Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617770 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 17:25 - pre 116 meseci
^ Ne izaziva samo duvan rak pluca. Koliko se secam nekih podataka, od 10 ljudi koji umru od raka pluca, 9 su pusaci.

Sto se tice cene, lako je povecati istu, ali onda dolazi do pada traznje i pada javnih prihoda.
Potrebno je naci najvecu cenu - koja ce imati za posledicu najmanji pad traznje, tj. maksimizaciju javnih prihoda.
Otkud znas da to nije ova cena?
Jer traznja je vec pocela da pada.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 17:43 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1:
Ovde je problem sto se udara na slobodu privatnog preduzetnika da vodi poslovanje onako kako on misli da treba!
Dakle, na javnim mestima mestima (primer bolnice koju je @pisac naveo) naravno da mora biti zabranjeno.
Ali u privatnim objektima?!?
Sta je sledece - zabrana prodaje piva loseg kvaliteta, da smanjimo broj pijanica?

Mozda u neko dogledno vreme regulisanje zakonom prdenja na javnim mestima. Ako se usudis na to bilo ko kome zasmeta moci ce da te prijavi i na lice mesta ce doci komunalni policajac sa elektronskim mernim uredjajem "prdometrom" da izmeri koncentraciju prdeza u vazduhu. Ako je veca od zakonom dozvoljene norme pise ti se kazna od 20000 dinara.

Ja sam nepusac i od kad znam za sebe duvanski dim mi stvara probleme u vidu glavobolje i mucnine. Ali koliko god da mi smeta dim, neuporedivo vise mi smeta zabranofilija. To mi stvara mnogo vecu glavobolju i neugodnost od bilo cijeg dima cigarete. Mislim da se zabranofili nece zaustaviti sve dok nesto nalik onome iz moje prve recenice ne postane svakodnevnica. Sada to zvuci kao preterivanje ali za nekoliko godina ko zna, wait and see...Pogledati dokumentarac "Illegal everything" da se vidi sta bi sve moglo da nas ceka. Posto zapazam da sve sto se tamo izrodi ima tendenciju da krene da se siri planetom kao kontaminirani radioaktivni oblak. F@cking bannophiles!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 17:44 - pre 116 meseci
Steta sto ova zemlje nije toliko velika,da se prodaja cigara vrsi samo na jednom mestu i to toliko daleko,da ako pusac vari 2 pakle

dnevno,taman da zakoraci u urbani deo njemu ponestane cigara pa opeT nazad u red za novu dozu.

Izvinite duvandzije,morao sam A i ide vama u korist.

Sto se tice pikavaca,valjda ce neko otvoriti temu.:).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 18:27 - pre 116 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
SlobaBgd: Ali brani mi, Braksi! Ne smem da pušim na ulici, na keju, u parku, jer su to javna mesta. Ne smem da pušim u kafani za pušače, jer je i to javno mesto.

E a da se ti malo informises o cemu se prica ovde pre nego sto pocnes da prozivas?

Tema je zabrana pusenja na javnim mestima, ali samo u zatvorenim prostorijama. Mogao si bar da procitas o cemu se radi.
Klupa, tvoja kuca, auto, park, kej nisu ukljuceni u zabranu.

Na linku koji je postavljen, nigde ne piše da su izuzeti park, klupa, kej. Piše - na javnim mestima. Priznaćeš, i klupa i park i kej su javna mesta. To što je akcenat u članku dat na ugostiteljske objekte, ne znači da nisu u predlogu zakona navedena i ostala javna mesta (doduše ne piše ni da jesu). A poznavajući i predlagače zakona, i "javno" mnjenje a posebno zakonodavce (poslanike), uopšte ne sumnjam da se može svašta poturiti da izglasaju. Čak i da pri kupovini cigareta pristaješ na doniranje organa - in vivo!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:01 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1:
^ Ne izaziva samo duvan rak pluca. Koliko se secam nekih podataka, od 10 ljudi koji umru od raka pluca, 9 su pusaci.

Sto se tice cene, lako je povecati istu, ali onda dolazi do pada traznje i pada javnih prihoda.
Potrebno je naci najvecu cenu - koja ce imati za posledicu najmanji pad traznje, tj. maksimizaciju javnih prihoda.
Otkud znas da to nije ova cena?
Jer traznja je vec pocela da pada.

Hoces da kazes da je u interesu drzave da se njeni gradjani truju, zbog javnih prihoda?!!!?
Kada se stavi na papir, verovatno vise kosta lecenje oboljenja od duvana od prihoda od duvana, a i da nije tako bolje je za drzavu da ima zdravo stanovnistvo koje moze da privredjuje.

U USA svaki stanovnik placa 223 dolara godisnje za lecenje bolesti povezanih sa duvanom, pusio on ili ne.
Citat:
Cigarette smoking has an adverse impact on every American, whether or not he or she smokes. That $221 cost comes out of the pockets of smokers and nonsmokers alike, largely in the form of increased health care and insurance costs.

Procitaj i ovo:
http://www.lungchicago.org/sit...obacco_Tax_Facts_and_Myths.pdf
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:13 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
Hoces da kazes da je u interesu drzave da se njeni gradjani truju, zbog javnih prihoda?!!!?


Ne, taman posla, nego sam se nadovezao na tvoj stav da cigarete treba poskupeti, kako bi se taj dodatni novac usmerio u zdravstveni fond,
pa sam zato pojasnio da bi se koriscenjem te logike, vrlo lako moglo prikupi manje para,
sto se upravo i desava - jer ljudi sve vise kupuju svercovani duvan, jer je jeftiniji (pa drzava vec sad ima manji priliv na osnovu akciza).
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:19 - pre 116 meseci
Nisi me razumeo, nije po meni cilj da se povecaju prihodi za zdravstvo, vec da lecenje bolesti koje izaziva duvan placaju upravo pusaci.
Sto se tice crnog trzista, prema onom drugom linku koji sam dao, to je mit:
Citat:
Myth – Tobacco tax increases will result in more cigarette smuggling and black
market sales.
Fact – The overwhelming majority of tobacco sales occur at the retail level and not through
the black market.8 Still, the underground trade of any dangerous and addictive product is a
serious concern. To deter black market sales and cigarette smuggling specific policy
actions can be taken. These actions include:
 continued compliance and enforcement efforts to detect unstamped cigarettes,
 requiring mandatory point of sale signage regarding legally stamped cigarettes,
 encouraging calls to 3-1-1 and offering consumers rewards for identifying illegal
sales (also provide whistleblower protection provided for employees),
 the utilization of high tech tax stamps, and
 working with other government agencies to implement a track and trace system
to monitor the flow of tobacco products from production through distribution to
retail outlets.

Naravno, Srbija je Srbija, crno trziste je uvek jako, ali ako postoji volja uvek se moze svesti na najmanju mogucu meri (kao primer imas ulicne prodavce duvana kojih vise nema).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:32 - pre 116 meseci
A je l' lečenje od pada sa bickla plaćaju biciklisti? Ili programeri koji sede 16 sati za kompjuterom sami plaćaju lečenje kičme, vida ili fizikalnu terapiju? Basketaši-rekreativci sami plaćaju lečenje iščašenog zgloba? A mi pušači smo kroz takse dali budžetu neuporedivo više nego svi nabrojani kroz svoje takse, koje inače ni ne postoje.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:43 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
nije po meni cilj da se povecaju prihodi za zdravstvo, vec da lecenje bolesti koje izaziva duvan placaju upravo pusaci.


Tesko bi islo da se to tako poveze.

Citat:
mrkii:
Sto se tice crnog trzista, prema onom drugom linku koji sam dao, to je mit


Verujes u to?

Citat:
mrkii:
Naravno, Srbija je Srbija, crno trziste je uvek jako, ali ako postoji volja uvek se moze svesti na najmanju mogucu meri (kao primer imas ulicne prodavce duvana kojih vise nema).


Sta mislis, koji je najbolji nacin suzbijanja sivog trzista (mislim da se kaze 'sivo', a na 'crno')?
Seti se prohibicije u Americi.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:45 - pre 116 meseci
Nemoj da poredis pad sa bicikle koji nije nameran sa svesnim narusavanjem zdravlja koje placaju svi.
Ako neko pijan padne sa bicikle to je vec druga stvar, zato i napisah da takse treba povecati i za alkohol.
Naravno da je tesko razgraniciti aktivnosti kojima ugrozavas zdravlje i kostas drzavu preko lecenja. Ali cigarete i alkohol su toliko ocigledne da tu nema zbora i od njih treba krenuti. Kada se zivotno osiguravas visina takse ti zavisi od nacina zivota. Ne placa istu premiju pusac i nepusac. Samo treba tu logiku preneti i nadrzavu.

Za takse si u pravu, o tome i ja pricam, ali smatram da ih treba jos povecati.
Onaj link koji sam dao, a koji izgleda niko ni ne cita, pokazuje na koji sve nacin povecane takse pozitivno uticu, kada je konzumacija duvana u pitanju.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:47 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A je l' lečenje od pada sa bickla plaćaju biciklisti?

Iako znam da je pitanje retoričko, osećam se pozvan da odgovorim. :) Elem, statistike govore da ljudi koji koriste bicikl kao prevozno sredstvo koštaju MANJE zdravstveni fond jer su u proseku ZDRAVIJI od ostatka populacije, čak i kad se ukalkuliše dodatni rizik od povreda. (Verovatno ista statistika važi i za ljude koji rekreativno igraju basket.)

Eto, čisto da se zna. :)

 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:53 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
nije po meni cilj da se povecaju prihodi za zdravstvo, vec da lecenje bolesti koje izaziva duvan placaju upravo pusaci.


Tesko bi islo da se to tako poveze.
Zasto tesko? Povecas cenu cigareta i tu razliku iskoristis za povecanje zdravstvenog budzeta. To odavno rade sve normalne drzave.
Citat:
mrkii:
Sto se tice crnog trzista, prema onom drugom linku koji sam dao, to je mit


Verujes u to?
Verujem da se moze ako se hoce. A da ne verujem da moze da bude bolje cak i kod nas, onda cemu sve :)

Citat:
mrkii:
Naravno, Srbija je Srbija, crno trziste je uvek jako, ali ako postoji volja uvek se moze svesti na najmanju mogucu meri (kao primer imas ulicne prodavce duvana kojih vise nema).

Sta mislis, koji je najbolji nacin suzbijanja sivog trzista (mislim da se kaze 'sivo', a na 'crno')?
Seti se prohibicije u Americi.

Prohibicija je zabrana, ovde nema zabrane, samo poskupljenja.
Pitam opet gde su nestali ulicni prodavci duvana? Oterala inspekcija, nikakav problem, ako se hoce.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:53 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
Za takse si u pravu, o tome i ja pricam, ali smatram da ih treba jos povecati.
Onaj link koji sam dao, a koji izgleda niko ni ne cita, pokazuje na koji sve nacin povecane takse pozitivno uticu, kada je konzumacija duvana u pitanju.


Pogledao sam ga, ali mi se kosi sa ovim sto vidim oko sebe.
Kad je drzava pocela da dize akcize, jednostavno vidim da ljudi prelaze na zavijanje cigareta.
A drzava se zali (mrzi me sad da trazim link), kako prihodi podbacuju.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 19:59 - pre 116 meseci
Kao sto rekoh nemaju vise sta da uvijaju jer su ih inspektori oterali (barem ovde u Nisu).
A to sto se drzava zali da se smanjuju prihodi od cigareta, to je zato sto nam je drzava luda. To je dobro da opada prodaja cigareta, cak i zbog toga sto ljudi nemaju para. Valjda ce neko da ostavi pusenje zbog besparice.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:00 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
Zasto tesko? Povecas cenu cigareta i tu razliku iskoristis za povecanje zdravstvenog budzeta. To odavno rade sve normalne drzave.


Prvo, rekao si da taj novac iskljucivo ide za bolesti izazvane pusenjem.
Drugo, pasce traznja, nema sanse da se to ne desi.

Citat:
mrkii:
Verujem da se moze ako se hoce. A da ne verujem da moze da bude bolje cak i kod nas, onda cemu sve :)


Ako mislis da dizanje cene, ne izaziva trazenje supstituta, onda ok.

Citat:
mrkii:
Prohibicija je zabrana, ovde nema zabrane, samo poskupljenja.
Pitam opet gde su nestali ulicni prodavci duvana? Oterala inspekcija, nikakav problem, ako se hoce.


Poenta je da se treba traziti uzrok (skupoca), a ne posledica (jurenje svercera po pijaci).
Trazenjem sam ovog drugog, ne resava se problem, treba nastupati na oba fronta.

Ako se samo fokusiras na ovo drugo, sve sto ce se desiti je da svercovana roba poskupi, nista vise.

A ako ti vise ne vidis ulicne prodavce duvana, onda ok.
Sad kad skoce prihodi od akciza, ih... ;)

Citat:
mrkii: Valjda ce neko da ostavi pusenje zbog besparice.


Znajuci pusace, tesko.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:11 - pre 116 meseci
Citat:
mrkii:
Nemoj da poredis pad sa bicikle koji nije nameran sa svesnim narusavanjem zdravlja koje placaju svi.
Ako neko pijan padne sa bicikle to je vec druga stvar, zato i napisah da takse treba povecati i za alkohol.
Naravno da je tesko razgraniciti aktivnosti kojima ugrozavas zdravlje i kostas drzavu preko lecenja. Ali cigarete i alkohol su toliko ocigledne da tu nema zbora i od njih treba krenuti. Kada se zivotno osiguravas visina takse ti zavisi od nacina zivota. Ne placa istu premiju pusac i nepusac. Samo treba tu logiku preneti i nadrzavu.

Za takse si u pravu, o tome i ja pricam, ali smatram da ih treba jos povecati.
Onaj link koji sam dao, a koji izgleda niko ni ne cita, pokazuje na koji sve nacin povecane takse pozitivno uticu, kada je konzumacija duvana u pitanju.

Osiguranje nije isto ni za one koji se bave penjanjem po stenama, voze auto trke, peru prozore na pedesetospratnicama. Hajde da i to zabranimo, ako je rgument za zabranu - cena zdravstvene nege.

Ja pušim već 30 godina i kroz takse punim budžet neverovatno. A nikad nisam bio u bolnici ni zbog čega, a kamoli zbog problema uzrokovanih duvanom. Na bolovanje sam išao zbog prehlade i gripa, kad i svi ostali. Ali važi, neka povećaju taksu na cigarete i neka taj novac usmere u zdravstvo. Ali hoću da se te pare usmere u fond za lečenje pušača od bolesti uzrokovanih pušenjem. Zašto bih ja svoje pare davao na lečenje malokrvnih vegetarijanaca, psihički puklih menadžera, džogera koji se prehlade dok trče znojavi na +5 stepeni? Mislim, ako već punim budžet više od vas zdravih, šta dobijam od toga? Da me optužujete da vas više koštam? Ne, braćo, vi mene koštate.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..187-46-65.customer.algx.net.



+7176 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:18 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd
A nikad nisam bio u bolnici ni zbog čega, a kamoli zbog problema uzrokovanih duvanom.


Odlicno za tebe.

Na zalost, tvoj licni slucaj je potpuno suprotan statistici. Pojedinacni outlieri, na zalost, ne mogu biti nikakav dokaz da je nesto OK (ili ne). Stetan uticaj pusenja cigareta (dakle, ne e-cigareta i sl.) na zdravlje je vec odavno naucno utvrdjena stvar. Tu zaista nema sta da se kaze vise, dim od cigareta je stetan po zdravlje, kancerogen i svakako nije nesto sto ljudi treba da trpe, osim ako to nije njihova volja.

Ja ne pusim, ali nemam apsolutno nista protiv tudjeg prava na konzumaciju cigareta (stavise, moje misljenje je da bi i druge droge trebale biti legalne, ali to je vec neka druga tema).

Sa druge strane, tvoje pravo na uzivanje duvana ne moze biti iznad prava drugih oko tebe na cist vazduh.

Tako da, bar sto se javnih mesta tice, sasvim je razumno da se ne dozvoli pusenje cigareta osim, eventualno, na predvidjenim mestima koja su adaptirana tako da se toksican dim evakuise tako da ne ugrozava okolinu.

Sve to moze da se resi tako da su zadovoljni i pusaci i nepusaci.

Na zalost, da bi se to desilo mora postojati dovoljna kolicina zdravog razuma u vlasti kako ostrascenost ili budalastine ne bi dominirale.

Ovo bar nije neki kompleksan problem koji zahteva Nobelovu nagradu :( Pusacima dozvoliti pusenje na javnim mestima u specijalno napravljenim pusackim zonama (koje bi se finansirale od poreza na cigarete), komercijalni prostori bi morali imati potpuno izolovan prostor za pusace i ako bi usluzivali i jedne i druge propisati da ne sme biti manje prostora alocirano za nepusace.

Zdravstveno osiguranje poskupeti za pusace, i to je to.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:34 - pre 116 meseci
Ne govorim o zdravlju i koliko je duvan štetan ili nije. Bez dileme nije zdrav, i štetan je. Govorim o besmislenosti troška lečenja kao argumenta. Ni moj otac, takođe pušač, nije bio u bolnici zbog duvana, već samo zbog staračke katarakte. A umro je od dijabetesa. Dakle, ništa vezano za duvan.

Moje pravo da konzumiram legalni proizvod - cigarete, ne ugrožava nepušače ako to radim na mestu gde ih nema, kao na prime u posebnim kafanama. E, sad, to što nepušači k'o za quratz hoće da sede baš u takvim kafanama, iako znaju da se tu puši, i što se bune što ima dima, više govori o teroru nepušača nad pušačima.

Ponavljam (ja mislim već deseti put) da sigurno neću, a ni moje kolege pušači, pušiti ni u obdaništu, ni u školi, ni u bolnici, ni u biskopu, pozorištu, na Linux konvenciji ni na sajmu erotike. Pušiću tamo gde ne ugrožavam druge. Ali je opšta atmosfera da čak i tada treba da budem linčovan, žigosan, da treba da fondu za zdravstvo prepišem kuću i da nosim žutu traku oko rukava.

Rekoh, nije problem pušenje, problem su, izgleda, pušači.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:35 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
mrkii:
Zasto tesko? Povecas cenu cigareta i tu razliku iskoristis za povecanje zdravstvenog budzeta. To odavno rade sve normalne drzave.


Prvo, rekao si da taj novac iskljucivo ide za bolesti izazvane pusenjem.
Drugo, pasce traznja, nema sanse da se to ne desi.
Nikako me ne razumes. Skratio sam to za zdravstvo jer sam prosli put bio jasan i da ne kucam opet. Drugo, pa krajnji cilj i jeste da padne traznja jer to znaci da ima manje pusaca. Dakle, prva korist je da pusaci sami placaju svoje lecenje, a druga da se smanji broj pusaca (pad traznje).

Citat:
mrkii:
Verujem da se moze ako se hoce. A da ne verujem da moze da bude bolje cak i kod nas, onda cemu sve :)


Ako mislis da dizanje cene, ne izaziva trazenje supstituta, onda ok.
Opet pogledaj onaj link. Povecanje cene cigareta utice na smanjnje broja pusaca. To kaze naucna studija, ovog puta zanemari svoj utisak.

Citat:
mrkii:
Prohibicija je zabrana, ovde nema zabrane, samo poskupljenja.
Pitam opet gde su nestali ulicni prodavci duvana? Oterala inspekcija, nikakav problem, ako se hoce.


Poenta je da se treba traziti uzrok (skupoca), a ne posledica (jurenje svercera po pijaci).
Trazenjem sam ovog drugog, ne resava se problem, treba nastupati na oba fronta.

Ako se samo fokusiras na ovo drugo, sve sto ce se desiti je da svercovana roba poskupi, nista vise.

A ako ti vise ne vidis ulicne prodavce duvana, onda ok.
Sad kad skoce prihodi od akciza, ih... ;)

Citat:
mrkii: Valjda ce neko da ostavi pusenje zbog besparice.


Znajuci pusace, tesko.

Pusenje jeste bolest zavisnosti, ali nije heroin. Znam desetine ljudi koji su ostavili duvan. Samo u mojoj porodici nekoliko. I znam koliko su cigarete uticale na finansije moje porodice i da je mozda i veci razlog ostavljanja cigareta bio finansijske, a ne zdravstvene prirode. I jos jednom procitaj sta kaze ona studija to tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 20:43 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A je l' lečenje od pada sa bickla plaćaju biciklisti? Ili programeri koji sede 16 sati za kompjuterom sami plaćaju lečenje kičme, vida ili fizikalnu terapiju? Basketaši-rekreativci sami plaćaju lečenje iščašenog zgloba?

A šta je tebi glavno zanimanje u životu - pušač?!
Ti ako pušiš znači ne voziš bicikl, ne sjediš za kompjuterom, ne igraš basket i ne iščašuješ zglob?
Primaš platu zato što sjediš zavezan pojasom u anotomskoj stolici bezbedan od fizičkih povreda i pušiš?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617770 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.