Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3507441 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 559
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:06 - pre 12 meseci
Mislim da kod mene to nije problem i nemojte se orjentisati prema tome , već proveravaju podatke iz knjižice.
Jer ti možeš da imaš ceo niz promene nacionalnosti ako imaš star dokument koji to potkrepljuje . Ali videćemo svakako
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:21 - pre 12 meseci
Zolevap ta dopuna koju tvoj brat ima zbog isteklog pasosa nije dopuna o kojoj je ovde rec. Dopuna koja se desava a da ne pise sta se trazi od dokumenata je pocela sredinom decembra a u to vreme sam se cuo sa Cvetilijaninom radnicom zbog neceg drugog i ona mi je rekla da su bugari poceli da salju na te dopune su ljude koji su aplicirali na osnovu na primer babe i onda kada su zavrsili na dopuni gde im se trazilo da dostave list gde pise da im je neko bugarin, dostavljali izvode majke ili svoje gde su promenili nacionalnost a ne babe koja je umrla, kojoj naravno ne moze da se dopise a na osnovu nje dobili proishod. Posle par dana su poceli da mi salju nasi ljudi poruke a aplicirali preko bugarskih kulturnih klubova ali su uradili ovo sto sam napisao gore, predali to kao dopunski dokument i svi su na dopunama. Zadnji lik koji je menjao nacionalnu pripadnost majci i dobio drzavljanstvo je clan Headache i tu je sve stalo, kako prelazak na polozitelno tako i ukazi za srbe. Od tada ni jednom srbinu nije objavljen ukaz osim onima koji su aplicirali na osnovu bugarskog pasosa nekog od roditelja. Daj boze da nisam u pravu ali realno, gore pomenuta pojava je postala mnogo ucestala i samo je bilo pitanje kada ce bugari da izvale to. Uglavnom videcemo kao se budu ljudi javljali ubuduce. Zolepav javi kada ti brat predje na polozitelno.

[Ovu poruku je menjao tecaizbeca dana 07.04.2023. u 20:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pejcev95

Član broj: 341972
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:24 - pre 12 meseci
Dobro vece,da li je neko pokusao da uzme licnu kartu ili ste svi za pasos?
Procedura za licnu kartu je mnogo slozenija,za pasos se ceka dosta dugo.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:29 - pre 12 meseci
Citat:
Stefan_13:
Mislim da kod mene to nije problem i nemojte se orjentisati prema tome , već proveravaju podatke iz knjižice.
Jer ti možeš da imaš ceo niz promene nacionalnosti ako imaš star dokument koji to potkrepljuje . Ali videćemo svakako



Niko ne moze da ospori to sto ti kazes ako imas dokument, ali ono sto sam gore napisao kako je krenulo sa tim statusom dopune bi bila velika koincidencija i nadam se da nisam u pravu.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 559
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:34 - pre 12 meseci
Pa dobro hajde onda da napravimo presek , navedi brojčano za koliko slučajeva znaš, i praticemo ubuduce .
 
Odgovor na temu

Zolepav
Zoran Pavlović
medicinski tehničar
Hitna pomoć
Beograd

Član broj: 346948
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Platana 4


+9 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 19:56 - pre 12 meseci
Nema pravila izgleda moj brat blizanac je predao kad i ja isti izvod za obojicu i njega su prebacili na dopunu posle finalne e sad predat je novi pasoš odnosno kopija u Sofiju pa ćemo videti
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 20:35 - pre 12 meseci
Citat:
Stefan_13:
Pa dobro hajde onda da napravimo presek , navedi brojčano za koliko slučajeva znaš, i praticemo ubuduce .



Ima barem njih 5-6 sa kojima sam se dopisivao. Ja ne tvrdim da sam 100% u pravu. U svakom slucaju mozemo da propratimo pa da vidimo.

Zolepav, da li tvom bratu i dalje stoji dopuna da treba da donese fotokopiju novog pasosa ili je i on prebacen na dopunu kao Stefan gde ne pise sta je potrebno od dokumenata?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 559
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 20:43 - pre 12 meseci
A kakva je dopuna u pitanju kod tih ljudi na koje si stavio akcenat ?
 
Odgovor na temu

Zolepav
Zoran Pavlović
medicinski tehničar
Hitna pomoć
Beograd

Član broj: 346948
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Platana 4


+9 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 20:51 - pre 12 meseci
Piše kopiju važećeg ličnog dokumenta dostaviti
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 22:01 - pre 12 meseci
Citat:
Stefan_13:
A kakva je dopuna u pitanju kod tih ljudi na koje si stavio akcenat ?



Ista kao tvoja.

Prepiskata je ragledana od Saveta po grazdanstvo. Izvadena e za dopolnitelna proverka.
 
Odgovor na temu

Sladja wien
Janus
Janus

Član broj: 337095
Poruke: 56
..8002:1800:a79f:db8e:d6a6:a2a



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 22:25 - pre 12 meseci
Isto tako su i.predmeti iz 2014 završili na dopuni nekoj bezveznoj koja je trajala 2 godine. ,,Izvadeni za dopolnitelna proverka "
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
185.100.245.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 22:30 - pre 12 meseci
Pre par dana sam ovde postavio pitanje kao bot... i shvatio da nemam pojma gde bijem i da je ceo ovaj proces jako kompleksan.
Pokusacu da opisem moj slucaj pa ako neko ima slicnu situaciju, svaki savet je dobrodosao.

Moja sestra je pre 2 godine dobila pasos (preko sestre od tetke plus Lazar Mladenov). Ja sam dobio proizhod i tu prekinuo proces (da, treba me tuci).

Cuo sam se sa dva posrednika i price su potpuno razlicite:

Posrednik 1 - da vadim umrlicu za pradedu koji je rodjen u selu u Makedoniji na 5km od bugarske granice u periodu 1900-1918. Moja sestra je na potvrdi iz bugarskog kluba imala tog pradedu. Ne znam da li ga ima u arhivi i koja je varijanta tu u pitanju. Pored njegove umrlice bi trebalo da prilozim i sestrine papire jer je bugarski drzavljanin. Imam i proizhod koji mi nista ne znaci sad ali moze da posluzi za dopunu ako dodje dotle. 400-500e naplacuje.

Posrednik 2 - posto imam Mk i Sr drzavljanstvo, najbolje da sve radim kao Srbin. Da se jedan roditelj u opstini u Beogradu izjasni kao Bugarin, da se ja cak izjasnim kao Bugarin i da prilozim sestrin bugarski pasos i to je to, procedura traje oko godinu i po dana i sigurno prolazi. 900e cela usluga.

Nemam pojma u kom smeru da krenem. Nije mi uopste do para ali mi ovo sa izjavama deluje malo cudno. Objasnio mi je covek lepo da to ima veze sa ustavom i nekom promenom oko Bugara u Srbiji. Pomaze i to sto mi je prezima 100% bugarsko ali nekako mi sve zvuci kao da cekam da mi neko da pasos na lepe oci bez opipljivog dokaza da imam veze sa Bugarskom.

S druge strane, za pradedu nemam pojma da li ga uopste ima u arhivi i da li je popisan i koje su tu kombinacije bile kad je moja sestra bila u procesu (cak ni ona ne zna samo je vadila papire koje su joj trazili).

Svaki savet je dobrodosao. Ima li nekoga ovde da je preko tih izjava uspeo da zavrsi posao (a da pritom nema papir o nekom pretku)?
 
Odgovor na temu

SrdjanM72




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 23:27 - pre 12 meseci
[quote]micevdaniel: Pre par dana sam ovde postavio pitanje kao bot... i shvatio da nemam pojma gde bijem i da je ceo ovaj proces jako kompleksan.
Pokusacu da opisem moj slucaj pa ako neko ima slicnu situaciju, svaki savet je dobrodosao.

Prvo probaj da pretražiš bugarske arhive u Sofiji. Treba da znaš koje je selo u pitanju i koje godine je tvoj predak rođen. Uđi na makedonsku kajganu (forum) na stranicu 1499 tamo je čovek lepo objasnio kako se dolazi do podatataka iz arhive. Napisao je link, ja sam ga otvarao iz znatiželje da vidim šta sve ima i video sam da korektno radi. Ukoliko se snalaziš sa makedonskim i bugarskim jezikom, neće ti biti problem.
Bugari su napisali proceduru za izdavanje tog dokumenta, ukoliko uspeš da ga iskopaš.
Ako nađeš dokument, na konju si.
A onaj što ti je rekao da će da ti sredi za godinu dana državljanstvo je zmaj. Dobar vic, verovatno će se mnogi ovde slatko nasmejati tako veseloj izjavi.
Pozdrav i srećna pretraga.
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
185.100.245.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.04.2023. u 23:34 - pre 12 meseci
Citat:
Prvo probaj da pretražiš bugarske arhive u Sofiji. Treba da znaš koje je selo u pitanju i koje godine je tvoj predak rođen. Uđi na makedonsku kajganu (forum) na stranicu 1499 tamo je čovek lepo objasnio kako se dolazi do podatataka iz arhive. Napisao je link, ja sam ga otvarao iz znatiželje da vidim šta sve ima i video sam da korektno radi. Ukoliko se snalaziš sa makedonskim i bugarskim jezikom, neće ti biti problem.
Bugari su napisali proceduru za izdavanje tog dokumenta, ukoliko uspeš da ga iskopaš.
Ako nađeš dokument, na konju si.
A onaj što ti je rekao da će da ti sredi za godinu dana državljanstvo je zmaj. Dobar vic, verovatno će se mnogi ovde slatko nasmejati tako veseloj izjavi.
Pozdrav i srećna pretraga.


I meni se cini da mi ne gine odlazak u Sofiju. Video sam taj post na kajgani, nasao sam moje selo u arhivi, lako se pretrazuje. Samo mora licno da se ode i da se prelista tamo na licu mesta.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 559
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 06:44 - pre 12 meseci
Pa jel neko izašao sa dopune od tih ljudi koje pratiš ?
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 559
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 07:22 - pre 12 meseci
Citat:
Sladja wien:
Isto tako su i.predmeti iz 2014 završili na dopuni nekoj bezveznoj koja je trajala 2 godine. ,,Izvadeni za dopolnitelna proverka "

Sećam se toga , pakao …..ali mislim da je to bio neki stari status koji je zapravo označavao nedostatak dokumenata . Odnecu im novi pasos kroz koji mesec . Nek se nose
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.mbb.telenor.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 08:37 - pre 12 meseci
Citat:
Zolepav:
Piše kopiju važećeg ličnog dokumenta dostaviti

I ja sam bila na takvoj vrsti fopuni, stim sto sam ka odmah predala fotkopiju novog pasosa i vec su me vratili sa dopune na finalni. Njega nisu jos uvek?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 12:58 - pre 12 meseci
Citat:
Stefan_13:
Citat:
Sladja wien:
Isto tako su i.predmeti iz 2014 završili na dopuni nekoj bezveznoj koja je trajala 2 godine. ,,Izvadeni za dopolnitelna proverka "

Sećam se toga , pakao …..ali mislim da je to bio neki stari status koji je zapravo označavao nedostatak dokumenata . Odnecu im novi pasos kroz koji mesec . Nek se nose



Vec sam pisao skoro ali evo opet. Tada 2014. godine je ista osoba bila Direktor direkcije za bugarsko drzavljanstvo i ona se zove Katja Mateva. Te 2014. godine su bugari skontali da se mulljalo kako u DABC-u tako i kod bugarskih notara koji su overavali “fotokopije” papira gde pise da neko ima nekog od predaka u porodici, sto je naravno bilo fals i to za debele pare. Do tada su radnici u ministarstvu su uzimali fotokopije papira i odjednom su u tim periodu 2014. godine stavljali ljude na takvu dopunu gde nije pisalo da trebaju originali nego onako kako je Sladja gore napisala ali su ljudi to skontali i onda, ko je imao prave papire je dostavljao sve ponovo (i od tada je praksa da sve mora da se predaje u originalu). Problem je bio sto je tada Katja Mateva odlucila da se ljudi stavljaju na dopunu i tek posle 1.5-2 godine (nakon sto su je isterali sa posla) je oformljena dodatna sluzba koja je sve te ljude koji su predali naknadno originale vratila na polozitelno. Fakticki su predmeti stajali tamo u nekom podrumu. Sada kada su ponovo postavili Katju za direktora, prvo je napravila njesra sa ljudima koji predaju oreko ambasada gde su cekalo po godinu a i vise da uopste budu zavedeni u ministarstvu a sada i ove dopune i gluposti. Pokusavaju da je smene ali dokle se ne napravi vlada, miislim da nema nista od toga. A da li ce ova misteriozna dopuna da traje kao ta davne 2014.-2016. niko ne zna. Nadam se da nece.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 12:59 - pre 12 meseci
Citat:
Stefan_13:
Pa jel neko izašao sa dopune od tih ljudi koje pratiš ?



Jos uvek mi se niko nije javio da mu se promenilo a znam jednog lika koji je na takvoj doouni jos od februara prosle godine. Mozda mu se promenilo ali mi nije javio.
 
Odgovor na temu

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.04.2023. u 13:05 - pre 12 meseci
Moj drugar stoji od septembra na toj neodredjenoj dopuni
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3507441 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.