Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?

[ Pregleda: 4759 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jacaranda
Bg

Član broj: 13414
Poruke: 8
*.antegra.com.



Profil

icon Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?24.08.2007. u 18:56 - pre 202 meseci
Moze li mi neko pomoci kako prije lijepljenja bandaz trake da obradim ivice. Ploce su sam vec postavio na plafon. Negdje su "legle" na sam zid, a na nekim mjestima ima i citav 1 cm izmedju ploce i zida (takvi zidovi - nisu u "vinkl"). Sada ide sledeca faza, a to je da bi trebao te krajeve da "obradim".
Da li se to radi brusilicom (ocu li da izgubim zivot u prasini?) ili postoji neki bolji "sofisticiran" metod. Sa skalperom sam pokusao, ali ide tesko (ne dobijem pravi rez). Skidanje ploca ne dolazi u obzir!
Da li je "pukotina" od 1 cm velika (da li ce masa za gletovanje pokriti kakao treba?)
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
77.46.176.*



+26 Profil

icon Re: Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?26.08.2007. u 16:39 - pre 202 meseci
Prije bandaziranja sve ivice treba ispuniti rigips ili knauf materijalom. Uz ivice zidova treba obavezno da imas metalni profil. U suprotnom ce ti taj spoj pucati bez obzira na bandaziranje.
 
Odgovor na temu

Gipsar

Član broj: 156168
Poruke: 1
80.93.227.*



Profil

icon Re: Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?06.09.2007. u 17:02 - pre 202 meseci
Pre montaže ploča preporuka je da na zid zalepiš takozvanu "razdelnu traku" ,skalperom oboriš ivice
i ispunjavaš ispunom samo rupe do zida.
Nije preporučljivo stavljati bandaž traku u ugao i lepiti je na zid i plafon kao što to rade naši majstori.
Takođe nije preporučljivo da ploču šrafiš u profil koji je fiksiran bočno na zid (UD profil).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako obraditi ivicu Knauf GP na plafonu?

[ Pregleda: 4759 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.