Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO

elitemadzone.org :: MadZone :: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 118865 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nektarina

Član broj: 155341
212.200.181.*



Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO27.08.2007. u 23:55 - pre 201 meseci
[code]sve ovde lepo pise kome nije muka da cita. pozdrav
Sve ovde lepo pise da posle procitanih 20 stranica ne znam vise ni kako se zovem. Kolike informacije samo imate u glavi pa to je stvarno ne poverovati. Ovu "zensku" glupu glavu interesuje sa obzirom na naslov teme kako mogu auto koji je moj suprug vencani (sa boravisnim i radni papirima u SLO) legalno kupio tamo i ima dragu volju da mi ga pokloni da vozim ovde. Skontala sam za boravisnu vizu da moram da imam, pa nije valjda problem da dobijem na osnovu njegove i ja dobije? Ako to resim nije mi jasno da li ja moram da odlazim povremeno tamo, da li auto takodje mora?. I nije mi jasno o kakvom to osiguranju je rec, tih 600e kada vozilo ima tamo osiguranje i zeleni karton. A da umalo da zaboravim ja bih nastavila sa svojim zivotom u Srbiji pa me brine to sto sam procitala da moram da prijavim svoj dolazak? A sta ako ja ne idem nigde?
Izvinjavam se ako je negde ima ista ova tema, ako vam je muka da cukate budite ljubazni pa me samo uputite na odgovarajucu temu.
 
0

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO28.08.2007. u 00:28 - pre 201 meseci
I glupost je dar prirode, ali da neko citira zakon iz koga se jasno vidi da njegov marifetluk nije legalan zalazi u polje spektakla...

Citat:
@Sopocanac Član 25.
Novčanom kaznom do 200 novih dinara kazniće se za prekršaj:
2. ko prilikom prijavljivanja i odjavljivanja prebivališta ili boravišta, odnosno prijavljivanja promene adrese stana da neistinite podatke (član 5).


Ova kaznena odredba Zakona o prebivalistu i boravistu gradjana odnosi se na

Član 5.

Prilikom prijavljivanja i odjavljivanja prebivališta i boravišta i prijavljivanja adrese stana, kao i prijavljivanja boravka u inostranstvu dužeg od 60 dana, privremenog dolaska ili povratka u zemlju, građani su dužni da daju istinite podatke.

Citat:
sve u svemu kao sto sam rekao pricate napamet. procitajte zakon o prebivalistu i boravistu gradjana i neke stvari ce vam biti jasnije.


Sve je jasno! To sto je zaprecena kazna minorna ne znaci da se ne radi o krsenju zakona, tj. o prekrsaju. Davanje laznih podataka o stvarnom prebivalistu sa namerom da se izigra Carinski zakon nije legalno, pa makar kazna bila i opomena. Clan 4. Zakona o prebivalistu i boravistu jasno kaze: "Prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio s namerom da u njemu stalno živi."

Cisto da znas da krsis i Zakon o opstem upravnom postupku koji se inace primenjuje u proceduri prijave/odjave prebivalista

Član 127.

(1) Činjenično stanje na kome zasniva svoj zahtev stranka je dužna da iznese tačno, potpuno i određeno.


Molim admine da lockuju temu i sprece dalje baljezganje sitnih prevaranata po forumu...
The Time is Near!
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.253.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO28.08.2007. u 00:39 - pre 201 meseci
Bananaman , opet pricas gluposti tolike da je to strasno. Carinski zakon krsis ako upravljas vozilom na strane table, a rezident si Srbije. A ako upravljas vozilom na strane table , a imas prebivaliste u nekoj stranoj zemlji, ti ne krsis carinski zakon, krsis eventualno zakon o prebivalistu i boravku koji kaze da se moras prijaviti 3 dana od datuma ulaska u Srbiju. A za krsenje zakona o prebivalistu i boravku zaprecena je kazna od 200-300 dinara. Znaci tebe pandur ako zaustavi kad vozis auto na strane table a imas prebivaliste u inostranstvu, on ne moze da ti oduzme vozilo ili te kazni zbog carinskog prekrsaja sve sto moze jeste da te kazni zbog krsenja zakona o prebivalistu i boravku, ako se eventualno nisi prijavio boravak 3 dana od ulaska u Srbiju.

Ti decko ne poznajes osnovne parametre pravne nauke niti citas ono sto pise. Sa takvima kao sto si ti i ovaj Vojvoda uzalud je bilo sta diskotovati. Jer vi ne diskutujete argumentima, vi mrzite, vi ste zavisni, vi ste ljubomorni, puni zlobe i zelite zlo nekom ko eto ima neke mogucnosti i sposobnosti koje vi nemate.
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.253.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO28.08.2007. u 00:42 - pre 201 meseci
Citat:
code]sve ovde lepo pise kome nije muka da cita. pozdrav
Sve ovde lepo pise da posle procitanih 20 stranica ne znam vise ni kako se zovem. Kolike informacije samo imate u glavi pa to je stvarno ne poverovati. Ovu "zensku" glupu glavu interesuje sa obzirom na naslov teme kako mogu auto koji je moj suprug vencani (sa boravisnim i radni papirima u SLO) legalno kupio tamo i ima dragu volju da mi ga pokloni da vozim ovde. Skontala sam za boravisnu vizu da moram da imam, pa nije valjda problem da dobijem na osnovu njegove i ja dobije? Ako to resim nije mi jasno da li ja moram da odlazim povremeno tamo, da li auto takodje mora?. I nije mi jasno o kakvom to osiguranju je rec, tih 600e kada vozilo ima tamo osiguranje i zeleni karton. A da umalo da zaboravim ja bih nastavila sa svojim zivotom u Srbiji pa me brine to sto sam procitala da moram da prijavim svoj dolazak? A sta ako ja ne idem nigde?
Izvinjavam se ako je negde ima ista ova tema, ako vam je muka da cukate budite ljubazni pa me samo uputite na odgovarajucu temu.


da bi vozila taj auto regularno u srbiji potrebno je da dobijes slovenacku boravisnu vizu, da prijavis u lokalnom SUP-u adresu u sloveniji za tvoje novo mesto prebivalista i da ti suprug izda ovlascenje za upravljanje tim vozilom(ako se isto vodi na njega). To je sve.

Za vise informacija pogledaj ovaj sajt

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/pio.nsf/pitanjaiodgovori

Ne slusaj komentare ljubomornih veverica koje nemaju ni za peglicu pa zato mrze sve one koji se ne voze trolom.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 118865 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.