Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sredstvo za pranje motora

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sredstvo za pranje motora

[ Pregleda: 8553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

G.Feri
Gece Ferenc
Vlasnik servisa
Čantavir

Član broj: 29334
Poruke: 254
77.46.153.*



Profil

icon Sredstvo za pranje motora16.01.2008. u 10:53 - pre 197 meseci
Pozdrav
Znam da tema nije elektronika ali auto.Tražim sredstvo za pranje motorskih delova, takvog kojeg ne treba posle prati vodom, znam da Wurt ima, a da li još neko pravi tako nešto kod nas?
 
Odgovor na temu

dyki
Beograd

Član broj: 128738
Poruke: 16
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora20.01.2008. u 18:55 - pre 197 meseci
Ja imam Turtle wax-ovo sredstvo, odlicno radi posao!
procedura je: upalis auto minut-dva da se zagreje i ugasis, pokrijes sve elektricne delove kesom (ECU, akumulator, mada sam ja to samo prvi put radio, ako se pazljivo prska ne mora), onda sacekas minut-dva da tecnost 'upije' prljavstinu (moze da se trlja cetkom za farbanje), pokupis krpom ostatke, i na kraju poskidas sve kese i upalis motor opet minut-dva da radi
 
Odgovor na temu

kixx

Član broj: 36447
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora20.01.2008. u 19:52 - pre 197 meseci
čuo sam da i Sonax ima tekućinu za pranje motora. isto tako treba prekriti električne djelove i posšpricati. Nisam probao ali imam u skoroj budućnosti oprati malo motor.
 
Odgovor na temu

G.Feri
Gece Ferenc
Vlasnik servisa
Čantavir

Član broj: 29334
Poruke: 254
77.46.153.*



Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora20.01.2008. u 20:15 - pre 197 meseci
Možda nisam dobro izrazio, tražim sredstvo čime pere rastavljeni motor i delove, koji se koristi u mašinu za pranje , ne visokopritisne kao Karcher, pošpricaš, sa četkom opereš a posle samo sušiš vazduhom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora20.01.2008. u 21:00 - pre 197 meseci
Mozda ce zvucati smesno, ali probaj da upotrebis penu za ciscenje rerni, veoma je efikasna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora21.01.2008. u 15:16 - pre 197 meseci
Prvo definisi prljavstinu, ne postoji "univerzalno" sredstvo, kao recimo "kuhinjska". Jedan je tretman za blato, a drugi za masnoce. I cemu ce da sluzi ociscena povrsina.
Obicno se pere prvo detergentima(ili naftom) i vodom(mlakom ili pod pritiskom), a nakon toga moze jace sredstvo za odmascivanje, e sad, tu postoji malo veci izbor, moze i trihloretilen da posluzi, ali zbog cene se koristi za manje komade i delove.
Sledece sto moze da se koristi za odmascivanje, su sprejevi za ciscenje, ili motora ili rerne, sta je pri ruci.

Uglavnom, odmascivaci slabo skidaju blato, zemlju i "prasinu". Ne mislim samo na "spoljnu" prasinu, vec i od "rada" vozila, izduvne grane, kocnica, lamele..

I nije potrebno svaki deo precizno odmastiti ili ocistiti, nije isti tretman potreban za spoljnu stranu bloka i za radilicu.

Poz
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: Sredstvo za pranje motora25.01.2008. u 13:28 - pre 197 meseci
sredstvo koje ti treba koriste zeleznicari za pranje ruku, domace je proizvodnje i ima ga u Lole Ribara, preko puta pekare, pa malo prema takovskoj. Nisam siguran kako se zove, ako se setim, napisacu. nanese se to sredstvo bez kvasenja, ono pobeli i posle nekog vremena isperes vodom. probaj u jos nekim prodavnicama opreme za kola, uglavnom manjim....
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sredstvo za pranje motora

[ Pregleda: 8553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.