Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617409 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 20:02 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Drugo, sta je "porok" a sta nije je subjektivna stvar koja zavisi od trenutnih drustvenih normi. Primera radi, masturbacija ili seks iz cistog zadovoljstva su nasiroko smatrani za porok (i jos mnogo vise od toga) dok danas, bar u civilizaciji, to vise nije slucaj.

Svasta, pa ti uporedjujes masturbaciju sa pusenjem. Veze sa vezom nema, pa nije kampanja protiv pusenja zbog poroka, vec zbog zdravlja.
Pusenje je jako stetno i smrdi. Masturbacija nije. Uopste nije bitno da li se pusenje vodi pod porokom ili ne, jer je jako stetna stvar za zdravlje pojedinca i logicno je da ne treba biti predstavljena kao "normalna" stvar, vec jako stetna i opasna.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7174 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 20:11 - pre 116 meseci
Ne uporedjujem masturbaciju sa pusenjem, vec sam naveo masturbaciju kao nesto sto se smatralo za porok a danas nije.

I to samo zato sto je korisnik deki77, na ciju sam poruku odgovorio, pomenuo porok i to je bio odgovor na to.

Takodje, nemam apsolutno nista protiv kampanji protiv pusenja niti dovodim u pitanje da je pusenje stetno po zdravlje (mislim da je to valjda bilo ocigledno).

Medjutim, ako neko zeli da pusi, smatram da na to treba da ima slobodu i ako postoji tehnicki nacin (a postoji) da pusenje ne ugrozava druge i na javnim mestima da to ne treba braniti, pod uslovom da su ispunjeni uslovi koji sprecavaju trovanje ljudi koji ne zele da se truju dimom.

Postoji mali milion nacina na koji ljudi, zbog uzivanja, mogu sebi ugrozavati zdravlje. Od preteranog unosenja secera i/ili masti, preko konzumacije intoksikujucih sredstava pa sve do ekstremnih aktivnosti koje mogu da se zavrse fatalno. Ono sto je zajednicko svim tim stvarima je trazenje zadovoljstva. IMHO, to trazenje zadovoljstva je nesto sto bi trebalo biti ljudska sloboda, sve dok to trazenje zadovoljstva ne ugrozava druge.

Citat:

logicno je da ne treba biti predstavljena kao "normalna" stvar


Pa i nije predstavljeno kao "normalna" stvar. Bar ne u poslednjih N godina.

Gde god da sam video reklamu za cigarete ili ambalazu, obavezna je i poruka debelim slovima da pusenje steti zdravlju, dovodi do raka, itd. itd.

Citat:
ekof9
Tesko dolazi do pada traznje, jer pusaci se pre odricu hrane nego cigareta vec dolazi do rasta ilegalnih tokova duvana. A resenje za to je povecati broj inspektora i povecati kazne!


Da li je resenje? Narkotici su kompletno ilegalni vec duze vreme, citava odeljenja policije u svakom mestu se bave suzbijanjem prodaje narkotika, kazne su zatvorske i visegodisnje, pa opet, rezultat je i dalje takav da narkotika ima na svakom uglu.

Ne vidim razlog zasto bi situacija bila bilo sta drugacija kada je duvan u pitanju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 21:10 - pre 116 meseci
^ Mozda zato sto su cesto kriminalci i policija veoma povezani? Sto ne postoji volja da se uradi nesto sto bi bilo pravedno i ispravno sa aspekta sire zajednice, vec samo lokalni ekonomski interesi pocev od vrha policije pa na dalje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 21:14 - pre 116 meseci
Citat:
deki77:
Krenulo mi dete u prvi razred ovog septembra.Ono što sam primetio kao i većina roditelja je da učitelji i nastavnici puše.Kao ludi!
Ispred ulaza u školu na očigled stotine roditelja i dece.
Bar decu treba izuzeti i poštedeti uticaja duvanskog dima.I ne samo to! čemu ih mi edukujemo ako nastavnik iz predmeta "čuvari prirode" baca opuške ispred ulaza u školu.Nastavnik koji predaje veronauku je najveći ovisnik od cigara.

U WC-ima se oseća duvan od zaposlenih čistačica i domara koji puše kada traju časovi..
Zakonom je strogo zabranjeno da se u nastavnim objektima puši.Čak ne sme po zakonu ni da postoji prostorija za pušače.U to su uključeni svi pripadajući objekti škole!

Moja deca su isla u dve skole i pusenja nema ni u tragovima, ko hoce da pusi mora izvan skolskog dvorista, mada je opet retkost da vidis nekoga da pusi ispred.

U toj skoli je verovatno direktor ili ko vec tu odredjuje pravila i sam pusac pa to dozvoljava.
To nije uobicajeno stanje.

Prijavite to!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 22:27 - pre 116 meseci
Pusaci su konacno popusili !
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 23:01 - pre 116 meseci
Pa zar ovo nije poruka za temu "sta me je danas usrecilo"...

Manje duvana , manje akciza, manje parica u budzetu...propusice svi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 23:07 - pre 116 meseci
Ma nije to važno.
Važno je da imamo dežurne krivce. Pitam se šta je sledeće, kad nas pušače sateraju u getoe, u mračne memljive ćumeze gde ne ugrožavamo nejač? Ko je sledeća grupa za odstrel? Biciklisti? Jevreji? Levičari? Riđokosi?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.10.2014. u 23:40 - pre 116 meseci
pusaci ipak ugrozavaju tudje zdravlje i zato jesam za zabranu!!!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 00:49 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ma nije to važno.
Važno je da imamo dežurne krivce. Pitam se šta je sledeće, kad nas pušače sateraju u getoe, u mračne memljive ćumeze gde ne ugrožavamo nejač? Ko je sledeća grupa za odstrel? Biciklisti? Jevreji? Levičari? Riđokosi?


Odgovoricu ti ja sta je sledece. Ne zafrkavam se. Sledece su debeli. Na poslednjem poslu imao sam lekarski, za dobijanje posla treba ti BMI<40. 40 i vece ne prolazi, osiguravajuca kompanija ne zeli skljuciti ugovor o osigurnju. Nije sala.

Dali te intersuje sledece? Odgovoricu ti i na to pitanje. Sledeci su ljudi koji ne zele da rade prekovremeno bez nadoknade.

Ako na startu kazes da nisi voljan da ostajes na poslu bez da ti se plati, neces dobiti posao. Ako pocnes da izlazis na vreme izgubices posao. Polako to ide, i siri se kao zaraza, niko o tome ne govori, svi su kao blesavi.

Kampanja sa zabranom pusenja nema veze sa necim humanim ili nekom brigom za pojedinca ili zajednicu. Bitno je, da je napravljena dobra magla.

Kampanju su pokrenule osiguravajuce kompanije. Prvo, sistem osiguranja je dijametralno razlicit u USA u odnosu na EU.
Ko je bio ili radio u USA cuo je za OSHA ili za EPA. Prvo se bavi zatitom na radu, drugo je zastita okoline. Kad sam polagao za sertifikat (razliciti sertifikati, kod obe agencije), proucavao sam sistem rada "dobrih ljudi, kojima je stalo za dobrobit drugih". Zasto ovo govorim, treba se napraviti drstvo u kojem ce ljudi biti idealno zdravi, kako je nemoguce da idealno zdravi kratko zive, odluceno je da se radi do iznemoglosti.
Ja sam pusac, kad idem na lekarski za osiguraje (u USA) ja moram da navedem da sam pusac, ja sam rizicniji, zavisno od godina placam vise, nemam zdravstvenih problema i za mene nema trosak isto kao i za nekog nepusaca. Celog zivota sam rizicniji, celog zivota veci prihod od mene. Idealno za osiguravajuce kuce. Treba se dobiti idealno zdrav primerak, koji samo uplacuje, a ne trosi.
Sad su na red debeli, oni su rizicniji od pusaca. Generalno nikoga nije bitno ni za pusace i njihovo zdravlje, ni za debele. Presudan je profit od njih.
Vrati cu se na OSHA i EPA agencije.
Zasto meni kao inspektoru ili nekom nadleznom za kontrolu mera zastite, osiguravajuca kuca nudi nagradu ako ja sprovodim dobro mere zastite? Da li zato sto oni vole svoje osiguranike? NE, budie sigurni, vec zato sto je ostalo vise para u kasi. Socijalni fond ne kostaju nista pusaci, zajednica nema stetu od njihovih zdravstvenih problema. Svako placa sam osiguranje, tacnije kocka se osiguravajucom kucom. Kako je kuca jaka zeli napraviti igru u kojoj je dobitak blizi 100%.

Tako je sada sa debelima, oni su na udaru.

U kontekstu diskusije i pitanja "ko je sledeci".
Ajde razmislite zasto su u Engleskoj zabranjeni usisivaci sa snagom vecom od 1600W. Da li su i oni stetni po zdravlje?

U Englesko (govorim za London), postaje umetnost pronaci stan u kojem je dozvoljeno pusenje. Ne mozes iznajmiti stan u kojem mozes pusiti. Tako da ta prica o javnim mestima nema smisla. Stan koji rentas nije javno mesto, ali zbranjeno je pusenje. Da se vratim na USA, zabranjeno je pusenje i u bastama restorana i 50ft od ulaza u hotel.

Ali o prekovremenom radu bez placanja, ne govorimo. To je tabu tema.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 01:18 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa i nije predstavljeno kao "normalna" stvar. Bar ne u poslednjih N godina.

Kako gde. Negde ce se zacuditi kad zapalis cigaru, a negde kad se pozalis da ti smeta dim. Negde je kiosk prepun cigara unizlogu, a negde je zakonom zabranjeno prikazivanje istih.
Hocu reci kampanja postoji, ali nije svuda ista niti isto prihvacena.
Citat:
Gde god da sam video reklamu za cigarete ili ambalazu, obavezna je i poruka debelim slovima da pusenje steti zdravlju, dovodi do raka, itd. itd.

Da, ali u razvijenim drustvima, gde manja grupa ljudi pusi, tamo ima smisla. Na Balkanu ces i pored toga bez problema sresti svaku drugu osobu koja ce ti pricati da pusenje nije ustvari toliko stetno i da se radi o nekakvoj zaveri. I to ne mali broj ljudi veruje u to. U Srbiji je svaki drugi muskarac pusac i svaka treca zena. To je porazavajuce.

U takvom drustvu gde je pusenje socijalno prihvacena stvar jako je bitno ukazati na nesto sto vecina zapadnog sveta vec zna. A to je za pocetak nauciti ih toleranciji prema nepusacima, sa ovom zabranom. A pusenje nece biti ukinuto, niti treba.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 02:32 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
mr. ako: ..., ali ne mozes znati da li je dijabetes mozda bas posledica pusenja... ...

Zna se. Dijabetes nije posledica pusenja.


Citat:
Pušenje povećava rizik od dijabetesa više kod žena nego kod muškaraca.
Citat:
Pušenje je naročito opasno za osobe koje imaju dijabetes, jer se kod njih povećava nivo šećera i masnoće u krvi, što dovodi do ozbiljnih posledica“, kazao je tom prilikom dr Petar Borović, predsednik Saveza Srbije protiv pušenja, koji se obratio predstavnicima medija.
Citat:
Prema najnovijim klasifikacijama, dijabetes se svrstava u kardio-vaskularne bolesti, s obzirom na to da ovi pacijenti najčešće stradaju od bolesti srca i krvnih sudova. Uprkos dobroj kontroli šećera, kod osoba sa dijabetesom dolazi do oštećenja malih krvnih sudova u celom organizmu, što za posledicu ima pojavu ateroskleroze, bolnih neuropatija, oštećenja bubrega i oka. Sve to dovodi do povećanja učestalosti infarkta miokarda (srca), infarkta mozga (šlog) i pojave gangrene (najčešće stopala i nogu) koji su, nažalost, česti pratioci šećerne bolesti.

Sa druge strane, pušenje je, takođe, vodeći faktor rizika za pojavu aterosleroze i drastično oštećenje krvnih sudova. Dijabetes i pušenje jednostavno ne smeju da idu zajedno, jer se efekti duvanskog dima i povećane glukoze u krvi ne sabiraju, već deluju sinergistički i dovode do ubrzanog pogoršanja zdravlja pacijenata.
Citat:
" Da li će se dijabetes tipa dva javiti zavisi od mnogobrojnih faktora rizika, poput godina života, pola, prisustva bolesti u porodici (nasledna predispozicija), hiperkalorijska i ishrana sa manje voća i povrća i posledična gojaznost, fizička neaktivnost, hronična izloženost stresu, pušenje cigareta, neodmereno korišćenje alkohola", objašnjava doktorka Lapčević, i dodaje kako je dijabetes tip jedan autoimuna bolest koju najčešće započinje virusna infekcija u dečijem uzrastu.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 09:43 - pre 116 meseci
Citat:
Kampanja sa zabranom pusenja nema veze sa necim humanim ili nekom brigom za pojedinca ili zajednicu. Bitno je, da je napravljena dobra magla.


Ovo je sustina.

Cudi me da korisnici ES-a napisu
Citat:
pusaci ipak ugrozavaju tudje zdravlje i zato jesam za zabranu


Ipak sam ubedjen, da OVDE na ES-u ima previse pametnih i samomislecih...

Nista, daco, ponovi ovu izjavu recimo u Pancevu, njima najvise smetaju pusaci...ili u Obrenovcu, Boru..ili centru Beograda(koji na srecu ima kosavu, pa oduva izduvne gasove...)

Jos kada se ZNA, kako je "generisana" kampanja protiv pusenja, kada su usa kapitalisti sracunali 70-ih, koliko je cigaret pauza "odnosila" radnih sati..i kako je trebalo propagirati "zdravlje", kondiciju...radna mazga treba da je u punoj kondiciji..
Hemikalije, preparati, izlucevine industrije i saobracaja nisu bitne, one su neophodne, i ne ostecuju zdravlje, cak ni cigarete, vec "cigaret pauza"...


I onda slede decenije zamlacivanja i polarisanja ...za i protiv...

Ja sam protiv..ne protiv pusenja, ili zabrana, vec protiv zamajavanja i vredjanja inteligencije.

P.S>
Daco, da li si za smanjenje standarda 30%...nisi se izjasnio, a ...desava se
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 10:19 - pre 116 meseci
Citat:
vladd
Nista, daco, ponovi ovu izjavu recimo u Pancevu:), njima najvise smetaju pusaci...ili u Obrenovcu, Boru..ili centru Beograda(koji na srecu ima kosavu, pa oduva izduvne gasove...)

I jos jedna relativizacija na delu...gori Hilandar a mi pitamo za trafiku.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 10:43 - pre 116 meseci
vladd@ Stanovnik npr Panceva ima izbor da se odseli sto sam i na ES savetovao da se zivi van gradova, ako vec moras da radis u gradu, ne moras valjda i da spavas u njemu od 24h budi u gradu 9h i bezi gde je cistiji vazduh!
Dobro je sto bar u necemu stizemo razvijene zemlje pa makar to bile zabrane pusenja!

 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 11:56 - pre 116 meseci
Citat:
cika dacha: Stanovnik npr Panceva ima izbor da se odseli sto sam i na ES savetovao da se zivi van gradova, ako vec moras da radis u gradu, ne moras valjda i da spavas u njemu od 24h budi u gradu 9h i bezi gde je cistiji vazduh!


A sto se tice pusenja mislim da moze da promeni lokal gde je pusenje dozvoljeno. Ima x lokala gde je pusenje zabranjeno i neka ide da iskuliura
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 13:13 - pre 116 meseci
Relativizacija je da je pusenje PROBLEM!
Pogotovo u Srbiji u OVOM TRENUTKU...

Akcize od cigareta znacajno pune budzet...sta dalje reci..nekakva proizvodnja postoji..smanjenje profita je izlaznica za doticnu "stranu investiciju", kojoj nije problem da predje u drugu zonu..a nama da ostave "duvansku zelezaru"...Kineski gradovi broje nekoliko puta vise stanovnika nego cela Srbija...

Postoji, sa druge strane, odredjen nivo pristojnosti, koji je zaboravljen, i postoje mesta gde je neuljudno proizvoditi dim, stetan ili zdrav.
Ali je bahatost spustena do predskolskog nivoa gradjanina...

Zabrana na SVIM javnim mestima podrazumeva da NEMA javnog mesta ni kafane ni kafica, gde ce biti MOGUCE zapaliti cigaretu.

Opsta prohibicija.

NEbitna je floskula o "stetnosti" duvana i nekakvom "trovanju"(truje i prehrambena industrija, ili alkohol, pa nikom nista), vec je bitno uvodjenje drzavnog terora i "privikavanje zabe" na "topliju vodu".

Uz to i velika podrska "malim privrednicima" u ugostiteljstvu, kojima ce se smanjiti promet...bez nadoknade...

Ima da se zivi kao u velikom bratu
Sedi kuci, idi na posao ako ga imas, a kafane ..za one najbogatije, koji ce moc da podnesu uvecane cene.."ekologije"

Sve sto je "ekolosko" opako se odrazilo na opsti standard..ove dezindustrijalizovane nekolonijalne drzave.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 13:58 - pre 116 meseci
Citat:
mr. ako:„Pušenje je naročito opasno za osobe koje imaju dijabetes, jer se kod njih povećava nivo šećera i masnoće u krvi, što dovodi do ozbiljnih posledica“, kazao je tom prilikom dr Petar Borović, predsednik Saveza Srbije protiv pušenja, koji se obratio predstavnicima medija.

Netacno. Kao sto je netacna ukorenjena varijanta "ko jenom pocne da koristi insulin ceo zivot mora da ga koristi" - ja sam insulin koristio tako sto sam uzimao (sam sebi davao) ujutru 30 jedinica jednu vrstu insulina i 20 jedinica drgu vrstu insulina, svaki dan plus 2 x 1.000mg Glucophage (jednu ujutru podle dorucka i jednu posle vecere) tableta. Svakodnevno tri do pet puta dneveno merenje ŠUK-a (Šecer U Krvi) je pokazivalo na pocetku 17, 18 pa i 19 jedinica mmol/L. Proguglaj malo pa ces videti koje su to vrednosti/kolicine insulina i kolika je to vrednost izmerenog secera u krvi. Nakon dve i po godine sam potpuno prestao da koristim insulin, potpuno. Sada su vrednosti merenja kao kod "normalnog/zdravog" coveka 5.2 do 5.8, ono najvaznije merenje ujutru, našte.

Isto tako je totalna zabluda, dezinformacija ovo sto je citirano. Pusenje kao takvo ne izaziva nikavu bolest! Potpomaze napredovanju nekih bolesti, poremecaja... Potpomaze, nekada ubrzava tok nekih bolesti... Ali nije osnova ni za jednu poznatu bolest danasnjice a i ranije!

Ako te nesto zanima, neki savet u vezi dijabetesa - slobodno kazi, pomogao sam mnogima...

Da... "kazao je tom prilikom dr Petar Borović, predsednik Saveza Srbije protiv pušenja" - treba li komentar?!

Neko je rekao, parafraziram da ne trazim, "sad treba pusenje da proglasimo normalnim?" ili tako nesto. Pa pusenje je od kad postoji normalno. Nikada nije bilo nenormalno. Dok nije doslo doba da manjine (u smislu malog broja ljudi koji su za nesto ili protiv necega) dobijaju vise nego sto je normalno. Ali, idem do Tempa kod Ade pa ne mogu vise da kuckam (na radost mnogih ovde).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 15:53 - pre 116 meseci
Naravno, ni metak ne donosi smrt nego rupa od metka, on samo pomaze u pravljenju rupe.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 16:34 - pre 116 meseci
""Na poslednjem poslu imao sam lekarski, za dobijanje posla treba ti BMI<40. 40 i vece ne prolazi, osiguravajuca kompanija ne zeli skljuciti ugovor o osigurnju.""

I treba. Ko ima BM indeks 40 , ako je visok 180 cm, ima 130 kg.

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!12.10.2014. u 18:59 - pre 116 meseci
Citat:
vladd:
Relativizacija je da je pusenje PROBLEM!
Pogotovo u Srbiji u OVOM TRENUTKU...

Relativizacija broj dva, idemo dalje...da, u OVOM TRENUTKU kad gori Hilandar, mi pricamo o zabrani pusenja na javnim mestima.
Da li si u stanju toliko da skreces stvari sa teme?
Citat:

Zabrana na SVIM javnim mestima podrazumeva da NEMA javnog mesta ni kafane ni kafica, gde ce biti MOGUCE zapaliti cigaretu.

Opsta prohibicija.

Kao sto je dosad bila opsta prohibicija za nepusace jer nisu imali javno mesto ni kafanu ni kafic da mogu da sede bez dima, pa se ne secam da si negde pisao o tome. Sebicnost prve klase.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617409 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.