Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002237 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 17:03 - pre 142 meseci
http://uit.no/for-studiesokere...692&ar=2012&semester=H

http://uit.no/for-studiesokere...993&ar=2012&semester=H

Ovde imas vise o oba nacina studiranja za spl.Inace na uit.no ces naci sve potrebne informacije narocito ako odes na samoordna opptak for utenlandsk utdanning i tu imas sve o zahtevima.
Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 17:58 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
pan 1:
Mirjana Savicic:
Hvala na odgovoru! Nisam ja ni mislila da cu odmah raditi kao spl. niti da potkupim skolu da mi izdaju drugaciju diplomu. Jasno je meni da cu raditi kao bolnicar u pocetku ali sam mislila da kasnije tokom vremena, za 1-2-3 god uz polaganje njihovih predmeta, nasjonalfag-a i sve sto bude trebalo, da cu moci da radim kao spl. iako sam vanredno zavrsila. Malo mi je nelogicno da necu moci tokom vremena da radim kao med.sestra tamo iako polozim sve njihove ispite, samo zato sto sam isla vanredno i sto nemam celu reg.skolu od 4 god.. Mogu i tamo da idem na neko doskolavanje koje oni priznaju kako bi mogla da radim kao med.sestra. Jel to moze? Citala sam i ranije ovde na forumu da moze tokom vremena da se usavrsis i da polazes jos nesto kako bi radio kao MST, cak je pisalo da te moze i bolnica u kojoj radis poslati na dalje usavrsavanje i to o njihovom trosku jer im nedostaje medicinara. Necu valda stalno tamo da radim kao bolnicar, svako tezi da postigne nesto vise i napreduje na poslu. Nadam se da je to moguce i izvodljivo?


Pan 1,

Njihov sistem skolstva i nas je kao nebo i zemlja.Ovde mislim pre svega na sistem,nacin kako je sistem izgradjen.Mi imamo srednju med.skolu,oni imaju srednju za hj.pl.a med.sestra je ovde Høyskole.Onda te tri godine,uopste nije akcenat na tehnickim sposobnostima,vec daleko vise na nekim drugim pravilima,koja se ticu etike,pisanja raznih pa sve to po zakonu.Ima vise odgovornosti spl ovde nego kod nas.Prosto to zanimanje je ovde na daleko vecoj ceni i postovanju nego kod nas.U to ces se iveriti kada dodjes i pocnes da radis pa ces videti ovo sto ti ja pisem sada.
Tvoja mogucnost nakon vanredne skole u Srbiji je sledeca:
Tri godine radis ovde kao bolnicar i dobijes stalnu boravisnu dozvolu.
Upises Høyskole iz pocetka smer spl.Tu imas dve opcije.
1)Decentralizovani program za spl koji traje 4 godine ali daje vise prostora da se uz studije radi i neki visi procenat.
2)Klasican spl program u trajanju od 3 godine (manja je mogucnost rada uz studije zbog prakse i nastave uglavnom u prepodnevnim satima).
Nakon sto to zavrsis,mozes da radis kao sestra u tvom slucaju.To je prosto tako.Dakle,student si klasican ali ti ne treba studentska viza vec imas stalnu.Tu je vise pitanje izdrzavanja porodice ako je imas,itd...
Sa regularnom skolom ides na praksu i nasjonalfag i to je moguce u te prve tri godine uraditi.Ti normalno kada startujes sve ispocetka,nemas nasjonalfag koji mi sa regularnom skolom imamo.
To ti je rad kao med.sestra u tvom slucaju nakon 6-7 godina zavisno da li odaberes decentralizovani ili klasican nacin studiranja.
Kvota za spl.za ulazak na studije varira ali je oko 40-45 poena.Racunaju ti sve ocene koje si dobila iz srednje skole,traze ti dokaz da si imala 7 godina engleski jezik (osnovna i srednja skola),potvrdu o tome,ako je nemas moras imati polozen ispit iz engleskog kao i polozen Bergen test od 450 poena tj.jedan deo od pet da je bez greske.I posto imas inostrano obrazovanje prijavu imas do 1.marta a ne kao oni sto imaju do 15.aprila.Sva dokumenta predajes na samoordna opptak i oni rade procenu i na osnovu te procene dobijas mesto ili ne dobijas.
Ovo ti je detaljan opis u koji ces se uveriti i sama i licno kada dodjes.
Prosto ne treba zmuriti vec treba biti iskren i reci to.Prekvalifikacija kada se iz neke totalno druge skole dodje i prelazi se na medicinsku je karta za ulazak u Norge kao "faglært" kao bolnicar.Ali dalje,ne mozete sa tim nista.
Kada si napisala produbljivanje obrazovanja,to se odnosi na 2 dodatne godine specijalizacije u okviru neke pod oblasti kao recimo akutni sykepleier.Za to je potrebno da imas autorizaciju za spl,dve godine staza i ako ce te ustanova slati onda da ta ustanova ima potrebu za tim kadrom (tu je rec gotovo uvek o bolnicama).Sto se domova tice tu je pretezno produbljivanje u psihijatrijske sestre jer je glavna problematika demencija klasicna i demencija sa frontalnom afekacijom koja ima psihijatrijske karakteristike.
zapamti to.Veliki pozdrav.


Uuuuuf, zeznuto bas! Pa ja sam ucila nemacki jezik 8 god, priznaju li to umesto engleskog? Ali kao sto si rekla: Glavu gore... bitno je "uci u sistem!" ;-) Onda sledi spajanje sa porodicom pa polako, korak po korak! E, da: Koliko se placa vrtic na mesecnom nivou i sa koliko godina deca krecu u prvi razred u NO? I dal je besplatna OS tamo, npr. besplatne knjige za skolu? Sad si mi sve nedoumice objasnila, hvala i pozz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 18:08 - pre 142 meseci
Deca polaze u skolu sa 6 godina.Celokupno osnovno obrazovanje je besplatno ukljucujuci i knjige.Sve do srednje skole.
Vrtic-cene?Kaze moja koleginica,Norvezanka,da zavisi od opstine do opstine...ali neki prosek je 2 500 kruna (315 evra),otprilike za ceo mesec sa hranom.E sad to uzmi kao generalnu uopstenu i orijentacionu informaciju.
Pozz.
Sto se engleskog tice...mora engleski.Ali imas mogucnost polaganja nekog ispita iz engleskog.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 18:30 - pre 142 meseci
@Mirjana -mozda znas po zakonu u koliki stan (kvadratura) moze zivjeti troclana porodica ?Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 18:43 - pre 142 meseci
Pojma nemam,iskreno.
Ali ako mislis na pripoj porodice,kazu ljudi koji su se spajali i bavili se tom problematikom da im nisu trazili neki zahtev na kvadraturu stana itd.Naravno podrazumeva se da neces imati 17 kvm...To su na forumu ovde pisali ljudi da nije bilo tog tipa zahteva...
Neka se javi neko ko se skoro bavio tom problematikom...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 18:59 - pre 142 meseci
Nisam mislila na spajanje porodice, ali ima neki zakon o tome, ajde ko je gore sa porodicom neka napise nesto o tome.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 19:13 - pre 142 meseci
Mozete li molim vas opet da napisete kolika je plata za hj.p.? Nemogu da nadjem gde je to pisano...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 19:45 - pre 142 meseci
Joj Pan 1,

Ni dokumenta nisu poslata,ni skola zavrsena ni autorizacija dobijena a ti vec plata...
Imas minimalnu zaradu koju moras dobiti po zakonu a to je 307.000 kruna godisnji nivo,bez dodataka.Na to idu dodaci za popodnevni nocni i rad vikendom...racunaj jos na to 40 000.To sve je sa porezom.Zavisno koliko placas porez.U decembru placas pola poreza,a u junu je feriepenger (to je vise novca,12% od ukupne zarade godisnje ali se skida stalna plata za taj mesec).Imas jos tri turnusa kada dobijas vise a to su praznici.Imas Julturnus (Bozic),uplata u februaru,imas Påsketurnus (Uskrs),uplata maj,i imas Pinse turnus uplata jul...moze da varira od opstine do opstine plata.Dakle ovo je po zakonu minimalna.Ovo je naravno bez prekovremenog rada.U Norveskoj imas dve tarife:planiranu zaradu i ostvarenu zaradu.Od toga ti i porez zavisi.
Normalno,imas i skale na godine staza...4 godine,8 godina i 10 godina.Na to se dodaje.Priznaje se staz iz Srbije iz oblasti zdravstva,ako je to sledece pitanje.
Sad idi u skolu.Pa ce da stigne i plata-he he ha ha!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 19:48 - pre 142 meseci
http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/helsefagarbeider
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 20:32 - pre 142 meseci
Citat:
cveyoni:
Vozdra drustvo!!!!
Ajd malo vise ozbiljnosti u vezi turnira,ne onog u Oslu,nego ovaj u Drammenu..prijava ekipe je do 9 oktobra,dolazimo nas 3 iz Fredrikstada najverovatnije i jos par zainteresovanih nek se jave na pp,ili ovde...daj da se druzimo malo...

E cveyoni, napisi malo sta i kako,hocemo mi da dodjemo,Islandjanin i ja
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 20:34 - pre 142 meseci
Da li neko zna kako se mogu kvalifikovati treneri u NO???Ima li neki sajt gde postoji opis o tome?
Papiri se verovatno resavaju u NOKUT-u...jer je u pitanju osoba sa visom skolom...

Da li neko zna za neki slucaj??
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 20:45 - pre 142 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Joj Pan 1,

Ni dokumenta nisu poslata,ni skola zavrsena ni autorizacija dobijena a ti vec plata...
Imas minimalnu zaradu koju moras dobiti po zakonu a to je 307.000 kruna godisnji nivo,bez dodataka.Na to idu dodaci za popodnevni nocni i rad vikendom...racunaj jos na to 40 000.To sve je sa porezom.Zavisno koliko placas porez.U decembru placas pola poreza,a u junu je feriepenger (to je vise novca,12% od ukupne zarade godisnje ali se skida stalna plata za taj mesec).Imas jos tri turnusa kada dobijas vise a to su praznici.Imas Julturnus (Bozic),uplata u februaru,imas Påsketurnus (Uskrs),uplata maj,i imas Pinse turnus uplata jul...moze da varira od opstine do opstine plata.Dakle ovo je po zakonu minimalna.Ovo je naravno bez prekovremenog rada.U Norveskoj imas dve tarife:planiranu zaradu i ostvarenu zaradu.Od toga ti i porez zavisi.
Normalno,imas i skale na godine staza...4 godine,8 godina i 10 godina.Na to se dodaje.Priznaje se staz iz Srbije iz oblasti zdravstva,ako je to sledece pitanje.
Sad idi u skolu.Pa ce da stigne i plata-he he ha ha!


Ha, ha, ha... Pa jbg Mirka, plata je najvaznija! Racunam se sve dal cu i kako moci da prezivim kad dodjem u NO. Ja necu imati staza pa samim tim ne mogu ni da racunam vecu platu po pitanju staza, koliko se jos dobija! Znas kako kazu: Tri put meri - jednom seci! Mada je dobro znana i ona nasa: Ne pravi racun bez krcmara! Cisto da znam, lako je meni samoj kad dodjem pa i suva 'leba da jedem, nije vazno. Ali da li mogu od te moje plate da prehranim porodicu, docice mi i muz i dete koje sad ima 3 godine pa zato i pitam. Bolje se na vreme informisati nego posle da se hvatam za glavu! Hvala ti stvarno puno, od srca, na svemu napisanom! Sad idem da ucim, oktobarski je ispitni rok! Polazem farmakologiju iz trece pa me nece biti neko vreme ovde na forumu! Taman da se malo odmorite od mojih pitanja, he, he! Inace moram da te slusam kao stariju i iskusniju koleginicu, starija ci citavih godinu dana od mene! Sala mala, da se ne naljutis slucajno! POZZZ ODO DA UCIM!!!
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 21:49 - pre 142 meseci
E, ajde jos da pitam Mirku da mi kaze priblizno i koliko mesecno odlazi na dazbine: stan, struja, telefon, internet, mesecna karta, hrana, kurs jezika... za troclanu porodicu? I sta sve treba u pocetku zivota u NO sto kasnije mozda nece biti potrebno? Da se saberem i oduzmem i da stavim tacku na ovu temu pa da idemo dalje! Znam da je sve to pisano ali molim te da mi odgovoris. Pa da na miru ucim! Sve me nesto kopka pa trazim i kuckam na pretragu ovde al da stavimo sve da bude na jednom mestu.
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 22:20 - pre 142 meseci
smaraš...
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 22:31 - pre 142 meseci
Zasto?!? I tebe je to interesovalo kad ti je trebalo, sad vidis interesuje mene. Ja sam ovaj forum procitala od pocetka, odvojila sam svoje slobodno vreme da procitam 260 str., selektovala i memorisala sve sto mi je vazno da se nebi pitanja ponavljala al eto prosto ima toliko informacija da vise ni sama ne znam gde je sta pa sam zato zamolila Mirjanu da jos jednom napise, bice korisno svima. Mogla sam i pp da joj posaljem ( tako nebi dosla u situaciju da te "smaram" ) i pitam al htela sam da to bude javno. Pozz
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 22:43 - pre 142 meseci
Citat:
pan 1: Zasto?!? I tebe je to interesovalo kad ti je trebalo, sad vidis interesuje mene. Ja sam ovaj forum procitala od pocetka, odvojila sam svoje slobodno vreme da procitam 260 str., selektovala i memorisala sve sto mi je vazno da se nebi pitanja ponavljala al eto prosto ima toliko informacija da vise ni sama ne znam gde je sta pa sam zato zamolila Mirjanu da jos jednom napise, bice korisno svima. Mogla sam i pp da joj posaljem ( tako nebi dosla u situaciju da te "smaram" ) i pitam al htela sam da to bude javno. Pozz


Ne shvati pogresno, ne zelim da budem neprijatan, ali da si zaista procitala ceo forum, videla bi da su pitanja koja postavljas vec odgovorena. Cela proca oko priprema, dolaska, zaposljavanja, snalazenja, nekretnina, stednje, napredovanja, usavrsavanja, troskova, usteda, spajanja porodica je vec napisana.
Znaci, ili nisi citala sve, ili si samo letimicno prelazila forum.
Ponavljajuci pitanja u nedogled forum postaje veci i veci, i sve je teze snalazenje onima koji stvarno citaju postove.
Nikako mi nije jasno zar je toliko tesko koristiti pretragu na forumu ili na pretrazivacima, i odmah naci informaciju koja je potrebna.

Takodje, moj ti je prijateljski savet da ne preskaces stepenice. Ni jezik nisi pocela da ucis, a vec razmisljas o platama, troskovima. O tome misli kad se budes pakovala.
Kao sto je vec i ranije napisano, kao i svaki sistem, i ovaj norveski je jedan ziv organizam. Koji raste, i menja se. I nema smisla traziti neke info sada, ako nemas nameru da ih upotrebis u neposrednoj buducnosti. Dok ti zaista dodjes da razmisljas o tome o cemu sada pitas, sve se moze promeniti ko zna koliko...
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2012. u 23:14 - pre 142 meseci
Citat:
vikibjorg:
Citat:
cveyoni:
Vozdra drustvo!!!!
Ajd malo vise ozbiljnosti u vezi turnira,ne onog u Oslu,nego ovaj u Drammenu..prijava ekipe je do 9 oktobra,dolazimo nas 3 iz Fredrikstada najverovatnije i jos par zainteresovanih nek se jave na pp,ili ovde...daj da se druzimo malo...

E cveyoni, napisi malo sta i kako,hocemo mi da dodjemo,Islandjanin i ja :)


E pa super,znaci jos nam manjkaju tri igraca :)...Ma turnir krece u 9 ujutru,onda se ceo dan pika fudbal a uvece prasetina i trubaci...Verovatno bi i mi iz Fredrikstada dosli porodicno,pa eto drustvo i za tebe..Jos neko zainteresovan????
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.10.2012. u 00:11 - pre 142 meseci
Citat:
pan 1:
E, ajde jos da pitam Mirku da mi kaze priblizno i koliko mesecno odlazi na dazbine: stan, struja, telefon, internet, mesecna karta, hrana, kurs jezika... za troclanu porodicu? I sta sve treba u pocetku zivota u NO sto kasnije mozda nece biti potrebno? Da se saberem i oduzmem i da stavim tacku na ovu temu pa da idemo dalje! :-) Znam da je sve to pisano ali molim te da mi odgovoris. Pa da na miru ucim! :-) Sve me nesto kopka pa trazim i kuckam na pretragu ovde al da stavimo sve da bude na jednom mestu. :-)


Ovo samo zbog skole,da na miru ucis...Teska je farmakologija,pa makar bila i vanredna.Ha ha...
Ja se slazem sa Medicmanom,Moukokom i drustvom...ali krenem da spavam,pa mi djavo ne da mira...ajde da napisem.
Ali ne treba opet ni ovu moju procenu uzeti kao jedinstvenu i preciznu.Onako,okvirno...poluprecizno,amaterski...
Stan 8-9 000 kr (uzmimo neki jug,ili polujug...),struja 1500 kr,telefon 500 kr,internet 200-300 kr,mesecna karta 680 kr pa puta dva ti i muz...kurs jezika 2500 kr ali to je za jedan nivo...hrana 4000 kr za troje,onako skromno...Dakle,manje vise jos koja hiljada na neku robicu ili tako nesto,neka karta avionska itd...i to je tvoja plata cela ali pokriva troclanu porodicu.Za neku ustedu,moras i muza da upregnes...sto bi se reklo...
A sada strebaj i srecno ti bilo...idi sve po redu...

PS.Pitala me ekipa sa turnira u Aker Brygge,odakle mi zivci...
Pozdrav...a imas proracune zivotne sa vise lokacija Norveske ranije napisanu od nekoliko clanova foruma...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.10.2012. u 00:15 - pre 142 meseci
Ih,Cveyoni...prasetina i trubaci...majko mila,ubi me u glavu...a nazalost ne mogu doci,a bas bih volela.Datum mi ne odgovara...ali zelim vama da se super zabavite,pa da napisete koju rec kako je bilo...
Pozdrav druze veliki...
Molim te mast da poneses i sve da sredis...ha ha.Kada si onomad kukao za mast,pisala ti ja pp ali verovatno nisi video,ili si se snasao.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.10.2012. u 09:34 - pre 142 meseci
Miro, kad ne mozes 13. da dodjes, kad nam dolazis opet ? <3
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8002237 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.