Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364706 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 08:18 - pre 202 meseci
Citat:
Tyler Durden: Kad si ti to bio u Zadru i šta ti se desilo?

Čuj, možeš prihvatiti objašnjenja kao što je :
Citat:
markom: Pa zato što Zadar i Šibenik ni u najsrećnija vremena nisu bili baš najsrećniji da vide goste iz Srbije. Ista je situacija i sad. Zašto ići negde gde se nećeš dobro provesti?
ili možeš otići lično, parkirati auto i provesti prijatnih 10-tak dana uživajući u blagodetima mora u ZA i ŠI, pitajući se o čemu priča Marko.
Javi nam utiske.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:04 - pre 202 meseci
Citat:
markom: Pa zato što Zadar i Šibenik ni u najsrećnija vremena nisu bili baš najsrećniji da vide goste iz Srbije. Ista je situacija i sad. Zašto ići negde gde se nećeš dobro provesti?

Bio pre tri godine u Šibeniku, Brodaricama, Splitu i slično... dakle "najrizičniji" deo Hrvatske.
Sve te priče sa zastrašivanjem ljudi nemaju mnogo veze sa mozgom, provod je bio odličan.
U Brodaricama, primera radi, skoro polovina žena koje sam viđao su u crnini, svakako nemaju
lepa sećanja na usrana ratna vremena, pa i pored toga nije bilo ni jedne jedine neprijatnosti.
Čak se oseća da im nedostaju gosti iz Srbije, muka im je debelih nemaca i slične ekipe...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:14 - pre 202 meseci
Citat:
MyWay: ili možeš otići lično, parkirati auto i provesti prijatnih 10-tak dana uživajući u blagodetima mora u ZA i ŠI, pitajući se o čemu priča Marko.
Javi nam utiske.


Prvo objašnjenje ne mogu da prihvatim nikako jer sam ja prije rata bukvalno čitavo ljeto provodio u Šibeniku, tetka mi je živjela tamo i tako nešto definitivno nije tačno.

Za sadašnju situaciju stvarno ne mogu da kažem bilo šta jer nisam bio, ali zato ne pričam ništa napamet i baš zato mi je glupo kad neko to radi.
Mogu da kažem da sam u "centralnoj" Hrvatskoj bio više puta i sa autom i da nisam imao nikakvih problema.

Ne mogu a da ne primjetim da svi koji su, da kažem pro ljetovanje u Hrvatskoj, BILI tamo i imaju direktna iskustva. Dok svi koji su contra pričaju o tome kako oni misle i očekuju da će im biti. Odnosno, pričaju napamet.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:20 - pre 202 meseci
Pa vidi ovako... Ja zaista pričam napamet kad kažem to za Dalmaciju. Meni lično je bila frka i u Istru da idem (poslednji put sam u Hrvatskoj bio 1980.), ali sad vidim da su moji strahovi bili neosnovani.

Kad smo o tome pričali sa domaćinima, oni su nam sami rekli za Zadar i Šibenik da tamo ne bismo bili mnogo dobrodošli, ali da nam se verovatno ništa loše ne bi desilo. Proveriću sledeće godine ;-)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:31 - pre 202 meseci
Ja sam u Istri (Pula) letovao svake bogovetne godine od rodjenja do 1990, i to po 2-3 meseca svake godine. Nazalost, od tada nisam bio, iako sam u HR bio nekoliko puta, ali ne na moru. Posto sam dobar deo zivota proveo tamo, i znam ljude apsolutno mogu da potpisem da neko ko kaze da u Split i Sibenik ide sa BG tablama, pritom govori HLEB i komunicira izrazeno beogradskim akcentom ima vise srece nego pameti...

A sto se tice Istre, ona nikad niti je bila problem niti ce biti... Istrani su se oduvek vise kapirali kao italijani nego kao hrvati, tako da ih solidno zabole za problem hrvatska vs. srbija :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:34 - pre 202 meseci
Problema nema, tj. taj problem ne postoji, bar iz mog iskustva.

Evo na poslu ima 11 Hrvata i svi smo super, nikakvih problema, ni najmanje provokocije. Nemojte generalizovati ;)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:46 - pre 202 meseci
Rodjen sam, odrastao i ziveo u Dalmaciji, bio sam nekoliko puta u zadnjih par godina i nekako mi se cini da znam sta pricam.

Tako da potpisujem ovo sto je boccio rekao
Citat:
mogu da potpisem da neko ko kaze da u Split i Sibenik ide sa BG tablama, pritom govori HLEB i komunicira izrazeno beogradskim akcentom ima vise srece nego pameti...


Dobro momci kad se vi svi toliko pozivate na cuvenu Dalmatinsku toleranciju, pogotovo Zadar i okolina evo predlazem vama mladjima da se zaputite na odmor, znas ono, 5-6 mladjih ljudi zeljnih provoda, odete sa kolima, privatan smestaj(dakle isto tako kao sto se ide u CG) pa krenete malo da izlazite po Zadru, stari grad, diskoteke, opustanje, pice, muvanje riba itd.

Ima par dobrih diskoteka oko Zadra mogu da vam kazem tacno gde su. Usput tim istim kolima obidjete mesta u okolini, pa Sibenik, pa Split. Jos ako bi malo ka unutrasnjosti krenuli tu bi tek osetili tu iskonsku toleranciju.

E onda javite se i pricajte mi kako je u Dalmaciji.

Istru ne treba uzimati kao reper Hrvatske turisticke usluge posto je puno naprednija sto finansijski sto mentalno od ostatka Hrvatske, pogotovo Dalamacije.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:48 - pre 202 meseci
Mene smeta samo kad ljudi pričaju napamet.
Ja ništa nisam ustvrdio za Split i širi reon oko njega. Samo govorim ono što znam.
Iskreno, ja vjerujem da bi se moglo naletiti na poneki problem tamo ali ne mogu da dođem ovdje i kažem "ma 100% ćeš najebati ako odeš tamo". Jer nisam lično bio i isto tako još od nikoga ko je zaista to uradio (bio u Splitu) nisam čuo utiske.

Mada, ako pročitate venturine postove...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ivan jeremic
Bgd

Član broj: 51138
Poruke: 48
*.procreditbank.co.yu.



Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:52 - pre 202 meseci
Posle njihovog (nikad srecnijeg, nikad ocekivanijeg, nikad lepseg :) odvajanja slucajno sam bacio pogled na neku RTCG reportazu o posecenosti turista. Tip je 'ladno pricao kako od turista najvise imaju Rusa, Nemaca, Engleza, Rumuna... i tip prica i prica i prica a nigde ni da pomene nas. Znaci kao da niko odavde nije ni otisao tamo. Tad sam rekao da ja vise tamo ne idem. Zanemarujem to sto kada sam isao tamo , priznajem da to nije bilo skoro pa se mozda nesto promenilo, imao utisak da bi oni najradije da sam otisao, ostavio im pare i vratio se odmah da ih ne maltretiram. I tako ti ja lepo kazem NIKAD VISE pa odem u Tursku ... pa u Grcku ... gde god sam otisao ljudi kad me vide kao najrodjenijeg da su videli... Kao malo vode na dlanu... Ako nista drugo barem da i ja Srbin jednom osetim kako je to :)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 09:58 - pre 202 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Evo na poslu ima 11 Hrvata i svi smo super, nikakvih problema, ni najmanje provokocije. Nemojte generalizovati ;)


Kod mene takođe 23 Bosanca ( valjda zato što sam u Sarajevu ).
Niks problemi, sve ok. I više nego ok, a kad sam odlazio govorili su mi čuvaj se mudžahedina, iznajmi stan u Srpskom Sarajevu.
Bolje prolazim nego u Bg, jer sam svima zanimljiv. Do sada, nijedan jedini problem, čak me niko nije popreko pogledao.
Da mi ponekad nisu pljunuli u kafu, e to se ne mogu zakleti, ali sve ostalo... Đani Ćurčić.
vr
Za Split ne znam, ali i tamo planiram. Mislio sam neki zvezdin dres, pa do Poljuda.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.blueisp.co.yu.



+132 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 10:00 - pre 202 meseci
Ja sam dosao sa mora pre par dana. Bio sam u Prcnju. Nije bilo sabana koji slusaju Daru Bubamaru i ekipu,nije bilo celavih sabana koji hoce da se biju,sponzorusa, uglavnom mirno mestasce, puno kulturnih spomenika, crkava, vode je bilo skoro uvek(98% vremena). Cene u starom gradu u Kotoru su kao i u boljim kaficima u Srbiji, cene u prodavnicama su iste.Sve u svemu nista nije skuplje nego u Srbiji.
Smestaj sam imao kod coveka koji je Srbin iz boke i ponosi se time, pa ima probleme zbog toga. Ima dosta ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi i imaju probleme, npr. profesori iz gimnazije u Niksicu su dobili otkaze jer su branili srpski jezik, a ne "maternji". Tako da se oseca u vazduhu da Srbe "ne mirisu", mada mi sve to deluje da se ponasaju tako zbog straha da ih neko shvati kao "srboljuba" (kao UDBA pre 50 godina). CG mi sada deluje kao zemlja bez zakona.Cini mi se da bi mogao da ubijes coveka i da ne odgovaras ,naravno ako si "dobar" sa kim to treba biti, nesto nalik na Kosovo.Meni se tako cini.Ali bilo je toliko pozitivnijih stvari, npr, pojedini radnici-ce (crnogorci) u usluznim delatnostima su bili stvarno usluzni, i to iskreno a ne kao u npr. Tempu gde moraju da ti kazu dobar dan, vas racun, hvala(odvratno). Plaze se u Boki ne naplacuju. Ima stranaca koliko hoces, Italijana, Engleza,Rusa, Siptara, Francuza...Srba Sve u svemu meni je bilo odlicno i preporucio bih Boku svima.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 10:11 - pre 202 meseci
Citat:
maliradojca: Nije bilo sabana koji slusaju Daru Bubamaru i ekipu,nije bilo celavih sabana koji hoce da se biju,sponzorusa, uglavnom mirno mestasce, puno kulturnih spomenika, crkava, vode je bilo skoro uvek(98% vremena).

Radojice, zato nije ni bilo. Inače, pravo ime Dare Bubamara je Dara Prdara ( izvinjuvam se na rečniku ).

Citat:
maliradojca: CG mi sada deluje kao zemlja bez zakona.Cini mi se da bi mogao da ubijes coveka i da ne odgovaras ,naravno ako si "dobar" sa kim to treba biti, nesto nalik na Kosovo.

A mi smo zemlja po švajcarskom modelu.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 10:26 - pre 202 meseci
Ja ne znam zasto ljudi uopste imaju zelju da idu na bilo koje mesto gde su se dovukli rusekanje, i za to znaju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 10:32 - pre 202 meseci
Koliko vidim na ovoj temi, niko nije izrazio neku veliku želju za CG morem. :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 10:45 - pre 202 meseci
Pa dobro, i to je tacno, ali i za ove sto su izrazili zelju mi nije jasno zbog cega je to. Ja sam tamo bio jednom, 1988 ili 1989, ne secam se tacno, u Herceg Novom, i rek'o sam nikad vise. Sto zbog samog mora, sto zbog usluge, ali jos kad sam cuo da su se sada ti rusekanje navukli u ogromnim kolicinama, radije bih isao u Bugarsku na njihovo jezero sto ga oni zovu more, kad bi bas bilo moranje.
 
Odgovor na temu

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
195.252.117.*



Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 11:09 - pre 202 meseci
Zasto bi ja isao negde gde nisam pozeljan? A i lepse mi je u Grckoj, Turskoj, Tunisu ili Egiptu. Nadam se da ce nam se uskoro otvoriti i vrata Spanije, Italije, Portugalije (povoljnost) zasto bas mora biti Hrvatska ili Crna Gora ?!?!?! Na kraju krajeva lepse je ici od zemlje do zemlje a ne samo u jednu i jedinu! Meni licno Crna Gora nije mila i nece me videti sto se mora tice !!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9505
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 11:59 - pre 202 meseci
Svako ko svojevoljno provede letovanje u Crnoj Gori zaslužuje sve šta mu se desilo.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 21.08.2007. u 13:38 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 18:21 - pre 202 meseci
Nikada nisam išao u CG na more. Nikada. Još pre 27 godina sam počeo da odlazim u Grčku.
Još tada sam shvatio da je more lepše, provod odličan, i da je mnogo jeftinije od našeg mora ( tada je sve bilo naše ).
Sećam se odličnih letovanja još tada. Giros im je bio oko marku i po - dve. Za hiljadu maraka sam mogao baš da se provedem.
A tada je svako imao hiljadu maraka.
Doduše bio sam klinac, pa mi je sve bilo potaman. Išlo se vozom ( onaj čuveni Beč - Atina ), a kasnije autom. Gužva, krkljanac, pijani Nemci, ali najlepša letovanja. Nije se gledalo na lovu. I dan - danas se toga rado sećam. Uvek se vratim sa belim starkama, izbledelim petsto kecom, lakosta majicom.
Tada socijalne razlike nisu bile kao danas. Više - manje, većina ljudi je radila i imala izjednačene plate. Moja majka je bila trgovac, i sa srednjom školom zarađivala oko 800 maraka. Međutim, većina nije imala isto u glavi. Nikada neću shvatiti budale koje su išle u CG, vraćali se, potrošili veću lovu od mene, i to u socijalističkim restoranima sa kariranim stolnjacima i alu pepeljarama ( danas sam ljubitelj tih kafana ), da bi po komisionima jurili isti taj petsto kec i plaćali ga 200 maraka.
Tako i danas. Grčka jeste poskupela ( parametar giros - jbg, ja sam jedan od onih koji sve računa kroz giros, i sve prebacuje u nemačku marku ), mi smo u međuvremenu postali sirotinja, ali i dalje ne razumem.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"21.08.2007. u 23:09 - pre 202 meseci
Citat:
Mene smeta samo kad ljudi pričaju napamet.
...
Mada, ako pročitate venturine postove...
@Tyler: Ako pročitaš pažljivo venturine postove, shvatiš da se on šeta od marine do marine i tu i tamo promoli glavu na sat-dva. Kao što sam ti već rekao, ti ga slobodno prati suvozemno (kao Evlija Čelebija / Zuko Džumhur) pa nam se javi putopisom iz srednje Dalmacije.
Obzirom da koristiš ijekavicu (nebitno iz kog dela) šanse za prijatan boravak su ti ionako veće nego meni..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

tito1892
Josip Broz
Nis

Član broj: 126163
Poruke: 4
85.94.115.*



Profil

icon Re: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"22.08.2007. u 07:31 - pre 202 meseci
Citat:
žutokljunac: Nikada nisam išao u CG na more. Nikada. Još pre 27 godina sam počeo da odlazim u Grčku.
Još tada sam shvatio da je more lepše, provod odličan, i da je mnogo jeftinije od našeg mora ( tada je sve bilo naše ).


A kako si shvatio da je more ljepse ako nikada nisi bio u CG...sa razglednica?

I na pitanje zasto ljudi i dalje svojevoljno dolaze u Cg odgovor je prilicno jednostavan. Zasto sto im vise odgovara nego da podju u neke druge zemlje...vrlo jednostavno. Niko nece da ide nedje dje mu se ne dopada i to za svoje pare...neko ide jer ima kucu, neko ide jer ima prijatelje pa ne placa smjestaj, nekome je jeftinije iz nekih drugih razloga , neko iz sentimentalnih razloga, neko jer mu nije predaleko...ali niko ne ide zato sto mora...prema tome, oni koji dodju u CG i imaju negativnih iskustava, da imaju sto u glavi nikada vise ne bi dosli...ali ako opet dogodine dodju, treba da zacute...jer ih niko ne bije da to urade ponovo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crnogorsko poimanje "Turističke ponude"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 364706 | Odgovora: 1443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.