Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7852716 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nele986
Nesko Neskovic
Beograd
Beograd

Član broj: 328046
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Gradjevinski inzenjer


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.04.2015. u 16:29 - pre 110 meseci
Zdravo svima, da li se ovde mozda nalazi neki kolega (inzenjer gradjevinarstva) koji je u Norveskoj, da malo popricamo o poslu u toj drzavi :)

Da li neko zna nekog gradjevinca da radi u Norveskoj. Voleo bih ako neko moze da pomogne.

Hvala unapred svakome ko zeli da pomogne sa informacijama :)
 
Odgovor na temu

nomadd
Norge

Član broj: 322055
Poruke: 48



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.04.2015. u 22:12 - pre 110 meseci
Citat:
charlie sheen:
Preporucujem svima da bace pogled na sledeci dokumentarac. Pocev od 30og minuta moze se videti kako psiholog iz barnevernet ispituje devojcicu od 6 godina i prakticno joj trpa reci u usta i nakon toga komentar te iste devojcice nakon 13 godina:

https://www.youtube.com/watch?v=LWjcb8AphQg
Dobar dokumentarac, ali zadnjih 20-30 min. su baš čudni ..
 
Odgovor na temu

charlie sheen

Član broj: 290880
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.04.2015. u 22:32 - pre 110 meseci
To je neki psiho naknadno nakacio. Jasno je da to nema veze sa temom.
 
Odgovor na temu

Agder Sasa
Frank Rybery
..............
..............
Norge

Član broj: 318443
Poruke: 8
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.04.2015. u 18:13 - pre 110 meseci
Srbe strah od oduzimanja dece a jos nisu ni dosli ovde,bitno da se cita kurir blic pa da vec krenu u kuknjavu.
 
Odgovor na temu

driftwood-ba

Član broj: 324346
Poruke: 5
31.176.232.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.04.2015. u 19:29 - pre 110 meseci
Prije nekih 5-6 mjeseci sam poslao dokumente u EICS u Americi radi nostrifikacije diplome u Norveskoj...medjutim doslo je do zastoja.Nako 3 mjeseca sam nazvao EICS da vidim dokle je stigao proces verififkacije.Ovi u Americi rekose da su zaprimili ispunjenu aplikaciju od strane mog Medicinskog fakulteta koju su oni poslali,medjutim problem je u tome sto je neautorizirana osoba potpisala aplikaciju koju oni nemaj u vlastitoj bazi podatak...u mom slucaju dekan.

Istina je da se prije mozda godinu dana promijenio dekan,pa postoji mogucnost da nije updateovana njihova baza u vezi promjene potpisa.Ovi iz EICSa rekose da su poslali upito promjeni deponovanog potpisa mada nikad nisu dobili odgovor sa moga fakulteta.

Zvao sam fakultet,dekana,studentsku sluzbu..niko ziv nema pojma o tom upitu,o nacinu kako se vrsi update potpisa....kad pitas ove iz Amerike oni ne mogu da ti pruze nikakve informacije,jer ako ti kazu morali bi te ubiti i tako na taj fazon.

Da li neko zna koja sluzba na fakultetu bi mogla zaprimiti taj dopis,ko je autorizirana osoba da to potpise,da nije mozda u pitanju rektor koji bi trbao to da potpise...ako ima neko bilo kakve informacije bio bi jako zahvalan.
 
Odgovor na temu

DarthSoyke
Stefan Sovrlic
gradj. inzenjer
NSE
KM

Član broj: 321412
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.04.2015. u 22:30 - pre 110 meseci
Ima li bese neko nas da zivi u Alti?
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2015. u 22:37 - pre 110 meseci
O temi o deci ne pise samo blic ili neke strane novine nego i norveske novine VG i ostali,ja licno ne znam mnogo o tome ali se dosta moze procitati u norveskim

novinama

 
Odgovor na temu

mslavko82
Marko Slavkovic
Ne radim

Član broj: 321453
Poruke: 1
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2015. u 19:42 - pre 110 meseci
Pozdrav svima!

Već neko vreme mi se po glavi vrzma ideja o odlasku u Norvešku. Završio sam prehrambenu tehnologiju u Beogradu, a zatim i master na hemijskom fakultetu. Počeo sam da učim norveški, nažalost, duduk sam za jezike, pa sporo ide, ali ide... Prijavio sam se na gomilu oglasa sa neta, čak su me kontaktirali preko skajpa, treba da imam razgovor (na engleskom) uskoro... ali ne znam nikoga iz moje struke ko je tamo...

Dokumenta sam poslao u NOKUT, oni su to već "priznali"... Interesuje me, ako neko zna, kolike su šanse za zapošljavanje u mojoj (prehrambeno-tehnološkoj) struci tamo? Koliki su prosečni troškovi života tamo, tj. koliko novca je potrebno da bi se preživelo mesec-dva u Norveškoj?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2015. u 09:35 - pre 110 meseci
Za sve roditelje ( međ koje i sama spadam ) koji imaju namjeru s djecom se uputiti prema zapadnoj Europi, Skandinaviji, UK, USA etc, svakako neka pročita maleni forum od 11 strana:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=828129.120

nakon toga ' must see ' snimka na youtubu ubijene američke senatorice poznate po borbi protiv CPS ( child protection service )

https://www.youtube.com/watch?v=_TcDTJlPWbE

svakako pročitati komentare ispod

 
Odgovor na temu

arigato

Član broj: 326578
Poruke: 9
185.20.245.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2015. u 10:43 - pre 110 meseci
Citat:
isabeau917: Za sve roditelje ( međ koje i sama spadam :D ) koji imaju namjeru s djecom se uputiti prema zapadnoj Europi, Skandinaviji, UK, USA etc, svakako neka pročita maleni forum od 11 strana:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=828129.120

nakon toga ' must see ' snimka na youtubu ubijene američke senatorice poznate po borbi protiv CPS ( child protection service )

https://www.youtube.com/watch?v=_TcDTJlPWbE

svakako pročitati komentare ispod

Covece pa ti si jos nisi pomerila iz HR. Sta bi sa preseljenjem u Norge!!!
 
Odgovor na temu

j.k.
12dec

Član broj: 327820
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2015. u 13:15 - pre 110 meseci
Citat:
mslavko82:
Pozdrav svima!

Već neko vreme mi se po glavi vrzma ideja o odlasku u Norvešku. Završio sam prehrambenu tehnologiju u Beogradu, a zatim i master na hemijskom fakultetu. Počeo sam da učim norveški, nažalost, duduk sam za jezike, pa sporo ide, ali ide... Prijavio sam se na gomilu oglasa sa neta, čak su me kontaktirali preko skajpa, treba da imam razgovor (na engleskom) uskoro... ali ne znam nikoga iz moje struke ko je tamo...

Dokumenta sam poslao u NOKUT, oni su to već "priznali"... Interesuje me, ako neko zna, kolike su šanse za zapošljavanje u mojoj (prehrambeno-tehnološkoj) struci tamo? Koliki su prosečni troškovi života tamo, tj. koliko novca je potrebno da bi se preživelo mesec-dva u Norveškoj?

Unapred hvala!


mslavko82, kad te vec zovu na razgovor znaci da imas dobre sanse za zaposlenjem. Sama cinjenica da imas intervju preko skajpa znaci da nisu imali odgovarajucih kandidata iz No, da im treba neko sa strane i da bi mogao da prodjes. Jezik se uci dok si mlad, sto stariji to teze, ako si '82 verovatno ces tecno progovoriti tek kad se preselis tamo. A za troskove se ne sekiraj, kakva god da je plata sigurno ces od nje bolje ziveti nego sad u Srb.
Srecno i javi kako prodjes
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2015. u 22:42 - pre 110 meseci
Citat:
arigato:
Covece pa ti si jos nisi pomerila iz HR. Sta bi sa preseljenjem u Norge!!!

Eeee. sinko, kad bi ti znao kako je tesko emigrirati... pa onda bi cela Bugarska, Rumunija, Hrvatska i ostali, svi bi davno nagrnuli na Zapad... nije nimalo lako.... pogotovu ako ides sam samcat.

Citat:
mslavko82:
Pozdrav svima!

Već neko vreme mi se po glavi vrzma ideja o odlasku u Norvešku. Završio sam prehrambenu tehnologiju u Beogradu, a zatim i master na hemijskom fakultetu. Počeo sam da učim norveški, nažalost, duduk sam za jezike, pa sporo ide, ali ide... Prijavio sam se na gomilu oglasa sa neta, čak su me kontaktirali preko skajpa, treba da imam razgovor (na engleskom) uskoro... ali ne znam nikoga iz moje struke ko je tamo...

Dokumenta sam poslao u NOKUT, oni su to već "priznali"... Interesuje me, ako neko zna, kolike su šanse za zapošljavanje u mojoj (prehrambeno-tehnološkoj) struci tamo? Koliki su prosečni troškovi života tamo, tj. koliko novca je potrebno da bi se preživelo mesec-dva u Norveškoj?

Unapred hvala!


Master iz hemije - Pa sto njega ne nostrifikujes?
Ako si ti imao zivce da strebas hemiju, mozes i norveski. Sta je to za tebe!
Cemu priznali sa navodnicima, ispasce da nisu ili je tu nesto neozbiljno
Prenesi taj tvoj razgovor sa Skype-a, opisi ga, ako je postojao
Kao da je problem sto ces biti sam iz tvoje struke, a ne cinjenica da si uopste tamo!!!! Hahha, kako lose lazes! Izvini.. tvoj post je tako amaterski... pocetnicki, da, lepo si rekao, jos ti se to mota u glavi, lebdi u masti....

Isabo - Kiss :)
 
Odgovor na temu

andradalibor
Dalibor Andric
Vozac
Prokuplje , Srbija

Član broj: 328771
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2015. u 18:56 - pre 110 meseci
Pozdrav svima!
Dragi prijatelji i zemljaci ima li neko da moze da pruzi neku pomoc zemljaku iz Srbije ,bilo kakvu ,davanje nekog korisnog saveta,preporuku neku ili najbolje pomoc u pronalazenju posla,inace ja sam po zanimanju elektricar dobio sam i autorizaciju ucio sam i jezik samo mi jos posao hvali.Unapred hvala!
daliborandric
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.cgn.optinet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.04.2015. u 20:40 - pre 110 meseci
http://africanpress.me/2007/02...lies-says-professor-skaanland/

Pismo UN-a -kritika norveskog Barnevernet-a

http://www.crin.org/docs/criti...e-rights-of-the-child-2008.pdf

izdvajam:
'In short, there is an urgent need to examine the scientific and ethical basis of the entire
Child Protection system. Until this is done, and unless we can be sure that we have a Child
Protection system which is compatible not only with the UN Convention on the Rights of the
Child, but also with elementary democratic principles, we fear that far too many children will
be separated from their families for frivolous reasons. That we have good reason to fear that this
is happening, is apparent from the rapid increase in the number of children being taken into care
under Emergency Protection Orders (akuttvedtak). In October 2008 there was reported a 20%
increase [25] in the number of Emergency Protection Orders in the first four months of 2008
compared with the same period from 2007. In some jurisdictions [26] the increase is 100%. We
find it particularly alarming that there has been a 10% increase [27] in the number of children in
the age group 0 - 2 years of age who have been taken away from their parents.

This is a state of affairs which cannot continue. At the close of 2007 there were 10,515 children
for whom various forms of placement measures had been made [28]. That number is fast
increasing. Recent studies have shown that children in the Child Protection system have a
generally lower quality of life compared to the national average on every measured parameter.
For instance, a recent study [29] by Norwegian Social Research (NOVA) found that in the years
1990-2005, only 8% of the children in the Child Protection system had a higher education,
compared with the national average of 40%. Former clients of the Child Protection system were
also more likely to be unemployed and divorced. The remedial measures we propose here may
sound drastic, but they are only, in our opinion, commensurate to the magnitude of the problem
which we have attempted to describe...'

i tako dalje i tako blize, uglavnom katastrofa , obzirom da opisano stanje datira iz 2008 godine , moze se samo pretpostaviti da je sadasnje stanje mnogo gore, na kraju krajeva Barnevernet je u privatnom (!?) vlasnistvu. Sve u svemu trgovina robljem( djecom) u 21. stoljecu.
Tako mi mlijeka u prahu, kidam nalijevo

p.s. kiss i tebi @G
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
2a02:fe0:c210:1ac0:2cb6:4a27..



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.04.2015. u 08:57 - pre 110 meseci
Citat:
andradalibor:
Pozdrav svima!
Dragi prijatelji i zemljaci ima li neko da moze da pruzi neku pomoc zemljaku iz Srbije ,bilo kakvu ,davanje nekog korisnog saveta,preporuku neku ili najbolje pomoc u pronalazenju posla,inace ja sam po zanimanju elektricar dobio sam i autorizaciju ucio sam i jezik samo mi jos posao hvali.Unapred hvala!



Sta znaci "autorizacija"? Da li imas DSB sertifikat? Ako imas, onda imas neke sanse za zaposlenje, ako nemas, nemoj se cimati, probaj negde drugde. Ako ne znas sta je DSB sertifikat za elektricare, uzmi precesljaj temu.

P.S. Vidim da si stavio da si po zanimanju vozac, nadam se da nisi elektricar po kriterijumu "zavrsio si srednju elektrotehnicku i mozda si negde ustemao 5-6m kabla". Ovde je sistem malo drugaciji nego kod nas i moras imati dosta iskustva da bi se uklopio. Kod nas se pod zanimanjem elektricar podrazumeva stemanje bloka, postavljanje kablova i uticnica, a "master ekeltricar" je onaj koji zna da poveze tablu sa 16 osiguraca, ako znas i automatske osigurace :) ih pa ti si "direktor" :)
Ovde elektricar radi SVE instalacije niskog napona! Protivpozarni alarmi, napredni sistemi rasvete, video nadzor, instalacije UTP kablova i terminacija, povezivanje agregata u ventilacionim sobama i sve sto to prati, "door control" sistemi, semiranje ormana...itd itd...

[Ovu poruku je menjao Neutralac dana 11.04.2015. u 10:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neutralac dana 11.04.2015. u 10:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokicica
Beograd

Član broj: 326880
Poruke: 7
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2015. u 01:13 - pre 110 meseci
zdravoooo,
Da li neko izdaje ili zna nekog lo izdaje smestaj, apartman, za tri osobe od 24.maja do 7.juna? Hvala unapred.
pozz...
 
Odgovor na temu

AltecLansing
Beograd

Član broj: 328578
Poruke: 31



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2015. u 08:45 - pre 110 meseci
Svim pravoslavnim vernicima zelim srecan uskrs
HRISTOS VASKRSE
 
Odgovor na temu

20Recoba
Beograd

Član broj: 15714
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2015. u 17:51 - pre 110 meseci
Imam jedno pitanje.
Diplomirao sam na HF-u, smer Biohemija, masterirao na TMF-u, smer Biohemijski inzenjering i biotehnologija, posle radio godinu dana u drzavnoj zdravstvenoj laboratoriji i polozio drzavni ispit, pa me zanima gde da posaljem dokumente za autorizaciju diploma. Jedni mi kazu da saljem u NOKUT, a drugi, posto sam radio u zdravstvenoj laboratoriji, da posaljem u SAK. Gde mi je bolje da posaljem? Mogu li poslati na oba mesta istovremeno?
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.134.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.04.2015. u 23:58 - pre 110 meseci
Citat:
AltecLansing:
Svim pravoslavnim vernicima zelim srecan uskrs
HRISTOS VASKRSE



Vaistinu Voskrese !

https://www.youtube.com/watch?v=0hmu2ck6Ln4
 
Odgovor na temu

red_baron90
Tuzla

Član broj: 175620
Poruke: 8
37.203.96.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.04.2015. u 08:34 - pre 110 meseci
Pozdrav svima.

Izvinjavam se ukoliko je slicnih pitanja bilo, ja ih licno nisam vidio, ali tema je bogata sadrzajem tako da je moguce da sam napravio propust.

Imam namjeru se zeniti i ici u Norvesku, gdje bih zelio nastaviti studij koji sam zapoceo u BiH, fakultet elektrotehnike (odnosno moje usmjerenje se na Oslo univerzitetu svrstava na prirodno-matematicki, programmering og nettverk). Medjutim kao uslov postavljeno je da se iz srednje skole moraju imati dvije matematike, dok sam ja u srednjoj imao jednu, a po onome sto sam se uspio informisati ona je obuhvatala gradivo koje se proucava u te dvije matematike u Norveskoj, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa slicnom situacijom, da li je potrebno prevoditi plan i program srednje skole (tacnije plan i program iz matematike), kako bi oni provjerili da li se poklapa sa njihovim ili je pak procedura drugacija.

Takodjer zanima me kod prevoda plana i programa sa fakulteta (radi priznavanja predmeta, imam ih nekoliko polozenih koji se nalaze na ovom usmjerenju) da li je dovoljno da se posalje nesto tipa ovoga (sto se moze naci na stranici fakulteta) ili je potrebno i detaljnije:

Citat:

Godina studija: II
Semestar: Zimski

Nastavnici: Dr.Sc.Damir Kalpić, redovni profesor
Saradnici: v.as.mr.Emir Mešković

Predavanja: 2
Auditorne: 1
Laboratorija: 1

Plan i program:

Osnovni tipovi podataka. Jednostavne i složene strukture podataka. Statičke i dinamičke strukture podataka. Pojam apstraktnog tipa podataka. Liste, jednostruko povezane, dvostruko povezane, cirkularne. Redovi, prioritetni redovi. Stekovi. Skupovi. Rekurzivne strukture i algoritmi. Stabla: binarna, uravnotežena. Složenost i ocjena složenosti algoritama. Sortiranje, selekcijom, insertovanjem, bublle, quick sort, shell sort, split merge sort, heap sort. Pretraživanje: sekvencijalno, binarno, stabla za pretraživanje, raspršeno (hash) pretraživanje. Grafovi, strukture podataka za grafove, osnovni algoritmi sa grafovima.

Literatura:

1.Robert Sedgewick, Algorithms in C, Addison-Wesley, 1997
2.M.A.Weiss, Data Structures and Algorithm Analysis in C, Addison-Wesley, 1997.
3.E.Horowitz, S.Sahni, D.Mehta, Fundamentals of Data Structures in C, W.H.Freeman&Co., 1995


Odsjek: Energetska elektrotehnika,Tehnička informatika,Komunikacije


Hvala puno unaprijed za sve odgovore :).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7852716 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.