Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Citroen C5 .....?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Citroen C5 .....?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35550 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
79.101.14.*



Profil

icon Re: Citroen C5 .....?14.03.2008. u 12:30 - pre 195 meseci
Znash kako, nije bitno jesi li prepotentan ljubitelj, nego prepotentan vozac. Nemam naviku da lazem samog sebe, pogotovo nemam naviku da ga vozim do 3.5-4 hiljade obrtaja pa onda da menjam, takodje mi nije vazno hoce li pasat pored mene stici pre ili posle mene na sledece crveno. Shto se tice tvog pitanja, fabrika kaze da trosi kombinovano 6, na kompu pishe 6.2-6.3, dok realno trosi 6.5-6.6. Ne znam shto je toliko teshko poverovati u to ako ne pritiskash jako papuchicu gasa, menjash na 2.3-2.5 hiljade obrtaja, na otvorenom putu ne ides iznad 110-130, nekad bash kad se zurim onda vishe. Naravno neki bi to nazvali "voznja sa mnogo odricanja", dok meni apsolutno odgovara da tako vozim. Takodje naravno da okruzenje direktno utiche na potrosnju, meni nije realnost da sam pola sata zakrchen u guzvi...

Citat:
vladd
Ne kupuje se vise auto za biznis preprodaje, vec za koriscenje i bacanje, standard odskocio...vozimo se dobro udobno i bezbedno, pa za koju godinu jos lepse:D


Apsolutno se slazem. Ovaj sigurno necu prodavati, bar jos 3 godine, a i kad mu bude vreme prvenstveno cu traziti noviji model...



Nego da se vratimo temi...jel ima neko taj manual? :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.219.*



+5251 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?14.03.2008. u 12:54 - pre 195 meseci
Citat:
Audi100cc

A sta kazes STANDARD odskocio ?!?









JA znam gde zivim, i sta se nalazi na parkingu, i parkinzima. U zemlji u koj0j je uvezeno 200000 euro 3 vozila i prodato preko 50000 NOVIH putnickih vozila, za godinu 2007...

Medjusobni transfer ruina je daleko veci, ali ocigledno nije i jedina aktivnost. Ali sa 30 maraka plate, doslo se na 400€..nije mi bas jasno kako se to ne vidi, ili ne zeli...

I ne moze se predstavljati ruralna sredina kao referenca, njima je ako su normalni vaznija proizvodna oprema nego vozilo za svadbe i slave...nov traktor ili veliki kombi umanjuju sposobnost kupovine udbnog automobila, da ga ne nazovem luksuznog, kao u vojsci..

C5 je izuztno tehnoloski odradjeno vozilo, tako da je prosta cinjenica da je najmanji potrosac u svojoj klasi, velicini i udobnosti. Ima svojih mana, koje nesto i nisu njegove "licne", a to je servisna mreza, osposobljenost i opremljenost servisa.
Cena delova je specificno visoka, nikada vozila iz francuske nsu imala bagatelne cene ili velike alternativne izvore delova koji se preve u fabrikama istoka ili dalekog istoka, specificnog kvaliteta.

Ne vidim zasto bi se uopste pomislilo na poredjenje sa objektivnim otpadom sa zapada, koji jos malo podrzavaju ulicni majstori i majstori za krpljenje..

Poz.







[Ovu poruku je menjao vladd dana 14.03.2008. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?07.07.2008. u 17:13 - pre 192 meseci
Da se nadovezem na temu. Zanima me da li neko ima iskustva sa zamenom hidraulicne tecnosti za ogibljenje u C5. Zanima me na koliko kilometara je preporucena zamena i koliko kosta po servisima u Srbiji. Moze i orjentaciona cena.
 
Odgovor na temu

Abstract

Član broj: 63964
Poruke: 97
*.teamnet.rs.



Profil

icon Re: Citroen C5 .....?15.07.2008. u 15:13 - pre 191 meseci
Pravo da ti kazem, ne znam. Kada sam josh prvi put otishao u servis majstor mi je rekao da se to izuzetno retko kvari i menja, ali svaki put kad ga odvezem kaze da proveri (valjda elektroniku i pritisak), nikad nisam video da se neko zalio na to, tako da barem shto se toga tiche ne treba da brinesh.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?23.09.2008. u 14:26 - pre 189 meseci
Prvo - auto je ekstra i licno sam prezadovoljan njime...

Ne trosi vise od 7? U kojim uslovima?

Posto su odgovori dati krajnje neprecizno - ajde da malo i pomognemo sa preciznijm odgovorima...
Citat:
Abstract: Mala ispravka nisam rekao da troshi 7, nego uvek manje od 7...
Ma daj! Trosi manje nego sto je fabrika propisala? Sa nasim kvalitetom goriva? Cisto sumnjam. Evo gledam User Handbook i ni u jednoj varijanti C5 po fabrickoj deklaraciji u gradu ne trosi ispod 7l. Po fabrickoj deklaraciji najmanju potrosnju ima motor 2.0HDI 110KS.
Pre nego sto nastavim... Vlasnik sam Citroen-a C5 2.0HDI 80kW (109 KS). Ovu temu sam pogledao pre nego sto sam kupio auto i morao sam sada da se vratim na nju nakon nekog vremena voznje pomenutim autom.

Realna slika je ovakva (bar sto se tice mog iskustva): [l/100km]
Gradska voznja: 7,7l - 9,8l
Vangradska voznja: ~5,3l (mereno na autoputu brizina ~130-150km/h)
Kombinovana voznja: ~6,4l (mereno na potezu Novi Sad-Visegrad preko Bajine Baste)

Malo pojasnjenje za gradsku voznju: Da bi mu potrosnja bila oko 7,7l treba da vozim ko penzioner koji je jednom nogom u grobu (bez ikakve uvrede). To ujedno podrazumeva da se u visi stepen prenosa prebacuje izmedju 1500 i 2000 obrtaja. Potrosnja mu se moze dodatno smanjiti ako se ne navlaci na 60km/h jer se u gradu brzo stigne do sledeceg semafora pa nema svrhe bezveze dodatno trositi gorivo kada ce se sa tom brzinom preci samo par desetina metara. Izuzetak od ovog pravila su bulevari sa velikim rastojanjem izmedju dva semafora ili tamo gde postoji "zeleni talas". Ali, jednom malo pozuri, kao sto sam jam jutros, i potrosnja drasticno raste!
Meni uglavnom trosi 9,5-9,8l po gradu. Za lagodnu voznju po gradu treba biti spreman na potrosnju od ~8,5l-9l.

Sto se tice voznje u drugim uslovima, realna potrosnja je uglavnom priblizna deklarisanoj.

Kvalitet naseg goriva mu takodje dosta utice na potrosnju i rad motora. U snazi motora se ne oseca razlika, ali zato potrosnja raste i rad motora je drugaciji - od tipicnog "dizelaskog" zvuka do priblizno benzinskog zvuka rada motora.

To je auto koji te mami da mu pritisnes gas. Ako se vozilo koristi 90 i vise procenata u gradu onda treba ocekivati dosta vecu potrosnju, u suprotnom najbolje je izvaditi turbinu i voziti lagano ili kupiti i manji i slabiji auto...

Nadam se da sam ovim postom pomogao buducim i/ili potencijalnim, vlasnicima C5-ice.


Pozdrav,
ssimic
 
Odgovor na temu

milesrbin
Beograd

Član broj: 216931
Poruke: 2
93.86.146.*



Profil

icon Re: Citroen C5 .....?21.03.2009. u 02:16 - pre 183 meseci
Neko rece da motor ima zvuk kao benzinac, fora je u tome sto i ima injection princip kao benzinski motori.
Znaci nema stari sistem dizelasa, boshovu pumpu i sl vec sve radi elektronika . Takodje, pritisak u motoru je znacajno visi , pa samim time pretpostavljam da je svaki kvari papreno skup. Sigurno ima ljudi koji daleko vise znaju, pa ce pisati , valjda...

E sada , videces da c5 veoma jeftino mozes naci . 2001 sigurno mozes nabaviti za recimo 5700-5800 evra. Ne znam da li je fora u servisu ili sta. ako neko zna koliko je servisu neka pise

E i u odnosu na pasat ima jednu veoma bitnu prednost, daleko manje se krade.

O udobnosti francuske hidraulike ne treba govoriti, dovoljno je reci da rols rojs ima isti princip. Mozes na netu naci semu, one kugle, racunar i sve sto te zanima. unutrasnji dizajn prevazilazi nemce iste klase i godina, sigurno. To je moje licno misljenje, ali smatram dosta objektivno. Racunar ti , zavisno od brzine i tipa kolovoza (los put i sl) podize i spusta auto kako bi dobio na stabilnost. To mozes i manuelno da setujes, ali ako racunar zakljuci da nije bezbedno vraca na svoje setovanje...

Potrosnja u gradu najvise zavisi od kvaliteta dizela.

E i sada se vracam na pocetak price, ako takav auto kosta toliko malo (realno gledano) pretpostavljam da je "dobar dan" u servisu 1000 evra pa plus kvar. Ima daleko manje servisa nego za nemce recimo i to utice na cenu. I servis je veoma kopleksan

I jos jedna stvar, mislim da je prica o nemcima kod nas prenaduvana, nisu nemci vise uopste toliko bolji, cak ako su uopste bolji. Ja sam recimo vozio vektru A i bila je vrh vrhova, kada sam promeni na vectru B hteo sam da placem. REcimo, da je toyota zadrzala standarde, a za nemce (pogotovo mercedes) sumnja. Trziste diktira uslove, mora da se skida cena proizvoda, vise je to stara slava. Konkretno, najveca prednost im je sijaset delova iz turske, sto za c5 nisam cuo da ima.

Neko je poredio sa 307, da li znate da se 307 (ne svi) sklapa u turskoj? Recimo, da panduri nasi imaju tih problema. Takodje, pezo i citroen su ista fabrika , odatle ono CPI (citroen pezo industri) a reno je druga fabrika. I reno je niza klasa od citroena, ali mi deluje da je reno dosta pouzdan auto....

valjda sam pomogao


milos
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?21.03.2009. u 23:04 - pre 183 meseci
bogami je c5 dosta pala cena
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.160.*



+5251 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?22.03.2009. u 00:15 - pre 183 meseci
Pa od septembra se uslo u istorijsku krizu. Sa jedne strane.

Sa druge, "transformersi"(levo-desno) su pali na 5,5 do 6k€, komlet prepakovani, ali nisu sa manje od 240kkm predjenih, recimo godiste 2004...

Poz
 
Odgovor na temu

taticneb
Sremski Karlovci

Član broj: 176304
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?17.09.2009. u 17:16 - pre 177 meseci
A sta bi sa uputstvom na engleskom?
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?17.09.2009. u 18:24 - pre 177 meseci
Cena, kako mi to zovemo, malog servisa se krece od oko 150-200EUR.

Tu je ukljucena zamena: ulja, filtera ulja, filtera goriva, filter vazduha, filtera kabine i usluga servisa.

Veliki servis se krece oko 450EUR.

Naravno, cena mnogo zavisi od delova koji se uzimaju. Servis moze izaci i jeftinije ako se uzimaju delovi losijeg kvalieta.

@taticneb
Uputstvo na engleskom mozes naci na www.citroenforumsrbije.com.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?01.02.2014. u 21:44 - pre 124 meseci
Kako se probila ova tema iz 2009 u vrh liste.?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?02.02.2014. u 12:13 - pre 124 meseci
Eee, kakva su to VREMENA bila
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?02.02.2014. u 13:22 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Kako se probila ova tema iz 2009 u vrh liste.?


Neki lik ubacio troll post koji sam obrisao, ali zbog toga je tema ostala gore. Trebalo bi softverski da se ispravi da se u takvim slučajevima teme ne dižu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Citroen C5 .....?02.02.2014. u 19:16 - pre 124 meseci
Pomislio sam da je to neko izbacio namerno zbog one teme Insignia, C5...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Citroen C5 .....?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35550 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.