre 203 meseci
Citat:
pacov2002: Znači, ako neko hoće da prodaje sestru, cepa jakne, davi mačiće u vodi on je u pravu jer radi ono što njemu prija i ne smeta nikome.

Pa, cini mi se da bi sestri smetalo. A i machicima.
 
0

pacov2002

Član broj: 150478
Poruke: 19
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: cosmopolite.blog.co.yu


Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 02:13 - pre 203 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa ja sam to i rek'o. Neka svako upraznjava svoje obicaje, dok ne ugrozava druge. Pri tome treba paziti da svoje obicaje ne nameces na silu drugima,

Tačno tako! Ne treba niko nikome bilo šte da nameće!

samo napred!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 08:06 - pre 203 meseci
Sada bas nesto slusam, i pazi sta sam cuo. Slusao sam to i ranije, ali sada je u kontekstu. Kaze Antonije. Turbo je sistem ubrizgavanja goriva u cilindar motora sa unutrasnjim sagorevanjem. Folk je narod. Turbo folk je gorenje naroda. Svako pospesivanje tog sagorevanja je turbo folk. Razbuktavanje najnizih strasti kod homo sapiensa je turbo folk. ...(nabrajanje)... Turbo folk je kakofonija svih mirisa i ukusa. Bilo da slicno tome rade Nemci ili ne, sve ti je to turbo folk. Glasacki listic koji omogucuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk. Tako ti je to, u ova moderna vremena ;)

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.08.2007. u 09:28 GMT+1]
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 10:53 - pre 203 meseci
Pa kad ti je taj Antonije izvor informacija, državni muzikant, on i svetlana. To je jedna od glupljih stvari koju je odvalio i naravno da je našla plodno tlo među neupućenom masom (u koju očigledno spadaš i ti - ha, eto preokreta) i "novinarskom" "elitom" kojoj su očajnički potrebni bombastični izrazi.

No, dobro, tebi i Rambu očigledno ne treba puno da koristeći netačne informacije izvedete niz pogrešnih zaključaka.

Turbo je termin kojim se označava kružno glavno kretanje mašinskog elementa kojim se vrši pretvaranje jednog vida energije (po pravilu kinetičke energije fluida) u mehaničku energiju.
Dakle, termin turbo odnosi se na kretanje a posredno i na rad koji se mehaničkim putem dobija/troši preko lopatica turbine, raznih elisa, itd. pri čemu se samo sagorevanje najčešće odvija na drugom mestu.

I sad kad ta prethodna analogija nema smisla, siguran sam da nekome sa toliko labilnim poimanjem važnosti toka misli kao što je sa tobom slučaj, neće biti nikakav problem da i ovo novo objašnjenje savršeno "logično" inkorporira u ono što je zacrtao da jeste tako i nikako drugačije. Pa onda možeš da javiš Antoniju da i on to obznani masama, željnih budž-termina poput tebe.


Citat:
Lesli Eldridz:Kaze Antonije. Turbo je sistem ubrizgavanja goriva u cilindar motora sa unutrasnjim sagorevanjem.

Kakav idiot. "Kaže Antonije". Kaže Slobo, rek'o Vojo, obećao Velja.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 13:57 - pre 203 meseci
@ Leslie & Pacov

Mene samo zanima ko vama tacno namece upraznjavanje takvog obicaja?
anti-heroin spree
 
0

pacov2002

Član broj: 150478
Poruke: 19
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: cosmopolite.blog.co.yu


Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 14:09 - pre 203 meseci
Citat:
Fuzz: @ Leslie & Pacov

Mene samo zanima ko vama tacno namece upraznjavanje takvog obicaja?

Meni lično niko ništa ne nameće, niti može bilo šta da mi nametne.
Ali postoje ljudi u Srbiji, a i na ovom forumu koji tvrde da običaje svako mora upražnjavati jer je to deo "kulture" (koristi search i naćićeš takve izjave), a isto tako ima i onih koji misle suprotno, tj. da te običaje ne sme niko da upražnjava jer su seljački. Ja sam samo rekao da obe strane nisu u pravu, tj. da svako treba da radi ono što ga čini ispunjenim.
samo napred!
 
0

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 14:23 - pre 203 meseci
Citat:
pacov2002: Meni lično niko ništa ne nameće, niti može bilo šta da mi nametne.
Ali postoje ljudi u Srbiji, a i na ovom forumu koji tvrde da običaje svako mora upražnjavati jer je to deo "kulture" (koristi search i naćićeš takve izjave), a isto tako ima i onih koji misle suprotno, tj. da te običaje ne sme niko da upražnjava jer su seljački. Ja sam samo rekao da obe strane nisu u pravu, tj. da svako treba da radi ono što ga čini ispunjenim.

Ja imam drugačija iskustva.
Stalno srećem na forumu ljude koji pljuju po svojoj i tuđoj tradiciji, sa povodom ili čak bez povoda. Jedva čekaju neku temu, poput ove, kako bi se žalili da su eto pritisnuti zlim nacionalistima, pri tome vređajući pošten svet. Mogu da vam dam link gde me je jedan lik (inače najvatreniji zagovornik demokratskih principa) maltene opsovao iako ga nisam ni pomenuo u svojim postovima niti mu se direktno obratio. Neretko vidim nešto što liči na pravu iskonsku mržnju u tim ljudima i stvarno mi je krivo zbog toga.
Istina, ima i među patriotama onih koji se preglasno busaju u grudi, meni i to smeta, ali oni nisu većina, nego manjina.
 
0

pacov2002

Član broj: 150478
Poruke: 19
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: cosmopolite.blog.co.yu


Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 14:34 - pre 203 meseci
Citat:
d4rk3lf:
Mogu da vam dam link gde me je jedan lik (inače najvatreniji zagovornik demokratskih principa) maltene opsovao iako ga nisam ni pomenuo u svojim postovima niti mu se direktno obratio.

To onda, prema mom kriterijumu, nije nikakav demokrata već TOTALITARISTA kao što sam i opisao u gornjoj poruci.

Citat:
d4rk3lf: Stalno srećem na forumu ljude koji pljuju po svojoj i tuđoj tradiciji, sa povodom ili čak bez povoda.

A objasni mi koja je to njihova tradicija! Kako može pljuvati po svojoj tradiciji kad je nema?
samo napred!
 
0

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 14:41 - pre 203 meseci
Citat:
d4rk3lf:Istina, ima i među patriotama onih koji se preglasno busaju u grudi, meni i to smeta, ali oni nisu većina, nego manjina.


Pa i ovi najvatreniji zagovornici demokratskih principa takođe su manjina. Samo što ta ekstremna manjina nije dobila zemlju na deceniju i po da se igra državničkih poslova. Po mom mišljenju - na žalost.

Citat:
d4rk3lf:Jedva čekaju neku temu, poput ove, kako bi se žalili da su eto pritisnuti zlim nacionalistima, pri tome vređajući pošten svet.


Ja zaista jedva čekam teme poput ove kako bih se žalio da sam (bez "eto") pritisnut zlim nacionalistima (ovo "zli nacionalisti" bez zezanja ili ruganja) ali trudim se da ne vređam. Mislim da su ljudi, a verovatno i ja sa njima, dosta frustrirani celokupnom situacijom, bez obzira na stranu.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..10.08.2007. u 15:14 - pre 203 meseci
Ja u ovoj temi nisam sreo nikoga ko tvrdi da je upraznjavanje ovakvog obicaja nekakva obaveza niti da gleda ljude popreko ako su dobili dete, a kosulja im je u jednom komadu. Jedina iskljuciva osoba ovde je Lesli koji ljude koji ne osudjuju ovaj obicaj karakterise kao retardirane brdjane.
anti-heroin spree
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Obicaj kod rodjenja deteta- cepanje odece..
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54996 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.