Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?

[ Pregleda: 23189 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
195.178.53.*



+3 Profil

icon Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 09:01 - pre 201 meseci

Ima li neko dobar savet kako najjeftinije (ili makar najbolji odnos cena/kvalitet) napraviti neku shupu na placu cija primarna namena nije stanovanje vec smestanje alata, poljoprivrednih alatki i sl. Dimenzije nesto tipa 3x4 m ili sl.

E sada, bilo bi lepo kada bi tu mogao da se ubaci i neki krevet da se prespava, ali to onda znaci da bi trebalo imati i neki prozor (zar ne?) a verovatno i malo vise prostora da se ubaci i neki "smederevac" i izbaci dimnjak... samo nisam siguran koliko sve to poskupljuje celu stvar?

Koliko tako nesto moze da kosta?


 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 09:13 - pre 201 meseci
To ces i sam lako smisliti i napraviti.

Najtezi deo u svemu tome je dobijanje gradjevinske dozvole... a to ce kostati vise od supe.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
195.178.53.*



+3 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 09:43 - pre 201 meseci
Citat:
cozmo_im: To ces i sam lako smisliti i napraviti.

Najtezi deo u svemu tome je dobijanje gradjevinske dozvole... a to ce kostati vise od supe.


Zar i za shupu "in the middle of nowhere", koja je definitivno privremeni pomocni objekat treba gradjevinska dozvola?? :((
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10242 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 09:56 - pre 201 meseci
Pazi, ovde si pomenuo "zemlju i nebo" - šupu za alat i malu kućicu. Kao prvo, gotove, već napravljene šupe imaš da kupiš u robnim kućama kao što su Merkur i / ili Uradi sam.

Ako ćeš da praviš šupu, drvena građa ti je daleko najzahvalniji materijal. Dakle, napraviš minimalistički temelj (ili ga potpuno izostaviš). Pobodeš grede 12x12 (ili deblje, već koje izabereš) duboko u zemlju i zabetoniraš (ako već nemaš temelj). Od dasaka napraviš zidove i to je to. I krov napravi od dasaka i izoluj kondorom. Sklepaš i neka vrata, šarke - reza - katanac i gotova šupa za jedan dan, ne računajući stezanje betona. Ovakva šupa bi trebalo da košta oko 150 €, tj oko 10.000 - 12.000 din, zavisno od cene građe. Treba ti džak cementa, kolica šljunka, jedna rolna kondora, par kila eksera. I gajba piva za par ortaka koji pomažu.
E sad, ako ćeš da "smestiš i krevet" onda se stvar drastično menja. Onda bi svakako trebalo da bude građeno ciglom ili giter blokovima, onda mora da ima pristojan temelj i pod, onda moraš i prozor, standardna vrata ... To je već sasvim druga priča. Za to ti treba zidar.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
195.178.53.*



+3 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 10:44 - pre 201 meseci
Citat:
Java Beograd: Pazi, ovde si pomenuo "zemlju i nebo" - šupu za alat i malu kućicu. Kao prvo, gotove, već napravljene šupe imaš da kupiš u robnim kućama kao što su Merkur i / ili Uradi sam.


Izvinjavam se sto sam uneo zabunu.

Mislio sam prvenstveno na supu, za smestaj alata i sl. i za koju mi (nadam se) ne treba nikakava dozvola?
A "malu kucicu" sam prilicno nespretno pomenuo vise kao pustu zelju da ta supa bude dovoljno velika da u nju moze da se smesti i jedan krevet da moze covek preko vikenda da prenoci, da ne mora da se vraca kuci u subotu vece, pa onda u nedelju ujutru opet nazad...

No, ako to komplikuje celu stvar - onda da ostanemo na najobicnijoj supici - samo za alat i alatke.

Znas li mozda posto su te gotove supe u Uradi Sam ili Merkuru i imaju li neke prednosti nad ovim ovako sklepanim?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 12:10 - pre 201 meseci
Iskopaj 4 rupe od 1 m dubine za 4 stuba. Pobij 4 stuba (2 visa recimo 2.3 m i 2 niza recimo 2.1 m zbog pada krova), izbetoniraj ih, povezi ih gredama, ukljesti ih kosim letvicama na vrhu. Po gornjoj povrsini poredjaj daske na metar (to vidi sa diemenzijama ploca) da legnu salonit ploce preko njih, one imaju rupe i vezuju se za te daske da ih vetar ne odnese. Dobio si nadstresnicu dimenzija kao tvoja supa. Poseti neki otpad i kupi polovna vrata i ako hoces prozor. Izaberi gde ces da stavis vrata gde prozor i to ucvrsti sa jos par vetikalnih stubova koje obicno postavljas na recimo metar razdajine. Na otpadu pokupuj jos starih tabli velicine koje ti trebaju za zidove, sve to iskucaj i za sitne pare si dobio supu za koju ti ne treba gradjevinska dozvola. Pod mozes naknadno da izbetoniras, nabijes zemlju, pospes malo sitnog sljunka, preko pesak neka mrezna armatura, nalijes prvi sloj betona, posle hidroizolacija (bitumen) i jos jedan sloj betona. Mozes da gradis i sa novim kineskim gas betonskim blokovima koji su lagani i jeftini, ali to bi vec moglo da se vodi kao stalan objekat, ako imas ljubomorne komsije da te prijave (ima svakakvih).

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?05.09.2007. u 12:56 - pre 201 meseci
Citat:
zorpetus: Zar i za shupu "in the middle of nowhere", koja je definitivno privremeni pomocni objekat treba gradjevinska dozvola?? :((


Na zalost, treba. Mi smo hteli na placu da podignemo neki ultra mali zidic i trebala je gradjevinska dozvola. Ortaku zamalo srusise servis zato sto je dodao neku ostavu pored servisa i nije trazio dozvolu iako je na njegovom placu.

Mislim, mozes ti da zidas i napravis to, ili montazno vec kako su ti predlozili u prethodnim postovima, ali dovoljno je da neko prijavi ili se sazna ili prodje inspekcija (a prolaze i u nedodjiji, ortaku su dolazili na plac u Grocku, iako su samo breskve na placu)....

Za gradnju imas savete, ali se raspitaj kakva ti dozvola treba.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako najjeftinije napraviti solidnu shupu za plac?

[ Pregleda: 23189 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.