Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7871672 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AdPaun
Arhitektonski sljaker

Član broj: 323819
Poruke: 12
62.193.158.*



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.09.2014. u 18:28 - pre 117 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
AdPaun:
Pozdrav narode. Imam jedan problem, ustvari vise je molba. Ako neko moze da mi posalje propratno (motivaciono) pismo, za poslove arhitekture ili gradjevine, ili bar deo, ili kako god. Bilo sta bi bilo od velike pomoci. Sa mojim skromnim znanjem norveskog samo bih zabrljao stvar ako bih ga sam pisao. Hvala unapred.


Kolega, nije to grafički rad pa da se precrta od starijeg kolege Motivaciono pismo se menja od oglasa do oglasa, jer ne rade sve firme iste projekte. Posetiš sajt firme, vidiš šta rade, pa recimo ako rade npr. urbani mobilijar, a ti sav zažaren kažeš da te je to interesovalo, kroz par veštih rečenica pokažeš da si u toku sa zbivanjima na tom polju, pomeneš kao slučajno neku informaciju da ih oduševiš... intelektualni žetoni, jel. Još ako si sam radio slične projekte, ubaciš u portfolio. Pored znanja i kvalifikacija za dato mesto treba da ubodeš i ukus i stil tvoje ciljane firme, da im se dopadneš, znaš da su umetnici probirljivi... a mi jesmo umetnici-inžinjeri. Skroji to kreativno.

Ma jasno mi je to, ali sam ciljao na neki 'tipski' soknad . A detalje znam i sam da 'nakitim' bar se nadam, sa mojim znanjem norveskog. Gledao sam kako to izgleda po njihovim standardima, to motivaciono pismo. Nije bas kao kod nas, ima vise pisanija. Pisu od Kulina bana, pa ispada poduze, a i primetio sam da se obavezno spominje volontiranje. To se ceni, pretpostavljam. I treba, da se ja pitam, samo to kod nas nije bas zastupljeno. Ali kad bolje razmislim, sve poslove koje sam radio i nisam naplatio su neka vrsta volontiranja. Zar ne
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 00:11 - pre 117 meseci
imas pp znaci:zabranjeno je ,,zvanicno" objavljivati telefone u vidu neke reklame al' se moze poslati broj na pp.
znaci ako nekome treba prevodilac u bgd poslacu na pp.
js nesto ako overavate dokumenta u sudu placate taksu na svaki primerak ako se dobro secam oko 250,00 din.ako ih overavate u opstini nesto je skuplje ali obavezno naglasite da je za posao(nemojte pominjati inostranstvo) i nekosta nista.eto prilike da i posten covek zajebe lopovsku drzavu.
 
Odgovor na temu

bane.cfc
Elektricar
Kraljevo

Član broj: 321920
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 01:36 - pre 117 meseci
Poštovani prijatelji, počeo sam da listam ovu temu pre par sati, i loše mi ide, pre svega zato što je tema otvorena još u doba kada su nam trebale vize i za turistički odlazak u inostranstvo, naime čitam detaljno već par sati i pročitao sam tek 30-ak strana :)
Zbog toga se nadam da će neko od vas imati razumevanja i dati mi nike odgovore na moja pitanja, jer kada sam video da postoji 952 strane bukvalno sam se obezhrabrio :) Ja ću vam sada ukratko objasniti svoj slučaj pa ako neko želi da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan.

Zovem se Marko, iz Kraljeva sam, imam 23 godine, završenu srednju Elektrotehničku školu, smer elektrotehničar računara, imam 4 godine radnog iskustva u različitim poslovima: Radio sam kao elektromonter u Srbiji na više velikih hala, proizvodnih pogona, i stambenih objekata. Takodje sam godinu ipo dana radio u Švajcarskoj kao izoler, i poslednjih par meseci kao taksista. Posedujem odlično znanje engleskog jezika i od 15. septembra planiram da krenem na kurs norveškog jezika ako je to jedina prepreka za moj odlazak u Norvešku. Interesuje me da li ja na neki način mogu da dodjem do Norveške radne i boravišne dozvole, kako mogu da verifikujem moju diplomu, ili je dovoljan samo prevod sudskog tumača, i da li mogu da radim kao električar u Norveškoj sa mojom diplomom? Takodje planiram da se iselim sa svojom devojkom, uskoro suprugom, koje takodje ima 23 godina, ima završenu ekonomsku školu, smer poslovni administrator, i trenutno je na 4. godini Pravnog fakulteta.

Izvinjavam se još jednom svima što nisam imao strpljenja da odgovor na moja pitanja tražim na svim ovim stranicama i iskreno se nadam da će me neko razumeti i odgovoriti mi.

Srdačan pozdrav!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 04:51 - pre 117 meseci
Citat:
pan 1:
Citat:
boban 13:
samo im odnesi dokument znaju oni šta treba da prevode. Manje brini o tome šta treba da prevode više pazi na to da je kvalitetno prevedeno.


Pa ja pitam zato sto imam diplomu i dodatak diplomi na engleskom pa dal da saljem i to na prevod zbog pecata jer drugo nema sta da mi prevede. :)

Dokumente koji su na Eng mi nismo prevodili nego smo ih kopirali i kao takve slali u sak. Ja lično ne vidim nikakav razlog da se tu nešto dodatno prevodi.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 04:57 - pre 117 meseci
Citat:
bane.cfc:
Poštovani prijatelji, počeo sam da listam ovu temu pre par sati, i loše mi ide, pre svega zato što je tema otvorena još u doba kada su nam trebale vize i za turistički odlazak u inostranstvo, naime čitam detaljno već par sati i pročitao sam tek 30-ak strana :)
Zbog toga se nadam da će neko od vas imati razumevanja i dati mi nike odgovore na moja pitanja, jer kada sam video da postoji 952 strane bukvalno sam se obezhrabrio :) Ja ću vam sada ukratko objasniti svoj slučaj pa ako neko želi da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan.

Zovem se Marko, iz Kraljeva sam, imam 23 godine, završenu srednju Elektrotehničku školu, smer elektrotehničar računara, imam 4 godine radnog iskustva u različitim poslovima: Radio sam kao elektromonter u Srbiji na više velikih hala, proizvodnih pogona, i stambenih objekata. Takodje sam godinu ipo dana radio u Švajcarskoj kao izoler, i poslednjih par meseci kao taksista. Posedujem odlično znanje engleskog jezika i od 15. septembra planiram da krenem na kurs norveškog jezika ako je to jedina prepreka za moj odlazak u Norvešku. Interesuje me da li ja na neki način mogu da dodjem do Norveške radne i boravišne dozvole, kako mogu da verifikujem moju diplomu, ili je dovoljan samo prevod sudskog tumača, i da li mogu da radim kao električar u Norveškoj sa mojom diplomom? Takodje planiram da se iselim sa svojom devojkom, uskoro suprugom, koje takodje ima 23 godina, ima završenu ekonomsku školu, smer poslovni administrator, i trenutno je na 4. godini Pravnog fakulteta.

Izvinjavam se još jednom svima što nisam imao strpljenja da odgovor na moja pitanja tražim na svim ovim stranicama i iskreno se nadam da će me neko razumeti i odgovoriti mi.

Srdačan pozdrav!

Ti na žalost nemaš nikakve šanse sa svojom diplomom ovde. Obrazovanje za zanatska zanimanja je bazirano na 2 god škole i 2 god prakse i onda njihovi đaci stiču pravo da budu zanatlije. Naše školstvo je bazirana na teoriji pa se tu naš i njihov program uopšte ne poklapaju. Pokušaj nekako da pretražiš temu oko tvog zanimanja, u nekoliko navrata je to opisano i objašnjeno detaljno.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

driftwood-ba

Član broj: 324346
Poruke: 5
37.203.91.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 07:07 - pre 117 meseci
Da li je neko uplacivao verifikaciju diplome ECFMG-u?
Postoji li mogucnost da se plati peko banke 150 dolara pa da se posalje uplatnica ili se moraju poslati podaci o kreditnoj kartici ?
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 07:22 - pre 117 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
pan 1:
Citat:
boban 13:
samo im odnesi dokument znaju oni šta treba da prevode. Manje brini o tome šta treba da prevode više pazi na to da je kvalitetno prevedeno.


Pa ja pitam zato sto imam diplomu i dodatak diplomi na engleskom pa dal da saljem i to na prevod zbog pecata jer drugo nema sta da mi prevede. :)

Dokumente koji su na Eng mi nismo prevodili nego smo ih kopirali i kao takve slali u sak. Ja lično ne vidim nikakav razlog da se tu nešto dodatno prevodi.



Ok hvala.
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.connect.netcom.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 08:08 - pre 117 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
bane.cfc:
Poštovani prijatelji, počeo sam da listam ovu temu pre par sati, i loše mi ide, pre svega zato što je tema otvorena još u doba kada su nam trebale vize i za turistički odlazak u inostranstvo, naime čitam detaljno već par sati i pročitao sam tek 30-ak strana :)
Zbog toga se nadam da će neko od vas imati razumevanja i dati mi nike odgovore na moja pitanja, jer kada sam video da postoji 952 strane bukvalno sam se obezhrabrio :) Ja ću vam sada ukratko objasniti svoj slučaj pa ako neko želi da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan.

Zovem se Marko, iz Kraljeva sam, imam 23 godine, završenu srednju Elektrotehničku školu, smer elektrotehničar računara, imam 4 godine radnog iskustva u različitim poslovima: Radio sam kao elektromonter u Srbiji na više velikih hala, proizvodnih pogona, i stambenih objekata. Takodje sam godinu ipo dana radio u Švajcarskoj kao izoler, i poslednjih par meseci kao taksista. Posedujem odlično znanje engleskog jezika i od 15. septembra planiram da krenem na kurs norveškog jezika ako je to jedina prepreka za moj odlazak u Norvešku. Interesuje me da li ja na neki način mogu da dodjem do Norveške radne i boravišne dozvole, kako mogu da verifikujem moju diplomu, ili je dovoljan samo prevod sudskog tumača, i da li mogu da radim kao električar u Norveškoj sa mojom diplomom? Takodje planiram da se iselim sa svojom devojkom, uskoro suprugom, koje takodje ima 23 godina, ima završenu ekonomsku školu, smer poslovni administrator, i trenutno je na 4. godini Pravnog fakulteta.

Izvinjavam se još jednom svima što nisam imao strpljenja da odgovor na moja pitanja tražim na svim ovim stranicama i iskreno se nadam da će me neko razumeti i odgovoriti mi.

Srdačan pozdrav!

Ti na žalost nemaš nikakve šanse sa svojom diplomom ovde. Obrazovanje za zanatska zanimanja je bazirano na 2 god škole i 2 god prakse i onda njihovi đaci stiču pravo da budu zanatlije. Naše školstvo je bazirana na teoriji pa se tu naš i njihov program uopšte ne poklapaju. Pokušaj nekako da pretražiš temu oko tvog zanimanja, u nekoliko navrata je to opisano i objašnjeno detaljno.



Boban13 ne širi dezinformacije da momak nema šanse. Ja sam kuvar znači zanatlija, po tvome ni ja ne bih imao šanse. Montera relativno lako dobijaju radnu dozvolu uz naravno, spajanje diplome sa ponudom za zaposlenje. Pre nekoliko meseci 4 montera su se zaposlila u Oslu, odnosno Trondheim. Moj poznanik ih je zaposlio inače elektroinzenjer.
Pokušaj da uradis prekvalifikacije za montera ali da imas svedocanstva iz sve tri godine školovanja i prilozi dokumentaciju o iskustvu na kraju ti ostaje samo da nadjes poslodavca. Bitno je da srednja škola ne zahteva neka specijalna priznanja od nadležnih institucija. I da i trogodišnje škole su priznate, nema veze kako oni idu u školu.

I da iskoristim priliku da se zahvalim Nesku na postavljenim testovima za vožnju na engleskom, položio sam iz prve.
 
Odgovor na temu

kaca88
Katarina Limani
beograd,srbija

Član broj: 306186
Poruke: 22
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 08:22 - pre 117 meseci
>
 
Odgovor na temu

Tesseract
Siemens Galactic

Član broj: 318865
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 13:25 - pre 117 meseci
Citat:
Nesh-co:

Vidi, da pi predupredili ogroman broj kandidata, Oslo i Opštine okolo mahom kao uslov stavljaju NP3, ali i neke druge. To što si ga i položila ne znači apsolutno ništa, osim eto mogućnosti da apliciraš i na takvim konkursima, gde ćeš ako prodješ prvi krug da u intervjuu pokažeš šta i kako.
E tu nikakav više kurs ni diploma nemaju veze. Ako pokidaš jezik, uglavnom si prošla.
Dve cure su skoro dobile poziv na razgovor u domu gde im stvarno fali dosta ljudi. Otišle su na razgovor i čovek ih je (teška srca) vratio nazad zbog jezika. Znači nikakvo iživljavanje, prosto je i njemu bilo krivo, jer mesto je takvo i mora da ih razumeš. Prosto.
Da su znale da popričaju sa njim, koliko toliko dobro, imale bi posao. Inače su se vratile nazad, jer nisu uspele da nadju posao sa tim nivoom.
Dakle, zaboravi za traženje posla NP3 i sl. Mislim, lepo bi bilo da i to otreseš i konkurišeš i na takva mesta, ali presudno je da stvarno dobro savladaš jezik ili bar ostaviš takav utisak na intervjuu.
Ogroman broj naših dolazi bez znanja ili bar bez dobrog znanja jezika iz ovih ili onih razloga. Jedan od njih sam i ja, pa ti sve ovo u pero pišem iz ličnog iskustva. A i poznajem dosta ljudi koji su pokidali jezik, i veruj mi, svi su brzo pronašli posao. Jezik je najmanje pola posla sredjeno. Podrazumeva se da ti je zanimanje deficitarno i da imaš osnova da ostaneš.
Ja stičem utisak da im je (Norvežanima) pun kufer mutavih stranaca i da jedva čekaju da se pojavi neko ko blista i da baš taj ima ogromnu prednost. Oni to izgleda doživljavaju (logično) kao poštovanje i priča je sasvim drugačija i sve je lepše iz tog ugla.
Opet ti govorim iz iskustva, jer smo ja i žena primeri oba tabora. Ona govori odlično, a ja sam još uvek tutumrak (u poredjenju sa njom i mnogima).
Da reMiziram: Pocepaj jezik kako god znaš i umeš, tu se na stil ne obraća pažnja i gotovo je sigurno da ćeš u startu odbaciti 90% kandidata koji dodju na intervju da se borite za isto radno mesto.


A sta je po tebi dovoljno dobro znanje jezika? Ja znam toliko da gledajuci NRK cesto razumem kontekst kada pricaju normalno, dok kad zbrzaju neki dijalekt razumem samo malo.
 
Odgovor na temu

kaca88
Katarina Limani
beograd,srbija

Član broj: 306186
Poruke: 22
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 13:42 - pre 117 meseci
>
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-125.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 14:43 - pre 117 meseci
Citat:
zoran2212:

js nesto ako overavate dokumenta u sudu placate taksu na svaki primerak ako se dobro secam oko 250,00 din.ako ih overavate u opstini nesto je skuplje ali obavezno naglasite da je za posao(nemojte pominjati inostranstvo) i nekosta nista.eto prilike da i posten covek zajebe lopovsku drzavu.



Ovo za opstinu je cista istina, provereno ;-) ali mozda je bolje da se odnese iz dva puta da ne budes sumnjicav sa tolikom hrpom dokumenata.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-125.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 14:44 - pre 117 meseci
Citat:
zoran2212:

js nesto ako overavate dokumenta u sudu placate taksu na svaki primerak ako se dobro secam oko 250,00 din.ako ih overavate u opstini nesto je skuplje ali obavezno naglasite da je za posao(nemojte pominjati inostranstvo) i nekosta nista.eto prilike da i posten covek zajebe lopovsku drzavu.



Ovo za opstinu je cista istina, provereno ;-) ali mozda je bolje da se odnese iz dva puta da ne budes sumnjicav sa tolikom hrpom dokumenata odjednom.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

drtrewq
Beograd

Član broj: 324945
Poruke: 31
91.200.192.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 15:48 - pre 117 meseci
Zdravo, zdravo. Lekar sam sa zavrsenom medicinskom skolom, i pokusacu da kao bolnicar udjem u Norvesku..E sad, procitala sam u nekim postovim da su lekari koji su imali zavrsen staz za lekare nisu morali da odradjuju staz za sestre u Srbiji, da li je to tako sada? I ako je u nekoj slicnoj situaciji kao ja bilo bi super kad bi se javio/la
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 16:01 - pre 117 meseci
Citat:
driftwood-ba:
Da li je neko uplacivao verifikaciju diplome ECFMG-u?
Postoji li mogucnost da se plati peko banke 150 dolara pa da se posalje uplatnica ili se moraju poslati podaci o kreditnoj kartici ?

mi smo slali za moju suprugu pre dve nedelje, koliko sam ja tamo video izričito stoji broj računa i mislim da nemaš uputstva za drugi vid plaćanja. Ako ti je za utehu ja nemam kreditnu karticu nego ovu običnu i to je uredno prošlo. Tačnije ameri su rezervisali sredstva 7dana po slanju pisma a skinuli su ih posle 2 nedelje i danas je stigao mail da je u procesu obrade.

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 16:07 - pre 117 meseci
Citat:
surbat:
Citat:
boban 13:
Citat:
bane.cfc:
Poštovani prijatelji, počeo sam da listam ovu temu pre par sati, i loše mi ide, pre svega zato što je tema otvorena još u doba kada su nam trebale vize i za turistički odlazak u inostranstvo, naime čitam detaljno već par sati i pročitao sam tek 30-ak strana :)
Zbog toga se nadam da će neko od vas imati razumevanja i dati mi nike odgovore na moja pitanja, jer kada sam video da postoji 952 strane bukvalno sam se obezhrabrio :) Ja ću vam sada ukratko objasniti svoj slučaj pa ako neko želi da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan.

Zovem se Marko, iz Kraljeva sam, imam 23 godine, završenu srednju Elektrotehničku školu, smer elektrotehničar računara, imam 4 godine radnog iskustva u različitim poslovima: Radio sam kao elektromonter u Srbiji na više velikih hala, proizvodnih pogona, i stambenih objekata. Takodje sam godinu ipo dana radio u Švajcarskoj kao izoler, i poslednjih par meseci kao taksista. Posedujem odlično znanje engleskog jezika i od 15. septembra planiram da krenem na kurs norveškog jezika ako je to jedina prepreka za moj odlazak u Norvešku. Interesuje me da li ja na neki način mogu da dodjem do Norveške radne i boravišne dozvole, kako mogu da verifikujem moju diplomu, ili je dovoljan samo prevod sudskog tumača, i da li mogu da radim kao električar u Norveškoj sa mojom diplomom? Takodje planiram da se iselim sa svojom devojkom, uskoro suprugom, koje takodje ima 23 godina, ima završenu ekonomsku školu, smer poslovni administrator, i trenutno je na 4. godini Pravnog fakulteta.

Izvinjavam se još jednom svima što nisam imao strpljenja da odgovor na moja pitanja tražim na svim ovim stranicama i iskreno se nadam da će me neko razumeti i odgovoriti mi.

Srdačan pozdrav!

Ti na žalost nemaš nikakve šanse sa svojom diplomom ovde. Obrazovanje za zanatska zanimanja je bazirano na 2 god škole i 2 god prakse i onda njihovi đaci stiču pravo da budu zanatlije. Naše školstvo je bazirana na teoriji pa se tu naš i njihov program uopšte ne poklapaju. Pokušaj nekako da pretražiš temu oko tvog zanimanja, u nekoliko navrata je to opisano i objašnjeno detaljno.



Boban13 ne širi dezinformacije da momak nema šanse. Ja sam kuvar znači zanatlija, po tvome ni ja ne bih imao šanse. Montera relativno lako dobijaju radnu dozvolu uz naravno, spajanje diplome sa ponudom za zaposlenje. Pre nekoliko meseci 4 montera su se zaposlila u Oslu, odnosno Trondheim. Moj poznanik ih je zaposlio inače elektroinzenjer.
Pokušaj da uradis prekvalifikacije za montera ali da imas svedocanstva iz sve tri godine školovanja i prilozi dokumentaciju o iskustvu na kraju ti ostaje samo da nadjes poslodavca. Bitno je da srednja škola ne zahteva neka specijalna priznanja od nadležnih institucija. I da i trogodišnje škole su priznate, nema veze kako oni idu u školu.

I da iskoristim priliku da se zahvalim Nesku na postavljenim testovima za vožnju na engleskom, položio sam iz prve.

elektrotehničar računara ni blizu elektromonter. Vrati se i ti malo na stariju poštu gde su električari odgovarali na mogućnost spajanja posla i diplome iz srbije. Tačno se sećam da je čovek napisao "kada sam dobio odgovor od SAK-a shvatio sam da je to nemoguća misija." isto tako znam ljude sa našom diplomom koji rade te poslove ali su ID brojeve dobili na osnovu spajanja porodice ili EU pasoša.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.connect.netcom.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 16:32 - pre 117 meseci
Dovoljno sam dugo u Norveskoj da sam upoznat sa dosta različitih problema oko priznavanja naših srednjih škola. Ti si rekao da sve škole se ne priznaju i da je to nemoguća misija. I, ja nisam mislio na električar nego na elektro montera, posto dečko ima dosta iskustva. Ne vrijedi se prepucavati nego pomoći ljudima. Pozz
 
Odgovor na temu

driftwood-ba

Član broj: 324346
Poruke: 5
31.176.237.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 17:27 - pre 117 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
driftwood-ba:
Da li je neko uplacivao verifikaciju diplome ECFMG-u?
Postoji li mogucnost da se plati peko banke 150 dolara pa da se posalje uplatnica ili se moraju poslati podaci o kreditnoj kartici ?

mi smo slali za moju suprugu pre dve nedelje, koliko sam ja tamo video izričito stoji broj računa i mislim da nemaš uputstva za drugi vid plaćanja. Ako ti je za utehu ja nemam kreditnu karticu nego ovu običnu i to je uredno prošlo. Tačnije ameri su rezervisali sredstva 7dana po slanju pisma a skinuli su ih posle 2 nedelje i danas je stigao mail da je u procesu obrade.

Hvala,ja sam danas poslao aplikaciju ecfmg-u sa podacima o kartici.
U aplikaciji nisam nigdje vidio da stoji broj racuna...cak sam zvao ove iz ecfmga u americi i oni rekose da prilozim podatke vezane za karticu.

Kako se ne bi sjetili kad imaju vec podatke da mi pokriju minus
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 19:27 - pre 117 meseci
i ovi samo otimaju teško će ti pokriti minus

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.09.2014. u 22:37 - pre 117 meseci
Citat:
markodrenov:
Citat:
zoran2212:

js nesto ako overavate dokumenta u sudu placate taksu na svaki primerak ako se dobro secam oko 250,00 din.ako ih overavate u opstini nesto je skuplje ali obavezno naglasite da je za posao(nemojte pominjati inostranstvo) i nekosta nista.eto prilike da i posten covek zajebe lopovsku drzavu.



Ovo za opstinu je cista istina, provereno ;-) ali mozda je bolje da se odnese iz dva puta da ne budes sumnjicav sa tolikom hrpom dokumenata.






Lepo kazes da ti treba za neki fakultet i zavrsis sve jednim odlaskom, ja sam barem tako radila
Cak sam i radnu knjizicu tako overila
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7871672 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.