Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

elitemadzone.org :: MadZone :: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56403 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 17:13 - pre 200 meseci
Iako je prosečna plata jednog Nemca oko 2.000 evra, njemu su osnovne životne namirnice jeftinije za oko 30 odsto nego prosečnom građaninu Srbije, koji mesečno zaradi oko 360 evra.

Da li zbog nedostatka konkurencije ili visokih trgovačkih marži, tek građani Srbije svakodnevno u prodavnicama za iste proizvode plaćaju više nego Nemci, čija je prosečna zarad sedam puta veća od naše. Osim hleba, koji je i u Nemačkoj skup, gotovo sve osnovne namirnice jeftinije su nego kod nas. Tako litar dugotrajnog mleka u Nemačkoj košta 81 cent (63 dinara), dok se kod nas plaća 72,9 dinara. Razlika u ceni je još evidentnija kod ulja, koje Nemci (doduše ono najpovoljnije) plaćaju 60 dinara, a mi čak 93,90 dinara. I popularna koka-kola im je dosta jeftinija, dok su neznatno povoljniji i šveps i voćni sokovi. "Milku" i "kinder" čokoladu Nemci plaćaju barem dvadeset dinara manje.
Kad je u pitanju kozmetika i higijena, razlika je još uočljivija. Sapuni su im za dvadesetak dinara jeftiniji, iste marke deterdženata plaćaju tridesetak odsto manje, a povoljniji su im i šamponi, mleka za telo... Ima i drastičnih primera. Tako recimo, ženski dezodorans "fa" Nemica može kupiti za 0,99 evra (77 dinara), dok dama u Srbiji za isti proizvod mora da izdvoji 178 dinara. Kalgonit tablete za sudove( 44 komada) kod nas staju 831 dinar, a u Nemačkoj gotovo 300 dinara manje (545 dinara).
Petnaestak nabrojanih primera (u tabeli) pokazuju da su namirnice, sokovi i higijena, kod nas skuplji za oko 30 odsto.
- Ima nekoliko razloga za toliko skuplju robu u Srbiji. Dva osnovna su postojanje monopola i ogromne trgovačke marže - kaže za "Blic nedelje" ekonomista dr Vladana Hamović. Ona ističe da monopoli na našem tržištu postoje samim tim što nekoliko trgovinskih lanaca diktira cene, iako nude veliki izbor robe.
- Trgovačke marže kod nas idu i do 25 odsto, a nekad i mnogo više, dok je u svetu ubičajena marža oko 12 odsto - kaže Hamovićeva. Zato ona smatra da država mora da počne da primenjuje antimonopolski zakon, čija bi primena dovela do veće konkurencije, smanjenja marži i samim tim i nižih cena.
Nemci imaju daleko kvalitetniju i jeftiniju telekomunikaciju. Većina stanovnika Nemačke odlučuje se za mesečni flet paket, koji obuhvata neograničeno fiskno telefoniranje (i ka inostranstvu), neograničen internet i kablovsku televiziju, po ceni od svega 30-40 evra (u zavisnosti od provajdera).
Ako je za utehu, građani Nemačke za iznajmljivanje stanova i komunalije mesečno moraju da izdvoje u proseku između 800 i 900 evra, a žitelj Beograda upola manje.
I odeća jeftinija
Iako Srbija ima dosta domaćih modnih brendova, ne možemo se pohvaliti niskim cenama. Naime, često cene domaće garderobe, pogotovo dečje, u stopu prate cene poznatih evropskih brendova, poput Benetona, Zare i drugih. Nemci koji žele da svoje mališane obuku kvalitetno, ali povoljnije, kupuju u čuvenom lancu "C&A", gde se somotske ili deblje teksas dečje pantalone mogu kupiti po ceni do devet do 15 evra. Dečja zimska jakna staje od 20 do 30 evra, duksevi od pet do 10 evra, a dečji veš i pidžame mogu se pazariti za svega nekoliko evra. Teško je naći stvar skuplju od 40 evra, što se u našim radnjama za decu već smatra niskom cenom.
Blic.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 17:27 - pre 200 meseci
U Srbiji je malo stvari jeftinije nego u DE - za sada su eventualno neka hrana na pijaci (ne delikatesna) i neke nekretnine jeftiniji, kao i "dzidza bidze" koje mogu da se kupe kod Kineza - i lokalni telefonski razgovori (u istoj "zoni"). "Pravilno desne ruke" je da su stvari u Srbiji neophodne za elementarni zivot jeftinije - zbog socijalnog mira, a sve ostalo je skuplje zato sto je slaba konkurencija i malo trziste.

Sve ostalo je ili iste cene, ili skuplje. Posebno su skuplje stvari koje u Srbiji imaju percepciju luksuza (tipa brendirana odeca, automobili, Hi Fi tehnika) jer u Srbiji to trziste drzi jako malo firmi - mala konkurencija, a i imaju relativno slab promet jer vecina ljudi kupuje jeftiniju robu - pa su i marze jako velike.

E, sad - ako se uzme u obzir da je Nemacka skupa u odnosu na USA, ispada da su stvari u Srbiji mnogo skuplje nego u USA...

Razloga za to ima dosta - kao sto rekoh slaba konkurencija u Srbiji sa konotacijom politickih veza i vezica, kao i relativno slabo trziste gde ima ukupno mnogo manje love pa je i manje zanimljivo za mnogo igraca koji bi ucinili razliku.

Medjutim, treba imati u vidu da je, recimo za hranu, Nemacka vidno jeftinija od Holandije, Engleske i Francuske, bas zbog jacine internog trzista i konkurencije - tako da je porediti Srbiju sa Nemackom ipak previse - Srbiju treba porediti sa Madjarskom i Hrvatskom, jer su to zemlje koje je moguce sustici - a ne sa Nemackom, sa kojom ne mogu da se porede i mnoge EU zemlje kada su cene i konkurencija na trzistu u pitanju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:06 - pre 200 meseci
Sopoćanac ako je prosečna plata u Srbiji 360€, svečano izjavljujem da cu da skočim sa desetog sprata direktno na glavu.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:10 - pre 200 meseci
zovi ti jednom u nemackoj i jednom u srbiji vodoinsalatera, pa ce cena (mesecna) hrana+vodoinstalater da bude jednaka :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:15 - pre 200 meseci
Sad znate mislim kako je Miskovic postao milijarder. COvek uvozi 80% stvari u ovu drzavu i na sve to zaracunava marzu od 30-40% . Bio ja kod njega u Delta Cityju i sve sto on tamo prodaje 30-40% je jeftiinije na zapadu!

A najjaca mu je ona fora sa "eksluzivni zastupnik/uvoznik" . Tacnije on sebi pribavi da bude prodavac nekog proizvoda i svako drugi ko se usudi da to isto prodaje po istim ili nizim cenama tovari sebi 125412 inspekcija na vrat .

Ova Srbija treba treba da promeni ime u Deltaland

Odrase nas ov lopovi za vlasti, Slobo vrati se sve ti je oprosteno!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:21 - pre 200 meseci
E moj dragi Sopoćanac, i kod Slobice je bilo isto. Sećam se onog glavonje Božovića i njegovih šlepera cigareta. Samo što oni nisu mogli tako lako da uvoze, pa su se preorijentisali na akciznu robu, zbog malo veće marže, a ni fiskalni prohodi se ne plaćaju, nego onako ispod žita, ko u Tesnoj Koži.
Bilo kako bilo, nayebali smo. Privreda je u čabru, trgovina se globalizuje, usluge se globalizuju...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:50 - pre 200 meseci
Ako vam je skupo kod Miskovica, onda lepo braco Srbi, pasos u ruke i za Madjarsku u shopping, kao nekada .

Trazite da vam vrate AFA-u (madjarski PDV). To ce taman da pokrije srpski PDV, tako da vam je dodatni trosak carina (5-20%, zavisi sta kupujete) i transport (30-50 eur).

To je ocigledno jedini nacin da pomognete konkurenciju u Srbiji (a i da ustedite koji dinar)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:53 - pre 200 meseci
Treba se uvek ugledati na boljeg od sebe . Kao sto Andric kaze , nemoj postavljati neki mali lako dostizan cilj , vec neki " bas " cilj. ( Ovo je moja slobodna interpretacija ) . Tako je izazov veci. Dakle , mislim da je bas dobro porediti nas sa zemljom kao sto je Nemacka . Tako imamo bolji uvid u to kakva je zaista situacija kod nas i koliki nas put ceka da predjemo da bi bili blizi tome. Cene su takve da vredjaju zdrav razum. Obicno cerupanje. Nemam nista licno protiv bilo koga ko posteno trguje sve do momenta kada pokusa da od gradjana napravi ovcu za sisanje. Tada gradjani Srbije imaju dva izbora : cuti i pomiri se sa sudbinom ili reaguj da bi zastitio tvoj interes. Da li znate da kao Srpski proizvodjac nekog proizvoda morate da platite ako zelite da vam se proizvod nadje na polici u Maksiju ? Znaci vi njemu placate da bi prodao vasu robu , jer zbog monopola nemate kome drugome da je prodate.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 18:54 - pre 200 meseci
Citat:
To je ocigledno jedini nacin da pomognete konkurenciju u Srbiji (a i da ustedite koji dinar)


I da se vidi kako izgleda svet out of the box ;)
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:01 - pre 200 meseci
Citat:
Ako vam je skupo kod Miskovica, onda lepo braco Srbi, pasos u ruke i za Madjarsku u shopping, kao nekada .

Trazite da vam vrate AFA-u (madjarski PDV). To ce taman da pokrije srpski PDV, tako da vam je dodatni trosak carina (5-20%, zavisi sta kupujete) i transport (30-50 eur).

To je ocigledno jedini nacin da pomognete konkurenciju u Srbiji (a i da ustedite koji dinar)


ja licno trazim da se demokratskom tajkunu kriminalcu i lopini #1 Miskovicu UKINE MONOPOL NA UVOZ SVEGA I SVACEGA U OVU ZEMLJU, i da se drugim ljudima dozvoli da to mogu da rade, tako ce konkurencije da obori cene i mi potrosaci cemo imati korist od toga.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:05 - pre 200 meseci
@ hecky Pa nek ide on u Madjarsku , jos bolje na Kipar , kad su mu tamo pare, ako oce . Ovo je moja ( nasa ) zemlja i ovde ljudi imaju pravo da naprave konkurenciju njemu da se ne bi ponasao tako kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:13 - pre 200 meseci
Evo iskustvo, moje devojke koja se pre nekoliko nedelja vratila za Beograd zarad polaganja ispita (bila u NL nekoliko meseci).

Dakle, kaze ona: ne moze da veruje da je tu (Srbija) sve toliko skuplje.
U Holandiji smo videli, dok smo setali cizme / cipele (zenske i muske) za od 1 do 10 evra. Zatvara se neka prodavnica i sve prakticno za dz. Oke, kvalitet nije Bog zna kakav, ali im opet nista ni ne fali. E, sad - ko hoce, moze da predje u prodavnicu preko puta i da kupi zaista odlicne cipele za 100 do 500 evra. ALI (!) ima izbor i da kupi one od 10 evra.

Takodje - za klopu. Ja i ona smo se ovde 'prezderavali' svaki dan. Svaki dan meso na stolu, slatkisi - svega. I trosili smo oko 250 evra mesecno za sve to. Naravno, gledali smo sta i gde smo kupovali, uzimali kada ima nesto na 'akciji' - ali opet - svaki dan bili siti!
Sad mi prica, u Srbiji, ode u prodavnicu potrosi 3.000 dinara a prakticno nista nisu kupili.

I za sve ostalo je manje vise isto. Devojka od prilike ne moze da dodje k'sebi koliko su drasticno razlike u gotovo svemu.

Neko spomenu vodoinstalatera - slazem se, to je ovde (legalno) izuzetno skupo. Sat rada je od 35 evra pa na vise. Ali opet - sa druge strane, dobro se moze i zaraditi a 80% poslova mozes i na crno da odradis - ili sam!

Sve u svemu, meni poslednjih 8 godina, a evo sada i mojoj devojci i dalje nije jasno kako narod u Srbiji opstaje. Za mene i dalje - velika misterija :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
91.150.101.*



+15 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:21 - pre 200 meseci
Meni samo nije jasna prica oko EU. Naime, taj put je ok. Ali se put ne prelazi pricom.
Molim vas, pogledajte samo primer Japana, gde goli,bosi, razoreni, siromasni, sa dve abombe na ostrvu, itd... za manje od pola veka(!)
dodju u polozaj na kome su sada(u svim segmentima). To je fascinantno, bar meni.
A price - ulazak u EU zavisi da li ce neki tamo covek da ode u zatvor (LoL), pa zatim - neka tamo zena iz nekog suda koci ceo proces... ne piju vodu.
I sta Miskovic? Pa da nije Miskovic, bio bi Milenkovic i slicno. I ja licno bih voleo da budem neki tamo Misko. Tome svi tezimo(ili vecina), zar ne?
Da li bi se isto ponasali da smo na njegovom mestu? Molim vas dajte malo razmislite...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:25 - pre 200 meseci
Vid s
Citat:
stil: @ hecky Pa nek ide on u Madjarsku , jos bolje na Kipar , kad su mu tamo pare, ako oce . Ovo je moja ( nasa ) zemlja i ovde ljudi imaju pravo da naprave konkurenciju njemu da se ne bi ponasao tako kako se ponasa.


Jel ti hoces da kupis jeftinije i ustedis ili samo volis da se samosazaljevas i pljujes Miskovica ?

Realna je ona cena koju je kupac spreman da plati za nesto. Ocigledno kupci u Srbiji mogu da priuste trenutne cene i placaju ih. Niko ih ne tera.

To sto je neko lenj i mrzi ga da sedne u auto jednom u 2 meseca, malo procunja Segedinom i ustedi gomilu novaca... i to je deo trzista

Gde ide stedljivi stanovnik Londona u shopping po alkohol pre praznika? U Francusku, u Kale . Gde ide Norvezanin da se narolja jeftino? U Svedsku .
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.204.*



+4 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:40 - pre 200 meseci
Pa da, u pravu si, evo baš Marija i ja diskutujemo zašto u Srbiji ne jedu kolače...
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:44 - pre 200 meseci
Jedino resenje za takve stvari je otvaranje drzave - balkanske zemlje muku muce da implementiraju CEFTU (a svima su usta puna prici o zeljama ulaska u EU) - jerbo sa CEFTA-om totalno biva smanjen prostor za lokalne pilicare koji iskoriscavaju zatvorenost ekonomske zoner

Drugi korak je naravno otvaranje granica ka EU - ljude plase pricom kako ce ukidanje carina znaciti i "unistavanje domace industrije", sto su price za malu decu, jerbo "domace industrije" i nema, niti se vise u Srbiji isplati proizovditi bilo sta osim piva, secera i kisele vode... Tako da, situacija samo odgovara onima koji profitiraju od nje.

Mada, slazem se sa Hecky-jem, Srbija ima dodatan problem sa konformizmom onih koji imaju love... primera radi, u Srbiji se nadje dovoljno krelaca koji ce da plate Hugo Boss i sl.. stvari 2x skuplje nego van Srbije, umesto da odu u komsiluk tipa Madjarsku i kupe to za manje pare - zato se i onima koji to drze takve stvari isplate, jer ima dovoljno onih kojima je to OK.

Dodatan problem je sto je Srbija hermeticki zatvorena kutija iznutra i sa spolja - da mozes online da narucis robu iz EU, i da se ne plasis da ce ti carina to ukrasti ili lokalni UPS ili DHL naplatiti "spediciju od 50 EUR".

Ostatak i ovako i onako kupuje kod Kineza :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.255.*



+1 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:47 - pre 200 meseci
ma bre sta ste se uvatili tog vodoinstalatera! Vodoinstalater ti treba jednom 6 meseci godinu dana dok da jedes i da se obuces to ti treba svaki dan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 19:54 - pre 200 meseci
Ima tu jos jedan zez - u Nemackoj jesu stvari jeftinije nego u Srbiji mahom, ali je "minimalni trosak" veci.

Na primer, tako racun za telefon u Nemackoj ne moze da bude manji od 20 EUR - bez obzira da li je ISDN ili obicni, dok u Srbiji mozes da prodjes sa 2-3 EUR ako ne telefoniras puno.

Ista prica i za stanove i odrzavanje zgrade - mesecni troskovi, bez obzira da li je stan tvoj ili ne, kostaju izmedju 80-200 EUR. Znaci, odnosenje djubreta, itd... kosta ohoho vise nego u Srbiji.

U principu, kao sto rekoh, stvari u Srbiji su kalibrisane tako da je jeftiniji "elementarni zivot" zato sto je to potrebno za socijalni mir, ali zato deru za sve ostalo... u Nemackoj su te "elementarne stvari" skuplje, ali zato kako ides vise u skali potreba, stvari su sve jeftinije.

Ima tu dosta razloga zasto je to tako u Srbiji - kriviti nekog Miskovica i zasticenu ekonomiju i sl.. je suvise gruba generalizacija, ima tu jos dosta razloga koji su malo tezi za resavanje, na zalost.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 20:00 - pre 200 meseci
A tek nameti na uvoz/registraciju automobila... Strasno! Prosto pozelim da budem strani rezident i vozim auto na strane table... Ima li neko informaciju o tome mozda...?
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!11.11.2007. u 20:01 - pre 200 meseci
@ qazqaz Iskreno , Evropska unija i " put " . To se samo zove put , necemo mi nigde odavde : ) . To su se ujedinile zemlje koje imaju iste sisteme vrednosti , ekonomije koje su na odredjenom stepenu razvoja i tako dalje. Dok se mi presaberemo EU mozda nece ni postojati jer je na primer Nemacka bila " jaka " i pre pridruzivanja , a bice takva i u slucaju da EU ne bude postojala. Dakle radi se o tome da se ovde stvori savremeno napredno drustvo , a da posle lako mozemo da se odlucimo da li hocemo ili necemo da se prikljucimo. Na primer da oni nas zovu da se prikljucimo , a ne da mi njih molimo. Naravno ovo nije stvarna situacija ali pokazuje moju poentu. U vezi M i ostalih. Legitimno pravo gradjana Srbije da kreiraju stanje u vezi monopola . Jednostavno ograniciti im stvarno ucestvovanje u trzistu do odredjenog procenta , iako bi oni hteli i mogli da uzmu 80 % , na primer. @ hecky Ja nikoga ne pljujem. Ja samo stitim svoje i interese ostalih gradjana Srbije. Ne zelim da on od mene i ostalih gradjana pravi svercere. Ti navodis alkoholicare kao primer. Obicna zamena teza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56403 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.