Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362518 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.07.2012. u 13:01 - pre 142 meseci
Citat:
DaliborP: Ako vec pricamo o ljubaznosti i trazenju bolje usluge, hoce neko da mi sad kaze da su Grci nesto preterano ljubazniji pa svi kao zbog toga hrle u Grcku? Ne bih rekao, pre ce biti da ce Turci vise titrati oko musterije od bilo koga u komsiluku.


Misliš ili znaš? Znam par ljudi koji redovno idu u Grčku i uglavnom su oduševljeni uslugom; da li idu baš zbog tog ili nečeg drugog ne znam, mada nije ni bitno
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.07.2012. u 14:00 - pre 142 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:Misliš ili znaš? :) Znam par ljudi koji redovno idu u Grčku i uglavnom su oduševljeni uslugom; da li idu baš zbog tog ili nečeg drugog ne znam, mada nije ni bitno :)

Pa bitno je, zato sto se ovde kao Grcka usluga predstavlja kao glavni razlog zasto ljudi nece vise u Crnu Goru. Naravno da Grcka ima mnogo toga vise da ponudi, ali sad bas da je ljubaznost glavni razlog cisto sumnjam. A bio sam u Grckoj 3 puta, i previse.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"18.07.2012. u 14:10 - pre 142 meseci
Svako ima svoje razloge. Meni npr. bi bilo bitnije šta znam, da li ima vode 24/7, nego da li je neko ljubazan itd
 
Odgovor na temu

visnjic

Član broj: 270440
202.168.94.*



+37 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 13:58 - pre 142 meseci
Jel jos uvek tako prljavo ko pre 5-10 godina?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 16:26 - pre 142 meseci
^ ako ti je struktura ličnosti analna: u svakom slučaju će ti biti traumatično.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 16:48 - pre 142 meseci
Najverovatnije idem sa curom u Becice za koji dan.. Nismo jos izabrali gde, ali kontamo da nadjemo neki pristojni apartman do 30-40e dnevno. Hints, tips? :) Na sta treba da pazimo itd.. Konkretno se dvoumim da li da unapred rezervisemo apartman ili da odemo tamo naslepo i nadjemo nesto na licu mesta.

[Ovu poruku je menjao reiser dana 19.07.2012. u 19:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 17:50 - pre 142 meseci
Citat:
DaliborP: Pa bitno je, zato sto se ovde kao Grcka usluga predstavlja kao glavni razlog zasto ljudi nece vise u Crnu Goru. Naravno da Grcka ima mnogo toga vise da ponudi, ali sad bas da je ljubaznost glavni razlog cisto sumnjam. A bio sam u Grckoj 3 puta, i previse.

Mislim da se ljubaznost pominje kao jedan od glavnih razloga zbog kog ljudi ne idu u Crnu Goru, a ne razlog zbog kog idu u Grcku.
Sad sam se vratio sa produzenog vikenda u Becicima i idalje tvrdim, da me drug nije pozvao kod njega, kao, dugo se nismo videli i ko zna kada cemo, nikad ne bih izbijao iz Istre.

Cela severna Grcka, Bugarska, Crna Gora, Dalmacija i vecina Italije mogu samo da piske pod prozor onome sto Istra ima da ponudi. odnos cena/ljubaznost/hrana/more/gostoljubivost/raznovrsnost turisticke ponude/lepote predela/trajanje putovanja, udaljenost/kvalitet nema da se nadje nigde u okolini Balkana.
u poslednjih 10 godina bio sam 12 puta na istri, vise od 5 puta u CG, jedan roadtrip po Evropi, jedan interrail trip, ziveo po par meseci u Bukurestu, Minhenu i Kelnu, sad studiram u NYC-u i naravno da se sve te destinacije ne mogu porediti, ali mogu da kazem da se nikada nigde nisam toliko nauzivao u svakom pogledu koliko na Istri.

@reiser
plaze su im vikendom poluprazne, radnim danima prazne, idi bilo gde, zakucaj i naci ces privatan smestaj. sto se tice hotela, cini mi se da je popunjenost 10-20%, ako i toliko, tako da ne moras da se brines. pricao sam sa lokalcima, kazu da je sezona losija od prethodne a da je prethodna bila losa(tako kazu da vec par godina nazaduje)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 18:11 - pre 142 meseci
Citat:
Andrej013:
plaze su im vikendom poluprazne, radnim danima prazne, idi bilo gde, zakucaj i naci ces privatan smestaj. sto se tice hotela, cini mi se da je popunjenost 10-20%, ako i toliko, tako da ne moras da se brines. pricao sam sa lokalcima, kazu da je sezona losija od prethodne a da je prethodna bila losa(tako kazu da vec par godina nazaduje)


Jel si upravo tamo pa znas sve ovo ili...


[Ovu poruku je menjao KrkaCiC dana 19.07.2012. u 21:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 20:47 - pre 142 meseci
Citat:
KrkaCiC: Jel si upravo tamo pa znas sve ovo ili...




Citat:
Andrej013
Sad sam se vratio sa produzenog vikenda u Becicima i...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 21:23 - pre 142 meseci
I još samo kad bi u Istri postojale plaže...
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"19.07.2012. u 23:35 - pre 142 meseci
Citat:
jnk: I još samo kad bi u Istri postojale plaže...

hehe, mnogo si duhovit :D

mada, interesantno je to da sam upoznao par ljudi koji stvarno(iako su od Istre videli samo Pulu koja stvaro oskudeva plazama i industrisku Rijeku koja ni nije Istra) misle da na Istri nema lepih plaza.
ja pretpostavljam da su to ljudi kojima je Slovenska Plaza VRH BRATE /\ a koji zaboravljaju da je jedna od najcenjenijih neciganskih plaza u CG upravo Ploce, a taj tip plaza-par desetina metara sljunka, par desetina metara ravnih kamenih stena(ploca) koje se polako spustaju u more ne da nije redak, vec je dominantan na Istri. to je jedna prirodna lepota u takvom izobilju da ja to nigde nisam video.neko bi rekao da to ni nije plaza, a ja bih se mozda i slozio-to nije jedna velika plaza vec ima desetak odvojenih intimnijih plazica na koje ne moze da stane vise od 150 ljudi, pa onda jedna velika i tako u krug(mada moram da priznam da sam vise obilazio zapadnu stranu poluostrva-Rovinj, ostrva(Crveni Otok posebno) i okolinu 10ak km severno i juzno, Fazana, Porec, Umag...).
ovo su npr tipicne male plaze kakvih ima zilijon na Istri:




a posle par takvih, mozes da ocekujes jednu nesto vecu:

nekim ljudima se to verovatno ne svidja...kao kamenje, sljunak, sta ce mi to i sl, ali ja kada odem na one velike pescane(koje mnogi vole), ja tu mogu samo odbojku da igram, inace padnem u depresiju.

a nije ni slucajno da se bas u Rovinju nalazi nekadasnja "Beogradjanska" plaza, na koju su ministri, bitniji komunisti, visi cinovnici i sl lezilebovici i bogatuni onih 'boljih vremena' dovodili svoje porodice i fufice iz BG-a.

To svakako jeste stvar ukusa, ali meni su recimo one 'americke plaze' (to kazem jer sam video ove sa severoistoka a i po filmovima su sve te vrste) tipa, 20km dugacke, 200m siroke pescane plaze bez icega na njoj sem peska, ono...blak. neuporedivo mi je zanimljivije da ima po koja stena a i nesto sljunka/peska za peskir, postepeno ulazenje u vodu i sl.

[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 20.07.2012. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 00:46 - pre 142 meseci
Citat:
Andrej013:
sto se tice hotela, cini mi se da je popunjenost 10-20%, ako i toliko,


popunjenost hotela u Podgorici je oko 50-60%(i tokom sezone a i van nje), a PG nije na moru

http://www.novosti.rs/vesti/tu...tml:385597-Budva-magnet-za-sve
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 01:01 - pre 142 meseci
@su27killeryu,
kazem ti, vratio sam se prekjuce. ako se Becici i Rafailovici smatraju budvanskom 'rivijerom' onda novosti opet lazu/placen je tekst.
Budva jeste bila puna, tamo je uvek potraznja veca od ponude, ali su sve privatne plaze hotela POTPUNO prazne, znaci ne ni poluprazne, vec skroz. plaza sa 200 lezaljki i suncobrana, a mozes da vidis mozda 3 para na njima..

verovatno su te zavarali sa ovom recenicom:
"minulog vikenda u Crnoj Gori registrovano 46.390 gostiju, što je za 11 odsto više nego lane u isto vreme"
da ti kazem da je registrovano vise ljudi jer su ih uplasili sa ovim da mora da se registruje od ove godine i sl. cak su se i ljudi koji imaju nekretnine iz straha registrovali prvi put. a inace, ja sam bas minulog vikenda bio bas na budvanskoj rivijeri :D i kazem ti da je bilo manje gostiju nego prethodnih godina, a to kazu i lokalci. ma sta da pricam, covece, nikada nisam video praznije plaze(sto mi je odgovaralo...mada mi je smetalo presijavanje benzina na povrsini vode :/ )

 
Odgovor na temu

visnjic

Član broj: 270440
202.168.94.*



+37 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 05:12 - pre 142 meseci
Citat:
valerijan:
^ ako ti je struktura ličnosti analna: u svakom slučaju će ti biti traumatično.


Jel to meni upuceno? Pitao sam normalno pitanje, da li je prljavo?
Nije mi struktura licnosti analna, ne smeta mi malo prljavstine (zivim u Indiji trenutno, Balkan je pojam cistoce i ustogljenosti za Indiju), ali u svakom slucaju ako idem negde da uzivam (i platio sam) radije cu gledati lepotu nego smece.
Dakle, da li je famozna ekoloska drzava jos uvek tako prljava kao pre?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 07:51 - pre 142 meseci
@andrej013

Svaka čast na pronicljivosti provalio si me za slovensku plažu. Bio sam u Poreču i iako je stvarno fino mesto sa čistom vodom plaže nisu plaže nego betonski platoi koji se spuštaju u more što je veliki minus za celokupni utisak. Postoji u okolini par takvih plažica sa slika ali one su naravno prepune jer su u deficitu.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 09:07 - pre 142 meseci
^Moje utisak je isto takav iako smatram to kao totalno subjektivno i stvar ukusa. Bio sam u Istri i obisao sam obalu od Umaga do rta Kamenjak i sto se plaza tice doziveo ogromno razocarenje. Kao neko ko je pre toga letovao samo u Grckoj nisam mogao da shvatim da neko betonsku plocu sa merdevinama naziva plazom i da uz to naplacuje lezaljke kao da je na Maldivima. Kamenje i stencuge kojih ima u izobilju nisu po mom ukusu jer tu ne mogu da igram odbojuku/fudbal/tenis sa drvenim reketima/bacam frizbi/dobacujem se loptom za bejzbol... niti mogu da bacim peskir i iskuliram, a da ne dozivim fakirsko iskustvo. Prvi dan prvo kupanje sam isekao prst na nozi jer nisam znao da mi trebaju patike za vodu :(. Sta su kog djavola patike za vodu?!?!?!? Gde god sam ja naisao na uvalu koje su malo vise foot frendly bilo je prepuno. Rt kamenjak je inace super, ali ici tamo vise od jednom-dva puta u toku letovanja je mucenje. Sa druge strane gradovi kao sto je Rovinj su super i stvarno nose neku posebnu atmosferu pa kome je to bitnije od plaze i kupanja nece pogresiti. Da se razumemo, bilo je meni lepo tamo, ali ne bih tamo vise otisao ako mi je to jedino letovanje u godini. Da imam gliser, skuter, jedrenjak ili sl. verovatno bi mi bilo interesantnije jer je hrvatsko primorje raj za to.

Sto se cuvene ciste vode, boje mora i cetinara tice to je po meni poprilicno prenaglasavano sa njihove strane i predstavlja se kao da niko to nema drugi. Iskreno, nista nisam tamo video sto vec nisam na Sitoniji, Krfu ili Tasosu.

Prosle godine sam isao na Krk jer mi je bilo najblize i hteo sam da pruzim drugu sansu Hrvatskom primorju i to je tek bilo razocarenje :(. Druga nedelja avgusta voda 'ladna kao led, nisam proveo vise od 10 minuta u vodi po ulasku. U samom gradu Krku ima gradska plaza opet betonska gde je voda prljava haos, a lezaljke 15 eur komad?!?!? Sve druge plaze gde staje po 5 coveka max su bile prepune. U ostalim gradovima isto tako. Plaze nikakve, guzva velika, parking i lezaljke naplacuju opet kao da su Maldivi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 09:21 - pre 142 meseci
Citat:
Andrej013: hehe, mnogo si duhovit :D

mada, interesantno je to da sam upoznao par ljudi koji stvarno(iako su od Istre videli samo Pulu koja stvaro oskudeva plazama i industrisku Rijeku koja ni nije Istra) misle da na Istri nema lepih plaza.

Pa i nema, i ja isto tako mislim. A bio sam dalje od Pule.
Cela obala Istre nema 3 pristojne plaze. Unutrasnjost Istre jeste fantasticna, stari gradovi lepi i stvarno ima sta da se vidi ali plaze...smanji dozivljaj malo :)
Ajde te male zabacene uvalice koje se kao netaknute pa i lici na nesto (mada ne znam zasto ih zoves plazama), ali recimo plaze u grada i oko grada su blagi uzas.

I Istra nikako ne moze biti lepsa od Dalmacije. Usluga jeste bolja ali to je sve.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 10:12 - pre 142 meseci
Citat:
tdusko: ...uz to naplacuje lezaljke kao da je na Maldivima.

BTW na Maldivima se ne naplaćuju ležaljke :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"20.07.2012. u 10:15 - pre 142 meseci
Ma znam, u stvari ne znam, ali nisam to ni mislio :) Mislio sam da naplacuju lezaljke kao da su plaze iste kao na Maldivima :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"22.07.2012. u 10:31 - pre 142 meseci
da ne otvaram temu, vidim da se i ovde pisalo o hrvatskom primorju.

Ortak me nagovara da odemo kod njegovog dede na Brač. Mesto Pražnica koje je u sred ostrva.
Išli bismo autom naravno.
Gledam cene za trajekt ovde i cini mi se dosta skuplje nego u Grckoj.
Kada placam prevoz auta, jel moram i posebno za nas trojicu :), ili ako sedim u autu ne placa se po osobi?

Dal stvarno ima rizika vozati se s srpskim tablicama po ostrvu?
Jel bio neko na Braču? Ima li tamo šta da se vidi? Ne mislim na diskoteke i ludovanje, nego prirodne lepote. Šta obići?



[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 22.07.2012. u 11:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362518 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.