Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako razlikovati nulu od uzemljenja

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako razlikovati nulu od uzemljenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82848 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja13.10.2008. u 01:59 - pre 188 meseci
http://www.elitesecurity.org/p843769 Evo ti tema o nulovanju + FID, tamo su 3 seme, mislim da je ona poslednja ispravna. Znaci, nije pravo uzemljenje, a ni pravo nulovanje, jer je potrebno vuci zutozelenu zicu u lokalu. To je situacija kad ne postoji uzemljenje za objekat kao takav.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sasa-shile
Sasa Dimitrijevic
Bela Crkva

Član broj: 201710
Poruke: 15
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja17.11.2008. u 15:24 - pre 187 meseci
Ja imam problem sa FID sklopkom koja iskace povremeno i kada je vratim sve je OK.Pre tih iskakanj sve je bilo normalno tj. iskakala je kada sam presekao neki kabal ili izolaciju.Sada mislim da je reagovala kada se pusti voda iznad sudopere (mozda nisam siguran) nikako da provalim kvar.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja17.11.2008. u 15:35 - pre 187 meseci
Desava se recimo i ovo - vec nekoliko Candy masina za pranje rublja, jednu po jednu unistimo, pa kupimo novu i sve one pustaju malo struje. Jeste da ja imam FID onaj kao utikac, pa je i suvise osetljiv - 5 miliampera, ali drugi aparati ne izbacuju takve FID-ove a Candy masine moramo cesto i po nekoliko puta da ukljucujemo ponovo, dok FID prihvati.

Imas li mozda protocni bojler tu kod sudopere? Mozda je u njemu slicna situacija kao u mojim ves masinama. Negde se stvori malo vlage i struja tuda puzi pogresnim pravcem i to moze da izbaci FID.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.156.*



+292 Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja17.11.2008. u 19:51 - pre 187 meseci
Citat:
sasa-shile: Ja imam problem sa FID sklopkom koja iskace povremeno i kada je vratim sve je OK.Pre tih iskakanj sve je bilo normalno tj. iskakala je kada sam presekao neki kabal ili izolaciju.Sada mislim da je reagovala kada se pusti voda iznad sudopere (mozda nisam siguran) nikako da provalim kvar.

Cest je slucaj da pukne grejac,i tada kroz vodu potekne struja na koju fid reaguje
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

sasa-shile
Sasa Dimitrijevic
Bela Crkva

Član broj: 201710
Poruke: 15
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja17.11.2008. u 20:24 - pre 187 meseci
Nije protocni nego obican bojler.FID ne reaguje kada ga ukljucimo.To sa vlagom mozda i jeste jer zaptivna traka oko bojlera nije dobro postavljena.Sada sam je namestio pa videcemo.
 
Odgovor na temu

Sir Oliver Oliver
PBC

Član broj: 225325
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako razlikovati nulu od uzemljenja26.04.2010. u 07:51 - pre 169 meseci
Citat:
Black_eyed:
Pisao sam i ranije ali nije zgoreg ponoviti...NEMOJTE primenjivati nulovanje u individualnim stambenim objektima (tj. kucama). Bez obzira sta majstori govorili ovo je izvor velike opasnosti, pretpostavlja se da nikada nece doci do prekida nultog provodnika na nadzemnoj mrezi ali ove stvari se dogadjaju (ne tako cesto ali daleko od toga da su nemoguce). Uradite korektno uzemljenje oko kuce i zastitite se FID sklopkama i to je to.
Sistem zastite u stambenoj zgradi je nesto drugo i ne treba ga preslikavati na kucu.: 


Black_eyed, zanima me malo više o ovome što si napisao:
U zgradi gubitak nule takođe može biti problem, zar ne? Ili je to u zgradi drugačije.

Ja sam uselio u stan bez uzemljenja, stara zgrada izgleda da čitava zgrada nema uzemljenja iako mi je to malo čudno. Sve utičnice osim par imaju dvije žille a ne tri. A i kod tih par izgleda da zemlja nije baš prava zemlja nego ko zna odakle dolazi. I sad razmišljam šta da radim, da li da nulujem u stanu ili nešto drugo. Koristio bi mi svaki komentar i savjet.

pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako razlikovati nulu od uzemljenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82848 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.