Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

etažno grejanje sa šporetom na drva

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: etažno grejanje sa šporetom na drva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 47262 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
195.252.110.*



+67 Profil

icon etažno grejanje sa šporetom na drva27.08.2007. u 12:37 - pre 201 meseci
Pozdrav,
razmišljam se da kupim šporet na drva i ugalj, mislim da alfaplam proizvodi, koji ima ugrađeno na sebi kotao za povezivanje sa radijatorima, e sad ne znam da li postoji mogućnost da se isti poveže sa cevima na sprat (kroz ploču) odnosno da na spratu instaliram radijatore jer prizemlje gde je kuhinja i dnevni boravak ionako šporet greje, sad nisam siguran kako bi to fukcionisalo ili uopšte da li može, da li mi treba neka možda pumpa za izbacivanje te tople vode na visinu? Jel ima neko, nekakva iskustva? Napomena ne radi se o kotlu za centralno, nego o običnom šporetu za kuvanje i grejanje, ali ima taj kazan.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva27.08.2007. u 13:34 - pre 201 meseci
Moze, pumpa treba, naravno. A kako ce da radi, to zavisi od slucaja do slucaja, ipak to nije kotao vec sporet sa kazanom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva27.08.2007. u 13:43 - pre 201 meseci
PAZI na kakoricnu moc! Toliku kucu sigurno sa njim neces ugrijati sve da ti je odlucna izolacija. Sa onim ako zelis i kuvati mozes jos 1 sobu grejati
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519
Via: [es] mailing liste



+18 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva27.08.2007. u 16:53 - pre 201 meseci
>
Moj drug uzeo taj od alfaplama, mislim da je oko 15 kW, koristi drva,
zivi na potkrovlju, koristi ga u kuhinji kao sporet, i ne moze da
postigne 50C u napojnom vodu, pa od grejanja nista narocito, mora da
koristi dogrevanje (osim, naravno u kuhinji).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva28.08.2007. u 08:15 - pre 201 meseci
da, to je problem kod tih multifunkcijskih uredjaja - negde uvek greje vise nego sto treba, a negde manje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BOBAN 01
bgd

Član broj: 156022
Poruke: 1
*.249.eunet.yu.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva04.09.2007. u 22:03 - pre 201 meseci
pozdrav,ako zelis garez dim i prasinu u kuci idealna stvar,ja sam izbacio to iz kuce
boki
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva06.09.2007. u 17:35 - pre 201 meseci
meni je kuca 120 kvm.I hteo sam da stavim taj kamin alfaplam i da razvucem radijatore.Medjutim stalno se nesto premisljam.Da li ce to moci da ugreje celu kucu.A sto bi rekao BOBAN 01 imas garez i dim u kuci.Da li je to resenje? Ili da lupim jos jednu klimu 18-icu i da grejem tako (jdnu 12-icu) vec imam!
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva14.05.2011. u 10:05 - pre 156 meseci
Pozdrav svima vec duze vreme imamo problem sa etaznim grejanjem u kuci. Grejanje radi fenomenalno kao i sporet Alfaplam na drva i ugalj imamo instalirane radijatore aluminijumske i akarne cevi.

Problem se sastoji sto cevi odzvanjaju enormno dakle kada neko nesto prica na prvom spratu soba iznad na drugom spratu sve se cuje kroz cevi i radijatore.

Postoji li resenje za ovakav problem?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva14.05.2011. u 13:00 - pre 156 meseci
Citat:
Qler01: Pozdrav svima vec duze vreme imamo problem sa etaznim grejanjem u kuci. Grejanje radi fenomenalno kao i sporet Alfaplam na drva i ugalj imamo instalirane radijatore aluminijumske i akarne cevi.

Problem se sastoji sto cevi odzvanjaju enormno dakle kada neko nesto prica na prvom spratu soba iznad na drugom spratu sve se cuje kroz cevi i radijatore.

Postoji li resenje za ovakav problem?

pa kazi im da nevicu toliko.
zapusi rupe kuda prolaze cevi
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva16.05.2011. u 12:42 - pre 156 meseci
rupe su zapusene al nece da prestanu da vicu :(
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva16.05.2011. u 23:19 - pre 156 meseci
Citat:
Qler01: Pozdrav svima vec duze vreme imamo problem sa etaznim grejanjem u kuci. Grejanje radi fenomenalno kao i sporet Alfaplam na drva i ugalj imamo instalirane radijatore aluminijumske i akarne cevi.

Problem se sastoji sto cevi odzvanjaju enormno dakle kada neko nesto prica na prvom spratu soba iznad na drugom spratu sve se cuje kroz cevi i radijatore.

Postoji li resenje za ovakav problem?


Pa je li ti instalacija napunjena vodom? Ima li ti vode u cevima, pune ne bi smele da odzvanjaju.
Da li se bas cuje preko radijatora? Kroz cevi?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva17.05.2011. u 00:27 - pre 156 meseci
nisam dugo bio ovde,i opet problemi sa sporetima za etazno.vise ne mogu da se ponavljam,to pitanje je veoma osetljivo i ljudi su skepticni sa tim,najvise zbog toga sto ljudi imaju dosta losih iskustva sa ovim sporetima jer nisu upoznati sa nacinom na koji greju ovakvi kombinovani sporeti.
rekao sam da jos nije napravljen sporet za etazno grejanje za malo vecu kvadraturu koji dobro i srazmerno greje svuda,pritom ne zagrevaju dovoljno grejnu plocu tako da od kuvanja nema nista.osim toga veoma mnogo trose ogrev a samim tim i povecava posao oko izbacivanje pepela.imate moje razgovore na tu temu pa pogledajte malo.
puno pozdrava
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva17.05.2011. u 11:52 - pre 156 meseci
Da instalacija je napunjena vodom,dakle cevi su pune kao i radijatori (rebra)
Da cuje se bas bas to bukvalno odzvanja kada neko prica normalno ne preterano glasno ali na spratu se cuje sta se prica. Rupe su zapusene kuda prolaze cevi tako da nije ni do toga ?
 
Odgovor na temu

djalji

Član broj: 291982
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva14.10.2011. u 09:08 - pre 151 meseci
Pozdrav svima

Planiram da kupim sporet za etazno grejanje ali se razmisljam izmedju ABC Concept 2 ili Termomont Temy Plus P.Interesuju me Vasa misljenja i iskustva
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva16.10.2011. u 11:29 - pre 151 meseci
Pozz!
Verovatno si upoznat sa problematikom vezanu za etazne peci ali ako nemas drugog izbora i ako ne mislis mnogo da grejes onda je to OK. Kakvog su kvaliteta etazne peci pomenutih proizvodjaca ne znam ali znam kakvog su kvaliteta njihovi kotlovi! prema tome mislim da te peci za etazno mogu biti samo goreg ili istog kvaliteta odnosno da budem precizniji NEKVALITETA!
Zaobidji ih u sirokom luku!
 
Odgovor na temu

fusilade
dusan ivanovic

Član broj: 292285
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva20.10.2011. u 00:00 - pre 151 meseci
Imam jedno pitanje pa bih bio zahvalan na odgovoru. Imam tvt central 17k , interesuje me dali ja moguce da se greje jedna prostorija na njega a da ne mora da bude povezan na centralno grejanje tj. dali je pod obavezno da taj sporet ima vode u sistemu. Dali cevi mogu da pregore ili sta vec ima u tom sporetu . Hvala
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva21.10.2011. u 22:21 - pre 151 meseci
Pozdrav!
U principu mozes! Sve je moguce ali kako!
Kolko je to dobro za kotao ne znam ali je sigurno da nije preporucljivo!
Ako lozis u njega a u njemu nema vode sigurno ce doci do deformacije limova odnosno deformacije izmenjivaca toplote, nakon toga je vrlo moguce da kada jednom napravis grejanjje da ce ti curiti voda iz njega odnosno postoji mogucnost da potpuno unistis izmenjivac!
Ukoliko na duze staze mislis da ga lozis bez vode znaj da tamo gde bi trebalo da bude voda bit ce vazduh koji je dobar izolator dakle taj kotao ce slabije grejati nego obican sporet na drva!
Taj izmenjivac u njemu je od lima 3 ili 4 mm i lako se moze desiti da i progori nakon nekog vremena!
Zaboravi na tu pricu i probaj naci neko resenje bilo u vidu makar jednog radijatora ili ako ne mozes pokusaj od nekoga posuditi neki obican sporet da izguras ovu zimu.
 
Odgovor na temu

fusilade
dusan ivanovic

Član broj: 292285
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva22.10.2011. u 10:24 - pre 151 meseci
Hvala na informacijama.
 
Odgovor na temu

nenadmanda
nenad mandic
stolar,elektricar,mega plus
Pancevo

Član broj: 297658
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva19.01.2012. u 22:23 - pre 148 meseci
Imam elektricni kotao i sistem koji funkcionise dobro. El. kotao se nalazi u kupatilu, u njemu je pumpa, ekspanzioni sud, manometar, termometar, sigurnosni ventil.. E sada je pitanje da li ja mogu u dnevnoj sobi da stavim pec na cvrsto gorivo i da samo prikacim cevi sa postojeceg sistema a da koristim pumpu i ekspanzion sud koji je u el. kotlu?? Tako da kada je jaca zima koristim drva, ugalj, a kada je malo toplije koristim struju? Poenta je da mi oba kotla budu funkcionalni. oba kotla bi se nalazili u prizemlju a imam par radijatora na spratu. Voleo bih da mi neko strucan kaze da li to moze da funkcionise?
nenad mandic
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: etažno grejanje sa šporetom na drva20.01.2012. u 09:10 - pre 148 meseci
U principu takva kombinacija za grejanje može besprekorno da funkcioniše uz uslov da imaš dobrog majstora da to kvalitetno odradi.
Od umešnosti majstora zavisi i mogućnost grejanja sprata na peć za čvrsto gorivo i u nedostaku struje za pogon pumpe,odnosno tada bi taj deo sistema koji vodi na sprat funkcionisao na principu "slobodnog pada".
To navodim samo kao mogućnost,obzirom da se u današnje vreme problem nedostatka struje za pogon pumpe rešava konvertorima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: etažno grejanje sa šporetom na drva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 47262 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.