Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

beko ves masina tip wkl 15080

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: beko ves masina tip wkl 15080

[ Pregleda: 20375 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ocajna domacica
Ivana Jovancic
subotica

Član broj: 161554
Poruke: 4
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon beko ves masina tip wkl 1508001.11.2007. u 18:54 - pre 200 meseci
trazim strucni savet! ukratko cu izneti svoj problem!
Kupila sam beko ves masinu pre mesec dana, za tih mesec dana radila je normalno, nakon mesec dana se pokvarila i ja sam pozvala ovlasceni servis! oni su dosli i iz masine izvadili komad stiropora koji je bio negde ispod masine! bitno je napomenuti da taj komad stiropora nije ostecen ali on je navodno ostetio kadu u ves masini i zbog njega je spao remen! Zbog tog stiropora koji nije izvadjen a za koji niko nije imao pojma oni meni ne priznaju garanciju, ali ja se pitam da li je uopste moguce da je stiropor mogao da napravi toliki kvar, kako je moguce da je masina radila normalno mesec dana? Pomagajte....
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508002.11.2007. u 17:37 - pre 200 meseci
Ocigledno je da masina nije deblokirana kako treba i ta kocka stiropora zna da napravi problem. To sto je radila mesec dana normalno nista ne znaci. Pre par nedelja sam istu takvu kocku izvadio iz masine koja je pre toga normalno radila godinu dana! Ljudi su sami deblokirali masinu i nisu do kraja ispratili uputstvo, pa su prevideli stiropor. To sto je spao kais verovatno nije zbog stiropora, nego je mozda manji propust pri montazi, a nisam imao do sada slucaj da kazan (kada) pukne zbog tog stiropora, ali nista nije iskluceno. Mozda je stiropor posredno kriv za tako nesto. Da bi imao neki konkretniji odgovor, trebao bi da znam sta su majstori sve radili i koliko Vas je to kostalo (jer su verovatno naplatili uslugu, zbog toga sto uredjaj nije bio pravilno deblokiran). Slobodno pitajte sve sto Vas zanima, pokusacu da odgovorim na sva pitanja i da eventualno nekim savetom pomognem. Moze i PP.


Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

ocajna domacica
Ivana Jovancic
subotica

Član broj: 161554
Poruke: 4
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508002.11.2007. u 23:04 - pre 200 meseci
Najpre da se zahvalim! majstori jos nista nisu radili, ali smatraju da takva popravka kosta oko 7.000 dinara! ja se ne razumem u ves masine i zato nije deblokirana kako treba, a ni upustvo nije najbolje! iz servisa su mi rekli da deblokadu nisam smela ja da radim vec iskljucivo ovlasceni servis!!! a to u mom uputstvu ( na srpskom) ne pise, iako na engleskom uputstvu pise! e sad, posto meni nece da priznaju garanciju, prvo pitanje je: kako ja mogu biti sigurna da je stiropor napravio problem?, a drugo je: da li da teretim prodavnicu zbog toga sto nisu pravilno preveli uputstvo u kojem pise da treba pozvati servis? Smatram da je moralna obaveza prodavca da da kupcu neke osnovne upute o proizvodu koji kupuje!
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508003.11.2007. u 14:17 - pre 200 meseci
To je vec problem sa prodavnicom, a ne sa servisom. To je otprilike realna cena za takav kvar, mozda je cak i malo manja, jer je kazan jedan od najskupljih delova na masini. Ja mislim da bi tebali to da vidite i sa prodavnicom, jer ako je masinu morao da deblokira ovlasceni servis, onda su to morali i da napomenu ili da napisu to u uputstvu. Ako nije, onda su morali da u uputsvu napisu i nacrtaju na koji nacin se deblokira masina. I naravno uputstvo ste morali da dobijete na Srpskom. Sto se tice eventualno neke propratne dokumentacije kao sto su slika ili crtez i slicno, to nemora da bude prevedeno, ali uputstvo su obavezno morali da daju na Srpskom. I naravno uslove vazenja garancije, da garancija ne vazi u tom i tom slucaju zbog toga i toga. Moj predlog vam je da trazite od prodavnice zamenu uredjaja, ukoliko nisu ispostovali neke od uslova oko uputstva ili dokumentacije. Servis vam je samo tu da konstatuje sta je i zbog cega pokvareno.

Da je u uputstvu ili kroz propratnu dokumentaciju naznaceno kako se pravilno deblokira masina, ili da deblokadu mora da izvrsi ovlasceni servis, tu Vi ne bi imali nikakvog argumenta i u tom slucaju sva ostecenja koja nastanu zabog nepravilne deblokade idu na vas teret. Proverite jos jednom da li ste uz upustva i papire dobili i neki crtez na kome je prikazano kako se radi deblokiranje. To je mozda bilo i upakovano sa masinom. Ako ste sigurni da niste dobili nista slicno, obratite se prodavnici i isterajte ovo do kraja.


Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

ocajna domacica
Ivana Jovancic
subotica

Član broj: 161554
Poruke: 4
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508004.11.2007. u 22:53 - pre 200 meseci
Hvala za savet!! Samo da razjasnim, ja ne krivim servis ni za sta, ocito je da oni nemaju veze sa tim ko je i kako trebao da izda uputstva! Dobila sam ja uputstvo na srpskom, ali nije tako dobro kao englesko! Posto mi je ovo prva masina, nisam znala ni gde se sipa prasak a gde omeksivac pa sam morala gledati englesko uputstvo posto na srpsko... i jos dosta stvari nije prevedeno, izmedju ostalog i to da treba pozvati servis... no, nebitno sad... neka inspekcija utvrdi ko je kriv, ali najverovatnije da cu je ja popraviti jer mi masina treba, a ne verujem i da se moze dokazati da li je uzrok kvara stiropor ili sama masina! I jos samo jedno pitanje, da li je tacno da posle ovakve opravke moja masina nece raditi bas najbolje i da nece dostici svoj predvidjeni vek trajanja?
Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

Alexa01
Zemun

Član broj: 111161
Poruke: 107
89.216.37.*



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508005.11.2007. u 10:15 - pre 200 meseci
Sto se tice rada i roka trajanja masine tu nema nikakve bojazni, radice kao sto je i radila i trajace isto. Samo se raspitajte posle oko garancije, da li ce i koliko dalje vaziti.

Pozdrav.
Ko hoce - ima nacina,
Ko nece - ima razloga.
 
Odgovor na temu

ocajna domacica
Ivana Jovancic
subotica

Član broj: 161554
Poruke: 4
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: beko ves masina tip wkl 1508006.11.2007. u 14:33 - pre 200 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: beko ves masina tip wkl 15080

[ Pregleda: 20375 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.