Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613460 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 07:01 - pre 185 meseci
Truju nas, tacno je zbog toga je zabranjen uvoz automobila koji ne ispunjavaju odredjene uslove. Bez automobila - autobusa se ne moze. Postavi situaciju ovako. Izadjes ti u restoran sa devojkom zapalis, narucis i caskas. Super : ) Onda dodje neko ko voli da slusa nesto sto se tebi nikako ne svidja. Sedne za sto do tvojeg izvadi telefon sa dobrim zvucnicima i odvali ga do daske. Caska on tako sa svojom dragom dok ceka da stigne ono sto je narucio. Super :) Shvatas situaciju koja nikuda ne vodi. Istim tim vazduhom se prenosi nesto sto mozda moze smetati drugome.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 09:11 - pre 185 meseci
Ljudi, molim vas, nemojte se svađati.
Ništa od toga nemamo.

Nepušači, konstantno vraćate priču na situaciju kad pušač zapali cigaretu u zatvorenom, gde je prisutan i nepušač, i kako on njega time ugrožava.

ZAšto?

Ne pričamo o tim nekulturnim osobama (neke od njih nekim drugim smradovima, zvucima ili zračenjima ugrožavaju okolinu, a ne moraju nužno biti pušači)

Pričamo o tome 1.ZAŠTO SE ZABRANJUJE POSTOJANJE ZATVORENIH OBJEKATA SAMO ZA PUŠAČE U KOJIMA NARAVNO NEMA PUŠAČA i 2.KOGA UGROŽAVA PUŠENJE NA OTVORENOM (NARAVNO NE U NEPOSREDNOJ BLIZINI NEPUŠAČA) I ZAŠTO SE ONO ZABRANJUJE.

Dakle, hajde malo da diskutujemo u okviru ove dve teme.

P.S. Stvarno ste agresivni. Zbog čega?

[Ovu poruku je menjao IonX dana 03.01.2009. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 11:38 - pre 185 meseci
Citat:
 Truju nas, tacno je zbog toga je zabranjen uvoz automobila koji ne ispunjavaju odredjene uslove. Bez automobila - autobusa se ne moze.

Tako je,zabranjen je uvoz takvih automobila,ali se oni i dalje voze po gradu i nesto ne vidim da se vodi kampanja protiv toga.Da ponovim....ja na ulicu moram da izadjem ali u kafanu ne moram da idem.
Citat:
Postavi situaciju ovako. Izadjes ti u restoran sa devojkom zapalis, narucis i caskas. Super : ) Onda dodje neko ko voli da slusa nesto sto se tebi nikako ne svidja. Sedne za sto do tvojeg izvadi telefon sa dobrim zvucnicima i odvali ga do daske. Caska on tako sa svojom dragom dok ceka da stigne ono sto je narucio. Super :) Shvatas situaciju koja nikuda ne vodi. Istim tim vazduhom se prenosi nesto sto mozda moze smetati drugome.

Bravo,o ovome i pisem,sasvim si u pravu.Smetalo bi mi,ali je zakonom dozvoljeno da on pusti svoju muziku i ceka svoju dragu,meni to smeta i otici cu u neki drugi restoran gde ne dolazi takav profil ljudi.Ako bih u svakom restoranu nailazio na takvu situaciju shvatio bih da restorani nisu za mene i da se ne uklapam u takvu sredinu.
Dajte nam izbor,kafane sa dimom i kafane bez dima,sta je lose u tome?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 11:59 - pre 185 meseci
1. Nemam nista protiv toga da postoje prostorije u objektima u kojima ce biti dozvoljeno pusenje. Protiv sam toga da postoje citavi objekti u kojima ce biti dozvoljeno pusenje. To se odnosi na javna mesta. E sad sto se tice domova onih sto imaju decu. Mislim da je jako sebicno izlagati decu duvanskom dimu, po meni to je jedan vid nasilja. Barem dok ne postanu punoletni i sposobni da sami odlucuju sta je dobro za njih. 2. Na otvorenom, takodje nemam nista protiv.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 14:39 - pre 185 meseci
2stil:
Mislim da su posebni/razdvojeni objekti nužni.
Ako prihvatimo za istinit, sudskom odlukom poništeni izveštaj SZO iz 1993 godine o uticaju duvanskog dima na izložene nepušače (tkzv "pasivno pušenje") koji se uzima kao osnova svih zabrana pušenja u zatvorenim prostorima, onda bi ventilacija u tim prostorijama trebalo da bude naučnofantastična kako nepušači u drugim prostorijama ne bi bili "ugroženi".
Izvodljivije je i jeftinije imati cele objekte namenjene jednoj ili drugoj grupaciji.

Što se primedbe o izlaganju dece duvanskom dimu tiče, apsolutno se slažem.

Nigde i nikako neko ne bi smeo da bude protiv svoje volje izložen nečemu potencijalno štetnom (čak iako još nije dokazano, kao npr. duvanski dim ili zračenje mob.telefona).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.167.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 14:45 - pre 185 meseci
Naravno, postoji uvek normalno resenje, ali to neke ocigledno ne zadovoljava.

Najgore je, sto uzgred vredja inteligenciju, da se nabijaju na nos neki "procenti kancera" i lazna briga o zdravlju, dokazano LAZNA.

Postoji kulturan aspekt socijalnog ponasanja, koji podrazumeva OBOSTRANI obzir, i prema tzv nepusacima i tzv pusacima(to inace nisu nikakve drustvene grupe, inace bi se potezali zakoni o ljudskim pravima), ali taj aspekt ne podrazumeva da se zabrani pusenje u SVIM objektima ukljucujuci i poneka mesta zabave...

Zabranjuje se pusenje ali ne i alkoholizam??? Kako da drugacije razumemo iskljucivost...Zabranjeno za pse i pusace...dozvoljeno za narkomane (ne odaju miris) i alkose...i naravno "cistunce"...

Poz.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.137.*



+43 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 15:01 - pre 185 meseci
Vrlo lako ako neko pije mene to ne dotice ali ako pusi i pritom dim dolazi do mene to je potpuno druga stvar jer mi dim smeta i ne zelim da udisem tudj dim dok sedim u nekom lokalu na primer. To su dve potpuno odvojene stvari i nemojte molim vas zamenjivati teze.

Najlakse resenje problema je deo za pusace i deo za nepusace.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 18:42 - pre 185 meseci
Citat:
vladd
Naravno, postoji uvek normalno resenje, ali to neke ocigledno ne zadovoljava.


naravno, totalna zabrana pusenja na javnom mestu bez izuzetaka je jedino normalno i prihvatljivo resenje. Pusaci vec polako postaju manjina, i smanjuje im se broj u svim drustvima evropske civilazije. Tako da ne vidim razlog zasto bi smo uzimali za obzir misljenje manjine, pogotovo sto, kao sto ri rece, to nije neka drustvena manjina pa da se potezu ljudska prava. A pusenje definitivno ne spada u osnovna ljudska prava

Citat:
vladd:
Najgore je, sto uzgred vredja inteligenciju, da se nabijaju na nos neki "procenti kancera" i lazna briga o zdravlju, dokazano LAZNA.


dokazano je da povecava rizik. Tvoje tzv dokaze je izlozila duvanska industrija koja je videla svoj sunovrat, od veoma velike i jake industrije u totalno marginalnu. Pitanje je samo vremena

Citat:
vladd:
Postoji kulturan aspekt socijalnog ponasanja,


da, i toga ste se vi pusaci setili tek sada, kad ste videli da polako gubite?? Gde ste do sada bili? E pa sad se okrece drugi list, i sada cete vi da trpite nas koji smo bili izlozeni vasoj torturi celog zivota.


Citat:
vladd:
Zabranjuje se pusenje ali ne i alkoholizam??? Kako da drugacije razumemo iskljucivost...Zabranjeno za pse i pusace...dozvoljeno za narkomane (ne odaju miris) i alkose...i naravno "cistunce"...
Poz.


off topic, pocecu da brisem sve poruke koje sadrze samo jednu off topic rec. Ili diskutuj o pusenju ili nemoj uopste. Mislim da je stvarno sramota da te uopste opominjem.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 18:43 - pre 185 meseci
Citat:
staticInt: Vrlo lako ako neko pije mene to ne dotice ali ako pusi i pritom dim dolazi do mene to je potpuno druga stvar jer mi dim smeta i ne zelim da udisem tudj dim dok sedim u nekom lokalu na primer. To su dve potpuno odvojene stvari i nemojte molim vas zamenjivati teze.

Najlakse resenje problema je deo za pusace i deo za nepusace.


A što npr ti nebi napustio lokal? Gde to pise da je lokal prirodno stanoviste nepusaca? Po cemu bi nepusac bio privilegovaniji? Jel pusenje nezakonito?

Postali smo toliko odvratna nacija. U tim zemljama na koje se pozivate toliko kao antipusacke perjanice normalan narod i nije toliko briga , koliko organizacije koje su placene da laprdaju. Uvek nam nesto smeta. I uvek smo bas mi ti koji su jadni, napaceni.

Meni smeta zadah iz tvojih usta. I tvoj nacin odevanja me psihički ometa, imam li prava da te izbacim iz lokala? A teze zamenjuju zadrti protivnici cigarete, počeli ste od pasivnih bolesti, pa ste sad na smradu-mirisu cigarete, a i kad to ne ide, pricacemo o napaćenim turskim seljacima koji ceo dan po suncu beru duvan.

Dokle god koristite prevozna sredstva, kupujete najke i pricate mobilnim ...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 19:13 - pre 185 meseci
Zasto je kaznjivo zakonom nevezivanje pojasa u automobilu ? Zbog cega ? Da li postoji nekakva analogija sa propisima o zabrani pusenja ? Mislim kad vec vas same nije briga za vase zdravlje (koje izmedju ostalog kosta duplo prvo platis za cigaru a posle za lecenje). Jedini koji imaju u tom slucaju korist su grobari.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 19:21 - pre 185 meseci
Eto sad. Sad je problem briga za pušačko zdravlje. Nemoj se sekiraš a pušače, nek se oni sami brinu za sebe, svoje pare i zdravlje.

A pojas vezuješ zbog osiguravajućih društava kojima je dopizdilo da za svako čukanje plaćaju i šoferku i glavu.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 20:01 - pre 185 meseci
Citat:
naravno, totalna zabrana pusenja na javnom mestu bez izuzetaka je jedino normalno i prihvatljivo resenje. Pusaci vec polako postaju manjina, i smanjuje im se broj u svim drustvima evropske civilazije. Tako da ne vidim razlog zasto bi smo uzimali za obzir misljenje manjine, pogotovo sto, kao sto ri rece, to nije neka drustvena manjina pa da se potezu ljudska prava. A pusenje definitivno ne spada u osnovna ljudska prava

Zašto je "jedino normalno i prihvatljivo"? Zato što ti ne voliš što "tamo negde" postoje pušači i što se osećaš ugrožen iako nisu u tvojoj blizini?
Pušači postaju manjina zbog "sheeping" mentaliteta ljudi u velikom broju zapadnih zemalja, gde prihvataju medijsku hajku i prihvataju da su krivi zbog svoje želje/navike/poroka, samo zato jer im se tako kaže.
Zbog toga ćute pognute glave i kad stoje u ograđenom "oboru" na parkingu nekog aerodroma, a pored prolazi neki nepušač i dobacuje im najgrđe uvrede jer je došlo njegovih "5 minuta".
90% ljudi se oseća ugroženo i ogoljeno kao pojedinci, te se često pridružuju raznim grupšacijama kako bi mogli iz mase da dobacuju, vređaju ili (čak) kao deo te mase da daju slobodu (i opravdanje) svojim najnižim porivima protiv neke manjinske grupe ili pojedinca.
Eto ti razloga zbog čega se ljudi masovno (makar javno) deklarišu kao nepušači i onda se agresivno ophode prema pušačima.
A, ponavljam, UVEK je postojala jedna manjina koja je bila optuživana i maltretirana da ugrožava druge.
Nažalost, izgleda da je to masama potrebno kao ventil za neke druge komplekse i probleme, pa države to tolerišu, kako se te iste mase ne bi okrenule protiv establišmenta.
Citat:
dokazano je da povecava rizik. Tvoje tzv dokaze je izlozila duvanska industrija koja je videla svoj sunovrat, od veoma velike i jake industrije u totalno marginalnu. Pitanje je samo vremena

Nije dokazano, pošto je tkzv "dokaz" sudski oboren.
Duvanska industrija uopšte nema "sunovrat", naprotiv, profit joj se uvećava.
Na osnovu čega smatraš da je duvanska industrija izmislila dokaze koji joj idu u prilog, a da SZO nije izmislila "svoje"?
Valjda znaš da nikad ne postoji crno/bela istina.
Citat:
da, i toga ste se vi pusaci setili tek sada, kad ste videli da polako gubite?? Gde ste do sada bili? E pa sad se okrece drugi list, i sada cete vi da trpite nas koji smo bili izlozeni vasoj torturi celog zivota.

Znači mržnja prema neodgovornim pojedincima postaje osveta prema celoj grupaciji?
Tako kaži. Nemoj da smaramo 30 strana sa nekakvom navodnom brigom za nas pušače.
Citat:
off topic, pocecu da brisem sve poruke koje sadrze samo jednu off topic rec. Ili diskutuj o pusenju ili nemoj uopste. Mislim da je stvarno sramota da te uopste opominjem.

Poštujem.
Ali, ako budeš brisao analogije koje potežu pušači, briši i ove koje koriste antipušači (npr.stil-ove "pojaseve").


 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 20:23 - pre 185 meseci
Eto sad demagogije na vratima. Ovde nije rec o nekakvoj mrznji. Jednostavno se radi o cinjenici da ljudi od te navike umiru i da tu svoju naviku namecu i drugima koji je ne zele. Jednostavno. Secam se ovih reklama. Medjutim sad ih iz nekog razloga vise nema.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 21:26 - pre 185 meseci
Citat:
stil: ..... Jednostavno se radi o cinjenici da ljudi od te navike umiru .....


ko je to dokazao?
kako, kakvim eksperimentom?
zbog kojeg tacno sastojka duvanskog dima ljudi umiru?
zasto u USA broj obolelih i umrlih, od bolesti koje navodno izaziva duvanski dim, u proteklih deceniju ipo raste iz godine u godinu, iako se broj pusaca poprilicno smanjio?

da li neko ima u porodici, ili poznaje isl. nekog patologa koji bi mogao da potvrdi svojom casnom reci da sa (ne mora 100 - neka bude 90%-nom) sigurnoscu moze da odredi dal' je les na obdukcionom stolu za zivota bio pusac, osim po zutim prstima i razvijenijem mozgu?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.01.2009. u 22:01 - pre 185 meseci
Citat:
mrle 011:

da li neko ima u porodici, ili poznaje isl. nekog patologa koji bi mogao da potvrdi svojom casnom reci da sa (ne mora 100 - neka bude 90%-nom) sigurnoscu moze da odredi dal' je les na obdukcionom stolu za zivota bio pusac, osim po zutim prstima i razvijenijem mozgu?


Ovo je za bisere .

Aman čoveče, nikakve časne reči ni naše dike-statistike ne mogu da me ubede u suprotno od onoga što vidim svojim očima. Dakle neke osobe koje sam poznavao su bile strastveni pušači i umrle su jedna od raka pluća koji je metastazirao na mozak, druga od raka grla a trećoj su odstranjene glasne žice i još je živa ali nemože da govori. Dakle to nije nešto što se dešava tamo negde u belome svetu već ovde u komšiluku tako da... Ti mene ubedi da to nije posledica pusenja . Što se tiče statistike koju navodiš , za duvan je potrebno desetak godina da pokaže svoje dejstvo a katran i ostale supstance ostaju u plućnim i ostalim tkivima do kraja života i imaju vremena da odrade ono što mogu da odrade.



[Ovu poruku je menjao stil dana 04.01.2009. u 01:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.197.*



+294 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2009. u 00:17 - pre 185 meseci
Nažalost, i ja sam poznavao više ljudi koji su „,mladi“ (50+ godina) umrli od raka, pre svega pluća, i svi su bili teški pušači. Takođe, mnoge poznate ličnosti, teški pušači, su umrle od ove opake bolesti, između osatalih Volt Dizni, Džordž Harison, Danilo Kiš...

Alen Kar, pisac knjige o ostavljanju pušenja, pušio je do svoje 48. godine pet pakli dnevno, kada je odjednom prekinuo. Ipak, 23 godine kasnije, umro je od raka pluća.

Pušači, ne znam da li imate svoje porodice, da li neko od vas, pušača, ima decu, ali zamislite sebe u ulozi roditelja pušača:

1. Imate malo dete: da li ćete pušiti u njegovom prisustvu? Da li ćete sedeti u dnevnoj sobi, i pušiti cigaretu za cigaretom, dok se ono igra. Ne? A zašto? Ako pušenje zaista nije štetno, pa kakve onda ima veze da li pušite pred detetom, zapalite slobodno. Mislim, bezveze sad da bežite u drugu prostoriju, izlazite na terasu. Kad je sva ta štetnost ionako izmišljena.

2. Imate starije dete, stariji razred osnovne škole, srednja škola. I slučajno ga uhvatite sa cigaretom. I šta radite? O, pa da. Znajući da pušenje nije štetno, potapšaćete ga po ramenu i pozdraviti njegovu odluku, i osim dotadašnjeg novca za užinu, počećete da mu dajete i za cigarete. Nećete? Ipak ćete nešto drugo preduzeti? Ali zašto, pobogu, ako pušenje već nije štetno?

Ma u stvari, kad bolje razmislim, vi pušači ste i sada već umnogome diskrimisani. Zašto, pobogu, više ne sme da se puši u autobusu, u bioskopu, u ordinaciji. Pa stvarno preteruju, ovi što se bune da im smeta, pa u autobusu može da se otvori prozor, u bioskop ko neće da udiše cigaretu neka ni ne dolazi. Kad već znamo da nije štetno, nego nepušači samo nešto izvoljevaju.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.224.*



+172 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2009. u 16:29 - pre 185 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Imate starije dete, stariji razred osnovne škole, srednja škola. I slučajno ga uhvatite sa cigaretom. I šta radite? O, pa da. Znajući da pušenje nije štetno, potapšaćete ga po ramenu i pozdraviti njegovu odluku, i osim dotadašnjeg novca za užinu, počećete da mu dajete i za cigarete. Nećete? Ipak ćete nešto drugo preduzeti? Ali zašto, pobogu, ako pušenje već nije štetno?

Sta ima lose u tome ako roditelji daju deci novac za cigarete?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2009. u 17:12 - pre 185 meseci
Da im daju za cigare, i da im daju za neke, nazovimo to tako, kontrolisane supstance, gotovo je isto, i jedno i drugo je stetno po zdravlje, samo je nivo stetnosti razlicit...

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.197.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2009. u 19:08 - pre 185 meseci
Citat:
Emil Ranc
Alen Kar, pisac knjige o ostavljanju pušenja, pušio je do svoje 48. godine pet pakli dnevno, kada je odjednom prekinuo. Ipak, 23 godine kasnije, umro je od raka pluća.



Ovo nije neki primer, covek je umro u pristojnoj starosti, rak pluca je moga biti iniciran bilo cime, staroscu...
Najcesca bolest pluca pusaca je emfizem, tako da navodjenje kancera nije dobar, vise je kontraproduktivan, los primer.

I da ne zaboravim, zabrana pusenja na SVIM javnim mestima je jeftina demagogija, ako nije pracena zabranom prodaje cigareta..

Ne vidim gde je tu mesto za "likovanje" tehnickog konsultanta, kada je zakon uvreda za inteligenciju..dodvoravanje necemu ili nekome..,sa pogresnim ciljem, i sa nedotupavim obrazlozenjima.

Ali takav kompleksan zahvat, doveo bi do nekih problema, neophodno bi bilo dublje uredjenje natrule EU kvazicivilizacije, zasnovane na ulepsavanju stvarnosti bez sustine. A to ne odgovara upravljacima napretka, prebrzo bi se otislo u ekologiju, na stetu oligarhija i centara moci, koji pre svega, brinu o profitu, a ne toliko o zdravlju radne snage...

Ali to vec zbunjuje i pusace i nepusace :)

Poz.

P.S. da je takav zakon demagogija, postoje realni dokazi, takva pravila i zakoni postoje, cak je i ozbiljno kaznjivo, ali se priznalo da je zakon neprimenjljiv, i da izaziva vise negativnih efekata nego cistog vazduha..i to i sada vazi, aktuelno je..
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.01.2009. u 20:48 - pre 185 meseci
Ljudi, opet idemo u off.

Da, pušenje jeste štetno po pušača.
Da, pušač će ranije umreti nego da nije pušio i time će uštedeti penzionimfondovima poprilično novca.
Završimo jednom s time.

Mnogi namerno skreću jer ne mogu da pronađu nijedan argument.

Da li i kako pušač ugrožava svoju okolinu (nepušače) pušenjem na otvorenom i u specijalno za to namenjenim objektima?
(pod pretpostavkom da je sudski osporena teza (tkzv studija) o pasivnom pušenju - ugroženosti nepušača u pušačkom okruženju, tačna)
Zbog čega se ne dozvoljava postojanje takvih objekata?

Zbog čega je pušenje proglašeno za društveno neprihvatljivo ponašanje?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613460 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.