Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO

elitemadzone.org :: MadZone :: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 119921 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 14:29 - pre 203 meseci
Citat:
Sopocanac: Nema boljeg auta od Moskvica i najbolje je voziti Ladu SPecijal iz 1984. godine. Jel tako Ivane? :)


Ma bolji je taj Kadilak iz srednje klase, star 3+ godine. Niko to ne osporava. Samo ti lepo plati srpsku registraciju, carinu, porez i osiguranje i vozi po propisima. Redovni ESovci ti ovde nikad nece dozvoliti da zavrsis temu sa javnim uputstvom za vrsenje polu-legalne do ilegalne registracije automobila, jer takve teme ne zadovoljavaju nivo kvaliteta ES. Zato ti se argumentovano demantuje svaka poruka. Niko nije ljubomoran, nemaju ljudi na sta da budu ljubomorni...
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 14:35 - pre 203 meseci
Ne shvatam poentu ove rasprave, niko ovde nije rekao : "Ne mozes da vozis taj i taj auto" nego samo "Nije legalno".
Cak i da je neko to rekao nista vas ne sprecava da ipak vozite automobil na te i te tablice po onome kako ste naumili...
Cemu onda ova rasprava?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 14:37 - pre 203 meseci
@Sopoćanac
Tema je: LEGALNO voziti auto na strane table. Otkud ti ideja da je neko na nekog ovde "ljubomoran" ?! Svašta. Ivan je potpuno u pravu. Ja, naravno, verujem i da je neko pokazivao drugi pasoš i tako izbarosnisao muriju (policijska pamet je opevana u Srbiji). Kao što neko reče, nebrojeni su primeri kad je neko vozio ukraden auto i pokazivao lažnu saobraćajnu a murija ga propustila.

Ali, još jednom, tema je o LEGALNOJ vožnji automobila sa stranim tablama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 14:48 - pre 203 meseci
Uostalom dintel je pokazivao važeću saobraćajnu i važeće osiguranje (tako je bar napisao), ima i važeću vozačku - i onda je sigurno lokalni pandur pomislio "što da maltletiram čoveka, auto je legalan, plaćeno osiguranje ...". Doduše, pored gomile i gomile drugih koji na svakojake načine krše saobraćajne propise - ovo je relativno benigan prekršaj.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 14:51 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cek, ako sam dobro razumeo, ti imas dvojno drzavljanstvo od kojih je jedno srpsko, zivis u Srbiji sa boravkom u Srbiji i vozis kola na strane table, a kada te murija zaustavi pokazujes neki drugi pasos?

Ako je tako, to je krsenje zakona - jer si ti za Srbiju samo Srbin, i imas prijavljen boravak u Srbiji a strani pasos je irelevantan u tom slucaju.


I ja sam mislio da je tako kada je moj drug koji ima BH državljanstvo planirao da uveze auto i registruje na BH table. Pričao sam mu ovo ali on je ipak uradio kako je hteo i evo već 3 godine vozi taj auto. Njegova situacija je sledeća: SRB pasoš i lična karta sa adresom u Beogradu; BH pasoš, lična karta i vozačka sa adresom u Banjaluci. Kada vozi auto pokazuje njihove dokumente a ovde je prijavljen i radi kao državljanin Srbije. BH papire je dobio posle rata jer je živeo tamo a državljanstvo Srbije stekao naturalizacijom pre 2 godine. Pre toga je imao izbegličku legitimaciju u Srbiji što mu dođe isto kao i boravišna dozvola.
On tako vozi auto i još niko nije proveravao da li ima SRB državljanstvo. Pa i da ga provere mislim da bi samo odgovarao što nije odjavio boravak u BIH pre sticanja SRB državljanstva a auto nebi mogli da mu uzmu jer je na njegovo ime.

Pozdrav!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 15:05 - pre 203 meseci
Citat:

. Pa i da ga provere mislim da bi samo odgovarao što nije odjavio boravak u BIH pre sticanja SRB državljanstva a auto nebi mogli da mu uzmu jer je na njegovo ime


Ne bi mu oduzeli auto vec bi zahtevali da ga uveze (plati carinu i porez) i registruje u Srbiji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 15:12 - pre 203 meseci
Zaplenili bi mu auto i pokrenuli carinski prekršaj protiv njega, a nakon okončanja postupka za carinski prekršaj on bi morao da plati kaznu, a predmet carinskog prekršaja bi bio oduzet.

 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 16:38 - pre 203 meseci
@NeoBG
Legalno, ne moze biti prijavljen na dve adrese, u BiH i Srbiji. On vozi tako. Pa dobro, krcag ide na vodu dok se ne razbije. Samo da ne bude posle, kriva drzava...
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.183.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 16:45 - pre 203 meseci
Ipak mi i posle pazljivog citanja nesto nije jasno.
Covek ima dva drzavljanstva, Srbije i Hrvatske. Rodjen je u Srbiji, zivi u Srbiji. Odjavi se iz Srbije, prijavi se u Hrvatskoj, napravi lk hrvatsku, kupi auto na hr. table i dodje u Srbiju, da li sme legalno da ga vozi auto po ogranicenjima koje vaze za strance ???
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 16:57 - pre 203 meseci
Citat:
Ipak mi i posle pazljivog citanja nesto nije jasno.
Covek ima dva drzavljanstva, Srbije i Hrvatske. Rodjen je u Srbiji, zivi u Srbiji. Odjavi se iz Srbije, prijavi se u Hrvatskoj, napravi lk hrvatsku, kupi auto na hr. table i dodje u Srbiju, da li sme legalno da ga vozi auto po ogranicenjima koje vaze za strance ???


Sme naravno. Pazi sta kaze carinski zakon - izvor Sajt MUP Srbije

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/pio.nsf/1-3#27avg02a

Upravljanje vozilom strane registracije za osobe sa dva državljanstva
Ne postoje zakonske smetnje da se vozilom inostrane registracije, registrovanim na ime vlasnika sa dva državljanstva upravlja u SR Jugoslaviji za vreme privremenog boravka.

Za upravljanje motornim vozilom na teritoriji SR Jugoslavije potrebno je da imate inostranu vozačku dozvolu ili medjunarodnu vozačku dozvolu izdatu u inostranstvu, na osnovu kojih isprava možete upravljati najduže šest meseci računajući od dana ulaska na teritoriju SR Jugoslavije, ili jugoslovensku vozačku dozvolu.

 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:01 - pre 203 meseci
Dakle evo mog rešenja, a koga ne mrzi da čita, videće da se na nekoliko mesta provlače upravo stavovi koji su više puta iznešeni i na ovoj temi...



I da, samo da napomenem, ceo ovaj postupak košta više nego svi troškovi oko uvoza i registracije jednog dobrog auta od 20-tak hiljada evra... Trebaju ti dobri advokati, pa veze, pa plati ovo plati ono, kazne, pa carinski magacin... I oni kojima oduzmu auta verovatno nemaju sreće kao ja, pa da se izvuku sa tim, a auto da se vrati, već sam 100% siguran da se svi automobili koji su na placu na kraju i oduzmu...
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:02 - pre 203 meseci
Citat:
Zaplenili bi mu auto i pokrenuli carinski prekršaj protiv njega, a nakon okončanja postupka za carinski prekršaj on bi morao da plati kaznu, a predmet carinskog prekršaja bi bio oduzet.


http://www.mup.sr.gov.yu/domino/pio.nsf/putovanja18nov02

Da li državljani SRJ mogu upravljati vozilima sa BiH tablicama?

Vozila registrovana u Bosni i Hercegovini smatraju se vozilima sa inostranom registarskom oznakom. Ukoliko ova vozila nisu registrovana na ime našeg državljanina, a isti ih sam koristi na putevima u nasoj zemlji, onda se smatra da postoji osnovana sumnja da je učinjen prekršaj kojim se krši propis o uvozu vozila u našu zemlju.

Kada se u kontroli vozila na putevima zateknu ovakva vozila, nadležni policijski organi imaju pravo da vozilo, sa prijavom, predaju najblizoj carinarnici, koja će odlučiti o prekršajnoj odgovornosti i daljoj sudbini vozila.

------------

sto znaci ukoliko je vozilo registrovano na ime naseg drzavljanina ne postoji zakonski nacin da se ono zapleni, jedino eventualno moze da plati kaznu za ucinjeni carinski prekrsaj. vozilo se zaplenjuje jedino ako nas drzavljanin rezident Srbije upravlja vozilom na strane table koje se ne vodi na njegovo ime. mislim tako kaze sajt mupa srbije :)
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:06 - pre 203 meseci
Citat:
Dakle evo mog rešenja, a koga ne mrzi da čita, videće da se na nekoliko mesta provlače upravo stavovi koji su više puta iznešeni i na ovoj temi...


Ventura procitao sam ovo resenje koje si ti dobio. Ti si covece kaznjen 4000 din za carinski prekrsaj jer si upravljao vozilom na strane table (u tvom slucaju camcem) kao REZIDENT DRZAVE SRBIJE

http://www.dvukovic.info/carina/3_Resenje.jpg

Znaci ovde lepo pise "domace lice bez radnog boravka u inostranstvu" i vozilo/camac je bio ne tvoje vlasnistvo vec vlasnistvo nekog Nemca.

znaci poenta je bila samo da iscitas ovo sto smo pricali dosad.

To znaci da si morao pre sedanja za gliser da se prijavis negde u inostranstvu recimo u BIH , i ne bi imao nikakvih problema. Pozdrav
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:19 - pre 203 meseci
Citat:
Ma ti si čoveče mentalno retardiran... A i ja sam još veći retard što pokušavam da ti objasnim bilo šta...


daj bre niko ovde nije retardiran nego si ti ucinio carinski prekrsaj zato sto si kao rezident Srbije upravljao vozilom na strane table. da si bio rezident neke druge drzave, recimo BIH , policija ne bi imala zakonsku mogucnost da te kazni i privremeno oduzme vozilo. Sve sto je trebalo da se uradi jeste da odes u lokalni SUP u BG i da se odjavis sa svoje postojece adrese i prijavis na novu u BIH. Pa to ti pise i u resenju koje si sam postavio.
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:28 - pre 203 meseci
Najbolje resenje za voznju na strane table je po meni ono sto je predlozio Offshore, osnivanje SZR ili neke slicne firme u BIH za 50e, tako dobijete radne papire , za voznju vam treba da prijavite boravak u BIH, i da nosite ovo resenje osnivanju firme i sve je potpuno zakonski legalno i cisto. Ne morate svakih 6 meseci da izlazite iz zemlje jer u BIH mozete ulaziti/izlaziti na licnu kartu i policija nikako ne moze da zna koliko vi dugo boravite u Srbiji tacnije svo vreme ste navodno na legalnom boravku u BIH a na privremenom u Srbiji.

Eto ja ne kazem da je ovo svima dostupno, nije dostupno sivma koji imaju redovno zaposlenje u Srbiji , ali jeste dostupno svim vlasnicima privatnih firmi , jer prihod vlasnika privatne firme nije plata cak mu zaposlenje u firmi i ne treba vec je njegov prihod profit same firme . Tako da covek moze da se prijavi u BIH a u Srbiji uplacuje privatno zdravstveno osiguranje recimo kod Dunava i da uplacuje sebi penziju u neki privatni penzioni fond kao recimo Delta Generali. Poenta je da za sve postoji resenje samo je pitanje da li covek zeli to da uradi i dali mu se tako nesto isplati. E sad to zavisi od slucaja do slucaja.

Meni licno se, posto ja skroz poslujem u inostranstvu i u Srbiji samo prakticno zivim - se isplati.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-212-103.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:31 - pre 203 meseci
hahaha ovo je komedija :))))

sopocanac,ventura [koliko ja kontam] poseduje i serbsko i bosansko drzavljanstvo
MEDJUTIM dok je u repljubik serbija ,MORA da koristi samo srpsko drzavaljastvo ,tj. da upravlja vozilom sa istim,bla bla...
a u drugim drzavamam moze sa bilo kojim

vozilo mu je zaplenjeno i posle postupka [ovo napamet pricam,nisam citao resenje] je donet "zakljucak" da je doticni DRZAVLJANIN srbije i samim time krsi zakon sto vozi pod dojche zastavom...

 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 17:39 - pre 203 meseci
Citat:
hahaha ovo je komedija :))))

sopocanac,ventura [koliko ja kontam] poseduje i serbsko i bosansko drzavljanstvo
MEDJUTIM dok je u repljubik serbija ,MORA da koristi samo srpsko drzavaljastvo ,tj. da upravlja vozilom sa istim,bla bla...
a u drugim drzavamam moze sa bilo kojim

vozilo mu je zaplenjeno i posle postupka [ovo napamet pricam,nisam citao resenje] je donet "zakljucak" da je doticni DRZAVLJANIN srbije i samim time krsi zakon sto vozi pod dojche zastavom...


tacno , horvat, ventura ima srpski i bosanski pasos samo NAPRAVIO JE JEDNU GRESKU. Imao je prijavljeno prebivaliste u srpskim dokumentima U SRBIJI , MESTO U BIH i time je automatski nacinio carinski prekrsaj, jer carinski zakon dozvoljava upravljanje vozilima na strane table SAMO NASIM DRZAVLJANIMA KOJI ZIVE U INOSTRANSTVU A I NE NASIM DRZAVLJANIMA SA PREBIVALISTEM U SRBIJI.

Evo ti procitaj sa sajta MUP Srbije . Ne znam sta je ovde nejasno:

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/pio.nsf/upravljanje

Upravljanje tuđim vozilom registrovanim u inostranstvu

Ne postoje smetnje da strani državljani kao i državljani SRJ koji su na privremenom radu u inostranstvu daju dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom strancu ili državljanima SRJ koji su takođe na privremenom radu u inostranstvu da istim vozilom mogu da upravljaju za vreme svog privremenog boravka u SRJ. Takvu dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom koje prelazi granicu SR Jugoslavije, saglasno odredbama člana 4. Zakona o poveravanju javnih ovlašćenja Auto-moto savezu Jugoslavije ("Službeni list SRJ", broj 26/95) izdaje AMSJ uz ovlašćenje i potpis vlasnika vozila.


Ovlašćenje za upravljanje tuđim motornim vozilom registrovanim u inostranstvu može izdati nadležna organizacija. Na osnovu takvog ovlašćenja, vozilom inostrane registracije mogu upravljati stranci i državljani SRJ koji žive i rade u inostranstvu, ali ne i državljani SRJ - rezidenti SR Jugoslavije, jer u suprotnom čine carinski prekršaj.


Ukoliko se radi o punomoćju datom u obliku privatne isprave, pa se posumnja u njegovu istovetnost, u smislu odredbe člana 50. Zakona o opštem upravnom postupku, može se narediti da se podnese overeno punomoćje.

--------------------------------

znaci ako imate otvorenu firmu u recimo BIH i prijavljen boravak tamo vi ste automatski za ovu drzavu drzavljanin SRJ na privremenom radu u inostranstvu . E u venturinom slucaju greska je bila sto on nije imao u svojim srpskim dokumentima ( licnoj, pasosu) taj prijavljen boravak u BIH vec u Srbiji!

TOLIKO!
 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 18:39 - pre 203 meseci
Citat:
Najbolje resenje za voznju na strane table je po meni ono sto je predlozio Offshore, osnivanje SZR ili neke slicne firme u BIH za 50e, tako dobijete radne papire , za voznju vam treba da prijavite boravak u BIH, i da nosite ovo resenje osnivanju firme i sve je potpuno zakonski legalno i cisto. Ne morate svakih 6 meseci da izlazite iz zemlje jer u BIH mozete ulaziti/izlaziti na licnu kartu i policija nikako ne moze da zna koliko vi dugo boravite u Srbiji tacnije svo vreme ste navodno na legalnom boravku u BIH a na privremenom u Srbiji.

He, zar nije Vanuatu?
 
0

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 19:23 - pre 203 meseci
Citat:
He, zar nije Vanuatu?


pa ti sa ovim sto sam ja rekao mozes voziti posle auto na vanuatu table bez problema! jer zivis/radis u inostranstvu zvanicno za drzavu Srbiju. Procitaj jos jednom sta kaze carinski zakon sajt mup srbije

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/pio.nsf/upravljanje

Upravljanje tuđim vozilom registrovanim u inostranstvu

Ne postoje smetnje da strani državljani kao i državljani SRJ koji su na privremenom radu u inostranstvu daju dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom strancu ili državljanima SRJ koji su takođe na privremenom radu u inostranstvu da istim vozilom mogu da upravljaju za vreme svog privremenog boravka u SRJ. Takvu dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom koje prelazi granicu SR Jugoslavije, saglasno odredbama člana 4. Zakona o poveravanju javnih ovlašćenja Auto-moto savezu Jugoslavije ("Službeni list SRJ", broj 26/95) izdaje AMSJ uz ovlašćenje i potpis vlasnika vozila.


Ovlašćenje za upravljanje tuđim motornim vozilom registrovanim u inostranstvu može izdati nadležna organizacija. Na osnovu takvog ovlašćenja, vozilom inostrane registracije mogu upravljati stranci i državljani SRJ koji žive i rade u inostranstvu, ali ne i državljani SRJ - rezidenti SR Jugoslavije, jer u suprotnom čine carinski prekršaj.


Ukoliko se radi o punomoćju datom u obliku privatne isprave, pa se posumnja u njegovu istovetnost, u smislu odredbe člana 50. Zakona o opštem upravnom postupku, može se narediti da se podnese overeno punomoćje.

 
0

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO23.08.2007. u 20:22 - pre 203 meseci
Citat:
pa ti sa ovim sto sam ja rekao mozes voziti posle auto na vanuatu table bez problema! jer zivis/radis u inostranstvu zvanicno za drzavu Srbiju.

Ako se odjavim iz Srbije i postanem rezident druge zemlje...Pa koj' ce mi klinac onda vanuatu. Ti si lepo citirao zakon, zasto si onda postavljao temu i toliko pricao o istoj, sa nazivom-
"Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO"
I ja da ponovim LEGALNO!!! A ne kao sto si napisao u prvom postu
Citat:
Dovoljno je da svoj boravak prijavite u recimo BIH ili Crnoj Gori i automatski postajete drzavljanin Srbije na privremenom radu u inostranstvu sto znaci da mozete upravljati vozilom na strane table bez problema
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Resenje Kako voziti auto na strane table u Srbiji - LEGALNO
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 119921 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.